• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Avrupa’nın insanlığa örnek olan simaları

19 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Sadık Can

3. Madde. MHP. Ben onlardanim. Pişman değilim.
 • 1 Yıl Önce

Hüseyin kılıçaslan

senin kotuledigin Avrupa ülkelerine, zihniyetinizdekiler daha çok gidiyor orada ev alıyor yatırım yapıyor tatile gidiyor çocuklarıni orada okutuyor şimdi siz soruyorum Afganistan Suud Arabistan İran Somali ırak Suriye bu ülkelerde hangi dincinin Dindar'ın yatırımi evi işyeri var yada okuyan çocuklari geçiniz insanları korlemeyin ,müslüman ülkelerin neden bu kadar geri kaldığına kafa yorun birazda.
 • 1 Yıl Önce

Musti msti yüzünden.

İdris hcm Avrupa uygarlığı, yani bayanların giyim tarzı , ifadesi. Mesele bu. Sayın Hüseyin kılıç arslan.

Hamdi şen

Yorumları okudum , yazıyı okuyanlar sanırım hepsi sol taraftan , merak ettim ne işiniz var akitte, aklımda deli sorular????
 • 1 Yıl Önce

Oğuz Han

Bu vatandaş Düssedorf da niçin kalmaya devam ediyor. Çocuğunu niçin orda yetiştiriyor? Heryıl onbinler Avrupa'ya gitmek için niçin Akdenizde boğuluyor?
 • 1 Yıl Önce

Levent 15

İYİ Kİ "NOBEL ÖDÜLÜ" VAR DA İNSANLIKLARINI KURTARIYORLAR!!!
 • 1 Yıl Önce

Idris abi Gunaydin

Dünyada bir araştirma yapildi. Hangi ülkelerdiye. Yani kul kakki yemeyen, kadin cinayeti olmayan, hayvana eziyet etmeyen v.b şekilde. Ilk siralarda Iskandinav ülkeleri çıktı.
 • 1 Yıl Önce

Okul

İster kıyafet ister düşünce olarak herhalde araplara özenecek değiliz. Tabi ki kıyafette bilimde ileride olan batıya özeneceğiz.
 • 1 Yıl Önce

Cehalet kötü şey

Nietzsche’nin hayatını oku ondan sonra yaz. Atın boynuna sarılıp ağladıktan sonra hastaneye yatırılıyor çok sonra ölüyor. Kamçıyla falan ilgisi yok.
 • 1 Yıl Önce

İNLEYEN

BÜTÜN MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR DİYİP ÜÇ HALİFEYI ÇAMİDE KATLEDENDE MÜSLÜMANLARDIR KADIN KIRBAÇLAYAN EL KOL KELLE KESENDE MÜSLÜMANLARDIR HEMDE HUKUK DİYE DÜŞÜNÜR DERİSİNİ CANLI CANLI YÜZENDE ULARIA BAKARSAN GERİYE AHMAK BİR ÇÖPLÜK ÇIKIYOR KALIYOR HEPSİ AÇ SEFL DİNİ DESBOTİZİM ALTIND İNİM İNİM İNLEYEN
 • 1 Yıl Önce

DAHİ

"Ne talihsiz bir dünyada yaşıyoruz ki; dünya insanlığı çeşitli vesilelerle bu çöpleri örnek alıyor," demişsiniz. LAKİN. biz dahil, tüm dünya beşli terör çetesinin sömürgesi. bu terörist çete tüm ülkelerin tarihini ve birikimi, kalıntıları, belgeleri arşivleri, canlı şahitleriyle birlikte yok etmiş. YERİNE geçmişlerini kötüleyen ve kendilerini öven yalan uydurma iftiraya dayanan eğitim verip beyinleri yıkıyor. işne gelen beyinleri de çalıyor. BİZDE OKUTULAN KİTAPLARDAKİ BİLGİLERİN İÇİNDE DOĞRU VAR MI? bizim çocuklarımız ülkesini işgal edip ataların hunhaca zalimce katleden ninelerine annelarine tecavüz eden ülkesini sömüren alçaklara düşman olması gerekirken onları dost örnek alıp, atalarına, dinine, değerlerine düşman olarak yetişmiyor mu? kitaplarımız kahramanları hain, doğruyu yanlış, yanlışı doğru yazmıyor mu? bu iktidar da bunları düzeltmek yerine seyirci kalmıyor mu? halbuki başta batı olmak üzere tüm dünya uygarlık ve medeniyetin kurucusu sahibi biz değilmiyiz?
 • 1 Yıl Önce

Sosyalist

Marksizmi, Marks'ı eleştirin tamam, ama yalan yanlış hikayelerle değil. Marks ölüm döşeğindeyken karısı "Marx! Sen beni babamın serveti için mi aldın yoksa beni sevdiğin için mi?” demiş. Külliylen yalan. Nerede okudunuz bunu? Kaynak gösterin. İftira atmak dinen büyük günah değil mi? Marks ve eşi Jenny'nin üç çocuğu yokluktan, bakımsızlıktan öldüler. Dünyanın en parlak beyinlerinden biri olan Marks hayatını yoksulların, işçilerin, emekçilerin kurtuluşuna adamış bir insandı. Bu uğurda mücadele ederken hayatı yokluk ve sefalet içinde geçti. "Yiğidi öldür hakkını yeme" derler. Ayrıca "Karl Marks, servetin, aşkın, sevginin üst yapı kurumu olduğunu savunup, “fakir ve işçileri böyle diyerek sömürüyorlar” tezine sarılmışken" diye yazmışsınız. Neresinden tutsan elinde kalır. Ne dediğiniz belli değil. İç tutarlığı olmayan bir cümle. Meydan boş ya, at ne kadar atabilirsen. İnsan yazmadan önce bari basit bir internet taraması yapar. Yok o da yok. Marks, üstyapı diyerek kültür, politika, din vb.'den bahseder. Aşk, sevgi filan bunlar üstyapı kurumu değildir. İşçileri ve emekçilerin bilinçlerinin burjuva ideologları tarafından çarpıtıldığını söyler. Size de bu sıfatı vermek isterdim ama maalesef onu da hak etmiyorsunuz. Biraz okuyun, araştırın ya...
 • 1 Yıl Önce

KALMIŞ

sosyalıst EĞİTİM CEHALETİ ALIR ONUDA ALAMAMIŞ BAŞKA ŞEYLERLE BAKİ KALMIŞ BUNLARDA

Okur

Karl Marks, servetin, aşkın, sevginin üst yapı kurumu olduğunu savunup, “fakir ve işçileri böyle diyerek sömürüyorlar” Sanki bizde durum çok farklı. Kalben servete ve makama tapmaya yok denecek kadar az. Kitapta yazılanlar sadece orada kalıyor. Para, makam ve saltanata tapmıyacak birini gördün mü ülke de hiç? Marx, en azından ömrünü sömürüye vakfetmiş. Müslüman alimlerin sömürüye karşı çıkmak söyle dursun dindeki mâli düzenden zulfuyâre dokunmamak için hiç bahsetmezler. Yeter ki onlara bol nema olsun, tapmaya çoktan hazırlar.
 • 1 Yıl Önce

Batı batıyor..

Eninde sonunda Allaha-İslama teslim olacaklar..
 • 1 Yıl Önce

DEĞİL

batıyı batıran HADİ ORDAN SAFSATACI GELİŞEN İLERLEYE BİLİM AKIL HURAFE DEĞİL

Zeki Amatersten

Olduğunu söyleyenleri de görüyoruz.

Uğur

İdris Bey Avrupalıların gerçekten inançlı ve insanlığa gerçekten örnek olanları da vardır, ama bizzat Avrupa'da egemen olan laikçi zengin sınıf onları yanlış tanıtıp onlara iftira ediyor ve onların öğretileri yerine Antik Yunan'daki atomcu imansız felsefeyi ve onun günümüzdeki versiyonu olan evrimci materyalist felsefeyi dayatıyor, çünkü materyalizm kitlelerin asıl afyonudur. Mesela Sokrates mümin bir davetçiydi ve muhtemelen peygamberdi, ama onu ona düşman olan o zamanki atomcu materyalist filozoflar gibi ahlaksız biri ve de imansız veya putperest biri olarak tanıtmaya çalışıyorlar. Buna ilaveten, özellikle bizim Batı illerimizdeki, kökleri 1820 Rum İsyanı öncesinde şimdiki sözde Yunanistan'da bulunan vilayetlerimize dayanan birçok mümin Müslüman/Türk vatandaşımız ve muhtemelen çok daha fazlası en az Hristiyan Yunanlılar kadar Sokrates ve arkadaşlarının soyundan gelir. Kime atılan iftiralara bu kadar hazır inanıyoruz, mümin ve belki de peygamber olan kendi öz atamıza mı? Bir de modern dönemdeki Schopenhauer da Marx gibi ateist diye anlatılıyor, ama aslında değildir, bildiğim kadarıyla felsefesinin çoğu üstün ahlakı bulmaya dayalıdır ve bu konuda kendince Sokrates'i örnek almıştır. Schopenhauer'ı çok inceleyemedim, ama felsefesinden gördüğüm kadarıyla aslında bu görüşteydi. Ona yöneltilen kadın düşmanı yaftasını da ilk defa duyuyorum ve çok ciddiye de almıyorum, çünkü bu ithamı ona yönelten materyalist feminist zengin kapitalist Batılı egemenler ve keza onların Katolik Hristiyan bürokrat ruhbanı gibi sinsi muhafazakârrr kodaman işbirlikçileri biz müminlere yirmi kat daha sert şekilde kadın düşmanı diyorlar. Halbuki asıl kadın düşmanı olanlar kendileridir, kadınlara yağ çekerek onları arzularına alet ederler.
 • 1 Yıl Önce

BAK

uğursuz BUKADAR AHMAKLIK KASITLI OLMALI ÜSTELİKTE DOKTORA YAPIYORUM DİYOR 
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23