Seçim 2019 Sayfası

İşte yasakçı sol kafa! Pos bıyıklı komünistlerin marjinal partisi

Dün gündeme gelen TSK’da başörtüsünün yasaklanması talebi, gündemi sarstı. TSK’da 28 Şubat’ı özleyen gerici zihniyetin hortlamasını isteyen ise, HKP isimli tabela partisi oldu. Bu İslam karşıtı komünist parti, laikliği alet ederek başörtüsüne kin kustu.

06 Aralık 2018 Perşembe 14:54
İşte yasakçı sol kafa! Pos bıyıklı komünistlerin marjinal partisi

 yeniakit.com.tr  İsmi açıklanmayan bir Danıştay Savcısının, “TSK’da başörtüsü yasaklanmalı” şeklindeki skandal talebinin ardından, söz konusu yasağın uygulanması için dava açan gerici komünist Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) gündeme geldi.

Danıştay'da skandal hamle! 28 Şubat zihniyeti başörtüsü yasağını geri getiriyor

Leninist tabela partisi

Genel Başkanlığını Nurullah Ankut’un yaptığı gerici HKP, 2005 senesinde kuruldu. Leninist çizgide sözde siyaset yapan, 28 Şubat kafalı tabela partisi, Hikmet Kıvılcımlı’yı teorik ve pratik önder olarak kabul etti.

Osmanlı’ya hakaret: Barbarlar

Söz konusu parti, bu sene İstanbul’un fethinin yıl dönümünde bir mesaj yayımlayarak, Osmanlı’yı sözde övdü, özde içini döktü. Mesajda şu ifade dikkat çekti:

Bizans Halkı, Antika Tarihin zembereğinin işlemesini, bir Barbar aşısını bekliyordu, bu çürümüş-kastlaşmış düzenden kurtulmak için. İşte Bizans halkına nefes aldıran, Tarihin gelişimi önünde moloz yığını gibi duran Bizans Medeniyeti’ne Barbar aşısı Osmanlılardan geldi.

Yasağın gelmesini istedi!

HKP, TSK’da başörtüsünün yasaklanması için Danıştay’a başvurdu. Bunun üzerine bir Ergenekon zihniyetli Danıştay Savcısı, “Anayasanın 2. Maddesi ve Laiklik ilkesi geçerli olduğu sürece, kamu personelinin dinsel aidiyetlerini hiçbir şekilde belli etmemeleri gerekir.” diyerek HKP’nin talebine çanak tuttu.

HKP Genel Başkanı Nurullah Ankut, Danıştay Savcısının skandal talebi ortaya çıktıktan sonra bir açıklama yaparak, “İşte insani ve mesleki onurunu görevinden alınmaya tercih eden bir yiğit kukuk kadını... Demek ki tek tük de olsa laik cumhuriyet ilkelerine ve evrensel hukukun insancıl kaidelerine bağlı hukuk insanları kalmış.” diye konuştu.

Başörtüsü serbestisinin iptalini laiklik için istediklerini vurgulayan Ankut, -aklınca- serbestliği savunanların Ortaçağ savunucuları olduğunu savundu, “Tüm gericiler, tüm Ortaçağcı karanlık düzen savunucuları, Tarihteki pek çok örnekleri gibi yok olup gideceklerdir insanlığın ufkundan.” dedi.

Karahasanoğlu, Cumhuriyet’in manşetiyle Ergenekoncuları vurdu! 'Ergenekon yok' diyenler, bu sözlere cevap versin

İdamın ucundan döndü, parti kurdu

8 Ekim 1945 doğumlu olan Ankut, lise yıllarında komünist oldu. Sovyetlerin özellikle ekonomik alanda canına okuyan Lenin’e hayran kaldı. 12 Eylül darbesinin ardından idamla yargılandı. Öğretmen olarak görev yaptığı döndemde, çürük siyasi görüşünü herkese aşılamaya çalıştığı için sürekli görev yeri değiştirildi. Sonrasında siyasi faaliyetlerini sürdürdü. Halkın büyük bir bölümü, Ankut’un görüşlerini takmadı. 2005’te HKP’yi kurdu, tabela partisi olarak üç seçime katıldı. HKP ile en büyük başarısı 2015’te 9’uncu parti olarak seçimlerden çıkması!..

