• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

İşte İnce’nin din düşmanı CHP’si

Seçimler öncesi mütedeyyin kesimin dini duygularını istismar için türlü söylemlerde bulunan CHP kurmayları, özünde İslam düşmanlığı yatan CHP’nin imajını değiştiremiyor. Camileri ahıra çeviren, ezanı değiştiren, âlimleri asan, başörtüsünü yasaklayan CHP’nin 95 yıllık geçmişi aralıksız din karşıtlığıyla dolu.

Yeniakit Publisher
2018-06-23 12:18:00 - 2018-06-23 12:19:01
İşte İnce’nin din düşmanı CHP’si

Kökünde ve özünde İslam düşmanlığı yatan CHP, 24 Haziran seçimleri öncesi mütedeyyin kesimin dini duygularını istismar için türlü söylemlerde bulunuyor. Bir yandan Kemal Kılıçdaroğlu, diğer yandan Muharrem İnce alnı secdeli vatandaşları kandırmanın yolunu İslâmi söylemlerde bulunarak arıyor. Camilerde ve iftar sofralarında poz veren CHP’liler, başörtülü vatandaşlarla yakın ilişki kuruyor, geçmişlerinde Kur’an kurslarına gittiklerini öne sürüyor. Ama geçmişlerinde başörtü yasakçılığı ve Ramazan ayında içki içme hezeyanları bulunan ikilinin attıkları bu taklalar CHP’nin din karşıtı imajını değiştiremiyor.

MİLLETİN KARA TAHTASINDALAR

Liderleri, vekilleri, kurmayları değişse de hiçbir zaman değişmeyen “İslam düşmanı” vasfını 1920’lerden bu yana sürdüren CHP; camileri ahıra çeviren, ezanı değiştiren, âlimleri asan, başörtüsünü yasaklayan parti olarak milletin kara tahtasına yazılmış durumda. 95 yıllık tarihini aralıksız bir şekilde din düşmanlığına adayan CHP kurmayları kimi zaman “Din zehirdir” açıklamasıyla öne çıktı, kimi zaman “Kâbe Arab’ın olsun Çankaya bize yeter” diyerek Allah’a şirk koştu.

6 OKU HEP İSLAM’A SAPLADILAR

İşte, CHP’nin önemli isimlerinin geçmişten bugüne kadar gerçekleştirdikleri İslam düşmanı söylemler:

Milletvekili Falih Rıfkı Atay: “İslamiyet denince aklıma çorap kokusu gelir.”

Eski Başbakan Şükrü Saraçoğlu: “Din zehirdir. Türkiye’den dini tamamen atabilmek için bize 30 sene lazım.”

Eski Adalet Bakanı Mahmut Esat Bozkurt: “İslâm 14 asırlık sakat bir inançtır. İslâmiyet ilerlemeye engeldir. Bu dinle yürünmez, mahvoluruz.”

Milletvekili Şemsettin Günaltay: “Ayetler bizi alakadar etmez.”

Milletvekili Refik Ahmet Sevengil: “Allah’ı da (haşa), Sultan’la birlikte tahtından indirdik. Bizim mabedlerimiz fabrikalardır.”

İSLAM DİNİ ÇÖKMÜŞ!

Milletvekili Kemalettin Kamu: “Kâbe Arab’ın olsun, bize Çankaya yeter”

Milletvekili Mehmet Şeref Aykut: “Yakılan ve ebediyen çöken Arap-Acem dini tahakkümdü. Ayet ve Hadis saymakta mana yoktur. İslam dini çökmüştür.”

Milletvekili Önder Sav: (Hacca gidebilmek için yardım isteyen vatandaşa) “Boşver Araplara para kaptırma. Bakarsın orada Muhammed bırakmaz seni, buraya göndermez.”

Milletvekili Onur Öymen: “Atalarımız maymundan gelmiştir.”

Milletvekili Canan Arıtman: “Başörtüsünü Sümerler’de fahişeler takardı.”

Milletvekili Hüseyin Aygün: (Peygamber Efendimiz’e iftira atarken) “Arap erkekleri 7. yüzyılda 9 yaşındaki kızları koynuna alıyordu.”

Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ali Aydoğan: “Bizim yalancı Muhammed’e ve onun uydurduğu (haşa) Tanrı’ya ihtiyacımız yok.”

PM Üyesi Sera Kadıgil: “O ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ama benim yurdumun üstünde ebedi inlemesin artık!”

Eski İçişleri Bakanı Şükrü Kaya: “Dinler işlerini bitirmiş, vazifeleri tükenmiş, yeniden uzviyet ve hayatiyet bulamayan müesseselerdir.”

“ALLAH VE PEYGAMBER BOŞ LAF!”

Milletvekili Ruşeni Barkın: “Din yok milliyet var. Felsefemizde din kelimesinin tam karşılığı ulusalcılıktır.”

Eski Dışişleri Bakan Müsteşarı Tevfik Kamil Köperler: “Biz otuz sene sonra gençliğin kafasını Allah ve Peygamber gibi boş laflardan kurtarmış olacağız.”

Eski Başbakan Recep Peker: “Biz İttihadı Muhammedi’nin bu memleketteki hayat yıkıcı tesirlerini görmüş insanlar değil miyiz? Komünizm denen bir zehirden bünyeyi korumak için şeriat hayatının ikamesi ihtimalini tedbir diye düşünmek, bir öldürücü zehrin onun kadar öldürücü olan başka bir zehirle tedavi edileceğini zannetmekten ibarettir.”

M.KEMAL’İ İLAHLAŞTIRAN KÜSTAH

CHP İlçe Başkanı Osman Nuri Çerman: “Türk’ün dini Kemalizm’dir.”

Milletvekili Celal Nuri İleri: “İnsan hayvandan ayrılınca bir nevi maymun ailesiydi. İlk atalarımız şüphesiz ormanların içinde sürü halinde serseriyane dolaşıyorlardı.”

Milletvekili Ali Topuz: “İslam kültürü bizim öz kültürümüz değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kültürel değerleri Türklük temellerine kuruludur.

Milletvekili İsmail Hakkı Kılıçoğlu: “Allah’ın varlığına iman etmek, o gerçekte var olduğu için değil, bizim sıkıntı içinde olduğumuz zamanlarda moralimiz yükseltmek için gereklidir.”

Türkan Saylan: “Çocuklarımızın sıra üstünde namaz kılmasını değil bale yapmasını istiyoruz. Tanrı’nın yaptığı yasalara değil, insanların yaptığı değişken yasalara tabiyiz. (Başörtüsü serbestiyeti ile ilgili) Bu ülkede biz asılız, bizim istemediğimiz bir şeyin olması mümkün değil.”

ŞİRK YUVASI CHP

CHP’li Yaşar Nabi: “Motorların şarkısı olsun yeni bestemiz/Yeni din ezanları, minareler yerine/Bulutlara püsküren bacalarda okunsun.”
15. kuruluş yıldönümü için yayınlanan Şeref Kitabı’ndan: “Ulu şefimizin gösterdiği yoldan yürüyelim. Onun yolu bizi yalancı ahiret cennetine değil, hayata kavuşturacaktır.”

CHP İl Başkanı Ali Kavak: “Atatürk gibi bir lider varken peygamber gibi lider bekliyorlar.”

 

Yeni Akit Gazetesi

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23