• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ha başsız ümmet, ha çobansız sürü...

19 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Dava

Yani bireyi olduğun sürünün başında bir cobanmi istiyorsun. Çobansız yasayamiyorsun, bu yazıdan bunu anladım.
 • 1 Yıl Önce

Kazim

Yahu neden anlamiyorsunuz. Bakin Katolik Hristiyanlarin basi var, Vatikan'daki Papa. Ama Prostestan Hristiyanlar onu kabul etmiyor. Ayrica diyelim ki ümmetin basi sensin veya benim. Simdi biz bi konuda "söyle olsun, böyle olsun, din bunu söyluyor" desek dünyadaki tüm Müslümanlar buna uyacak mi? Tüm müslüman agirlikli vatandaslar buna uyacak mi? Yahu bak Islam Isbirligi Teskilati var, 1969 yilinda kurulmus ve 57 üye ülkesi var. Bunlar herhangi bir dini olsun dünyevi olsun konuda anlasamiyor ki. Bu teskilatin basina ümmetin baskanini (ismi her ne olursa olsun) koyarsak bahsettigin 2 milyar müslüman uyacak mi? Sadece ve sadece orta cagda din devletlerin zamaninin hayallerini kuruyorsun vesselam.
 • 1 Yıl Önce

Ömer

Atatürk dünyayı dize getirmiş yenmiş . Abartmaya ne gerek var . O zaman Ege adaları niye Yunan’a verildi niye Kerkük Musul kaybedildi . Yunan dan tazminat bile alınmadı .
 • 1 Yıl Önce

Ben Ali

Ümmetin başı nasıl olacak ? Kimden olacak? Vahhabi Suud ? Sünni Erdoğan? Şii İran? Geç bunları geç.. efendimizin sav. Naaşı ortada iken Ensar muhacir birbirine nerde ise kılıç çekecekti! Cebeli anmıyorum bile..
 • 1 Yıl Önce

Mega

İnsanoglu neden hep bir baş arama derdine düşer anlamış değilim. Sen ekonomide, teknolojide söz sahibi güçlü bir devlet ol bak ondan sonra baş arayışına gidiyormusun. Nedir bu hilafet özlemi anlamıyorum. Atatürk dünyayı dize getirdiğinde başta halife mi vardı. Bize önce ahlak, dürüst, liyakat sahibi gibi özellikler lazım.
 • 1 Yıl Önce

Sosyalist

Bu mesele ümmetin başsız kalması meselesi filan değil. Tam tersine, ümmet diye çıkarları ortak, kenetlenmiş bir topluluğun olmaması. Aynı dini inanca sahip diye insanların ve devletlerin aynı tür davranış gösterdikleri vaki değil.
 • 1 Yıl Önce

Nice elbiseler gördüm içinde insan yok

Hirsizlik yapan kizim Fatima olsa elini keserim diye bilecek, 1 göz odada hasirda yatip sirtina hasirin izi cikan (hicretten sonraki varlik döneminde bile) mubarek efendimiz gibi yaşayacak, beytul male el uzatmayacak,uzattirmayacak, hatta kendi işine kendi mumunu yakacak haasasiyette olacak, devlet mali deniz yemeyen domuz diye dusunmeyecek, bal tutan parmagini yalar demeyecek, kendi cevresini, akrabasini, yandaşini devletten yemlemeyecek, saraylarda luks ve şatafat icinde yaşamayacak, adını duymadıgimiz yemeklerle donatilmış sofralarda degilde kul hakki korkusuyla gerekirse arpa ekmegi yiyebilecek bir lider gösterin de ayaklarına kapanalım ummetin başına geç diye yalvaralım. 2 milyar musluman aleminde var mı 1 tane aday adayinız.
 • 1 Yıl Önce

Serdar

birbirinizi reddiye etmeden yatsı namazı kılamayacak insanlar mı Halife’yi umursayacak.Eee vardı zamanın da halifelik kimse umursanmadı hatta din kardeşlerini bile satıp hristyanlarla bir oldular.Unuttuysanız hatırlatalım.Hayali bırakın millet olarak nasıl bu saçmalıklardan en az yara alıp kurtuluruz ve en fazla insanlığa nasıl yardımcı oluruz onun Peşine gitmeliyiz.Dünyanın bir nokta da bize ihtiyacı olacak.Sizin hayallerinize değil.Cumhuriyet 100 yaşında beyim!!!!
 • 1 Yıl Önce

Jale ozsoy

HRISTIYANLARIN BAŞIMI VAR ? BU FİSTLERIN BAŞINDA HALİFE BENZERİ YAPIMI VAR ? HİNDULAR 1 KİŞİNİN AGZININ İCİNEMİ BAKIYORLAR ? ATEİST ISKANDINAV ULKELERİNİN BAŞINDA 1 LİDERMI VAR ? BIRAKIN BU HALIFE SALTANAT RÜYALARINI OSMANLI BİTTİ GİTTİ ! CUMHURIYETIN KIYMETINI BİLIN ! BAK ARAPLARA NE HALDELER ?
 • 1 Yıl Önce

Sizin ümmet anlayışınız bu mu?

Düşünmeyen, sorgulamayan, üretmeyen biatçı sürüler ezilmeye, sömürülmeye ve kişisel menfaatler için kullanılmaya mahkumdur.
 • 1 Yıl Önce

Otomatik

Halifelik ise yarasaydı osmanlı zamanında ise yarardı boş boş hikayeler masallar ütopik ütopik yazılmış bir yazı sen bilim teknik üretebiliyor musun kaç tane üniversiten var dünya sıralamasında ha ici boş kof laflar eylemler düşünceler
 • 1 Yıl Önce

Yorum

Evet yalan mı hanedandı Yönetim tek kişinin elinde idi.Demokrasi geldi Cumhuriyet geldi kötümü oldu?Istanbul sizin söylediğiniz hilafet saltanat varken tam tamina 5.5 yıl İngilizlerin postalları altında idi.Padisah Vahdedettin ne yapıyordu bilmem kaçıncı eşine düğün hazırlıkları ile meşguldü Ümmet dediginiz araplar ne yapıyordu Şerif Hüseyin emri altında Osmanlı askerlerini öldürüyordu.
 • 1 Yıl Önce

Talihsiz..

Özetle ...Müslümanlar  başlarında bir çoban olmadan hiçbişey bişey yapamazla diyorsun yani..
 • 1 Yıl Önce

Peygamber yolundan giden..

Ahirete kadar gelecek olan bütün dünyaya medeniyet öğreten Peygamber gibi veya onun yolundan giden bir çoban!?

Okur

Birinci Dünya Savaşı başta halife varken kaybedilmedi mi! Demek ki halife olması sonucu değiştirmemiş. Halifeyi de ciddiye alan olmamış. Tarih bunu gösteriyor. Hele bu devirde Allah'ı, kitabı, peygamberi ciddiye almayan Müslümanlar halifeyi takarlar mı? Akibet sürünmektir. Mucize elinizde, bertaraf eden küfrü!..
 • 1 Yıl Önce

Şeref

Yerli ve milli hükümetimize ve reis'imize söyleyecek sözün yokmu usta,gene es geçmişsiniz bu noktayı..!!!!
 • 1 Yıl Önce

El insaf..

Sürüler ve çobanları...insanlar için idealleriniz ütopyalarınız bu mu yani..
 • 1 Yıl Önce

MtAn

Halife düşmanlarının ortak özellikleri var..Avrupalı gibi yaşarlar, sarık, örtü düşmanıdırlar...
 • 1 Yıl Önce

Yorum

Avrupalı otobanda araba kullanır bizde kullanırız.Ucaga binerler bizde bineriz bu Avrupalı gibi yaşamaksa malesef evet bizde Avrupa 'li gibi yaşıyoruz.Musluman ülkeler teknoloji bilim adına bir şey ürettiler de biz hayır kullanmayacakmıyiz dedik .Peygamber efendimiz zamanında herkes sarık giyiyordu Ebu leheb de Ebu cehil de yani senin dedigin gibi öyle sarik ti carsafti muslumanligin sembolu falan degil bunlar arap insanlarinin kıyafetleri arkadas.Sana öğretilen dini değil Kur'an açta oku dini Kur'an dan ögren .Yuce Allah nerelerin ortulecegini söylemiştir ,nasil ortulecegi değıl Biraz Akil ama cok az akil Allah anlamak icin Peygamberi anlamak icin lütfen.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23