Sözde laik, özde din düşmanı

Ankut ve partisi, laiklik adı altında başörtüsünün yasaklanması için dava açtı. Sıkıyı görünce, “Herkesin dini görüşünü özgür bir şekilde yaşaması” olarak tanımladıkları laikliği din karşıtlığı olarak kullanan komünist kafa, Danıştay’a başvurarak askeriyede yasakçılığın geri gelmesini istedi. Bu olay, batıl zihniyetin kokuşmuş çarpıklığını ve niçin “zail olduklarını” bir kez daha gözler önüne serdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 06 Aralık 2018 Perşembe 14:54

YORUM YAZ

 • KemalKemal4 ay önce
  ... gibi faşist gerici yobaz olmaktansa hkpli dayı gibi kominis olmak iyidir vatan hainliği ceddinize islemis Abdülhamit lerden buyanni bizde derler vatanı olmayanin namusu olmaz sizde o yok asil vatansever bizleriz yani halkın kurtuluş partisi sizler ancakabd ye usaklik edersiniz er gec bizde zaman asimi yok eninde sonunda celik bilezikle tanisacak bütün vatan hainleri bizler vatan askini söylemekten korkar hale gelmektense ölmek yeğdir diyenleriz
 • mustafamustafa4 ay önce
  Bazılarıda neden başörtüsünü erkekler savunuyor onlarmı takacak diyor. Alsana cevap bu vatanı savunurken senin ANANI'da savundum ama BABAN olmak için değil insan olman için anladın onu. Ama ananı baban bellediği halde pi. teki olmuşsun.
 • mustafamustafa4 ay önce
  soy isminden belli ne olduğu ANGUT yada ANGUS denemişler olmayınca bunda karar vermiş ailesi demekki.Zaten bu ülkede dine söven herker ya halkçı yada cumhuriyetçi
 • DELIBEYDELIBEY4 ay önce
  başörtüsünü ... erkekler savunuyorsankim kendileri takacak başörtüsünü))
 • ErdinçErdinç4 ay önce
  HKP genel başkanı Dini sizden çok iyi bilir. Tam da Kuranı Kerimde anltaıldığı gibi Halkı Allahla aldatanlara karşı mücadele veriyor... Gerçek laiklik uygulanırsa sizlerin nemalanacağınız yer kalmayacak. Ha sizin şu M.KEMAL DÜŞMANI varya KADİR MISIROĞLU oda gerçek halk iktidarında Vatan düşmanlığından dolayı yargılanacak. ŞUNU DA İYİ BİLİN HKP ÖYLE CHP YE FALAN FİLAN BENZEMEZ....
 • Halil ArabulanHalil Arabulan4 ay önce
  ... HKP'Lİ Dayı ve HKP gerçek Halksever... Gerçek Vatansever-Yurtsever olduğu için Ülkesine Halkına ve Cumhuriyet'in tüm değerlerine sahip çıkıyor. ...
 • hasanhasan4 ay önce
  yok insan hayatını zindana çeviren ... özgürlüktür...
 • pppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp4 ay önce
  komünist ... şe.efsiz 
 • MAHMUT OZMAHMUT OZ4 ay önce
  Bu gune kadar gordugum islam ve tesettur dusmani na kadar din yobazi versa hepside kendilerini sureti Hak'tan gostermek icin ' biz basortusune karsi degiliz,benim annamde,ninemde vs.basortulu' gibi zevahiri kurtarmak icin kaliplasmis slogan vari cumleler kullanmistir. Ama Millet onlarin neye dusman,neye dost oldukalrini cok iyi bildigi icin bu tur parazitlere asla prim vermemistir,vermeyecektir.
 • AliAli4 ay önce
  Bu gerici arsız kafalar sürekli muhafazakârları kutuplaştirmakla itham ediyor ama sürekli Müslümanları tahrik ederek kendileri insanları kutuplaştırıyor.Bu dinazorlara hainler ve ülkeyi karıştırmak isteyen satılmıslar da katılınca sesleri fazla çıkıyor.
 • ahnetahnet4 ay önce
