• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kazım Karabekir yalan mı söylüyor?

63 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Bahtiyar

Araştırma için bu yazıya denk düştüm, bu yazıyı yazan belli ki kopyala yapıştır ile kafasına eseni yazmış, Kazım Karabekir öyle diyor onun yalancısıyım demiş madem okudun madem Kazım Paşa böyle durumlardan haberdar ediyor kaynağını bildir, bende atar tutarım şu şöyle yaptı böyle yaptı! Yazık !
 • 3 Ay Önce

Mustafa

Yalan söyleyen tarih utansın
 • 1 Yıl Önce

haydar önal

Şüphesiz ki bu Ku' ran, insanları en doğru ve en sağlam şeye: rüşde kılavuzlar, düzeltmeye yönelik işler yapan mü 'minlere kendileri için kesinlikle ve kesinlikle büyük bir ecir olduğunu, ve ahirete inanmayan kişiler için Bizim can yakıcı bir azap hazırladığımız müjdeler.İSRA 9~10
 • 1 Yıl Önce

Hülya Avşar

Sayın haydar Önal idrisin yazdığı yazıyı iyi gine bir oku o yazıyı eşek üfle medi kazım karabekir mi , İsra 9 -10 mu, ahirete inanlar can yakıcı lığını daha çok yapıyor....

Banu Alkan ck

Sayın .haydar Önal idris kazım karabiber den bahsediyor. Sen İsra 9 -10 dan ....ah alacaksın eline cangalı vuracaksın sizin gibilerin beline .

MiLLET

Hocam kazım Karabekir paşa yalan söylemiyorda kimse Innanmıyor dolgunun kahramanı komutanı her şeyde emeği olan daima fikri alınan komutan fakat cumhuriyeti ilan ederken davet dahı edilmiyen kişi
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Gürol

İstanbul hükümeti Sevr’i imzalamıştı, hiç Lozan ona teslim edilir mi? Sen Sevr’i mi destekliyorsun?
 • 1 Yıl Önce

Orhan

Söylediğin baştan sona yanlış ve yalan. Resmi tarih aklınızı da kara bir örtü ile örtmüş. Yazık. Atasına düşman, batıya hayran, hedefsiz, materyalist bir insan prototipi oluşmuş.

Orhan İnan

Yazıyı okuyunca mutlu oldum. Bilinmeyen yakın tarihin karanlığına bir ışık tutmussunuz.
 • 1 Yıl Önce

haydar önal

Sayın İdris Kazim Karabekir Paşanın İzmir de Ataturk e suikast kurdurup, Dirik Paşa 'nin ortaya çıkarıp idamla yargılandığını, ismet paşanın o na arka çıktığını bilmiyor musun. Doğru şöyle. Yalan söyleme imanlı bir adama benziyorsun, bide müslümansin.
 • 1 Yıl Önce

Muhtar

Hemen bütün çalışma alanlarında bazen görülür ki; birisi yapılan işlerde 1. Sınıf elamandır ama çok mütevazı, hoş gönüllü ve sakin oluşunu fırsat bilen bazı açıkgözler başarıları kendilerine mal ederek onun önüne geçip parsayı toplarlar. Karabekir paşa sanırım İslam’ın tavsiye ettiği İnsanlık ve Tevazu’u abartmış olmalı ki sonunda binlerce kitabı, belge ve evrakı yakılmış, maaşı kesilmiş böylece domates üretip satmak zorunda kalmış. ÇOK İLGİNÇ VE HAZİN.
 • 1 Yıl Önce

fhgvkhf

'Yalan söyleyen tarih' var da yasaklı, kasıtlı, kısıtlı tarihler açıklanıp da bütün açıklığıyla gerçek tarih ortaya çıkınca çok büyük sürprizlerin olacağı kesin gibi. Zaman zaman bazı tarihçiler ya da o günleri yaşamış olanlar tarafından birazcık, hafif ucundan koparılarak söylenip ileriye gidemeden bitirilenlerin ne olduğunu ben dahil herkes çok merak içinde kalıyoruz. Lehte aleyhte ne olursa olsun olanlar milletten saklanmasın. Saklananlar bir gün mutlaka çıkar. Bu kez saklayanları da millet suçlayacaktır.
 • 1 Yıl Önce

Mantık

Hocam az mantık yapsak ..İngiliz fransız italyan yunan memlekete çıkmişmı çıkmış..Lord Curzon başta ingiltere parlementosında bas bas bağrılıyorTurklerin kurtuluş savaşı bizim sömürgelerimize örnek olacak çok tehlikeli diye... İstanbulada güzelce yerleşmişler kontrol ediyorlar..dönüp diyecek ki yok ya boşver abi hadi bunlar güzel güzel kendi cumhuriyetlerini kursun örnek olsun bizlerde bunca eforu masrafı bırakıp geri memlekete dönelim.. Bugün _ diğerlerini saymıyorum _ bangladeste hindistanda pakistanda Ataturkü bilmeyen yok heykelleri var caddelere hatta okullara ismi verilmiş..Çarpıtmayada Mantık lazım mantık. (Bu arada karabekir paşa tabir caizse taca çıkarıldı kuyruk acısı olabilir haklı olarak onu da söylemem lazım ama sonuç değişmiyor).
 • 1 Yıl Önce

Nuh

O dediğin ingiliz sömürgeleri Türkiye ile aynı tarihte kuruldu, çünkü aynı öküzün parçalarıydılar. Kimi gulaş, kimi atirikot vb.

Mehmet

Padişah halife Vahdettin,ülkesi hıristiyanların işgaline uğramış,bu işgale karşı durması gerekirken,işgallere karşı direnen insanlar hakkında idam fermanı yayınlıyordu. Sonra kendiside ingilizlere sığınarak kaçmıştır.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet aga

İyide Mehmet bey kaçtane Halife ve padişah boğduruldu unuttun herhald.He padişah büyük yüceliğiyle Atatürk’ü görevlendirdiydi ama gitsin Samsun’da halkın içinden geçsin de İngilizler rahat etsin diye.

Cevaba cevap

Vahdettin milli mücadele için göndermişse bir ay sonra neden geri çağırdı?Vahdettin ülkeyi terkettiğinde ülke düşman işgalinden kurtarılmış ve Mustafa Kemalin en güçlü zamanıydı. Isteseydi linç ettirebilirdi,yargılatıp cezada verdirebilirdi. Ama insaflı davranıp ülkeyi terketmesi için 15 gün mühlet vermiştir.

haydar önal

Mehmet bey rumuzlu kişi yazdığına sende inaniyormusun,

mehmet bey

sultan6.mehmet vahidüddin atatürkü milli mücadele için vazifelendirdi.savaş kazanıldıktan sonra yurt dışına gitmek zorunda kaldı çünkü linç edilecekti.ölümden korktuğundan değil türklere/müslümanlara/türkiyeye'halife padişahı şehit ettiler'lekesi gelmesin istiyordu

aynen öyle olmuş

Atatürk Sivas ve Erzurum’da dövülecekti. bir başka keresinde de cephede arkalarda demlenirken komutanı bunu yakalıyor, komutan tam tokadı kaldırmış onu adamakıllı zopalayacakken o aniden esas duruşa geçip ‘emret komutanım’ diyerek dayaktan kurtuluyor.
 • 1 Yıl Önce

bir gecede cumhuriyeti kurdular, ne büyükler be!

ingiltere fransayı boku kadar sevmez; o nedenle kamal’a onlardaki cumhuriyet modelini tavsiye etti, kendi ise krallığını korudu (fransa fransız ihtilalinden 150 yıl sonra 1946’da beşinci cumhuriyetle sistemini anca oturtabildi. bizimkiler ne yaptı? ‘efendiler yarın cumhuriyeti kuruyorum, kurduuummm gitti’ dedi, keh keh kehh..
 • 1 Yıl Önce

cumhuriyete doğru osmanlı zaten çürümüştü maalesef

mehmed akif, kazım karabekir gibi zatları o günün müslüman kitlelerinin önderleri diye bilirsiniz değil mi? çocuklarına karılarına bakın; bugünkü toplumdaki ‘müslüman türk modelinin’ temellerinin onlar tarafından atıldığını anlarsınız! (bunlara son padişahların kızları, kızanları, oğulları, uşakları da dahildir) bela başımıza boşuna gelmedi yani!
 • 1 Yıl Önce

