Seçim 2019 Sayfası

MHP'ye yeni rakip geldi: Milli Mücadele Partisi

2015 seçimlerinin yaklaşması üzerine hız kazanan parti kurma çalışmalarının son ürünü "Milli Mücadele Partisi" oldu...

25 Kasım 2014 Salı 17:03
MHP'ye yeni rakip geldi: Milli Mücadele Partisi

Seçimlere kısa bir süre kala Türkiye siyasetine yeni tabela partileri eklenmeye devam ediyor.

İdris Bal'ın Demokratik Gelişim Partisi (DGP), İdris Naim Şahin'in Milad Partisi (MP) ve CHP'den istifa eden Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın Anadolu Partisi'ni (AP) kurmasının ardından yeni bir parti de milliyetçi kanattan geldi.

Son günlerde sosyal medya üzerinde yoğun olarak duyurusu yapılan Milli Mücadele Partisi'nin kuruluşu resmen ilan edildi. Partinin kurucu ismi ise Ahmet Kaya...

Düzenledikleri basın açıklamasıyla kuruluşunu ilan eden MMP, herhangi bir partinin uzantısı ya da düşmanı olmadığını belirtti.

MHP'YE SIZMA GİRİŞİMİ BAŞARISIZ OLDUKTAN SONRA...

Bilindiği gibi Paralel Cemaat, AK Parti bünyesinden atıldıktan sonra önce İdris Bal sonra da İdris Naim Şahin ile parti kurmuştu. Geçtiğimiz günlerde MHP kanadından Tuğrul Türkeş ve Devlet Bahçeli,"Cemaat partimize sızmaya çalıştı ama başarılı olamadı" ifadelerini kullanmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Kasım 2014 Salı 17:03

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Nisan 2019