Boz’un 100 bin liralık bağışı mizansen çıktı

Sanatçılar üzerinden sandık hırsızlığını örtme taktiği uygulayan CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun başlattığı bağış kampanyasının tanıtılması için öne sürülen “Murat Boz’dan 100 binlik bağış” söyleminin algı amaçlı bir mizansenden ibaret olduğu ortaya çıktı.

26 Mayıs 2019 Pazar 09:38
Boz’un 100 bin liralık bağışı mizansen çıktı

CHP-HDP-İP’in İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun bağış kampanyasının da şaibeli olduğu ortaya çıktı. Sanatçılar üzerinden sandık hırsızlığını örtme taktiği uygulayan İmamoğlu’nun bağış kampanyasındaki ‘Murat Boz’ kurgusu deşifre oldu. Boz’un, İmamoğlu’na 100 bin TL bağış yaptığı söyleminin mizansen olduğu, CHP’nin seçim koordinatörü Necati Özkan’a ait ajansın kurguladığı algı oyununun, Halk Bankası reklamlarından kazanılan paralarla sahnelendiği tespit edildi.

Bu da bağış dümeni

Tarihin en büyük sandık yolsuzluğunun gerçekleştirildiği İstanbul seçimlerindeki hırsızlığı, ünlü isimleri öne sürerek örtmeye çalışan CHP’nin çevirdiği bir dümen daha Akit tarafından ifşa ediliyor. Edinilen bilgilere göre, CHP’li Ekrem İmamoğlu tarafından başlatılan bağış kampanyasının tanıtılması için öne sürülenMurat Boz’dan 100 bin TL’lik bağış” iddiası algı amaçlı bir mizansenden ibaret. CHP için rekor seçim bağışı yaptığı öne sürülen Murat Boz, İmamoğlu’nun seçim koordinatörü olan Necati Özkan’ın paralı elemanlığını yapıyor.

CHP’li Özkan’ın paralı elemanı

Murat Boz, CHP’nin seçim koordinatörü Necati Özkan’a ait olan Öykü Ajans’ın reklam oyuncuları arasında yer alıyor. Ajansın, Halk Bankası için hazırladığı reklam filmlerinde reklam yüzü yapılan ve trilyonlar kazanması sağlanan Boz’un, bu yolla CHP’li İmamoğlu’nun bağış kampanyasına figüran yapıldığı ifade ediliyor. Boz, Öykü Ajans tarafından devlete ait Halkbank’ın 4 reklamında oynatıldı. Halkbank’ın 2012 yılında kredi kartı pazarına giriş yaptığı Paraf uygulamasının tanıtılması için tüm yetkiyi verdiği CHP’li Özkan, reklam yüzü olarak kullandığı Boz’un köşeyi dönmesini sağladı. İlk olarak Paraf’ın lansmanında boy gösteren Murat Boz; “Paraf”, “Parafly”, “ParafPara” ve “Paraf Restoran” reklamlarında ana karakter olarak rol aldı.

Kültür Bakanlığı’na da yapıştılar

Öykü Ajans, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tanıtım kampanyalarını da yürüterek devlet paralarını cebe indirmiş. Öykü Dialogue, 2009 ve 2013 yıllarında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tanıtım çalışmalarını üstlendi. İstanbul’la ilgili tanıtım afişleri hazırlayan ajans, “Unlimited Turkey” ve “Turken Unlimited” kampanyasında, İstanbul silüetinin önünde şarap kadehi tokuşturan karakterlere yer verdi. Kısacası İstanbul’u içki masaları ile tanıttı.

100 binlik mizansen

İpleri CHP Seçim Koordinatörü Necati Özkan’ın elinde olan şarkıcı Murat Boz’un, Ekrem İmamoğlu’nun kampanyası için 100 bin TL bağış yaptığı iddia edilmişti. Yasalar gereği, bir siyasi partiye yılda en fazla 54 bin 566 TL bağışlanabildiği için Boz’un, kalan miktarı da annesinin adına İmamoğlu’na bağışladığı öne sürülmüştü. İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, bağışın duyurulmasının Murat Boz tarafından istendiğini ifade etmişti. Boz ise, konuya ilişkin açıklama yapmayarak suskun kalmıştı.

İş Bankası’nın da Alabora’sı vardı

İstanbul seçimlerinde Halk Bankası üzerinden besledikleri Murat Boz’u sahaya süren CHP, Gezi kalkışmasının sembol ismi Mehmet Ali Alabora’yı da İş Bankası ile beslemişti. CHP’nin hisselerinin olduğu İş Bankası’nın reklam yüzü olan Alabora, gündemde olmayan bir oyuncu olmasına rağmen yıllarca banka reklamında boy göstermişti. Gezi provokatörü Alabora, kalkışma başarısız olunca yurt dışına kaçmıştı.


FARUK ARSLAN
Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Mayıs 2019 Pazar 09:38

YORUM YAZ

 • galipgalip20 gün önce
  EEE SONUÇ OLARAK NE DEMEK İSTEDİNİZ
 • memur eskisimemur eskisi20 gün önce
  Paylaşım ve bölüşümü her devrin adamıyla yapan firmalara yol verilince paylaşımı ve bölüşümü her devirde iyi yapan bürokrasi, yöneticileriniz yetişir, sizide satar.
 • yalovali77yalovali7720 gün önce
  Sorumsuz AKparti yöneticileri, görevlileri, bürokratları ne zaman hesap verecek, Resi hesap sor bunlara, vicdanlar rahatsız.
 • Ahmet çarkı Ahmet çarkı 20 gün önce
  Böyle bir habere konu olan belge ve anlaşmalar yapan kim olursa olsun gözünün yaşına bakmaksızın konuyla ılgilidetaylı tahkikattan sonra gerekenler yapılmalıdır.
 • Kemal durmazKemal durmaz20 gün önce
  Ah be kardeşim parasını dolar almayıp devletin halkbank hissesi alan ne yapsın ne desin şimdi Hele EKGYO hissesi olan ne yapsın.milletin paralarını bu adamlara kaptırıyorsunuz yokmu başka sanatçı bu memlekette.
 • Önemi yok Önemi yok 20 gün önce
  Neden hep insanoğluna saldırıda bulunuyorsunuz hicmi tarafı olduğunuz kişilerin açığı yok..Peygamber efendimiz muhammet mustafa (s.a.v) bir hırka-i şerifi vardı sizin savunduğunuz insanların mal varlığına ne demeli söyleyin bana
 • UmutUmut20 gün önce
  Nedenherkes cokar pesine düsüp ALLAHINI UNUTUYOR AKPARTIYE TAPARAK ALLAHIVE EBEDI SATETI UNUTUYOR GENC LIĶ İŞSIZ EKONOMI SIFIR AMA SALTANAT ISRAFIN ESİGINDE SARAYLAR ADACIKLARLACAMILILERLE MESKUL OLUPVATANI DIBE DAHADAVURMAYA BECERDILERYSLANLA DOLANLA HIRSIZLIKLAAMAALLAH VAR ÖLÜM VAR HER FANI DÜNYADA ONU OLSA ÖLÜMÜ TADACAKGEREK YOK INSANLARI KUTUPLASDIRMAYA
 • UmutUmut20 gün önce
  Akparti yapınca mübahbaskaları yapamaz illa herkes akp partisini tutmak zorunda degil diger psrtileride tutuyordiyede millete yüklenmeyede gerek yok ALLAHHERKESE AKIL VERIYORINSANLARON AKLIYLADAALAY ETMENIN HAKKI AKPATIDE DRGIL BIZLER ALLAHA INANLAR OLARAKALLAH BIZLERI KORUR VE KULUNU ZALIME TESLIM ETMEZBU GUZEL AYI INSANLARA ZEHIR EDEN ZIHNIYETEBIRAKMASINKADIR GECESI HURMETINEHEP YALAN DOLANLAINSANLARI SEFALETE SÜRUKLEYENBU IKDİDARDANKURTAR YARABBAMIN
 • Ekrem Ekrem 21 gün önce
  Körler sağırlar birbirini ağırlar
 • Murat sayın Murat sayın 21 gün önce