çürümüş olan sizin zihniyetiniz,

Osmanlı düşmanlığı yapanlara bakın, ya ecnebidir yada içimizdeki münafıklar

mehmed akif’ten sonra yaşadığım ikinci şok:

timsal karabekir; bu hanım kazım karabekir’in kızıymış! onu görünce televizyonda kazım karabekir imajı birdenbire sıfır oldu benim alemimde!
 • 1 Yıl Önce

B.Anadolu

Aslında 5816 nolu kanun ATATÜRK ü korumuyor.Tam tersi en büyük hakaret.Ne yani; Koskoca Cihan komutanı kanunla mı korunacak. Sevgiyle aşkla ve bağlılıkla korunmalı.Efendim kanun kalkarsa küfür ederlermiş...Fesupanallah.Ölüye de diriye küfür eden en alçak bir yaratıktır.Ettikleri küfürler kendilerine aynen gider.Hakaret ve aşağılamaları da dahil.Bu nu para cezasına çevirin .Ve bu aşağılayıcı kanunu hemen kaldırın derim.
 • 1 Yıl Önce

vay be,

onun koskoca cihan komutanı olduğunu bu yorumda öğreneceksiniz..

sahte kahraman sevenler iyi okusun

Karabekir paşanın kitaplarının yakılmasını saklamaya çalıştılar beceremediler..yunanın değiştiremediği ezan Türkçeleşti,İslamı hatırlatıyor diye alfabe değişti, Ayasofya müze oldu,hac yasaklandı, örtüden kurtulduk! ingiliz gavurunun şapkasını taktık... minnettar kalmamızı istiyorlar... geri kalmadık,kurtulduk, Allah'a şükredileceğine, heykel önünde kıpırdamadan durmamız isteniyor ! fransız gavurunun laikliği bizde oldukça geri kalmayız ! daha ne isteyelim değil mi !
 • 1 Yıl Önce

okuduğunu anlamamışsın

okuduğunu anlamayan tipler, cevap veremeyince, başlıyor kurtardı demeye...zaten kadere iman meselesini anlasalardı böyle yazamazlardı..Mahşerde göreceğiz bakalım rakıcı leblebiciler mi ? yoksa Ayasofyanın sahipleri mi ?

Okudum sende oku

Ben çocukken hatırlıyorum. Şöyle belki yedi sekiz yaşındayken. Babam çok meşgul olurdu bizlerle ve böyle konuşurken bana çok hasretti. Hep İstanbul'un sularından bahsederdi. Ve dedim ki 'Niçin biz İstanbul'a gidemiyoruz?' Yani o zaman daha anlamıyordum. Sonra anlattı bana. Atatürk'ün yeni rejimi kurduğunu... Ve benim tepkim sakın kızmayın. E Atatürk'ün bize çok kötülüğü oldu... Kötü bir insandı. 'Hayır' dedi. 'Atatürk belki aile için kötü oldu fakat memleket için iyi oldu. Onun için Atatürk büyük insandır.' dedi. Ve o bana şeyi öğretti. Yani memleket sevgisinin şahsi şeylerin üstünde olduğunu bana öğretti." ATATÜRK MEMLEKETİ KURTARDI Son şehzade Osman Ertruğrul Osmanoğlu da Atatürk'ün yaptığı şeyin memleketi kurmak olduğunu söylemişti. Osmanoğlu, bir röportajında Atatürk'le ilgili şunları söylemişti: "İki şey yaptı bence. Bir tanesi tabii düşmanı çıkardı memleketten. Ve aynı zamanda bütün dünyaya baş tuttu. Herkes aleyhindeydi. Bütün dünya Türkiye'nin aleyhinde olur o zaman. Kimin aklına gelirdi? Fransızlar burada otururken, Rumlar burada, herkes buradayken çıkarabileceğini, yapabileceğini. Kendi nasıl düşündüyse, düşüncesinden... Öyle yaptı ve fevkalade bir şey yaptı. Memleketi kurtardı. Türkiye parça parça olacaktı. Ve biz burada kalıyorduk. E tabii bir taraftan tabii bizim için iyi olurdu fakat biz burada kalıyorduk. Nasıl mani olacaktık buna? Hiç kabil değil." Osman Ertuğrul Osmanoğlu 'YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA ŞARKISINI SÖYLERDİM' Son şehzadelerden Mehmet Orhan Osmanoğlu da hiçbir zaman Atatürk'e karşı bir şey düşünmediğini belirtmişti. Osmanloğlu şunları dile getirmişti: "Vallahi memleketi kurtardı. Atatürk'ü Yıldız Sarayı'na geldiği zaman uzaktan görürdüm. Memleketi kurtaran bir adamdan ne düşünülür iyilikten başka. Ve hiçbir zaman Atatürk'e karşı bir şey düşünmedim. Hiç... Hatta İstanbul'dayken bir şarkı çıkarmışlar. 'Yaşa çok yaşa Mustafa Kemal Paşa' Hep o şarkıyı söylerdim." Mehmet Ertuğrul Osmanoğlu 'SÜPER KOMUTANDI' Osmanlı Hanedan üyelerinden Osman Selahaddin Osmanoğlu da Habertürk'te Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programında Atatürk'ün süper bir komutan olduğu, çok iyi bir devlet adamı olduğunu söylemişti. 1940'ta Mısır'ın İskenderiye şehrinde doğan Osman Selahaddin Osmanoğlu, şu anda Osmanoğulları ailesinin en yaşlı ikinci erkek üyesidir. Osman Selahaddin Osmanoğlu

Zengin

1.DUNYA SAVAŞI SIRASINDA DÜNYADA EN ÇOK MÜSLUMAN NÜFUS OLAN İMPARATORLUK INGILIZ IMPARATORLUGUNDAYDI 2. INCİ RUS IMPARATORLUGU IDİ OSMANLI 3 .SIRADA IDI. OSMANLI RUSLARLA SAVAŞIRKEN RUS ORDUSUNDA CECEN TATAR DAGISTANLI MILYONLARCA MUSLUMAN ASKER VARDI CANAKKALEDE INGILIZLERLE SAVASIRKEN INGILIZ IMPARATORLUNDA HINTLI PAKISTANLI YUZBINLERCE MUSLÜMAN ASKER VARDI YANİ HILAFET HIKAYE. OYILLARDA ARAP NÜFUS COK AZ SAYIDAYDI SONRADAN COK DOGUM ORANIYLA BUGUNLERE GELDİ SAYI
 • 1 Yıl Önce

Ali Gür

Sayın yazar Kazım karabekiri referans almayın, Abdülhamid hakkında ve vahdettin hakkında çok ağır ithamları var. Vahdettine açık açık Vatan haini diyor. Kendisi zaten saltanat düşmanı. İngilizler hilafetin kaldırılmasına da karşı çıktılar. Tek adam ı Vahdettin gibi ikna etmek kolay ama 550 kişilik meclisi zor oluyor
 • 1 Yıl Önce

hüda partili

Hepimiz cumhuriyetten yanayız ama bu Cumhuriyet dediğimiz yönetim şeklinin versiyonları vardır.Hangi Cumhuriyet çeşidini öngörüyoruz.Bir de Kazım Karabekir yalan söylemez abi.Halkın dinini,dilini,alimlerini,Kuranlarını kıyımdan geçirenler yalan söylüyorlar.asıl hain,korkak(arapçadaki atasözü:elhainu haifun yani hain korkak olur)vehileci düzenbaz onlardır yani Kazım Karabekir paşaya bunları reva görenler.Bunların yaptığı hainlikleri saymaya kalksanız bile sayamazsınız.
 • 1 Yıl Önce

ÖZCAN ŞAHİN

GÜNAYDIN KAZIM KARABEKİR MUSTAFA KEMAL ATATÜRKE İLK SAHİP ÇIKIP EMRİNDEKİ BİRLİKLERİ EMRİNE VEREN BİR KOMUTANDIR.. T.C. LAİK DEMOKRATİK BİR DEVLETTİ ÖYLE KALACAKTIR ÖNDERİMİZ ATATÜRKTÜR EFENDİM
 • 1 Yıl Önce

EDERİM

HERKESE KESİNLİKLE ÖNERİRİM GAZETECİ CENGİZ ÖZAKINCININ BELGELERİYLE HAZIRLADIĞI VİDYOLAR VAR HERKESİN İZLEMESİNİ ÖZELİKLE TAVSİYE EDERİM
 • 1 Yıl Önce

bem tavsiye etmem

adı üzerinde matbuattan(gazeteci)1kitabını okudum.kendisi yoldan geçen adam

YORUM

EVET YALAN SÖYLÜYOR ÇÜNKÜ O DÖNEM DOĞUNU EN GÜÇLÜ ADAMI OLDUĞU HALDE KORKAKOLMASI NEDENİYLE HERŞEY FARKLI OLMUŞ İŞTE
 • 1 Yıl Önce

cumhur

Yada siz cumhuriyetin ne olduğunu nasıl ehemmiyetli birşey olduğunu yeni yeni kavramaya başlamışsınızdır.Halk zaten uzun uzun yıllardır bu kavramların öneminin farkındaydı sayın yazar.Ayrıca şu İngiltere’yle alakalı fentezi ürünlerinize de çok gülüyoruz.neymiş İngiltere paşaya söylemişmiş.Bunla hep fazla popcorndan oluyo.Ha bide dünya düz.
 • 1 Yıl Önce

Cumhur

Sayın Muhtar; dünya düz derken sayın yazara bi göndermeydi.Çünkü bütün ilme, irfana, bilgiye rağmen dünyanın hala düz olduğunu İddaa edenleri örnek olarak söylemiştim.Bide sayın muhtar küçük bi düzeltme yapmak isterim dünyanın şekli küre değil geoittir.

Muhtar

Cumhur, Dünyanın yuvarlak olduğunu Kur'an, anlayanlara 1400 yıl önce çeşitli ayetlerde işaret etmiş ayrıca anlayan İslam alimleri de konuşmalarında Kurret-ül Arz diyerek dünyanın küre şeklinde olduğunu her zaman söylerler. Cahiller bunu bilmez Müslümanlara iftira atar. Dünyayı düz diyenler Hristiyan din adamlarıdır. Cahiller bunu da bilmez.

Cumhur

Molla kasım;sen bir has Müslüman olarak müslümanlar adına kendin de hak mı görüyorsun da konuşuyorsun.Tamlama kurmadan,terbiyesizleşmeden,papağan gibi anlamını bile bilmediğini düşündüğüm kelimeleri bir araya getirerek manasız cümleler kurmadan fikrini belirtemiyor musun? Tanımadığın bir kişi hakkında birde.Sen ve senin gibilere hem anlamak hemde anlatmak İçin bu gastemsi şeye yorum yazıyorum.Haaa işe yarayacak mı kesinlikle yaramaz.Ama güldüğüm şey ne biliyor musun sen ve senin gibi olanlardan olanlar sen ve senin gibi olmaması.Son nesilsiniz.

Molla Kasim eleştiri

Kasım kardeş şimdi sen müslümanlığa islamiyete hizmet ettiğini sanıyorsun ya ciks vallahi de billahide tam tersine en çok zararı sen veriyorsun önce sakin ol yazılanları sakin sakin oku sonra da sakin sakin cevap ver yaradılanı severim yaradandan ötürü yada gel ne olursan yine gel ister kafir ister mecusi ister puta tapan ol yine gel Bizim dergâhmız ümitsizlik dergahı değildir Islamiyetin özü budur sen sen gibi düşünmeyen herkesi munafik diye diye islamiyete faydan olacağını mi zannediyorsun Iki ihtimal var ya gerçekten çok saf ama akilsizsin yada burada müslümanlık adına trolluk yapıyorsun.

Molla ksımı cvp

Molla kasım niye buralarda acı cekiyorsun afganistana gitsene seriat var arakana git yemene git yada arabistanda seriat var neden oraları merak etmiyorsun somalinin bir cok sehrinde seriat var bir deneme yap hem cennete gidersin hee bu dunyada oralarda acı aclik yokluk cekersin ama obür dunyanı kurtarirsin

Molla kasım

Yeter ulan yerin dibine batsın siz de düzeninizde müslümanlar olarak istemiyoruz dahası varmı sabatayist dönmelerinin mankurtlaştırdığı beyinsizler git kendine uygun bir gazetede yorum yap yüssüz münafık

Ahmet

Sayın yazar hilafet müslümanların birleşmesine değil aksine ayrılmasına sebep olmuştur. Sünnilik ve Şiilik diye bölünmesinin temel sebebi hilafettir. Hz Osman,Hz Ali,Hz Hasan ve Hz Hüseyin hilafet için öldürülmedimi?Muaviye,Yezit,Mervan,İmam-ı Azamı öldüren Mansur,bizim sarhoş Selim, deli İbrahim halifeydi bunlaramı kaldı müslümanların liderliği. Bizim Osmanlı padişahlarının halifeliğini araplar hiç kabul etmemişlerdi ve 1.nci dünya savaşında da ingilizleri tutarak gösterdiler.Ingilizlerde Filistinde başlarına bu belaları açtı.
 • 1 Yıl Önce

Molla kasım

İnsanlar arasında muhalefet her daim olacaktır münafıklar tuzaklarını tazeleyip durdukça ama güzel zaman dilimleride yaşanmıştır şimdide ortalık güllük gülistanlık değil ben bir müslüman olarak milletin evladının ahlaksız dinsiz imansız namussuz sahtekar düzenbaz serseri ırz düşmanı alkolik uyuşturucu müptelası gavurlaştırılıp cehenneme doldurulmasına razı değilim Allah cc kitabında ne buyurmuşsa o çizgide yetiştirilip hem dünyada hem ahirette saadet ve huzur içinde olması isterim bunun karşısında olanlarda düşmanımdır vesselam

Mukayese

"Osmanlı hükümet sistemi veziriazamlığa kadar, yani, padişahın yardımcılığına kadar hanedandan olmayanların yükselmesine izin vermişti." - "Türkiye Cumhuriyeti ise Cumhurbaşkanı olmaya, ülkeyi yönetmeye kadar normal sıradan vatandaşlara izin veriyor."
 • 1 Yıl Önce

Molla kasım

Dışardan öyle görünür hey yavrum hey amerikadan icazet almadan rahat ..sın bile

Okur

Sarayın diplomatlarını sevri kabul ettiklerinde gördük. Lozan da bu vatanın tapusudur.
 • 1 Yıl Önce

sallama okura

kabul ettikleri yazan sensin ? imzalandı diyemiyor, karalamaya çalışıyorsunuz..diplomasiden bihaber meydanı boş bulup sallama yorum yapmayın... Padişahın vakit kazanmak için yaptığı bir stratejiydi, hiç bir zaman imzalamadı...Samsun'a padişahın emriyle geniş yetkilerle gidenler işte bu vakit kazanma sayesinde gidebildi..ama sonra ne oldu, padişah istenmeyen adam ilan edildi, gavurunun kanunları birer birer kabul edildi... müslümanlar kabul ettiğiniz kanunları da gördü !! tapunun içinde fransız,ingiliz,italyan kanunlarının ne işi var ?

Sallama okura cevap

Sevr kabul edilmediyse Hasan Tahsın İzmir de kime kurşun sıktı Kahramanmaraş ta sütçü imam kimi eşşek cennetine yolladı Okuduğun tarıh kitabını değiştir . Senin dediğin gibi tarih yok

sallama okur

sevr kabul edilmedi sallama,ingiliz tarihçilerinin yalancı kitaplarından alıntı yapmayın..

Acı ama gerçek....

