Bakan Soylu'dan LGBT sorusuna net cevap: Kabul etmemiz mümkün değil!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk TV'de katıldığı canlı yayında LGBT'li eşcinsel sapkınlarla ilgili sorulan soruya "Bizim dinimize, inancımıza, örf ve adetlerimize göre kabul etmemiz mümkün değil. Bunun meşru hale getirilmesi mümkün değil." şeklinde cevap verdi.

21 Ağustos 2019 Çarşamba 10:30

Habertürk canlı yayınına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, LGBT'li sapkınlarla ilgili sorulan soruya net cevap verdi.

"Ben bunu doğru bulmuyorum"

Soylu şunları söyledi;

"Avrupa bunu kendi içerisinde siyasi bir cereyan olarak görüyor. Türkiye'ye aktarmaya çalışıyor. Özellikle HDP dahil birtakım siyasi partiler tarafından ciddi bir şekilde Türkiye'de meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Bizim dinimize, inancımıza, örf ve adetlerimize göre kabul etmemiz mümkün değil. Bunun meşru hale getirilmesi mümkün değil. İstiklal Caddesi'ndeki sloganlar yakışıyor mu bize? Bu doğru yaklaşım değil. Ben bunu doğru bulmuyorum. Çocuklarıma, aileme, arkadaşlarıma, yaşadığım çevreme bunun yaşam meşruiyeti, siyasal meşruiyet olarak doğru bulmuyorum."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Ağustos 2019 Çarşamba 10:30

YORUM YAZ

 • Pazarcı Pazarcı 27 gün önce
  Kardeşim bu sözleşmeyi aldığınız yere geri çarpın kafalarına bu bize uymaz deyin korkak olmayın ürkek olmayınsonrada biz bağımsız bir ülkeyiz demeyin utanın yaptığınızdan.
 • A.SARIA.SARI27 gün önce
  Bakanın açıklamaları tuhaf geldi bana, sıkılgan bir tavrı var, cümleleri nasıl eğip büküp Ak Partiye mal etmeden açıklayayım çabasına girmiş gibi anlatıyor. Yahu adam gibi açıklasanız ya, " biz bu sözleşmeyi düşünmeden imzaladık, biz bu b.ku yerken bu günleri görememişiz, kanunlar engel oluyor sokaklara çıkmalarını engelleyemiyoruz, engellemek istersek siyonist abilerimizden fırça yeriz, cezalandırılırız, koltuklarımızdan oluruz.. o yüzden sormayın bize böyle sorular, gündem de oluşturmayın rica ediyoruz, çünkü çözemiycez-çözmiycez biz bu sorunları" desenize.
 • KaraKara27 gün önce
  Yaptılar ama yürüyüşü nasıl olacak?
 • AHMET AHMET 27 gün önce
  Adamsın hocam ancak istanbul sözleşmesinden çıkmazsan mücadele edemezsin.Bunların hastalıkla ilgisi yok ahlaksızlıktan başka bir şey değil gerçekten hormanal hasta olan çok az ve onlar zaten tedaviye evet der.Bunların hakkı aleniutanmazlık değil gebertilmedikleri için sevinmektir.
 • KassamKassam27 gün önce
  Siz getirmediniz mi İstanbul sözleşmesini suçu kime yıkıyorsunuz madem biliyorsun haram olduğunu kaldıran şu lanet sözleşmeyi
 • Net ama...Net ama...27 gün önce
  Yeterince sert değil!Bu LGBT’ler topluma ahlakını bozuyorlar,insanlara kendi rahatsızlıklarını bulaştırıyorlar.Kainattaki düzene,mükemmeliğe,uyuma aykırı bir zulüm ediyorlar,kainatın düzenini bozuyor,dünyanın çivisini çıkartıyorlar.Dünyanın her yerinde afetler,musibetler o kadar sık ki!Hz.Muhammed-ül EMİN(S.A.V.)’in söylediği kıyamet alametlerini her gün gözümüzle,çok sık görüyoruz!Haydi Avrupa kâfir;bunların gayrimeşru,iğrenç,soyu kesik evliliklerini meşrulaştırma anormalliğine gitti,sen Türkiye,daha yüz yıl olmadı;Osmanlı’ydın bu dehşetli döneklik nedir?Allah’ın gücüne gidiyor!Türkiye’yi ve tüm dünyayı ifsad ediyorlar;Allah korusun her şey olur,kafayı yemişler,yedirtirler.AKP’nin oylarını da sapıttırıyorlar ahlaklarını bozup!DUR deyin!
 • İdo1 İdo1 27 gün önce
  Adamsın soylu okadar
 • SamReyizSamReyiz27 gün önce
  Bazı hastalıklı veya para ile satın alınmış sözde araştırmacı bilim insanlarının veya toplulukların yaptığı açıklamalarla eşcinselliği meşru hale getirilmek istenmesi. Çıkıp sokakta eylem yapan koca koca kadınların elindeki saçma sapan pankartlarla gezmesi hiç bir şeyi değiştirmeyecektir. Doğuştan gelen hormonal bozukluk veya yetişme tarzı sebebiyle psikolojik bozukluklar tedavi edilmeli kimse bu sapkınlıklar peşinde koşmamalı. Nasıl bir zihniyet evladının gay veya trans veyahut lezbiyen vs. Olmasını kabul edebilir bunu normal görebilir. Bu bir hastalıktır ve tedavi edilmelidir psikolojik veya hormonal. Sayın bakanımızı takdir ediyorum böyle şeyler bizim ne dinimizde yer bulur nede örf ve adetlerimizde. Porno izlemekten zihinleri bulanmış ne yaptıklarından haberleri olmayan bu kafa yapısına dur demeli. Hayvanlar bile ne yaptığını bilmektedir. Çoğu teknoloji ve gelişimler hayvanların gerek hareket veya gerek yapısal yaratılışından örnek alınırken insanoğlu bunu nasıl görmezden gelirde hem cinsi ile olan ilişkiyi normal kabul edebilir.
 • SoruyorumSoruyorum27 gün önce
  Müslüman olarak dinimizde yeri olmayan gelecek nesillerimize bozmaya sebep olacak Lut kavmine benzetecek bir topluluğa iyi bir şekilde bakamayız Bunu herkes böyle bilsin Eğer hastalıksa lütfen iyileşsin ler görüntüleri bile komik görünüyor bakan Soylu'yu destekliyorum kendimize istemediğimiz bir şeyi karşımızdakine Dayatamayız dayatmamalıyız

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Eylul 2019