Yeni Akit GÜNDEM Sayfası

Siyaset sayfamızı facebook'tan takip edin.

'Bizim tek önderimiz Hz. Muhammed'dir' 'Ne mutlu Müslümanım diyene'

Nuri Pakdil Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli şairlerden biri. Dönem dönem dile getirdiği fikirleri Kemalistleri çıldırtıyor.

'Bizim tek önderimiz Hz. Muhammed'dir' 'Ne mutlu Müslümanım diyene'
Eklenme: 30 Ocak 2017, 14:10

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Nuri Pakdil'i evinde ziyaret etmesi Sözcü ve Birgün gibi gazeteleri rahatsız etti.

Hulusi Akar ve Hakan Fidan Nuri Pakdil'i ziyaret etti

KEMALİSTLER, SOLCULAR RAHATSIZ OLDU

Rahatsız olmalarının nedeni Nuri Pakdil'in bazı dönemlerde dile getirdiği fikirleri. Pakdil, Habertürk gazetesine verdiği bir röportajında "Bizim tek önderimiz Hz. Muhammed'dir" ve "Ne mutlu Müslümanım diyene" sözlerinin sahibi olduğu için, Hulusi Paşa ve Hakan Fidan'a da "Siz Atatürk'e karşı mısınız" şeklinde bir algı oluşturacakhaberler hazırlıyorlar.

Hulusi Akar ve Hakan Fidan Nuri Pakdil'i ziyaret etti

İŞTE SÖZCÜ'NÜN YAPTIĞI HABERDEKİ İFADELER

Hulusi Akar ve Hakan Fidan Nuri Pakdil'i ziyaret etti

BİRGÜN'ÜN HAZIRLADIĞI MANŞET GÖRSELİ

Hulusi Akar ve Hakan Fidan Nuri Pakdil'i ziyaret etti

 

 
Haber Tarihi: 30 Ocak 2017, 14:10
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

mustafa kulualp

KAHIRLARINDAN GEBERİRLER İNŞALLAH HELAL OLSUN PAŞAMA VE HAKAN FİDANA BUTUR GORNUTULERİ OZLEMİŞTİK

Cevapla

Tele Ferik

Ataturkle Hz. Muhammeti karşilaştirmak kasitli bir yaklaşim farkli çağlarda farkli şartlarda yaşamiş ve tamamen alakasiz konularin muhatabi kisilerdir. Kesiştikleri tek nokta ise ca.. insanlarin beyinlerindeki gri bolgelerdir. Bu gri bolgeler elmayla armutun karşilaştirildiği ve çikarina olan sonuçlara varildigi bolgelerdir. Hakbuki dindar bir insan Ataturkçu olabilir ama dinci dinbaz bir insan Ataturkcu olamaz cunku bu cikarlariyla çelisir.

Cevapla

Müslüman

Hz muhammet s.a.v müslümanlarin önderi kafirlerin önderi degil zaten kafirlerin önderleri belli.

Cevapla

ALİ OSMAN

ALLAHU TALA PEYGAMBER EFENDİMİZE duyayı yaratmazdım senini yaratmasam diye övgülerde bulunmuş atatürk senin benim gibi bir adam

Cevapla

osmnshn

paşam ALLAHINA KURBAN İT ÜRÜR KERVAN TINGIR MINGIR DA OLSA YÜRÜR

Cevapla

Sina SALIK

Hz. Muhammed ile Atatürk'ü kıyaslamak saçmalıktır. İkisinin birbiriyle alakası yoktur. Hz. Muhammed son peygamberdir. Atatürk'te son büyük Türk lideri olarak geçer. Türklük ve İslam kıyaslanamayacak kavramlardır. İslam belli bir ırkı milliyeti temsil etmez. Tüm dünyaya aittir. Türklük ise bize ait dünyevi bir kavramdır. Ortak kültür, yaşayış ve ata ile ilgilidir. Bu bakımdan bir kişi ikisinden birini seçmekte özgür olduğu gibi aynı anda ikisini de lider seçebilir. Saçma sapan kıyaslamalara gerek yok. İkisi farklı yolların yol göstericileridir fakat bu yollar birbiriyle alakasız yollardır.

