• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hilafet çağrısı yapan 4 kadına skandal gözaltı!

Yeniakit Publisher
2021-02-23 23:23:00 - 2021-02-23 23:27:39

Muhalefet alenen bölücü terör örgütü PKK'yı aklamaya çalışırken Müslümanlara düşünce özgürlüğü yasak! Afyonkarahisar'da "hilafet" videosu çeken 4 kadın daha gözaltına alındı.

HizbutTahrir, hilafetin kaldırılışının hicri olarak yüzüncü yıldönümünde "Hilafet yeniden kurulsun" çağrısı yapan bir kampanya başlattı.

Kampanya kapsamında bazı kişiler İstanbul, Bilecek ve Afyonkarahisar'da "hilafet" çağrısının yapıldığı videolar çektiler.

21 Şubat'ta İstanbul Üsküdar'da ve Bilecik Ertuğrul Gazi mezarında çekilen videolar nedeniyle toplamda 7 kişi gözaltına alınmıştı. Bilecik'te video çeken 3 kişinin Bursa'da ikamet ettiği belirlenmişti.

4 kadın gözaltına alındı

Afyonkarahisar'ın tarihi Amuriye bölgesinde, video çeken 5 kadından 4'ü gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Konuyla ilgili Köklü Değişim Yayınları'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bu kez zulüm Afyonkarahisar Amuriye'de video çeken biri 16 yaşında 4 Müslüman bacımıza yönelik yapıldı. Bu sabah evlerinden alınan Müzeyyen Sevinç, Hatice Yıldız, Zehra Yavuzkan ve 16 yaşındaki Saliha Yıldız, ifadeleri alınmak üzere ilgili birimlere götürüldüler. Sadece Müslüman kadınların esaretten kurtarılması ve Hilafetin kurulması için çağrı videosu çeken bacılarımıza yapılan bu gözaltı, 28 Şubat uygulamalarına çok benzemektedir" denildi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

"Hilafetsiz yüz yıl yeter artık" başlıklı videolarda, yeni yüzyılda hilafetin geri getirilmesi çağrısında bulunularak, "Müslümanlara sesleniyoruz. Hilafeti yeniden kurun" ifadeleri kullanıldı.

Büyük tepki

Kadınların gözaltına alınması sonrası açılan #MüslümanBacılarGözaltında etiketine onbinlerce tweet yağdı. Etiket Türkiye'de TT listesine girdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sınırsız

Zulm ile abad olanın. Akıbeti berbad olur. Nokta. 

Hsn

Müslümanlara tuzak kuruyorlar. Hukümet baskıbaltına, almaya, çalışıyorlar. O dört kişi de bu oyunun figüranı bence
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23