Ahmet Keleş'in kız kardeşi de konuştu

25 yılını Gülen cemaatine adayan İlahiyatçı Profesör Ahmet Keleş'in cemaate hizmetlerini ve uğradığı hayal kırıklığını gözyaşları içinde anlatması üzerine cemaat medyası harekete geçerek diğer kardeş Mehmet Keleş'i kullanarak olayı çarpıtmaya çalıştı. Ancak kız kardeş Songül Keleş, cemaatin kullandığı Mehmet Keleş'in ya menfaat ya da korku nedeniyle hareket ettiğini açıkladı.

20 Mart 2014 Perşembe 10:50

25 yılını Gülen cemaatine adayan İlahiyatçı Profesör Ahmet Keleş'in katıldığı bir tv programında cemaate hizmetlerini ve uğradığı hayalkırıklığını gözyaşları içinde anlatması üzerine cemaat medyası harekete geçti.

Ahmet Keleş'in kardeşi Mehmet Keleş, kurulması için nişan yüzüğünü bağışladığı Samanyolu televizyonunda ağabeyi hakkında karalamada bulundu. Kardeşi Songül Keleş ise A Haber'de Mehmet Keleş'in "ya menfaat ya da korku nedeniyle hareket ettiğini" açıkladı. Mehmet Keleş ile aralarında geçen telefon konuşmasındaki "AK Parti kazanırsa ortalık kan gölüne dönecek!" ifadesini de aktaran Songül Keleş şok açıklamalarda bulundu.

MEHMET KELEŞ YA TEHDİT YA ÖDÜL ALDI

Songül Keleş, "Dünkü programınızı dinledim. Ben Ahmet Hoca'nın kız kardeşiyim. Konuşmasının hepsinin gerçek olduğuna inandığım için bağlandım. "Gözyaşları timsah" dedi, gözyaşları timsah gözyaşları değil. Samanyolu TV'de konuşan Mehmet Keleş ağabeyim de benim sevdiğim ağabeyim ama Ahmet Ağabey'imi yalanlaması beni kırdı. Ya tehdit aldı ya ödül aldı. ağabeyim ömrü hizmette geçti. Ağabeyim olmasa ona ağır sözlerim vardı ama onun yaptığını yapmayacağım. Kendisi düşkün halde iken Ahmet Ağabeyim vasıtası ile cemaatin içinde bir yere geldi. Kırıkkale, Kayseri ve Balıkesir cemaati bunları iyi bilir."

ABİMİ HOCAEFENDİ'YE BENZEREK HİZMETTE BİTİRDİLER

"Hizmette ilerlediği için ayağını çeldiler Hoca Efendi'nin sohbeti, vaazı sana çok benzetiyorlar diyerek ağabeyimi bitirdiler. Saz çaldığını söylüyorlar, Kur-an okurken yeri göğü inlettiğini niye söylemiyorlar Bir peygamber efendimiz oraya iniyorsa neden ağabeyimin terbiyesi ile çaldığı sazı karalıyorlar."

OĞLUMUN ADINI FETHULLAH KOYMUŞTUM, DEĞİŞTİRECEĞİM

"Ben ona Hoca Efendi bile demeyeceğim sevdiğim için oğlumun adını Fethullah koymuştum, onu da değiştireceğim, Biz onu devleti, milleti aileyi birbirine düşürsün diye sevmedik. Hakkımı helal etmiyorum.Psikolojisi bozuk demiş ağabeyime, kendisi bana "Ak Parti'ye oy verirsek Allah'a hesap veremeyeceğimizi söyledi ve bana "Ak Parti kazanırsa ortalık kan gölüne dönecek" dedi. Oradan maddi menfaati var ya da çocuğunun başına bir şey gelmesin diye böyle konuşuyor. Mehmet Ağabeyimin öyle konuşması ağrıma gitti. bu durumumuz Ahmet Ağabeyin benim cemaate ne kadar hizmetimiz olduğunu biliyor. Çocukları sokağa atılmasın diye yapıyor." diye konuştu.
Haber Tarihi: 20 Mart 2014 Perşembe 10:50

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü