• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mustafa Çalık veya bir milliyetçi yakın tarihe nasıl bakar?

69 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Urfa

Allah rahmet eylesin.
 • 1 Yıl Önce

5816 kalksin - hakaret serbest olsun !

yakindir ..
 • 1 Yıl Önce

Kassam mücahidleri

Kassam Tugayları bugün Gazze başta olmak üzere işgal edilmiş Filistin topraklarının tamamında ümmetin onurunu küffara karşı ayakta tutarken, diğer yandan da Müslümanların kalitesini örnek yaşamlarıyla tüm dünyaya göstererek, binlerce gayr-i müslim yabancı vatandaşın İslam'dan etkilenmesine ve dinimizi kabul etmesine vesile oluyor..
 • 1 Yıl Önce

Gercek Musluman

İslam’a hayatiyet kazandırabilmek için, öncelikle insanları çepeçevre sarmış olan modern zihin yapısının çözümlenmesi zorunludur. Bunoktada başlangıç olarak dil hassasiyetinin önemli olduğunun altını çizmekte fayda var. Zira büyükler “Kelimelerinize dikkat edin, kavramlarınızı etkilerler; kavramlarınıza dikkat edin düşüncelerinizi etkilerler, düşüncelerinize dikkat edin imanınızı etkiler.” demişlerdir.Özellikle bukalemun gibi renkten renge giren ve değdiği herşeye bir şekilde kendi rengini katma gibi bir meziyeti olan Modernizmin, İslam dışı yapılardan olduğu ve bunun olduğu yerde İslam’ın olmadığı/olamayacağı gerçeğinin bellenmesi şarttır. Bu nedenle modernitenin iyi kavranması ve öngördüklerinden kurtulma gayretinin birinci öncelik olması gerek. Bu olmadıkça modern düşünce yapısı ile yola çıkıldığında, bu çağ ve toplumda İslami görünümlü birtakım şeylerin olabilmesine aldanmak, haddi zatında İslam’a verilen en büyük zararlardan biridir. Zira modern düşünce yapısına göre asıl olan, her neyi nasıl yapıyor isen farza göre değil de tarza göre yapmandır. Yani belirleyici olanın muhkem olanların değil de zamane trendlerin olmasıdır.
 • 1 Yıl Önce

Seriat geliyor

Hic merak etmeyin .. vesselam ..
 • 1 Yıl Önce

taliban

Selamun aleykum ..anti-kemalist butun yorunmculara helal olsun vesselam
 • 1 Yıl Önce

Alamanci.

Allah sizden razi olsun. Elimize saglik,ömrünüz bereketli olsun.Yazilarinizdan çok istifade ediyoruz.Sağ olun.............. Kahramani kahraman yapan Milletdir;Hiçbir kahraman Milletden büyük degildir: Alparslan,Osman bey,Fatih Sultan,Yavuz Selim,Abdülhamit,M.Kemal dahil hiçbiri Müslüman Türk Milletin den büyük degildir.Hiç bir Komutan savaşi tek başına kazanmamiştir.Bütün Dünya da bu böyledir.
 • 1 Yıl Önce

Ağrılı Yusuf

Latin harfleri nereden Türk harfleri oluyor. Milletin islamla olan alakasini kesmek için yapıldı. Çin Rusya Yunanistan İsrail niye Latin harfleri kullanmıyor. Allahin laneti üzerlerine olsun
 • 1 Yıl Önce

Bence de

Bu konuda ben de ağrılıyım kardaş, latin harfleri lâ din harfleridir

ağrılı yusufa

saydığınız devletler aynı zamanda latin harflerini de kullanır

Orhan İnan

Rabbim rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. En çok ihtiyaç duyulan zaman diliminde bu kıymetli değerleri Rabbim katına alıyor. Zevale doğru hızla yol alırken yeni imanlı yüce gönüllü insanların sayısını Yüce Allah çoğaltsin. Yoksa, yalan ve eksik bilgiler ile zehirlenen nesiller istikbal vadetmiyor.
 • 1 Yıl Önce

rafet

Acaba bu konuşulanlara Devlet arşivlerinin açılıp evrakların incelenmesi açıklık getirebilir mi?
 • 1 Yıl Önce

Tarih bilinci olan bir zat imiş

Bir tv yayınında “Enver Paşa 80 tane atatürk eder” demiş, şimdi farkettim. Allah rahmetiyle muamele etsin Mustafa Çalık’a
 • 1 Yıl Önce

Metin

Rahmetli güzel konuşmuş

Aydanur

Vasfın güzelliğine bakar mısınız; “Çağını müdakkikane bir nazarla okuyabilen millî bir çizgiyi temsil ediyordu.” Rahmet olsun. Bir davası olmalı insanın, bir duruşu, haykırışı.. Onu hep gür sedasıyla hakkı haykırışıyla hatırlayacağız. Mustafa Çalık özelinde bize şahsı değil milleti esas alan milliyetçiliğin nasıl olacağını da göstermiş oldunuz. Zihnimize ummanınızdan bir katre düşüren kaleminize bereket..
 • 1 Yıl Önce

polat

şanlı ordumuzun ismi ' türk silahlı kuvvetleri ülkemi ismi turkiye cumhuriyeti pasaportumuz türk pasaportu yurtdışında bize türk derler dilimiz türkçedir herşeyimiz türk ismi ile başlar iste bize bu türk kimliğini kazandıran ulus devlet yapısını kuran m.kemal atatürk ve silah arkadaşları ruhu şad olsun
 • 1 Yıl Önce

Emekli

Rahmetli Mustafa Çalık'ın koyu bir İttihatçı olduğundan da bahsetseydiniz keşke.Sanırım,o yönü pek işinize gelmedi.
 • 1 Yıl Önce

Evet öyle

Allah rahmet eylesin Çalık bey’e

perihan bulmus

onceden anadoluya kafkasya balkanlardan mlyonlarca musluman getirildi ( boşnak çeçen dağıstanlı kirım türkü bulgar türü kosovalı makedon karatay türkü pomak ) bunlar calışkantürklugu benimseyen çalışkan üretken insanlardı hepsi gözüpek vatanseverdi son yıllarda ümmet diyerek .ülkeye doldurulan arap afgan suriyelı ıraklı somalili milyonlarca niteliksiz göcmen geldi ve bunların yüksek dogum oranları ile biz türkler cogunlugu kaybedebiliriz zaten israil ve batınında istedigi buydu anadoluda türklerini bölemediler ilerde ic karısıklik icin en uygun zamanı zemini hazırlıyorlar yeterki ülkeye türk olmayan türklüğü benimsemeyen milyonlarca insanın doldurulması onların sinsi planıydı
 • 1 Yıl Önce

perihan bulmuşa

'bunların yüksek doğum oranları ile biz türkler çoğunluğu kaybedebiliriz'demişsiniz.göçmenler nüfustan sayılmaz.vatandaş olamazlar.buna da itiraz ediyorsanız türkiyeye turist gelmesin,kimse1yerden1yere gitmesin

zonguldaksporlu

biz suriyelilere karşı çıkınca bize müslüman düşmanı dediler oysaki bizdeki müslümanız kürtlerde boşnaklarda azerilerde cerkezlerde müslüman bu milletlere düşman yada karşı değiliz elhamdülillah müslümanız ancak ülkemize gelen suriyeliler tamamen avrupa ve amerikanin rojesi diyoruz anlatamiyorz bir ülkeye 5 milyon suryeli olurmu ?

Turgut Yeşilırmak

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Sizin de elinize sağlık hocam. Yazılmaya cesaret edilemeyen konuları dile getiriyorsunuz, gündeme taşıyorsunuz
 • 1 Yıl Önce

Göktuğ

Mübadele de müslüman olanlar Türk olarak kabul edilmiştir. Yani Türk=Müslümandır. Sonra Bu Türk laikliği kabule zorlanmıştır. Sonrada Diyanet İşleri Başkanlığı, Sunni Hanefi çizgide örgütlenmiştir. Buna ancak devlet eliyle yaratılan şizofrenik toplum denir.
 • 1 Yıl Önce

Gümüşhanenin yiğit evladı

Allah rahmet etsin.. kamalist olmayan.. kamalist olarak ölmeyen herkese bin selam olsun.
 • 1 Yıl Önce

Çok iyi bir zat idi merhum

Programda “Enver Paşa 80 atatürk eder” deyince programı sunan karı neredeyse felç geçirecekti.

Gün Sazak hatırası..

