• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tepkisiz ve duyarsız bir toplum olduk

6 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

doğru

“İçinizden hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” (Âl-i İmrân 104) “Siz insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten men edersiniz.” (Âl-i İmrân 110) ayetlerini okuduğumuz halde hiçbir hareket yok bizde.DEMİŞSİNİZ. bunlar termometre gibi imanı ölçen göstergeler. ÖNEMLİ BİR TESBİT BU DA GÖSTERİYORKİ BİZ GERÇEK İMANA EREMEMİŞŞİZ. ALLAH RAHMET EYLESİN BEDİÜZZAMAN BOŞ YERE BÜTÜN GAYRETİNİ ÖZELLİKLE MÜSLÜMANLARIN İMANINI KURTARMAYA HARCAMAMIŞ.
 • 1 Yıl Önce

Jale özsoy

AYNEN ÖYLE DUYARSIZ UYUŞTURULMUŞ BİR TOPLUM OLDUK...
 • 1 Yıl Önce

Çorumlu

Evet tepkisiz toplum olduk.. sesimiz çıkmıyor.
 • 1 Yıl Önce

Şeref

Hocam,Adem peygamberin kuran' ın indirilişinden 5.000 sene önce yaşadığı anlatılıyor din adamlarınca. Ancak, Göbeklitepede yapılan kazılarda 12.000 yıllık tapınak bulundu.Bu nasıl oluyor hocam,bilim (arkeoleji) dinle çelişir mi?
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Birkaç cahil din adamının lafindan biz normal müminler neden sorumlu olalım? Bize niye soruyorsun? Kur'an'da da hadislerde de insanlığın yaşı hakkında öyle birkaç bin sene diye bir laf yok. Tam aksine sağlamca hadislere göre 124 bin veya 224 bin peygamber geldi. Bu da yüzbinlerce ve hatta birkaç milyon sene demek. Nitekim bilimadamlarınca şu anda öyle zannediliyor ki ilk insan 2 milyon sene kadar önce yaşadı. Sağlam bilimle iman çelişmez, cahillik ve imansızlık çelişir.

Uğur

Hocam çok haklı bir yazıdır. Allah razı olsun. Edepsizlik ve fuhşiyata karşı toplumsal önlemler alıp insanları bunlardan caydırmak şimdi pek çok zaman kin ve nefret söylemi ve taciz suçu olarak kınanıyor ve hatta kolluk güçleriyle sözde cezalandırılıyor; çünkü fuhşiyattan faydalanan bozuk zengin sınıf bu iş için yetiştirip hazırladıkları modern, güçlü, eğitimli, kanun yapıcı kadınları ve onların erkek yağcılarını kullanarak kanunları bu şekilde ayarlatıyor. Elbette insanları ahlak adına taciz de etmemeliyiz, onlara hak etmedikleri şekilde sataşmamalıyız, eziyet etmemeliyiz. Öyle yaparsak bir defa kendimiz de başka bir şekilde uygunsuz davranmış oluruz! Fakat söz konusu zengin ve zengin kölesi kesimler sadece uygun bir şekilde uygunu emredip uygunsuzu yasaklamayı bile birçok zaman suç sayıyorlar, ya direkt kanunen ya da sözde toplumsal norm olarak. Ve işin bu riski elbette ancak bir ölçüde mazeret olabilir. Yine de uygunu emretme ve uygunsuzu yasaklama görevimiz aynen devam etmektedir. Zaten uygunu emredip uygunsuzu yasaklama daima risklidir. İşin sınaması zaten buradadır. Allah bizleri yürekli ve sabırlı müminlerden kılsın, öylelerinden ki sabırla ve uygun bir şekilde uygun olanı emredip uygunsuzu yasaklarlar.
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23