  Tarıhte ve bugune bakarsanız chp sihnıyetı hep aynı ataturku kullanmaktan baska hıc bırsey yapan partı degıldır ataturku bu kadar aşalıyan bır partı yok
 • Murat sayın Murat sayın 21 gün önce
  Bu nasıl bır zihnıyetkı bunların arkasından bunca mal insanlar gıdıyor
 • mlymmlym21 gün önce
  Yunanoğlunun akıl hocalarına dikkat! yoksa bunda zeka ne gezer.AKIL HOCALARINA DİKKAT!!!
 • NurNur21 gün önce
  İmamoğlu kim onu cumhurbaşkanıyla aynı kefeye koyan chp zhniyetidir ancak kıyaslamayı bile bilmiyorsunuz her şey güzel olacak diye medyaya çıkan artistler şarkıcılar nesi çoğu gezici. Ve taraflı O cumhur başkanı cumhurla ekremi karıştırmayın o dünya lideri ümmetin lideri ekrem kim bir kere cumhurun anlamını öğrenin
 • Ahmet Ahmet 21 gün önce
  Ak prtinin yemeğine sanatçılar gitmiş daha dün, hiç bir şey yok. İmamoğlu’na destek verince taraflı oluyor. Artık yemiyor bunu millet. 20 haberden 19’u İmamoğlu’nu karalama haberi. Demekki doğru yolda İmamoğlu.
 • HarunHarun21 gün önce
  Yani Boz da kacici diyon yani,kacirmayin artik yada varsin kaçsın yoksa besle dur
 • abdullahabdullah21 gün önce
  HALKBANKASI Akpartinin kontrolünde, reklam gelirleri MİLİTAN AJANSLARIN.... kimler sorumlu bu rezaletten
 • NurNur21 gün önce
  Murat boz kendi kaybetti gördüğüm yerde zaplıyorum severdim gözümden düştübenim gibi düşünen çok bir hayli kitle tepkili gözden düştü azınlığın sanatçısı
 • S.C.S.C.21 gün önce
  Yalan dolan algı hile hurda = CHP
 • halk soruyorhalk soruyor21 gün önce
  Şimdi verdi mi? vermedi mi? Net değil. Senelerce ağızlarına sakız yaptılar. Ayakkabı ve kutu kelimeleriyle iğrenç espriler yaptılar. Altından çıka çıka chpli reklamcı çıktı. Bu daha kaf dağının görünen yüzü, azıcık kurcalasan demek daha neler çıkacak. İş bankasını anlarımda, bu halkbankası kimseyi bulamadı, bula bula chp reklamcısınımı buldu! Haberdeki kişi / kişiler kamuoyuna açıklama yapmalıdır.
 • yusuf kılınçyusuf kılınç21 gün önce
  devlete ait banka fetö reklam ajansına nasıl iş verdi kim verdi akp öz eleştiri yapmadan çevresini çıkarcılardan temizlemedikçe kazanması zor
 • sukrusukru21 gün önce
  Bunlar hem devletin parasını yerler hemde yiyiyorlar diye bağırırlar.Hem döverler hemde dövüyorlar diye bağırırlar.Hem söverler hemde sövüyorlar diye bağırırlar.Tüsiad bile bu iktidar döneminde servetini 25000_50000 kat artırdığı halde hükümet düşmanlığında bayrağı kimseye kaptırmıyor.İşte bunlar cibilyet meselesi başka izahı yok.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 21 gün önce
  Bu CHP liler, Kadar Yalancı, Sahtekar, Dolandıcı, Utanmaz, İki Yūzlū Yoktur. Şerefsizler.
 • ImamImam21 gün önce
  Müslüman yalan söylemez Müslüman algı yapmaz anasının adına bağışlamış ve kendi adına bağışlamış Ne Farkeder Sonuçta 100 bin lira vermiş

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019