• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz: Gülen'in babası Ermeni

Yeniakit Publisher
2016-11-02 13:22:00 - 2016-11-02 13:47:40

Teröristbaşı Fetullah Gülen hakkında çok önemli bilgiler veren AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Fetullah Gülen'in annesinin Yahudi, babasının Ermeni olduğunu söyledi.

Kanal A'da yayınlanan moderatörlüğünü Fatin Dağıstanlı'nın yaptığı Türkiye'nin Seçimi programına AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz konuk oldu.

ABD'de bulunan FETÖ terör örgütünün başı olan Fetullah Gülen hakkında çok önemli bilgiler veren Deligöz, Fetullah Gülen'in annesinin Yahudi babasının da bir Ermeni olduğunu açıkladı.

Deligöz, "Fetullah Gülen Ermeni bir aileden gelme. Babası Ermeni, annesi de Yahudi bir ailenin kızı. İran'dan göç ediyorlar. Türkiye'ye önce Bitlis'e kısa bir süre de Erzurum'un Pasinler ilçesine göç ediyorlar."

GÜLEN'İN ANNESİNİN İSMİ "RABİN"

"Yani normalde Erzurumlu değiller göçmenler, 1940 doğumlu olduğunu düşünürseniz Fetullah Gülen'in yurt dışı pasaport hazırlarken de annesinin adının Rabin olduğunu söylüyor. Rabin bir Yahudi ismi ne Kürtçe'de ne de Türkçe'de var.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Böyle bir ailenin çocuğu göç eden dedesi değil babasıdır. Çok kısa bir süre Bitlis'te kalıyorlar daha sonra da Erzurum Pasinler'in Korucuk Köyü'ne yerleşiyorlar.

13-14 yaşlarında da ayrılıyor FETÖ zaten, gençliği filan Erzurum'da geçmiyor."

BABASININ ADI VERİLEN CAMİNİN İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ

"Orada babasının adına kurulmuş bir cami vardı. Benim de girişimlerimle hemen caminin ismini değiştirdik Millet Camisi yaptık.

Bundan 11 yıl önce dinler arası diyaloğu başlattı. Türkiye'de kıyamet kopunca hemen ismini Medeniyetler Diyaloğu yaptılar. Ilımlı İslam'dan bahsediyorlardı. Askerseniz namaz kılmayın diyor. Madem ılımlı birisin bunun ne zararı var desene."

ERBAKAN FETÖ'DEN HOŞLANMAZDI

"Rahmetli Erbakan Hoca FETÖ'den hoşlanmazdı. Ne Fethullah Erbakan'dan ne de Erbakan Fethullah'tan hoşlanırdı zaman zaman da medyaya yansımıştır."

YARGILAYACAĞIZ NE OLURSA OLSUN

"Ben küçük bir çocukken bile onun bir CIA ajanı olduğunu zaten biliyordum. 1999 yılında hastalık bahanesiyle gitti 2006'da da kesin oturma izni aldılar. Onun gittiği sırada Apo'yu verdiler yerine de Fetullah'ı aldılar. ABD onu bize vermek zorunda, alacağız ve yargılayacağız onun kurtuluşu yok mutlaka yargılayacağız ne olursa olsun."

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23