• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kur’an-ı Kerim Hayat Kitabıdır!

7 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

haydar önal

Fransız İhtilalinden önce kilise dinde otorite idi, Osmanlidada şeyhülislam dinde otorite idi dini kararları bunlar verirdi. Yüce Allah adına yargılardı.1789 Fransız İhtilali ile insanlık bu iki otoriten kurtulmuş.Biz Cumhuriyet ile kurtulduk . 1789 Fransız İhtilalini iyi anlamak lazım,bu ihtilalden sonra insanlar medeniyetlerini gelistirmisler, nedir bunlar eğitim (önceden sadece zenginler çocuklarını egitirmis.) , sosyal yaşantı,sosyal adalet, iktisaat, sanayii....saymakla bitmez devam eder gider. Ingilzler demirden gemi yaparken,Osmanlı dünyanın en buyuk tahta gemisini yapmış bu örnek.. YÜCE ALLAH İN DİNİNİN TEK KAYNAGI VAR O DA YÜCE ALLAH IN KITABI KU' RAN. YÜCE ALLAH PEYGAMBERI NEDEN SEÇMİŞ KU' RAN I NSANLARA ANLATSIN DIYE. KU' RAN A GEREK OLMASAYDI KU RAN I GÖNDERMEYE GEREK VARMIYDI.AYET VAR ÖLÜLER SIZE FAYDA SAGLAYAMAZ. PEYGAMBERIMIZ ÖLDÜ. GERIDE NE KALDI KU RAN DEMEK Kİ ISLAMLA İLGİLİ TEK KAYNAK KU RAN. INSANLAR KU RAN I ANLADIKLARI MANADA INSANLARA ANLATMAYA CALISIYORLAR. INSANLAR HATA YAPARLAR.CESITLI BILIM DALLARI KURULMUŞ INSANLAR BU BİLİM DALLARINI ÖĞRENEREK KU RAN İ ANLAMAYA CALISIYOR.SANA BIR ÖRNEK VEREYIM HALUK NUR BAKİ DOKTORDU. NÜKLEER TIP OGRENMEK İÇİN FRANSA YA GITTI.ORDA ATOMUN YAPISINI GÖRDÜ,GORMESIYLE BOYLE BÜYÜK GÜÇ İÇEREN BIR YAPININ YARATICISI VARDI O NUNDA YUCE ALLAH OLDUGU NETİCESİNE VARDI. KONUYU ANLAMISINDIR. DİN ADINA SADECE ALLAH YARGILAR.ALLAHDAN BASKA KİMSE YARGILAYAMAZ. SOSYAL MEKANIZMAYI KORUMAK İÇİN INSANLAR YANİ YUCE ALLAH IN KULLARI ADALET MEKANIZMASINI KURMUSLAR. KU RAN DA BAHSEDIYOR CESIITLI CEZALARIN OLDUĞUNU,ATEŞ,CEHENNEM BEHCILERI,ATESTEN HALKALAR,SICAK IRINLER..,DEVAM EDİP GİDİYOR.
 • 1 Yıl Önce

haydar önal

Sayın Yazar Yaşar: Yüce Allah ın Dini ,tarikat,tarikat şeyhi,kıbrızlı,kirmizi,buhari,hacidan,hocadan öğrenirsen anlamazsin. Tek kaynak var Ku' ran onu oku ve anla. Kula kulluk etme. ATATURK NEDEMIS. "BIZ BU MILLETI PADIŞAHLARA,ŞIHLARA,ŞAHLAR KULLUK ETMESINLER,SADECE ALLAH A KULLUK ETSINLER ISTETIK. "
 • 1 Yıl Önce

TEK

TEK KİTAP OKUMUKLA OLMAZ

haydar önal

Yüce Allah ın Dini İslamı bir türlü öğrenemedin gitti Yaşar karakolda doğru söyler mahkemede şaşar. LAİKLİK İSLAM DIR .ÇÜNKÜ DİN İSİ İLE DEVLET İŞİ BİRBİRİNDEN AYRİLMİSTİR. YÜCE ALLAH TA BOYLE İSTER, KİŞİYE ÖZGÜRLÜK VERMİŞ ISTER YAP, İSTER YAPMA SORUMLUSU SENSIN. BÖYLELİKLE SENİ YARGILAYIM DEMİŞ. YÜCE ALLAH KITABI KU' RAN I NIYE GÖNDERMİŞ INSANLARA BU KONULAR SIZE TAVSİYE NİTELİĞİNDEDİR,UYMANIZ SİZİN İÇİN DAHA HAYIRLIDIR DEMİŞ. EĞER BUNLARA UYMAZ İSENİZ KULAGINIZI,BURNUZUNU,ELİNİZİ KESERIM DEMEMİŞ , sizi kırbaçlayacagimda dememiş.
 • 1 Yıl Önce

AMA

haydar önal CEHENNEM AZABINDA YAKARIM DEMİŞ AMA

Ömer

Yani hocam dinimizi işimize geldiği şekilde anlamışız aslını unutmuşuz . Halbuki kur an ve sünnet ikisi ayrılmaz bir bütün ve hayat nizamıdır . Evet ibadetimizi yapacağız ki o da ne kadar yaptığımız da şüpheli , sadece Cuma’ya gitmekle ibadet tamam zannedenler var . Ramazan’da biraz canlanıyoruz kur anı Kerim okuyoruz sonra , sonrası yok . Camiler vakit zamanı bomboş acı gerçek bu . Cumada da dahi ezan okununca camiye giriyoruz farz bitti mi haydi kapıyı yığılmalar yahu ne oluyor ya beş dakika geç çık . Yok hayır . Maalesef pazara çarşıya çıkıyorsun hile , hurda , bozuk eksik malı vermek aşırı pahalı satmak bu mu Müslümanlık . Trafiğe çıkıyorsun o ona yol vermiyor kurallara uyan zaten yok velhasılı hocam biz kendimizi düzeltmedikçe islama kur ana sünnete uymadıkça ne bu dünyada huzur olur ne ahiretimiz kurtulur . Rabbim bana , herkese hakiki manada islamı yaşamayı dosdoğru yolda imanla olmayı ve ölmeyi nasip etsin amin .
 • 1 Yıl Önce

Ömere

Yazdıklarının altına imzamı atarım.Müslümanlık=namaz ,namaz =Müslümanlık Güzel ahlak çevre bilinci Adam kayırma Kendlnden olmaya yaşam hakkı verme,Torpil yetim hakkı yememe Eee bunlar ne olacak eğer kişi namaz kılmazsa sadece kendisine zararı olur. Ama torpil yaparsa adam kayıyorsa hırsızlık yaparsa herkese zararı olur.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23