• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cumhuriyet yolunu açtı, Turgay Yıldız hedef aldı! Erdoğan, Albayrak, Ayasofya ve cemaatlere hadsiz sözler

Dini kavramları kendine espri malzemesi yaparak sözde mizah yapan ve geçtiğimiz gün Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden tiyatrocu Turgay Yıldız geçmişte çektiği videolarda Başkan Erdoğan, eski Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Ayasofya’nın açılması ile dalga geçmiş, dini cemaatleri ise hedef almıştı.

Dini kavramlar ile dalga geçerek sözde mizah yapan tiyatrocu Turgay Yıldız, geçtiğimiz gün Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bir süre önce kalp spazmı geçiren ve yoğun bakımda tedavi gören Turgay Yıldız'ın ölümü sonrası geçmişte AK Parti ve Başkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde çektiği sözde mizah videoları yeniden gündem oldu.

Erdoğan ile aklınca alay etti

"Müşteba" kılığına girip şaklabanlık yapan Turgay Yıldız, CHP yandaşı Cumhuriyet’e verdiği röportajda Başkan Erdoğan, Ayasofya, Berat Albayrak ve cemaatleri hedef alarak dalga geçmişti.

"Erdoğan'dan arasanız bile bir tane daha bulamazsınız" şeklinde laflar eden Turgay Yıldız, "Neden Erdoğan'a oy veriyorsunuz?" sorusuna ise "Sen de Allah de sana da oy vereyim. Biz Allah diyene oy veriyoruz. Biz büyüklerimizden böyle gördük. Erdoğan'dan başkasını alkışlayamam. Biz öyle gördük, bu el öyle gidiyor alıştık" cevabını verdi.

AK Parti seçmenini de "koyun" ve "cahil" muamelesi yaparak aşağılamaya çalışan Turgay Yıldız, "Çayımız tükendi saray 2 miting daha yapın kafamıza atın çayı" dedi.

Yıldız sözlerinin devamında Ayasofya'nın açılmasıyla ve Türkiye'nin 2023 hedefleriyle de dalga geçti.

2 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

asim keskin

o roprtaj yapan rolundeki kisi..yüzde bin FETÖ sablonundan cikmis. Devletin bunu bilmelsi gerekir. eger bunun farkina varamamissa yazik-
 • 3 Ay Önce

Bidost

ateşi bol olsun.
 • 3 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23