HDP'nin kılavuzu Yahudi çıktı

Her defasında HDP tarafından Kürt halkına manifesto olarak deklare edilen ve fikir babasının PKK lideri Abdullah Öcalan olduğu iddia edilen ‘Öz yönetim’ fikrinin çalıntı olduğu ortaya çıktı.

HDP'nin kılavuzu Yahudi çıktı
Eklenme: 14 Eylül 2015, 11:54

Her defasında HDP tarafından Kürt halkına manifesto olarak deklare edilen ve fikir babasının PKK lideri Abdullah Öcalan olduğu iddia edilen ‘Öz yönetim’ fikrinin çalıntı olduğu ortaya çıktı. 1921 New York doğumlu Rus Yahudisi Murray Bookchin’e ait olan ve şimdilerde HDP’liler tarafından sıkça dillendirilen “Öz yönetim” modelinin bir kopyadan ibaret olduğu anlaşıldı.

İDEOLOJİLERİ BİLE ÇALINTI

Kopyacılık geleneği eskiye dayanan PKK, Öcalan’ın Marks, Weber, Lenin, Stalin ve Mao gibi insanların teorilerini kendine göre uyarlayarak ideoloji haline getirmiştir. Önü kapalı, sığ, kısır ve acımasız olan ideolojiyi tercih eden PKK, önü açık olan tüm teorileri dışlamıştır. Kuruluşundan beri Kürtlerin yegâne temsilcisi olduğu tezini savunan, alternatiflerini korkutmak, yıldırmak ve yok etmek suretiyle bu iddiasını sürdüren PKK, Marksist-Leninist ideolojinin yetersizliğini fark etmesiyle, Murray Bookchin’in “Toplumsal Ekoloji” felsefesini keşfetmiş ve örgütü yeniden yapılandırmıştı.

KCK ANAYASASINI BÖYLE OLUŞTURMUŞLAR

Bookchin’e ait olan söz konusu fikrin, KCK anayasasının metninin oluşturulmasında kullanıldığı öğrenildi. KCK anayasasının 11’inci maddesinde yer alan “Reberiya Koma Civakên Kurdistan: Koma Civakên Kurdistan (Kürdistan Toplumlar Topluluğu- Kürdistan Demokratik Toplum Konfederalizmi) kurucusu ve Önderi, Abdullah Öcalan’dır. Ekolojiye ve cinsiyet özgürlüğüne dayalı demokrasinin felsefik, teorik ve stratejik kuramcısıdır” ifadelerinin terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’a mal edilmesi,  örgütün ideolojisinin bile gerçeği yansıtmadığını açıkça ortaya koyuyor.


Yeni Akit Gazetesi
 
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

hasan

Sanırım okurken herkesin aklına pakradunilerin göç yolları gelmiştir

Cevapla

saffet kartal

yahudi cesaret madalyasını hdp lilermi aldı birde madalya hala sahiplerine geri iade edlmedi neden acaba

Cevapla

kml

bizim geberik so.suzlarında akıl hocası h.in naum denen yahudi k.peği idi...

Cevapla

umut

klavuzu karda olanın burnu b.ktan kurtulmaz kürtler size diyorum haberi iyi okuyun yahudilerin trenine binmiş gidiyorsunuz haberiniz yok siz d.nsizmisiniz

Cevapla