Cevapla

hasan

hacı atatürk senin önderindir lafımız yok lakin peygamberimi Arap'ın önderi olarak nitelendireceksen ağzını topla. Konuşmaya başlarsak, başlamayalım.

Cevapla

bilal

Yılmaz KÖSE , senin önderin Mustafa Kamal Atatürk olabilir. onu takip edebilirsin sıkıntı yok. Bizler müslümanlar olarak Allah Rasulüne ( aleyhisselam ) iman ediyoruz ve onu önder kabul ediyoruz. Bak ne diyor Muhammed aleyhisselam : Sözlerin en güzeli Allahın Kitabı Kur'anı Kerim, gidilecek yolların en güzeli de Muhammed'in yoludur. aleyhissalatu vesselam....

Cevapla

Baybars

Sözcü gerçekten tarafsız da ki öyle değil ilk önce chpli vekilin 1200000 liralık telefon faturasınıda haber yapar bekliyoruz

Cevapla

Ali Kılıç

Orgeneral Hulusi Akar çok garip bir kişilik. Atatürkçü ve Kemalist olduğundan zerre şüphem yok ama bazı hareketleri garip. Anlamak, çözmek mümkün değil.

Cevapla

filistinli

Atatürk senin önderin onla haşrolasin bize muhammed s.a.v yetee bizde onla haşroluruz

Cevapla

filistinli.

Atatürk sizin önderiniz onla haşrolasin...bize muhammed s.a.v yeteer.

Cevapla

Bilal

Yılmaz Köse kime göre tek lider Hz Muhammed s.a.v arapların değil islam aleminin önderi lideridir inananlara gönderilmiş bir rahmettir senin haddinmi peygamberimize a.s arapların önderi diye aşalayıcı bir üslüpla konuşmak sen kim Hz muhammed s.a.v hakkında konuşmak kim senin inandığın bir kutsal olmadığı için insanların kutsalını küçük göremezsin aşalıyamazsın bide demoktasi laiklik cumhuriyet özgürlük diye ahkam kesersiniz bunu sizin demokrasi özgürlük anlayışınız sizin tek amacınız kendi gözünüzde İlahlaştırdığınız birinin adını kullanarak sizin gibi düşünmeyenlere baskı kurmak geçmişolsun.

Cevapla

hür

anlaşılan muslüman değilsin. putperestsin. devam et böyle sonunu düşünemiyorum.

Cevapla

Ne diyorsunuz be

Hz.Muhammed (s.a.v) dini Atatürk milli önderimizdir BİZİ BÖLEMEYECEKSİNİZ Suud ...kleri

Cevapla

Ermis

Yılmaz Haddini bil zevzek. Mustafa Kemal Liderdir geçmiş gitmiş. Sen Araplarını ağzına alırken o cenabet ağzını yıka terbiyesiz.

Cevapla

Musluman

YimazKose Bizmuslimanlardan Bahsediyoruz Araplardan Degil

Cevapla

hasan alkaya

buu kafaya nediyelimm allah ıslah etsindicem adam allaha inanmıyo kendisigibi beşer birşahsiyeti ilah yapmış nediyelim taptığın put senin olsun

Cevapla

Haksavunan

Evet ALLAH Kuran-ı keriminde öyle diyor bizde ona iman ediyoruz. "senin dinin sana benim dinim bana"

Cevapla

Nur

Doğru söze ne denir Allahım büyüksün ne güzel tablo gözlerim yaşardı Rabbim bu birliğin bozulmasına izin verme bu ülkenin müminlerini çoğalt hainlerini kahru perişan et ummeti muhammede baş eyle dünyaya islamın başı olarak hükümdar eyle

Cevapla

Yılmaz Köse

Tek önder var. O da Mustafa Kemal Atatürk'tür. Arap'ın önderi arabı bağlar.

Cevapla

tuğrul

Kula kulluk yapmayana ne mutlu. Ne mutlu Müslümanım diyene, Müslüman ana babadan doğana, Müslüman belde de doğana. Allahımız bizi kendine kul eyle, Sevgili Habibine Ümmet eyle (Amin). Pakdil Hocamın düşmanlarını ve İslam ümmetinin düşmanlarını da kahreyle...

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?