90 milyonluk yatırımla 300 yataklı hastane

Kırklareli Lüleburgaz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Bahadır Alkan, “Vatandaşlar, aynı hastane içerisinde bütün hekimlere ve branşlara ulaşabilecek” dedi.

29 Mayıs 2018 Salı 07:55
90 milyonluk yatırımla 300 yataklı hastane

  MEHMET SAFA CANAT HASAN CANAT / İSTANBUL  

Kırklareli Lüleburgaz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Bahadır Alkan, göreve geldiği günden itibaren yapılan yenilikleri Yeni Akit’e anlattı.

Hastanelerinde hekim sayısı servis çeşitliliğinin arttığını belirten Alkan, “Burada en önemli uygulamalarımız; randevulu hastaların düzenli muayene edilmesi, elektronik reçete uygulamalarının sağlanması ve aynı zamanda hastaların daha iyi bir hizmet alabilmesi için hastane eksikliklerinin giderilmesidir. Çalışanların daha fazla döner sermayeden hak ediş elde etmeleri için de çalışmalarımız oldu. Onun dışında daha önceden hastanemizde olmayan kemik dansitometri cihazının, yeni bir mamografi cihazının ve ameliyathanedeki bazı eksik cihazların tedarikini sağladık” diye konuştu.

2019 YILINDA HİZMETE GİRECEK

Alkan, Lüleburgaz halkına sağlık konusunda daha iyi hizmet verebilmek için Sağlık Bakanlığı tarafından Lüleburgaz’da inşa edilen yeni hastanenin 2019 yılında hizmete gireceğini söyledi.

2016 yılında 89 milyon 87 bin 890 TL yatırım bedeli ile ihalesi yapılan hastanenin inşaatı son sürat devam ettiğini belirten Alkan, “8 katlı ve 300 yataklı yeni hastanemiz 2019 yılının ilk yarısında faaliyete geçecek. Artık Lüleburgaz’da yaşayan vatandaşlar da aynı hastane içerisinde bütün hekimlere ve branşlara ulaşabilecek ve devlet hastanesinden istemiş oldukları sağlık hizmetlerini alabilecekler” dedi.

KALİTELİ HİZMET VERECEK

Yeni devlet hastanesinin özelliklerinden de bahseden Alkan, şunları söyledi: “Yeni hastane toplam 63 bin 397 metrekarelik bir alanda 48 bin 566 metrekarelik bir inşaat alanına sahiptir. Şu anda mevcut hastanemiz 200 yataklıdır ve toplam 2 binada hizmet vermektedir. Yeni hastanemizde 300 yatak olacak. Mevcut hastanemizde 15 tane erişkinler için yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Yeni binada ise 28 tane erişkin, 19 tane yeni doğan ve çocuk, 5 tane de koroner yoğun bakım ünitesi olacak. Bu yoğun bakım üniteleri sevkleri ciddi anlamda azaltacak. Lüleburgaz’da özellikle yeni doğan ve çocuk yoğun bakım üniteleri çok az olduğu için hastalar şehir dışına sevk ediliyordu. Yeni hastane ile birlikte hastaların yaşadığı şehirde sağlık hizmeti alması kolaylaşacak. Mevcut hastanemizde 6 tane ameliyat salonu var, yeni hastanemizde ise 12 tane ameliyat salonumuz olacak. Bu da verilen ameliyat gün sayılarını daha erken sürelere indirecek. Devlet hastanesinin bütün birimleri aynı kampüs içerisinde olacak. Vatandaşlar bir kampüsün içerisinde bütün sağlık hizmetlerinden faydalanabilecek. Ayrıca yeni hastanede anjiyo merkezi de inşa ediliyor


Yeni Akit Gazetesi
Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 29 Mayıs 2018 Salı 07:55

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Ekim 2019