Burda değilse başka bi yerde yazmanız şart oldu artık:)
 • 1 Yıl Önce

Allah rahmet eylesin

Herkesin sorgusuz sualsiz ezbere eli mahkum.. kamalist olmasının mecburi tek istikamet ve olmamanın çok büyük günah! olmanın bedava ekmek kapısı.. sayıldığı devir-dönemlerde yaşayıp.. kamalperest olmayan olmamış biri.. helal olsun.. tebrikler.
 • 1 Yıl Önce

kavramlar

“Irkçı’nın” kibarlaştırılmış versiyonu “milliyetçi” olmasın?
 • 1 Yıl Önce

Nur içinde yatsın

yoldan çıkmış bazı cemaat-tarikatların, safdil müslümanların, cami hocalarının Cuma namazlarında bile katatürke rahmet okuduğu zaman-zeminlerde.. devletin tv sinde canlı yayında.. "..1 enver 100 katatürk eder.." diyebilen.. böyle delikanlılara Allah rahmet etsin.. nur içinde yatsın.. demek lazım.. hatta şart.
 • 1 Yıl Önce

Sunucu hırsından haç çıkarmıştı

O da bizler gibi ondan nefret ederdi, Allah rahmet eylesin Çalık bey’e

müslüm

Allah rahmet eylesin.Hakka yürüyen kişinin arkasından kötü konuşulmaz.Ancak şunu belirtmek zorundayımki bizde Türk milliyetçisi olduğunu söyleyenler genel arap milliyetçiliğine yakındır.Bu nedenle arap alfabesinin kutsallığına inanırlar.Rahmetli Mustafa Çalıkta Atatürk düşmanı ama arap sevicisidir.Adı üzerinde arap alfabesi, Türk milliyetçilerinin kutsalı olamaz.Bugün bile arap toplumları bu yüzden eğitimde geridir.Atatürke düşmanlık Türk milliyetçisine bir şey kazandırmaz.Gördünüz 29 ekim-10 kasım-19 mayısta Atatürk sevgisini.
 • 1 Yıl Önce

Masgeni indir!!!!!

Biri ben Müslümanim derse hemen sen Arap sevicisin deniyor.Bunlarin Türkcülük Maskesi bir gün düşecek ve biz de görecegiz ki;Bu hainler dönmelerden olan maskeli yahudi çocuğu olduğunu.

katatürk sevilseydi seçim kazanırdı!

Chpkk-Partisi kurulduğu günden beri 1 tek seçim kazanamadı! Niçin hiç düşündün mü?

Kamalizm nedir.. kimin icadıdır!?

Batı hayranlığı.. batıperestlik.. İslam-Osmanlı düşmanlığı.. mason-siyonist ve ingilizlerin icadıdır.. Müslüman-Türkle zerre ilgi-alakası yoktur.. 5816 kalkınca herkes görüp öğrencek.

Izmit 41

1923 1950 arası( dunyanın en büyuk ekonomik buhranı 1928 1929 80 milyon kisinin öldüğü dunyanın en kanlı aavaşı 2.dunya harbi olmasina ragmen yapılan devlet politikaları demiryollari limanlar fabrikalar devrimler kurulan kooperatifler sanat hamleleri ile yurtdışından getirilen proflar docentlerin egitime katkiları köy enstitüleri harf devrimi egitim hamleleri sayesinde o yıllarda aynı seviyede oldugumuz suriye irak arap yarimadasi kuzey afrika afganistan gibi ulkelerden daha hizlı gelistik (yeterli degildi ama ) ve bugünkü demokrasi ulus devlet yapısı kamu duzeni temelleri atıldi
 • 1 Yıl Önce

sedat

suudi arabistan riyali değerli çünkü amerika yönetiyor göbekten abdye baglı ve abd in eyaleti petrolunü bile abd çıkartıyor o petrol olmasaydı çölde deve sütü iceceklerdi ayrıca ekonomik olarak iyiler ancak kadın hakları demokrasi egitim hukuk yaşam kalitesi sıfır

5818 e cevapa yanıt

Kalkınmamış Arap ve kalkınmış Türk!: 1 suud riyali almak için Seçil çuvalıyla 1 torba törkiş lira veriyorsun bankaya, bilmem anlatabildim mi?

5818 e cvp

diyelimki tek parti dönemi faydalı degildi ? peki diğer müslüman ülkeler niye geri kaldı neden pakistan afganistan arakan libya somali arap yarımadası her konuda geri kaldı neden hepsi ölümü göze alıp akdenizde egede filistinli yemenli suriyeli kuzey afrikalılar teknelere binip avrupaya kaçıyor ? ne ürettiler bilime sanata ne gibi katkıları oldu ? insanlık icin ne urettiler ?

5818 kalksın..

