Seçim 2019 Sayfası

Aydın Doğan’ın kitapçısında pes dedirten skandal

Aydın Doğan’ın sahibi olduğu D&R mağazaları terör propagandası yapan kitapları raflarından eksik etmiyor. PKK propagandası yapmaktan hakkında defalarca soruşturma açılan Arzu Demir’in “Devrimin Rojava Hali” adlı kitabının D&R mağazalarında satışa sunulduğu ortaya çıktı.

12 Nisan 2016 Salı 06:45
Aydın Doğan’ın kitapçısında pes dedirten skandal

HARUN SEKMEN / İSTANBUL - Güvenlik kuvvetlerimiz büyük bir kararlılıkla terörle mücadele ederken, Aydın Doğan’ın sahibi olduğu şirketler teröristleri şirin göstermeye devam ediyor. Bunun en son örneği ise, D&R kitap mağazalarında satılan ve YPG’li teröristlerle gerçekleştirilmiş röportajlardan oluşan, Arzu Demir’in, Ceylan yayınlarından çıkan “Devrimin Rojava Hali” adlı kitabı oldu. Eli kanlı teröristlerin adeta birer melek ve haksızlık uğruna mücadele eden halk kahramanları gibi tasvir edildiği kitap, D&R raflarında satılıyor. Kitabın kapağında, çocuk yaştaki teröristlerin ellerinde kalaşnikoflarla gülerek poz vermeleri dikkat çekiyor. Yine, kitabın kapağında fotoğrafları olan teröristlerin, giydikleri kıyafetlerde YPG ambleminin gözükmesi dikkat çeken bir başka ayrıntı oldu. Demir hakkında PKK propagandası yapmaktan daha önce defalarca soruşturma açıldığı bildirildi.

KİTAP ELİ KANLI TERÖRİSTLERE ARMAĞAN EDİLİYOR

Teröristlerin, gerilla ve savaşçı diyerek övüldüğü kitabın ön sözünde, “Bu kitap devrime can veren kadın erkek, genç yaşlı tüm savaşçılara bir vefa duygusunun ödenmesi duygusuyla kaleme alındı” deniliyor. Terörle mücadelenin en yoğun şekilde yaşandığı bir dönemde D&R mağazalarında terör propagandasının yapıldığı eserlerin satılması ve gencecik beyinlerin bu yolla terörize edilmesi tepki topluyor.

DOĞAN YAYIN GRUBU’NUN İLK VUKUATI DEĞİL

Doğan medyanın teröristleri, “cici çocuk” olarak gösterme çabaları yeni değil. 7 Haziran seçimleri öncesinde PKK’nın siyasi çizgisi olan HDP’nin Eş Genel Başkanı olan Selahattin Demirtaş’a, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu bir programda, “HDP’ye oy ver kurtul” alt yazısının geçtiği ekranda saz çalıp türkü söyletmişti. 31 Mayıs 2015’te savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Çağlayan Adliyesi’ndeki odasını basan DHKP-C’li teröristlerin, savcının kafasına silah dayamış görüntülerini sansürsüz bir şekilde veren Aydın Doğan’ın kanalları, teröristlerin propagandasını yapmaktan çekinmemişti. Yine, Gezi olayları sürecinde popüler olan ve Gezi’yi destekleyen medyanın, “Cici Kız” olarak pazarladığı, Ayşe Deniz Karacagil’i CNN Türk’teki programına konuk alan Cüneyt Özdemir, “Kırmızı fularlı kız” sıfatını tüm Türkiye’ye ezberletmişti. Aynı kız daha sonra PKK’nın elebaşlarından Karayılan">Murat Karayılan’ın kadrosuna katılmıştı.

Kaynak: Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Nisan 2016 Salı 06:45

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Nisan 2019