• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ankara yerel seçim anketi 2019 yerel seçim Ankara sonuçları son dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'daki anket sonuçlarına ilişkin son durumu açıkladı. 31 Mart Yerel seçimlerine yaklaşırken anket şirketlerinin anket sonuçları da açıklanmaya başlandı. ORC, Avrasya Araştırma ve MAK Danışmanlık Ankara yerel seçim anket sonuçları 2019 verilerine göre Ankara’da kim önde? Ankara’da Cumhur İttifakı’nın adayı Mehmet Özhaseki ile Millet İttifakı’nı adayı Mansur Yavaş yarışmakta. Peki Ankara anket sonuçları 31 Mart, Ankara anket sonuçları 2019, Ankara seçim anket sonuçları, Ankara Büyükşehir belediyesi anket sonuçları son dakika Mehmet Özhaseki mi Mansur Yavaş mı önde? İşte son dakika Ankara yerel seçim sonuçları anket son durum.

2019-02-26 12:22:00 - 2019-02-26 12:29:48
Ankara yerel seçim anketi 2019 yerel seçim Ankara sonuçları son dakika

31 Mart Yerel seçimlerine yaklaşırken anket şirketlerinin anket sonuçları da açıklanmaya başlandı. ORC, Avrasya Araştırma ve MAK Danışmanlık Ankara yerel seçim anket sonuçları 2019 verilerine göre Ankara’da kim önde? Ankara’da Cumhur İttifakı’nın adayı Mehmet Özhaseki ile Millet İttifakı’nı adayı Mansur Yavaş yarışmakta. Peki Ankara anket sonuçları 31 Mart, Ankara anket sonuçları 2019, Ankara seçim anket sonuçları, Ankara Büyükşehir belediyesi anket sonuçları son dakika Mehmet Özhaseki mi Mansur Yavaş mı önde? İşte son dakika Ankara yerel seçim sonuçları anket son durum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'daki son durumu açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak canlı yayınında Hande Fırat ve Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’daki son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ankara’daki anket sonuçlarına ilişkin açıklaması: “Şimdi Ankara'da Mehmet Özhaseki Bey yoğun bir çalışmanın içerisinde. Ankaralı kardeşlerim Sayın Özhaseki ile yola devam etme kararını alırsa Ankara çok şey kazanacak. Bakın şuanda CHP adayının afişlerinin altında CHP logosu yok. Burası çok ilginçtir. İsmine oynuyor. CHP adayı olduğu bilinirse oy alamayacağını biliyor. Siyaset bir defa şeffaf olarak yapılır. Gizli olarak yapılmaz. Çık açık açık söyle.”  

Ankara'da Cumhur İttifakı açık ara önde

'Bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verecekleri' sorulan vatandaşlardan yüzde 48,6'lık kesim AK Parti'nin adayı Mehmet Özhaseki, yüzde 47,9'luk kesim ise 'CHP'nin adayı Mansur Yavaş' dedi.

ORC Araştırma, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için altısı büyükşehir olmak üzere 10 kentin seçmen tercihine ilişkin yaptığı anket sonuçlarını açıkladı. ORC araştırma, 17-31 Ocak tarihlerini kapsayan en güncel araştırma sonuçlarını açıkladı Anketin sonuçlarına göre, Ankara’da seçmenlerin yüzde 41,9’u İYİ Parti’nin de desteklediği CHP adayı Mansur Yavaş’tan yana kullanacağı görülüyor. Seçmenlerin yüzde 36,8’i ise “Cumhur İttifakı” tarafından belirlenen AK Parti’nin adayı Mehmet Özhaseki’den yana oy kullanacağı gözlenmekte.

28 Engelli Derneği de “Özhaseki” dedi

Ankara’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından Ak Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye destek gelmeye devam ediyor. Daha önce hemşeri dernekleri ve sanat derneklerinden destek alan  Özhasekiye en anlamlı destek Engellilerden geldi. Ankara Ulucanlar Müzesinde bugün bir basın toplantısı düzenleyen engelli dernekler federasyonları  yerel seçimlerde biz engellilere sahip çıkacak kişi Özhasekidir.  Özhasekinin şevkat eli engellilerin üzerinde olacaktır. Projeleri engelliler için çok hayırlıdır. O nedenle biz 28 engelli derneği seçimlerde Özhasekiyi destekleyeceğiz dediler.

