Şenlikte eşeklik

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde “İnek Bayramı” adı altında yapılan sözde şenlikte İslami değerler hedef alındı. Sarık ve cübbe giyen bir öğrenci şenlik açılışında “İnek Bayramı Duası” yaptı.

10 Mayıs 2014 Cumartesi 10:19
Şenlikte eşeklik

RAMAZAN ALKAN/UĞUR ÖĞÜT) / ANKARA - Bilim yuvası olması gereken üniversiteler son haftalarda gayriahlaki görüntülere sahne olan şenliklerle gündemde iken, Başkent’te bunun da ötesine geçildi.  Marjinal solun kalesi olarak bilinen Ankara Üniversitesi’ndeki şenliklerde tam anlamıyla eşeklik sergilendi. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin organize ettiği “İnek Bayramı” adı verilen sözde şenlikte bir öğrenci sarık ve cübbe giyerek arkadaşlarını eğlendirdi. Dekanlık da bu rezilliğe göz yumarak, Müslüman kesimin değerlerinin ayaklar altına alınmasına ortak oldu. Şenlikte ayrıca su gibi bira tüketilirken, fakülteye getirilen ineğe de işkence yapıldı.

İNEĞE İŞKENCE

Şenlik adı altında yapılan iğrençliğe CHP’li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yalçın Karatape ve çok sayıda öğrenci katıldı. Törende konuşma yapan Karatape, inek bayramını etkinlik olarak değil, eleştiri ve özeleştiri olarak kutladıkları belirtti. Konuşmaların ardından fakülte bahçesinde öğretim görevlileri ve öğrenciler bayramın sembolü inek yürüyüşünü gerçekleştirdi. Cebeci Kampusu’ndan Kurtuluş Kavşağı’na kadar devam eden yürüyüş sırasında fakülteye getirilen ineğe ise işkence edildi. Gözleri bağlanarak zor zaptedilen hayvancağız zaman zaman yere yığıldı. Öğrencilerin inek ile fotoğraf çektirmek istemesi de yapılan zulmü iyice artırdı. Sarıklı-cübbeli öğrenci de inek ile pozlar vererek İslam’a olan saldırısını sürdürdü.

DEKANLIK TELEFONLARIMIZA ÇIK(A)MADI

Dini değerlere yapılan saldırıyı ve “İnek Bayramı”nın amacını sormak istediğimiz Dekanlık ise telefonlarımıza çık(a)madı. Dekan Karatepe, yapılan iğrençliğe cevap vermemeyi tercih etti. Dini değerlerle ve inek ile olan eğlencelerinden sonra öğrenciler alkol alarak ahlaksızlığı sürdürdü. Üniversitedeki şenlikler dün verilen 2 konser programıyla devam ederken gece de su gibi içki tüketildi.

Yeni Akit
Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Mayıs 2014 Cumartesi 10:19

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    15 Ekim 2019