Aydın Doğan, satınaldığı muhafazakârgazetecileri kullanıyor

Aydın Doğan’ın, hayatı boyunca uyguladığı devşirme stratejilerini muhafazakâr camiadan gazetecileri satın alarak da uyguladığını ve bu satın aldığı tipleri Tayyip Erdoğan’a saldırttığını ifade eden Cem Küçük, “Doğan’ın satın aldığı Müslüman yazarların iki gram itibarı kalmadı” dedi.

07 Nisan 2016 Perşembe 14:07
Aydın Doğan, satınaldığı muhafazakârgazetecileri kullanıyor

İŞTE O YAZI:

(...)

Aydın Doğan hayatı boyunca uyguladığı klasik Corleone tarzı devşirme stratejilerini bizim muhafazakar camiadan gazetecileri satın alarak da uygulamış ve bu satın aldığı tipleri Recep Tayyip Erdoğan’a saldırtmıştır. Daha önce de Dinç Bilgin’in adamlarını satın alıp Dinç Bilgin’e saldırtmıştı.

Dinç Bilgin’i batırtmak için de önce Cavit Çağlar’ı ve Nail Keçili’yi batırtıp sonra hapse attıran da Aydın Doğan’dır. Çünkü Çağlar ve Keçili hapse girdiği an Bilgin’in de kurtulması imkansızdı. Mesut Yılmaz ve sonra da Bülent Ecevit o dönem Aydın Doğan ne derse yapan kukla Başbakan modelindeydi. Hüsamettin Özkan zaten Aydın Doğan’ın has adamıydı, hala da öyledir. Devlet arşivlerine göre Mesut Yılmaz öldüresiye nefret ettiği Zafer Mutlu’yu da içeri attırmak istiyordu ama bunu Aydın Doğan engelledi, çünkü Mutlu, Doğan’a lazımdı. Cavit Çağlar’ı ABD’de yakalatmak için dönemin hükümetine Aydın Doğan’ın nasıl bastırdığı da devlet arşivlerinde mevcuttur. Bu arşivler vakti gelip açıldığında tarihçiler ve araştırmacılar bunları görecekler.

(...)

Ciner’in kendisine hırsız mafya diyen Fatih Altaylı’yı tetikçi olarak Doğan’dan satın alması ve bu sefer de Doğan’a küfrettirmesi bu kazığın yanında amorti bile değildir.

Bütün bu yozlaşmış ilişkiler ağı zaten 28 Şubat demektir. Biz Müslümanları inim inim inleten analarımızı ağlatan ülkeyi yoksullaştıran ama birilerini de zengin eden 28 Şubat. İşte o yüzden 28 Şubat Aydın Doğan demektir.

28 Şubat sürecinde Türkiye’nin tartışmasız en güçlü adamı ve sürecin tek kazananı Aydın Doğan’dı. İşte Abdülkadir Selvi böyle bir 28 Şubat banisinin adamı oldu maalesef. 28 Şubat’ın Müslümanlara zulmetme karargahına asker olarak yazıldı. Aydın Doğan’ın satın aldığı her Müslüman yazarın iki gram itibarı kalmadığını bildiği halde gitti Selvi. O yüzden hem 40 milyon kişilik AK Parti camiası hem de bu ülkenin en tepeleri doğru bulmamıştı bu transfer olayını. Çünkü mukadder son belliydi. Allah taksiratını affetsin...

Geçen yazıda da belirttiğim gibi Aydın Doğan 2005 yılında geçmişte kendine en ağır hakaretleri etmiş Ahmet Hakan’ı satın alıp kendi tetikçisi yapmıştır. Ardından Fehmi Koru ve Akif Beki, Doğan tarafından köle yapılmıştır. Akif Beki şu an Doğan’ın Cumhurbaşkanımıza karşı kullandığı en sinsi tetikçisidir.

(...)

Cem Küçük / STAR

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 07 Nisan 2016 Perşembe 14:07

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    25 Mart 2019