• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yeni ekonomi dönemi' açıklaması!

Kabine toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bundan sonraki önceliğimiz, insanımızın refah seviyesini artıracak politikalar olacaktır." dedi.

Yeniakit Publisher
2022-05-23 20:52:00 - 2022-05-23 20:57:12
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'yeni ekonomi dönemi' açıklaması!

Ekonomi gündemine ilişkin açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünyada yeni ekonomi dönemine geçiş yapıldığını söyledi.

Erdoğan Kabine toplantısının ardından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Hayat pahalılığı başta olmak üzere çeşitli sıkıntılara maruz kaldığımız gerçektir." diyen Erdoğan, "Bu millet arkaik, gerici, habis bir muhalefeti hak etmiyor. Ülkenin sorunlarını nasıl biz çözdüysek, Allah'ın yardımı ile mevcut sıkıntıların üstesinden yine biz geleceğiz." ifadelerini kullandı.

'Bundan sonraki hedefimiz insanımızın refahını arttıracak önlemlerdir'

Küresel çapta bir dönüşüm olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Dünya yeni bir dönüşümün eşiğindedir. Bu kritik süreçte en büyük avantajımızın milletimizin en kadim özelliğidir." dedi.

Küresel kriz karşısında Türkiye'nin hızlı yol aldığını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle devam etti:

Küresel güvenlik ve ekonomik krizde pek çok ülke yalpalarken içimize kapanmak ve kazanımlarımızdan taviz vermek yerine daha hızlı yol almayı tercih ediyoruz.

Bilhassa ücretli, dar gelirli, desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlarımızı koruyacak mekanizmaları kuruyor ve işletiyoruz.. Asgari ücret artışı, memur ve emekli maaşlarına yapılan zamlar, destek ve sübvansiyon paketleri bu yaklaşımlarımızın ifadesidir. Sağlık, eğitim, ulaşım, enerjide altyapı yatırımlarından ülkemizin ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşıladığımız için bundan sonraki hedefimiz insanımızın refahını arttıracak önlemlerdir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

albayrak

vay arkadaş bu nedir ya denetleme sistemimiz yok denetliyenlerin çoğu rüşvetçi herkez kafasına göre zam yapıyor kaldır artık serbest piyasa sacmaligini ben maaşıma zam istemiyorum gıdalara kiraya zam yapılması 10 bin lira asgari ücret verip bunun 7500 kiraya gidecekse ben o paranın neyse ya seçime kadar kendini duzeltmezsen sende gidersin reis

Türkiyem

Reis oncelikle çiftçiye ucuz elektrik ve mazot verilmeli.şu elektrikli traktör hemen üretime geçmeli ve çiftçiye uygun fiyata verilmeli.bill gates ve onun işbirlikçilerinin oyunlarına kanmamali.yapay uretime savaş açmalı.halka sağlıklı gıdalar temin yolunda her türlü adımı atmalı.egitim sistemini gerçekten başında milli kelimesine uygun hale getirmeli.seçmeli din dersini ahlakıyla beraber zorunlu yapmalı...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23