• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İşte TC’nin 2. Başbakanı Fethi Okyar’ın o sansürlenen konuşması

28 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Zorla ögretecegiz...

TC degil Türkiye Cumhuriyeti.
 • 1 Yıl Önce

Okul

Bugünkü durum daha mı iyi. Emekliler eziliyor. 7.500 lira ile geçinmeye çalışıyor.
 • 1 Yıl Önce

Muhterem

Doğru diyor sayın yazar 2023 te vergi ve gelir adaleti sağlandı. Herkes mutlu. Sorun varsa da Atatürk döneminden kaynaklanan sorunlar yüzünden. Aklımızla alay mı ediyorsunuz 90 sene öncesinden bahsedip. Laf olsun torba dolsun yazısı bunlar.
 • 1 Yıl Önce

ACI HATIRA

SCF izmir mitinginde acilan ates sonucu olen kizini kollarina alan acili baba Fethi Beyin onune kizinin cansiz bedenini koyar ve der ki / iste alin size bir kurban, Fethi Bey yeterki bizi ismet pasadan CHF kurtarin / ayrica Sn. Yazar sizinde bildiginiz gibi SCF esas kapatilma sebebi CHF agir toplari ve ismet pasa bizzat Gazi'ye acik tehdit ile / ileride sizi Reisi Cumhur secememe ihtimali vardir / demeleridir. Malum ilk veryansin Fethi bey dile getirmis, ikinci veryansin icinde bir makale yaziniz, yani Dr. Refik Saydam basvekil secilir secilmez meclis kursusunden yaptigi konusma esnasinda ismet pasanin boncuk boncuk terledigi ve basini yan duvarlara-arkalara cevirdigi durumu yaziniz..
 • 1 Yıl Önce

Okur

Fethi Okyar'ın o günün muhalifi olarak o günkü Hükümeti kendi gazetesinde eleştirmesin mal bulmuş magribi gibi sarılıp yazı konusu yapman İflah olmaz M. Kemal düşmanluğının dışa vurumu. İslamiyeti dıştan çökertemeyeceğini anlayanlar (israilat) müslüman gözüküp bu dinî indirilmiş din değil oluşturulmuş din haline getirip devşirmeler eliyle en büyük zararı bu dine ve müslümanlara vermişlerdir. Hadis diye Yahudi hahamın oğlu olan Ebû Hüreyre eliyle uydurmaların sonucu İslamiyeti hadisten ibarete ve sadece namaza indirgeyerek Allahın Kelamın'ı müslümanların anlayıp ve kavraması ve buna göre yaşamasına da set çekilmiştir. İşte müslümanları birbirine düşüren, mezhepleri dinin önüne geçirenlerin çocukları Kurtuluş Savaşı'nada karşı çıkan mandacılardır. Bu gün Türkiye Cumhuriyetine, Kurucu kadrolarına, Mustafa Kemal'e düşmanlıklarının temelinde o mandacılık( İngiliz veAbd uşaklığı) vardır. Bu günde onların çocukları torunları kin dolu, düşmanlıklarına devam ediyorlar. Çünkü ;dinî kullanarak holdingleşenler, bu milletin kanını emmeye, sömürmeye devam etmeleri sürsün istiyorlar. Emeviler ve Abbasiler aile imparatorlukları sürsün diye dinî de suistimal ettiler. Karşı çıkan din alimlerin ise zindanlarda çürüttüler. Zehirleyip öldürdüler. Takibe uğrattılar. (Örnek:Ebû Zer, İmam Hanefi, Peygamber torunu Îmân Cafer, İmamBakır) Bazı din alimleri de çok uzak coğrafyalara gidip yerleşmişlerdir. Bu gün de olanlar tarihin nasıl da etkilerinin devam ettiğini yansıtıyor. Devlet, millet ve M. Kemal düşmanlarının mutlak bir kuyruk acısı vardır. Osmanlı döneminde Türk müslüman cephelerde ölürken askere alınmayanlar, limanları işleyenler zenginliklerini zenginlik katıyordu. Cumhuriyetle ayrıcalıkları ortadan kalkanlar dini, milleti, Devleti agızlarına alarak, kendilerine kalkan yaparak Cumhuriyet ve Kurucu kadrolarına düşmanlıklarına devam ettiler. Bu gün düşmanlık çocuklarınca devam ettiriliyor.
 • 1 Yıl Önce