Hodri meydan.. milleti susturma.. 3 maymunu oynama kanunu kalksın.. sonra konuşalım.. var mısınız:)

Cumhuriyet kadını

1000 KERE YAZDIK SÖYLEDİK DİLİMİZ DEGİŞMEDİ KULLANDIGIMIZ ARAP HARFLERINİ DEGİŞTİRIP TÜRK ALFABESINE GECTİK 600 YIL OSMANLIDA KULLANILAN ARAP ALFABESİ ILE ANADOLUDA OKURYAZAR ORANI % 3 BİLE DEĞILDI VE BU ORANI 600 SENE BOYUNCA GECMED ANADOLU HALKI CAHİL KALDI EGITİM AIFIRDI DOLAYISIYLA RUS IMPARATORLUGU ALMAN FRANSIZ JAPON IMPARATORLUKLARI ILERLEYİP GELIŞİRKEN OSMANLI İMPARATORLUGU BATTI VE GERİDE KALDI.
 • 1 Yıl Önce

Öküze cevap

Evet Arapça bizim alfabemizdi

cımhuriyet kadınına

türk alfabesi dediğiniz latin esaslı.osmanlının kullandığı arap asıllı fars*anadoludaki okuryazar nisbetinin düşük olduğu zamanlar devletin yıkıldığı zamanlar

Arap alfabesi değil..!

Kuran alfabesi.. evet bizim alfabemizdi.. Müslüman olunca.. Müslüman olduğumuz günden beri.. Elhamdülillah.. Selçuklu-Osmanlı Kuran alfabesiyle dünyayı yönetti.. kamalistler latin-haçlı alfabesiyle kendini yönetemiyo:) bakınız Chpkk nın halipürmelali...

1000 sene latin haclıyla davaşana cvp

Arapca bizim alfabemizmiydi ?  

1.000 sene Latin-Haçlılarla savaştık..

sonra içimizden bi latin-haçlı çıktı ve onların alfabesini aldı getirdi.. bu millete sormadan zorla dayattı.. hepsi bu! BİN kere anlattık anlayın artık:)

Ali Tan

Sen ve senin gibi Atatürk karsitlarinada YouTube de çok ağır lafları var. "O Zübeyde Hanım gibi analar, o Mustafa Kemalleri doğurmayaydı, kimbilir hangi ülkede bir siginti gibi yaşıyorsunuz, o nedenle Atatürk ve Enver gibi yiğitlere çemkirmeyin" Aynen böyle diyor. Ayrica kendisi sağlam bir ittihatcidir ve Abdülhamid karsitidir. Tamamını yazın adamın.
 • 1 Yıl Önce

Özal’a da danışmanlık yapmış

Özal ağır bir taşı kaldırıyordu da, manivelanın ucundan mı yakaladı? (bu danışmanlık kadar atmasyon bir iş yoktur, nereden bulurlar bu işsiz güçsüzleri bilinmez)
 • 1 Yıl Önce

körün ölünce badem gözlü, kelin de sırma saçlı olması olayı

mustafa çalık avaz avaz bağıra bağıra konuşan, karşısındakine habire hakaret eden bir tipti, hayırla yad edilecek bir yanı yoktur, sadece bir tv programında izlemiş ve tiksinmiştim kendisinden, ölmüş gitmiş işte..
 • 1 Yıl Önce

Aslı astarı yok

Osman Öztürk ve Ahmet iyi sallamışsınız

Osman öztürk

Üniversite yıllarından beri tanısırdık rahmetli ile.Müslüman ve Türk düsmanıysa karşısındaki evet kırıcı olurdu ama hakaret etmezdi.Hiç rastlamadım.Sadece inandığı düşünceyi hararetli bir şekilde savunurdu.Hakaret sizin gibilere mahsustur.yıllardır Milletimize hakaretler yapıyorsunuz.Kömürcü,makarnacı,yobaz,cahil,çomardan tutunda yapmadığınız hakaret kalmadı.Dünyamin hiçbir uljedinde bizdeki gibi zır cahil ve milletine düşman bir kitle yoktur.Ruhun şad Mekanın cennet olsun Mustafa'm.

Ahmed

Yalan söylüyorsun, Sn Çalık asla söylediğin gibi değildi.! Terbiyeli,vakur ve tam bir Türk- İslam medeniyeti savunucusu idi.

mado hancılar

oğuzhan veya oğuzkağan diye birisi de yok zaten, bazı ırkçılar ‘bir rivayete göre o mete han idi’ diyorlar, yani kim olduğundan kendilerinin de haberleri yok
 • 1 Yıl Önce

mado hancılara

ilim adamlarının exeriyeti'oğuz kağan tonga tegindir'diyor

Tesekkurler ..

