• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Gürcistan'dan Türkiye açıklaması

Danıştay'ın Ayasofya kararını açıklamasına az bir süre kala peş peşe hazımsız çıkışlar geliyor. Gürcistan Patrikhanesi, Ayasofya'nın müze kalması yönünde tepki çeken bir çağrı yaptı.

Yeniakit Publisher
2020-07-09 20:35:00 -
Gürcistan'dan Türkiye açıklaması

Gürcistan Patrikhanesi, Türkiye yönetimini bilgelik sergileyerek Ayasofya’yı müze olarak bırakarak camiye dönüştürmeme çağrısında bulunarak tepki çekti.

Gürcistan Patrikhanesi’nin açıklamasında, “Bugün Ayasofya’nın tarafsız alan olarak bırakılması akıllıca bir hareket olur” dendi.

Gürcistan Ortodoks Kilisesi’nin Ayasofya ile ilgili durumu yakından takip ettiğini kaydedilen açıklamada, “İnsanoğlunun birçok küresel sorunla karşı karşıya olduğu bir dönemde Hıristiyanlar ve Müslümanlar arasında iyi ilişkileri sürdürmek ve güçlendirmek çok önemli” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Gürcistan Ortodoks Kilisesi’nin Türkiye’nin egemenliğine saygı duyduğunu ve Türkiye tarafının Gürcistan Patrikhanesi’nin bu çağrısını iç işlerine müdahale olarak görmeyeceği, Hristiyanlar için kutsal olan yerlerden birisiyle ilgili endişelerinin ifadesi olarak göreceği umudu dile getirildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

aziz

dikkat edilirse gurcistan da tum geri kalmisligina, yardima muhtac haline ragmen SIRF BAYRAGINDA HAÇ VAR VE HRISTIYAN OLDUGUNDAN AB KRITERLERINE UYGUN KABUL EDILDI. KUBRISLI RUMLAR GIBI... AB HRISTAN KULÜBÜDÜR DIYENLER HAKLIYDI
 • Yanıtla

serdar-1.

Bu Ülkedeki,Gürcü hiristiyanlar,bu papazın açıklamasına çok sevinmiştir.onlarda ayasofyanın cami olmasını istemez.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı