• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Geziciler, yalanda sınır tanımıyor!

Adli Tıp Kurumu’ndan aldığı darp raporuna rağmen Zehra Develioğlu’nu suçlayan müfteriler, Gezi eylemlerinde yalancılıkta sınır tanımamışlardı!

Yeniakit Publisher
2014-02-18 20:48:48 - 2014-02-19 09:06:21
Geziciler, yalanda sınır tanımıyor!
KENAN KIRAN / İSTANBUL - Gezi olaylarının zirvede olduğu dönemde, Kabataş’ta 6 aylık bebeğiyle saldırıya uğrayan, bebeğiyle darp edildiği Adli Tıp Kurumu raporlarıyla kanıtlanmasına rağmen net olmayan görüntüler üzerinden Zehra Develioğlu suçlayanlar, Gezi olaylarında yalancılıkta sınır tanımamıştı!

YALANLAR BİR TÜRLÜ BİTMİYOR

Kartel medyası; Gezi eylemlerinde hamile bir kadının bebeğini düşürdüğü yalanını günlerce gündemde tuttu. Hamile kadın ve bebeğe 9 aydır ulaşılamadı! Gezi eylemlerini destekleyen kartel medyası, bar işleten kadını müftü karısı olarak sundu! CHP’li milletvekilleri, polis panzeri altında kalan genç bir kızın hayatını yitirdiği iftirasını attı. Ahmet Atakan’ın düşerek ölmesi, ‘Polis tarafından gaz kapsülüyle öldürüldü’ olarak sunuldu.

1- ‘HAMİLE KADIN BEBEĞİNİ DÜŞÜRDÜ’

Gezi kalkışmasını destekleyenler, polisin saldırısı sonucu bebeğini düşürdüğü iddia edilen 3.5 aylık hamile kadın bulunamamasını hiç sorgulamadı!

Birgün Gazetesi; 17 Haziran 2013 tarihinde yayımlanan “Diktatör saldırıyor, halk direniyor” başlıklı haberinde, “Divan Oteli’nde bulunan hamile bir kadın polis saldırısı sonucu bebeğini düşürdü” ifadeleri kullanıldı. Haberde; düşük yaptığı iddia edilen hamile kadının ismi ve fotoğrafı yer almadı.
Milliyet gazetesi, söz konusu haberi bloğunda yayınlandı. Haberin yalan olduğu ortaya çıktı.
Emniyet Genel Müdürlüğü; haberin yalan olduğu gerekçesiyle basın meslek örgütlerine ve Basın İlan Kurumu’na şikâyette bulundu. Basın İlan Kurumu; 2 ay süren incelemenin sonucunda Birgün gazetesine 3 günlük para cezası (resmi ilan kesme cezası) verdi.

2- ‘MÜFTÜ KARISIYIM’ DEDİ, BAR KARISI ÇIKTI

Gül Taşlı Cenal, Gezi Parkı olayları sırasında başörtülü olduğunu, namaz kıldığını söyleyerek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretler yağdırmış ve “bir müftüyle evli olduğunu” söylemişti. Cenal’ın CHP Burhaniye eski İlçe Başkanı Faruk Cenal ile evli olduğu ortaya çıktı. Cenal’ın, Balıkesir’de bir bar işlettiği, daha önce de Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün yanında çalıştığı belirlendi.

3- CHP’Lİ ORAN’IN, KİMYASAL SİLAH YALANI

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran: Sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından; “Halkına aralıksız 20 saattir kimyasal silah kullanan siyasetin tek bir adı vardır: FAŞİZM” mesajını paylaştı! 

4- CHP’Lİ KESKİN’İN PANZER YALANI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, iftira ve yalanda haddi aştı, Ankara’da polis panzeri altında kalan genç bir kızın yaşamını yitirdiğini söyledi. Bu açıklaması, Cumhuriyet gazetesinin resmi internet sitesinde yayınlandı.

5- AYGÜN’DEN SİLAH YALANI

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, sosyal paylaşım sitesi twitter’daki hesabında, adeta halkı galeyana getirircesine polisin CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a silah çektiğini iddia etti. Mahmut Tanal, Hüseyin Aygün’ün iddiasını doğrulamadı

6- DENİZ PERVANESİNDE SIKIŞMIŞ KİŞİ GEZİ EYLEMCİSİ OLDU

2011 yılında deniz kazasında pervaneye sıkışmış bir adamın kanlar içindeki hali, Gezi Parkı’nda panzerler tarafından ezilmiş şeklinde lanse edildi.

ZEHRA DEVELİOĞLU VE BEBEĞİNİN ADLİ TIP RAPORU

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun gelini Zehra Develioğlu ve bebeğinin darp edildiği Adli Tıp Kurumu tarafından belgelenmişti.

Saldırıdan sonra İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nün Zehra Develioğlu adına düzenlediği raporda, sağ diz üst iç kısımda 3 adet 1.5 santimetre çapında, iç alt kısımda 1 adet 1 santimetre çapında ve sol diz üst dış kısımda 1 adet 1.5 santimetre çapında koyu mor renkli ekimozlar olduğu belirtildi. Bebek Zeynep Develioğlu’nun raporunda ise sağ kruris iç altı kısımda 3 adet 0.2 santimetre sıyrık olduğu ifade edildi.
Her iki raporda da; “Yumuşak doku lezyonlarına neden olan yaralanmanın kişilerin yaşamlarını tehlikeye sokan bir durum olmadığı, kişiler üzerindeki etkisinin basit bir tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olduğu ve kişilerde kemik kırığı tarif edilmediği” bildirildi.


x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23