Sayın Mustafa bey Kemalist dusmanlara hucum ettiginiz icin yureginize sağlık.Ben bir vatandaş olarak diyorum dünya büyük şeytani Araplardir.Zaten Türkiye de niye Arap düşmanlığı yoktur beyan ettiniz.İlaveten sebebi Türkiye yi kuran Arap kuklasidir diyet ödedi ve Millete de odedetti böylece Arap düşmanlığı yoktur Türkiye'de.Halbuki dünyada müslümanların en büyük düşmanı İngiltere dir.Osmanli devleti yıkan İngiltere dir Çanakkale de yüz binlerce şehid verdiğimiz müsebbibi Araplar ve İngiltere dir velhasıl kelam bana göre dunyayanin en büyük şeytan Arap ve İngiltere dir
 • 1 Yıl Önce

teşekkürlere

çanakkaledeki şehit sayımız61bin

Göktuğ

Bir tek araplara karşıymış, ilkönce adını değiştir zombi

Halil

Muslüman islam düsmanı olan yok biz cecen bosnak ceekez turk kurt tatar acem azeri muslumanlara karsı degiliz onlarda musluman biz araplara karsiyiz dunyada tek musluman arapalar degil

Ahmed

 İslam haktır, müslümanlar kardeştir ve ırkçılık haramdır

Bunlar engellenemiyor

al sana bir Arap düşmanı münafık daha, Müslüman düşmanıyım diyemiyor Arap düşmanıyım diyor.

El Cihadi

Euzu billa... La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. HasbünAllah ve niğmel vekil....
 • 1 Yıl Önce

Ukranya, Gazze ve diger sorunlar !

Artik anlasildi.. Sayin yazarimiz, her yazisinda sadece GAZI ile ugrasacak..Sanki dunyada baska hic bir konu yok .. hersey gulluk gulistanlik ..Ukrayna savasi, iklim degisikligi, gecim derdi, kacak Afgan gocmenler hic sorun degil .. zira her turlu problemin tek sorumlusu GAZI .. Olay temcit pilavina dondu ... Vesselam Selam ve Dua ile
 • 1 Yıl Önce

 milliyetçiliğide var.

Hadi latin değil,,arapça nereden alfabemiz oluyormuş,,,madem öyle GÖKTÜRK YADA UYGUR ALFABESİ OLUR KONU MİLLİYET MİLLİYETÇİLİK OLSA,,,milliyetçi imişsin,,,,,,neyin milliyetçiliğiymiş bu
 • 1 Yıl Önce

milliyetçiliğide vara

arap asıllı fars alfabesinden sonra en uzun süre kullandığımız uygur alfabesi soğdak asıllı

Arapça ve Arap düşmanı dinsizlere:

Biz müslümanız, Elif Bâ mız Kur’an Elif Bâsı’dır (Hep söylerim türkiyede gavurdan daha çok münafık vardır diye)

yobaz layıklara ne yazsanız anlatamazsınız Mustafa Bey, bildiklerini okurlar

Japon gavuru daha ileri, Japoncaya geçelim hiç sorun kalmaz..avrupadan geride kalmayız, ingiliz gavurunun şapkasıda çok möhim..şapka taksalarda anlasak kimin ne mal olduğunu !
 • 1 Yıl Önce

yobaz layıklara ne yazsanıza

japon yazılarına geçelim demek istediniz her halde.japonlar4farklı yazı kullanırlar:hiragana,katagana,kanji,latin

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK HOCAM, ALLAH C.C RAZI OLSUN HAZRETİ MUHAMMED MUSTAFA SAV KOMŞU EYLEYE AMİN, VATANA VE MİLLETE HAYIRLI HİZMET VEREN LERDEN,
 • 1 Yıl Önce

Şeref

Üstadın bir tv. programında Menderes'e "ahlaksız "dediğini ve Enver Paşa hayranı olduğunu hatırlıyorum....
 • 1 Yıl Önce

Menderes hakkında hatalı, ama:

atatürk’e muhalif olması nedeniyle Menderes hakkındaki üslubunu hoşgörüyorum (evet Enver Paşa da kahramandır ve şehiddir ayrıca)
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23