• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Necip Fazıl’ın bilinmeyen makalesi: Bize göre durum ve ahvali umumiye

22 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

YILMAZ DURMUŞ

Milliyetçi Muhafazakar dindar kesim, bazı nüans farklılar olsa da genelde İslami inanç etrafında ortak noktalarda bir beraber olmuşlardır. Ancak soldan çarklılar dinsizliği öncelediklerinden hiç bir zaman İslami inançlara sıcak bakmadıklarından hep ayrık otu gibi dışarda ülke düşmanları ile birlikte hareket ettiler. Nihayet 15.Temmuz.2016 Tarihindeki başarısız darbe girişiminden sonra milliyetçi muhafazakar dindar kesimler CUMHUR İTTİFAKINDA birleştiler ve Türkiye düşmanlarına geçit vermediler, vermeyecekler.
 • 1 Yıl Önce

bir zamanlar MTTB vardı, 5’i biryerde’ler 80’de kapattı!

MTTB, vay be, orada bir zamanlar Ayhan Okyar diye bir matematik hocası vardı, 70’lerin ortasında! Unkapanı ve Murat dersaneleri üniversiteye patır patır solcu öğrenci gönderip çatır çatır para basarken, bu yiğit adam ikisinin de hakkından gelmiş ve MTTB üniversiteye hazırlık kurslarında tek başına onlarla boy ölçülmüştü! Şimdiki bürokraside yer alan çok imam hatipli arkadaşımız onun rahle-i tedrisinden geçmiştir ki emekli bile oldular artık!) Ayhan hoca geçtiğimiz yıllarda vefat etmiş, Allah rahmet etsin bu mübarek hocamıza
 • 1 Yıl Önce

ata

valla odtü ve boğaziçi deyince insanın aklına türk ve müslüman yani halk düşmanlığı geliyor... hari kira verseler de olur, zaptetseler de... bir kere polis düşmanlığı, tepeden bakıcılık, terör seviciliği, homos.lik denince ilk akla gelen bunlar malesef....türkiyenin aydınlık beyinleri.... inanan kadir inanır....
 • 1 Yıl Önce

Şevki

70 li yıllarda fatih de otururdum fatih akıncılar denen islamcı grubun elinde idi ve bunlar esnafı haraca bağlamıştı beş para etmez dergi yayınları esnafa korku salarak satarlardı hemde fahiş fiyata
 • 1 Yıl Önce

Diğergam

Ülkücü Hareket hiçbir zaman AB-ABD emperyalizminin yana olmadı. Daima her türlü emperyalizme karşı durdu. Ne AB, Ne, ABD Ne Sovyet emperyalizmi Ne Çın, Her şey Türke göre Türk için düsturu vardı.
 • 1 Yıl Önce

Hikmet Yılmaz

Ülkücüler canları pahasına mücadele ederken ve şehit olurlarken; T.Erdoğan, Abdullah Gül ve onlarcası rahat rahat okudular. Ama "siyaset sosyetesi" bunları nereden bilecek !.. Düşüncem dillenemiyor... Da..
 • 1 Yıl Önce

en yüce mertebe

evet, şehid olmak için müslüman olmak gerekir

Şehid olmak öyle ucuz mu?

Ülkücü ne bilir şehid olmayı be adam, Nihal Atsız’ın; Ziya Gökalp’ın peşinden giden nasıl şehid olacakmış?

sayın idris günaydın

ziya gökalpın aslı kürt derseniz mustafa islamoğlundan ne farkınız kalır!gökalp ilim adamı hüviyetiyle7ceddini araştırmış türk olduğunu bulmuştur.atatürkün aslını ilim adamları araştırdı.konya kocacık türkmenlerinden olduğunu buldu.recep tayyip erdoğan&abdullah gülün aslı araştırıldı.türk oldukları bulundu.bunları hep amerikaya yakın liberallerinde içinde olduğu diye kötülediğiniz milliyetçi/ülkücü ilim adamları çalışıp buldu
 • 1 Yıl Önce

Hikmet Yılmaz

Nihal Atsız ,Ziya Gökalp gibi onlarca değerlerimize laf edemez. İslamcı geçinenler ODTÜ,Hacettepe,Hukuk ,Siyasal vs .vs onlarca Fakültelere...rahatlıkla gitmelerine rağmen,Ülkücüler alınmıyor, İslamcılar niçin alınıyordu. ? Ülkücüler 5000 şehit verirken, İslamcılar rahatlıkla okudular. "İnancı çürük olanlar ile ülküsü zayıf olanlar." Nihal Atsız ve Ziya Gökalp'larımızı anlayamaz...Ak sakallı her ülkücü; zamanında ölüme talip olmuş ve ölümü nefislerinde öldürmüşlerdi. TANRI DAĞI KADAR TÜRK HIRA DAĞI KADAR MÜSLÜMANIZ. Herkes haddini bilecek !. Hepsinin cemaziyelevvelini biliyoruz.
 • 1 Yıl Önce

ŞİDDETE

hikmet yılmaz ŞİDDETE BAŞ VURMUYORLARDI ŞİDDETE GÖRMÜYORLARDI

kani

necip fazil adnan menderesin örtulu ödeneginden para verdigi adam degilmi
 • 1 Yıl Önce

kani bey

menderes kendisinden önceki geleneği devam ettirmiş her kesimden yazara para vermiştir.niye sadece necip fazılı söylüyorsunuz?