Hakan

Senin gibi ahmakların yorumlarına bakınca, hepiniz aynı fabrikadan çıkmış ayarlı robot gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsunuz...Sende zerre miskal zeka olsaydı , bu boş lakırdıları zırvalamak yerine düşünürdün ve derdin ki , biz savaştığımız Batı Avrupa' nın kanunlarını, kültürünü niye ithal ettik? Birazcık beynin varsa bunu sorgula!

Kâri

Onlar geçmişi sansürledi,fakat gerçeklerin ortaya çıkma gibi bir huyunun olduğunu hesap edemedi.Hakikat gün ışığı gibidir .Ufacık bir çatlaktan sızıverir. Bir solukta okudugum muhteşem bir yazı olmuş hocam kaleminize sağlık .
 • 1 Yıl Önce

Vergi adaleti

O yıllarda bile vergi canını açılmış milletin oysa 40 senedir zenginin vergi vermediği otv ayağıyla garip gurebanin sırtına yüklediler ağa lar dan alamadıkları vergiyi abd de insanlar iki şeyden çok korkarlarmis bi ölümden bi de vergi denetim uzmanından yanisi şu vergi yi adaletli toplarsan güçlü devlet olursun gerisi laff
 • 1 Yıl Önce

Timur

Demekki TC hic degismemis? Niye acaba? Ülkeyi hic bir zaman Türkler yönetmedigi icin olmasin?
 • 1 Yıl Önce

DAHİ

"Arşivleri ayıklanmış, hatıratları sansürlenmiş, günlük gazeteleri kaybedilmiş, tarihçileri anayasa ve kanunlarla kısıtlanmış bir ülkede tarih diye bir bilim dalı olduğuna inanmak kadar tuhaflık olamaz." DİYEREK KONUYU ÖZETLEMİŞSİNİZ. HANGİ ÜLKEDE İKİ TARİH VAR. AMA BİZDE VAR. BİRİ YALAN İFTİRA DOLU RESMİ TARİH DİĞERİ HERKESİN BİLDİĞİ GÖRGÜ TANIKLARININ ANLATTIĞI GERÇEK TARİH.
 • 1 Yıl Önce

TARİH

dahiCUMHURİYET DÜŞMANI RIZA NURUN YUNANİSTANA SIĞINIP ONLARIM MADDİ YARDIMLARIYLA YAYINLADIĞI ÇERKEZ ETEMİN KARA EŞREFİN YALANLARIMI GERÇEK TARİH DEDİĞİN

Ahmet

Allah razı olsun değerli hocam Rabbim Sizin gibi güzel insanların sayısını çoğaltsın.
 • 1 Yıl Önce

YAPIYORDU

ahmet BU CUMHURİYET DÜŞMANI SALTANANT HEVESLİSİ GEÇMİŞTEKİ HATALARDAN KENDİNE MERMİ TOP TOPLUYOR FAKİR ZEKİ ÇOCUKLARA YARATILAN FIRSAT EŞİTLİĞİNDEN HİÇ BAHSETMİYOR ONLARI ASKER ÖĞRETMEN HEMŞİRE EBE YAPIYORDU

DENİZ EFE

VERGİ SİSTEMİNDEN HALKA AĞIR GELDİĞİNDEN BAHSEDİLMİŞ AYNI VERGİ SİSTEMİ BUGÜNDE AKPARTİ İKTİDARI TARAFINDAN UYGULANIYOR KURUMLAR VERGİSİ KDV HATTA VE HATTA YILLAR ÖNCE AKPARTİ BENZERİ BİR PARTİ OLAN ŞİMDİKİ TABELA PARTİSİ OLAN ANAP TARAFINDAN İNSANLARININ BOYNUNA YAFTA GİBİ GEÇİRİLEN ÖTV- İLETİŞİM VERGİSİ -EMLAK VERGİSİ- STOPAJ VERGİSİ BU KADARI YETER ŞİMDİKİ AKPARTİ İKTİDARININ UYGULADIĞI SİSTEMİN O SİSTEMDEN NE FARKI VAR KEŞKE ONADA BİR AÇIKLIK GETİRSEYDİNİZ YANI ŞUNU BİLMEK GEREKİYOR O GÜNDE BUGÜNDE HALK SOYULARAK BU ÜLKE YÖNETİLİYOR.
 • 1 Yıl Önce