  bunlar dupeduz fasist ve yerlesik vesayetci ABD duzeni taraftari... dogan gorunumlu renault...boyle olaylarda boyalari dokulup foyalari ortaya cikiyor:)
 • Temel KılıçTemel Kılıç4 ay önce
  Halkçılık tasladığı hâlde,halkını anlamamış adama angut veya ankut yâhut ankıt ya'nî anlayışı kıt denmez de ne denir Allâh 'aşkına? Resm de bu tesbîtimizi doğruluyor hani.Bu nedenle,bundanne köy olur ne kasaba diyebiliriz zann ederim..
 • earphoneearphone4 ay önce
  domuz dölü
 • emin AKemin AK4 ay önce
  85 yaşındaki Tarih üstadı Kadir Mısıroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan da bu tabela partisi! Girdiği seçimlerde yüzde 0,000 oy çeken bu tabela adeta yargıyı güdümüne almış gibi hareket ediyor, bazıları da seve seve güdülüyor! Toplumda hiç bir desteğin yokken, laiklik ve 5816 sayılı yasa sayesinde yargıda borusunu öttürüyor bu kafa! KALDIRIN 5816'YI, ÜLKEYİ BU BAŞÖRTÜSÜ DÜŞMANI KEMALİST AZINLIĞIN TAHAKKÜMÜNDEN KURTARIN! YETER ARTIK BIKTIK!!!
 • Ayşe atmacaAyşe atmaca4 ay önce
  Helal olsun HKP'YE din herkesin içinde yaşayacağı birşey gösterişten uzak hiç bir şeye alet etmeden
 • HaciHaci4 ay önce
  Hey güzel Allahım sen hiçbir şeyi abes olarak yaratmaktan münezzehsin. Elbette böyle din düşmanları için o Cehennem ne kadar elzemdir. Zalimler için yaşasın Cehennem.
 • Deniz Çakır Deniz Çakır 4 ay önce
  Sizin evveliyatiniz nedir be fetöculerle el ele olanlar kalkmış halkın gerçek dostlarını ve cikatlarini savunanlari karalamaya calisiyorlar. Halkın Kurtuluş Partisi demokratik halk iktidarını kurduğunda müslümanım diyen safen insancil olanlarıda özgürleştirecek.Kur'an a göre din üzerinden kimse gelir elde edemez kimse allah sömürüsü yapamaz kimse inancından dolayı ayrıcalık göremezİmam diye Kur'an da bir müessese yokMüezzin diye bir müessese yokTarikat diye bir kurum yokHepsi kapatılacakGerçek laiklik uygulanacak din özgür hür iradeye tekrar bırakılacakDolayısıyla bu tsk ve diğer devlet kurumlarında da kılık kıyafet konusu siyasi ranta malzeme yapılmasına asla izin verilmeyecekTürban bir örtünme değil siyasi bir simgedir hkp siyasi simgenin sömürü aracı yapılmasına karşıdırBaş örtüsü ile siyasi simge olan türbanı ayırt edelim lütfenBenim annem de baş örtülü ve namazında niyazında kuran okumayı bilen ve bundan huzur bulanda bir kadınSosyalist Devletin benim annemle bir sorunu olmaz olamazAma türban dikkat edin hangi sınıfı ve partiyi temsil eder sorusu burada can alıcı sorundurUnutmayalım bütün tarikatların ortak paydası fetö den farklı değilLaik cumhuriyeti yıkmak ve kendi tarikatları egemenliğinde devleti ele geçirmekŞimdi buna ne diyeceğizDevleti ele geçirin ve işid gibi gelin gırtlağımızı kesin mi diyeceğiz yada laik cumhuriyeti koruyup üzerine demokratik halk iktidarını mı inşaa edeceğizİşte can alıcı soru bu
 • İsmailİsmail4 ay önce
  Bak eksik yazmışsınız ben Nurullah Ankutu tanırım islamıda kuranı da iyi bilir okur.
 • Alkan Alkan 4 ay önce
  Dinsiz imansiz kominist iblis sizingibi iblisleri türkiyeden SÜRÜgüne gönderip ve sizin gibilerin kökünü kurutmak gerekiyor dag domuzu kitapsiz serefsiz beynamaz sapiklar cenabetler

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019