Uğur

Bu bilgiler için sağ olun. İnsanlık 200 ila 150 senedir hep aynı zengin kapitalistler ve bürokratlar zorbalığı altındadır. Bunların da elebaşıları toplamda birkaç bin erkektir ki bunlara "Kuzey Atlantikli Uluslararası Beyaz Zengin Adam tipi" ve daha birçok isimler verebilir. Bence bu Beyaz/Pembe-tenli Zengin Adam tipi hadislerde Resulullah'ın (s.a.v.) haber verdiği Mesih-i Deccal'dir. O adam tipinin alnında mecazen kâfir yazıyor ve onu en çok Yahudiler ile kadınlar izliyor. Yine de Allah en iyi bilir... 1975'te de biraz farklı terimlerle şimdiki konular konuşuluyormuş. Fakat Beyaz Zengin Adam'ın işbirlikçisi olan, erkeklerin yaklaşık yüzde 2'si olan zenginlere mutlu azınlık demek eksik olur, yanıltabilir. Onlar sahte-mutlu azınlık, kendini keyifle uyuşturan azınlıktırlar. Onlara itaat edenler, bilhassa laikçi memur kesimi de onlar kadar suçludur ve hemen tevbe edip vazgeçmelidirler.
 • 1 Yıl Önce

Uğur’a kulak ver

kalmış, çocuğum, sövmeyi bırak

Uğur

Yav alttaki manyak insan bana sövmeye doyamadı.

KALMIŞ

uğursuz YÜZÜNDE KARA KAFANIN İÇİDE KAP KARA YOBAZ ZINDIK SEN NASIL DOKTORA YAPIYORSUN 20 YILDIR BAKİ KALMIŞ FEODAL TOPLUMDA KAPİTALIST SINIF YARATMIŞSIN BRAVO

Müslüm

Bu, içki içen kumar oynayan zat-ı muhterem değil mi?
 • 1 Yıl Önce

Okur

Hazırlanmış islami mâli düzen öğretisi olsaydı çoğunlukla Müslümanlar kapitalizme, komünizme ve sosyalizme meyil etmezlerdi. Bu yüzden birçok Müslüman devlet sosyalizden , kraklıklar da kapitalizmen medet umdu. Bugün dahi İslami devletin mâli düzeninin ne olduğunu bilinmiyor. Mesela: İslam'da vergi denen illet yoktur, Müslüman'dan alınan vergi, tağut için alınan haraç veya, gasptır, Bu durumu geçmişteki Müslüman devletler ciddiye almamışlar. Çünkü işlerine gelmiyordu. Kur'an gibi bir kitap gönderilecek de içinde mâli sistem olmayacak ha! Mevcut İslam anlayışı özellikle devletin mâli sistemi hakkında geçmişteki bazı bunakların yorumları ve vesveselerinin eseridir. Bu konunun üzeri asırlar önce örtülmüş, öğretilen din de bunakların eseri olmaktan ileriye gitmemiştir. Mevcut din adamlarının din diye bildiklerinin çoğunluğu iblis ve avanelerinin eseridir. Osmanlı özellikle mâli alanda Müslüman gözüken tam bir Bizans ve Roma taklitcisi tezek yığınıydı. Ganimetler, cariyeler, köleler İslami esaslara göre değil de padişah ve etrafındaki has vezirlere ikram olunurdu, savaşta ölen zavallılar hakkında cennete gittiler, denir yakınları avutulurdu. Zaten Hz. Peygamber, İslam benden sonra 40 yıl daha hüküm sürer sonra yerini yalancı ve talacılar alır, demiş.
 • 1 Yıl Önce

okura

sizinki ışid/daeş ağzı

VAR OL

okur ÇOK DOĞRU TESBİT SAĞOL VAR OL

Aziz nesin....

Okur kardeş ..çok gzl cvp ifadesinde bulunmuş . Merhametli olmak mükemmel olmaktan daha iyidir ...bunu yapmayanlar peykamber yolunda gitmeyenlerdir....eline kalemine sağlık..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23