Ankara'da Mehmet Özhaseki önde

Ankara Stratejik Planlama ve Araştırma Merkezi tarafından yapılan kamuoyu araştırmasına göre AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı adayı Mehmet Özhaseki %47.4 oy oranına sahip iken, CHP'nin Adayı Mansur Yavaş %42.4 oy oranında gözüküyor. Ankete katılan 4200 kişi ile yapılan görüşmeler sonucu % 10.3 oranında seçmenin kararsız olduğu gözüküyor.

Avrasya Araştırma 10 büyükşehirde yaptığı anket sonuçlarını yayımladı. Yaptırılan anket sonuçlarında İstanbul'da AK Parti'nin adayı Binali Yıldırım ile CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu arasında puan farkının iki olması, İstanbul'da rekabetin yaşanacağını gösteriyor. Ankara'da ise CHP, İYİ Parti ve HDP'nin adayı Mansur Yavaş'ın önde olduğu görünüyor. Avrasya Araştırma Ankara anket sonuçları ise,

Mansur Yavaş Yüde 49

Mehmet Özhaseki yüzde 40

Kararsız: 11

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, 31 Mart 2019'da düzenlenecek yerel seçime dair değerlendirmelerde bulundu. Elindeki verileri AK Parti ve CHP adaylarıyla paylaştığını belirten Kulat, "Bizim elimizdeki verilerde Mansur Yavaş 5-6 puan kadar önde gidiyor" dedi. MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat yerel seçim anketlerine ilişkin verileri açıkladı. Kulat, "Şimdi anlatacağım konuları sayın Mehmet Özhaseki'nin kendisine de anlattım. Rakibi olan sayın Mansur Yavaş'a da anlattım. İstanbul'da Ekrem İmamoğlu ile de konuştum. Bizim elimizdeki verilerde Mansur Yavaş 5-6 puan kadar önde gidiyor. Kararsız seçmen oranının yüksekliği bana göre kararsız olmaktan değil kararını farklı endişelerinden dolayı ifade etmeyen seçmenden kaynaklanıyor. Kararsız seçmenin çokluğu da iktidarın aleyhine bir fotoğraf oluşturabilir." dedi.

"Yüzde 50'yi aşmamıza yetiyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Cumhur İttifakı kapsamında devam eden görüşmelerin 2-3 gün içinde sonuçlanacağını bildirdi. Ankara'daki son anketlerin sorulması üzerine Özhaseki, "Rahatız, işimize bakıyoruz. İlk günlerde dağınıklık vardı. Ama çok şükür, biz çıktıkça, anlattıkça taşlar yerli yerine oturdu. Bizim kendimize has parti tabanımız var. Beraber olduğumuz, ittifak ettiğimiz MHP var. Bizim iki partinin oyu bile başlı başına yüzde 50'yi aşmamıza yetiyor." dedi.

AREA Araştırma Şirketi'nin 8-13 Şubat tarihlerinde Ankara'nın bazı ilçelerinde yapılan anketlerin sonuçları açıklandı. Buna göre Mehmet Özhaseki, birçok ilçede yarışı önde götürüyor.

Keçiören

Şubat 2019 araştırma sonucu, AK Parti-MHP, Mehmet Özhaseki 49,6.

Şubat 2019 araştırma sonucu, CHP-İYİ Parti, Mansur Yavaş 47,1.

Sincan

Şubat 2019 araştırma sonucu, AK Parti-MHP ittifakı, Mehmet Özhaseki 58,9.

Şubat 2019 araştırma sonucu, CHP-İYİ Parti, Mansur Yavaş 39,4.

Altındağ

Şubat 2019 araştırma sonucu, AK Parti-MHP ittifakı, Mehmet Özhaseki 55,9.

Şubat 2019 araştırma sonucu, CHP-İYİ Parti, Mansur Yavaş 42,1.

Gölbaşı

Şubat 2019 araştırma sonucu, AK Parti-MHP ittifakı, Mehmet Özhaseki 47,4.

Şubat 2019 araştırma sonucu, CHP-İYİ Parti, Mansur Yavaş 47,6.

Ankara 2014 yerel seçim sonuçları

AK Parti % 44.9

CHP % 43.3

MHP % 7.8

BBP % 1,3

Ankara 24 Haziran genel seçim sonuçları

AK Parti % 40

CHP % 26

MHP % 13

İYİ Parti % 12

HDP % 6

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) seçmen verilerine göre, Ankara ne kadar seçmen var?

                                               Seçmen sayısı        Sandık sayısı

Anket şirketlerinin 2014 yerel seçim anket sonuçları (Ankara-İstanbul)

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı