THY-66-TL-Mart-2018

Bu nasıl ilahiyatçı? "12 yaşından önce din eğitimi verilemez"

Operasyon sitesi karanlık Odatv'de kalem oynatan Kemalist İlahiyatçı Cemil Kılıç 12 yaşındaki Müslüman bir çocuğa İslam'ın öğretilemeyeceğini iddia etti. Bu sözleri büyük tepki çekti.

12 Mart 2018 Pazartesi 22:17
Bu nasıl ilahiyatçı? "12 yaşından önce din eğitimi verilemez"

YENİAKİT.COM.TR - Karanlık Odatv'de kalem oynatan Kemalist İlahiyatçı Cemil Kılıç, yine hezeyan dolu bir açıklama yaptı. Kılıç, İslam'ı saptırmak için sinsi bir şekilde girişimlerde bulunmasına büyük tepki geldi. 

Hz. Peygamber'in (s.a.v.) "İlk konuşmaya başlayan çocuğa 'La ilahe illallah' öğretiniz" ve "7 yaşında çocuğunuza namazı emredin" hadislerini görmezden gelen Kılıç, 12 yaşından küçük çocuklara İslam'ın öğretilemeceğini savundu. İslam'ı saptırmaya çalışan Odatv'nin ilahiyatçısı Cemil Kılıç, "11 yaşındaki Hz. Ali, peygambere, Müslüman olmak istediğini söyleyince, peygamber ona; sen daha çocuksun, diyor. Ama Diyanet'in Dini Yayınlar sorumlusu ise dinî eğitim 3 yaşında başlamalı, diyor. Allah aşkına sizin dininiz hangi din? 12 değil rüşt yaşına kadar dini eğitim verilemez. Sadece ahlakî eğitim verilir." ifadeleriyle İslam'ı saptırmaya çalışması büyük tepki çekti.

İŞTE O SKANDAL SÖZLER:

Haber Tarihi: 12 Mart 2018 Pazartesi 22:17

YORUM YAZ

 • yakupgunsel@hotmail.com[email protected]6 gün önce
  12yaşından önce bale eğitimi verilen bir ülkede.müslüman çocuklara ,dini tahsil verilse.başımızataşmı düşer.taş kafalı
 • Nazım ZenginNazım Zengin6 gün önce
  eeee bunlar işte bu günler için besleniyor... bale ve piyano eğitimine 4 yaşında başlayan beyinler, din eğitimine ancak 12 yaşında başlanmasını söylüyor... bunlar için bale ve piyano daha önemli!
 • mahmutmahmut6 gün önce
  maalesef bir zaman yetiştirilen ilahiyatçıların yüzde doksanı aslında oryantalist olarak yetiştirildi.İmamı azam der ki "Alim o dur ki ilmi ile amel eder".Bizde ise alimin ölçüsü laf ebeligi olmuş.Çenesi çok çalışan yav ne derin hoca diye el üstünde,tabi şeyh uçmaz mürid uçurur lafına binaen toplum olarak dinin cahili oldugumuz sürece böyle devam, sonuçta arz talep meselesi.
 • zaferzafer6 gün önce
  İhsan Şenocak Nurettin Yıldız gibi SHOW haber spikerinin deyimiyle "SÖZDE İLAHİYATÇILAR(!)"ı çıktığın zaman elde bunun gibi ilahiyatçılar kalıyor! Hayırlı olsun!!!
 • tuğrultuğrul6 gün önce
  Adam ne mal olduğunu anlamak için dolaştığı çukurları takip etmek yeterlidir. Öğrendiği ilmin incelikleriyle vetfazlık yapıyor denir bu surekaya...
 • ......6 gün önce
  Cemil KILIÇ yalan yanlış alıntı ve aktarımlarla ne yapmak istiyor olabilir sizce? Düğmesine kim bastı? Orta vadeli bir planın kokusu geliyor burnuma sanki. 2019 seçimlerine kadar aklınıza ne geliyorsa o olabilir. Çünkü 2019 ABD,AB, İsrail, İngiltere, Vatikan velhasıl dünya derin devletinin var olma, yok olma yılı olacak. Bu da her şeye hazır olun demektir.
 • Ahmet KoçakAhmet Koçak6 gün önce
  çocuklara 3 yaşında bale 5 yaşında ingilizce 6 yaşında piyano öğretebilirsin ama söz konusu din olunca olmaaaaz,küçük çocuk dinini öğrenemez.küçükken aşılamayın,büyüdüğü zaman da kafası almaz al sana dinsiz nesil.ulusal kanalın kanalından lağım akar ne bekliyordunuz.
 • teğmenteğmen6 gün önce
  bu pisliğin.... ama hala din eğitimi almamış , şeref yoksunu ...
 • hacı ömerhacı ömer6 gün önce
  Allah belanızı versin satılmış din bezirganları değermi şu üç günlük dünya için eğer inanıyorsan dinini satmaya
 • ........6 gün önce
  Allah iflah islah eylesin islam İlmihali okumasınıtavsiye ederim çocuğa küçük yaşta dini egitim verilmelidir icinde daima Allah korkusu sevgisi ile yasar dogru yoldan sapmaz
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018