I. Dünya Savaşı, 28 Temmuz 1914 tarihinde başlayıp 11 Kasım 1918 tarihinde sona erdi. Halifelik 3 Mart 1924 tarihinde kaldırıldı. Birinci Dünya Savaşı'nda ve Çanakkale savaşlarında, Osmanlı ordusunun karşısında yüzbinlerce müslüman asker çarpıştı, özellikle anzak taraftarları arasında. Müslümanlar, Araplar Osmanlı'nın hilafet çağrısı altında toplanmadılar., tam tersi İngilizler ve Fransızlarla yanyana gelip Osmanlı'nın karşısında durdular.
 • 1 Yıl Önce

acı ama gerçek

gerçek ama acı da diyebiliriz

Polat

Molla kasım bak ruslarla cok savas yaptık ve hepsini kaybettik cunku rus ordusunda cok sayida tatar musluman bize karsı savastı

Molla kasım

Yalan söylüyorsun Osmanlı’nın Allah Allah cc nidalarını duyunca saf değiştirdiler değiştirmeyenlerde onlardandır şehidlikte yatan diğer müslümanlar bunun delilidir burada algı operasyonu yapma beyni senelerce din dışı öğretiyle yıkanmış mankurt biz tanırız sizi git başka gazetede yorum yaz buraya savaşmayamı geldin takiyye yaparak

Muhammet

İngiliz oyun ve suntası devam ediyor. Karabekir ve Akif'in hayatları ve yaşadıkları iyi tahlil edilmeli.
 • 1 Yıl Önce

Muhammede cevap

Akif in hayatını oku ve sende tahlil et Abdulamit hakkında yazdıklarından başla sana tavsiyem. Tabi gerçeklere tahamul edebileceksen.

Okur

Lozan’a gidecek heyeti biz tespit edelim. Orada Osmanlı Mülkü müdafaa edilecek. Sizin elinizde yetişmiş diplomat yoktur.” Sevr anlaşmasını imzalayanlara Lozan'a göndermek olur mu? Karabekir'e yapılanlar da zulüm. Bu tarih dersini (yalanını) müfredattan kaldırmak gerekli. 100 yıldır bu yalana hemen her tarihçi katkıda bulunuyor, büyük bir kurgu yığını. Osmanlı masalları da aynı. Ağız ve kafa yormaya değmez.
 • 1 Yıl Önce

Molla kasima cvp

Ortadoguda müslümanlar asla turkleri lider istemezler iranlılarıda istemezler sen once türkiyedeki tarikatlaeri birlestir sonra digerlerini birlestirirsin

Molla kasım

Gemi azıya almış görünüyorsunuz biteceksiniz ulus devlet bize yaramaz bize ümmet birliği lazım bunun altyapısı hazırlanıp hayata geçirilmeli islam birliği Avrupa Hıristiyan birliği gibi biz bulgardan macardan çekten çuktan her neyse dahamı geri kalmışız onları alıp bizi almamanın sebebi müslüman olmamız

Konuşmayan vevap

Bilginiz artsın zırcahil gibi konuşmayın diyen kardeş yazmayayım dedim ama hem kel hem fodul fodul gibi yorum yazmışsın haa bu arada o vidyo değil video olacaktı

kafa yormayanın, imanı tehlikeye girer

işte böyle kendine müslüman diyenlerin hilafete düşman olduğu bir millet haline getirdiler ülkeyi...Hz.Muhammedin ümmeti,fransız gavurunun icat ettiği cumhuriyete eşitlendi...Osmanlı düşmanlığı moda oldu, bilmiyorlar ki Osmanlı düşmanlığı İslam düşmanlığıdır..okullarda heykel sevdasından başka bir nane yok...Bütün dünyadaki müslümanlar Halifesiz bırakıldı,şimdi zulme uğruyor..bu millette nasibini aldı...1.Meclis dualarla açıldı, sonra ne oldu ezanlar susturuldu,İslami herşey kaldırıldı.. !!ingiliz kraliyetine ses çıkaramayanlar,Osmanlı düşmanlığı yapmakta sakınca görmüyor ! sorarsan herkes müslüman..

KONUŞMAYIN

okur YOUTUBE DA MİLİ MUCADELEMİZE KARA ÇALANLAR DİYE GAZETECİ CENGİZ ÖZAKINCININ BELGELERİYLE HAZIRLADIĞI VİDYOLAR VAR BARİ ONLARI İZLEYİNDE BİLGİNİZ ARTSIN ZIRCAHİL GİBİ BOŞ BOŞ KONUŞMAYIN
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23