Ayda

Son satırlar o devrin bam teli: ülkeyi fetih hakkı olarak görenlerin muhalefete, kendilerinden başkasının iktidar düşünmesine kat’a tahammülü yoktu. O düşüncede olanlar ya önce ya sonra muhakkak silinecekti tabii tarihe mal olmuş sözleri de. Onlar ısrarla silmek istediler lakin hakikati aşikar etmeyi gaye edinmiş kalemler olduğunu hesap edemediler. Emeğinize sağlık.
 • 1 Yıl Önce

Bir Dost

"Tarih ikiye ayrılır: Uzak tarih ve yakın tarih...Bize en uzak olan tarihimiz Yakın Tarihimizdir..(Oğuz Atay)
 • 1 Yıl Önce

YORUM

EVET BU ÜLKEMİZ KENDİNE GELEBİLİR Mİ BİLMİYORUM 300 SENE Mİ SÜRER AMMA BU OLAYLARDAN ŞUNU ANLIYORUM Kİ ÜLKEMİZ VE BİZLER GEÇMİŞİ OLAMAYAN TÜREDİ BİR MİLLET OLMUŞUZ EVET 10 YILDA 10 MİLYON YARATTIK!!!SÖZÜ GERÇEKMİŞ DEMEK Kİ ÇİNLİ ARTİST CHEKİ CEN DEDİĞİ GİBİ BEN KİMİM YANİ BİZ KİMİZ YA PEKİ BİZE SİZ BU SUNUZ DİYENLER KİM ONLAR HANGİ MİLLETTEN NERDEN GELDİLER BU ÜLKEME BU DERECE ÇOKLUK OLARAK
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Bugünkü muhalif liderlerin hükumetin eksiklerini ve hatalarını söylediği gibi söylemiş. Adı üstünde muhalefet hükümeti övmezki.
 • 1 Yıl Önce

Çok demokraatik yıllar

Atatürk: ‘bu memlekette muhalefet olacaksa o da biz olacağız’ deyip Fethi’ye ısmarlama parti kurdurdu. sonra baktı hoşuna gitmedi ‘cık’ dedi ve kapattı. İsmetin İnönü ise chp’nin ikinci şubesini kurdurdu, amerika’nın zoruyunan
 • 1 Yıl Önce

Yakın tarih sansürlenmiş..

5816 kalkmadan son 100 sene içinde olup biteni öğrenemeyiz..!
 • 1 Yıl Önce

....

Mızrak çuvalı delmeye başladı artık..

Mehmet

Kaldırdıkları anda ak ile kara ortaya çıkacak ondan korkuyorlar..

ZATEN

yakın tarih sansğrlenmiş diyen YUDURUKCU KÜFÜRLERİNİZ YALANLARINIZ KARALAMA İÇİN ATTIĞINIZ ÇAMURLAR KÜFÜRLER YURTDIŞINDA OLAN FİTNE ODAKLARI HAİNLER TARAFINDAN FACEBOOK'DA ŞU ANDA TEFARUATIYLA ZATEN YAYINLANIYOR HER AN DAHA NE SÖYLEYECEKSİNİZ BU ALÇAKLIKLARDAN BAŞKA

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK HOCAM, GENÇLER İYİ OKUSUNLAR c h p liler MİLLETİN VE DEVLETİN, DÜŞMANIMDIR.
 • 1 Yıl Önce

SAFSATACI

muzaffer CHP CEHALETİN SEFALETİN AHLAKSIZLIĞIN HIRSIZIN HIRSIZLIĞIN DÜŞMANIDIR SAFSATACI

OLSUN

muzafferKENDİ KURDUĞU DEVLETE MİLLETE NİYE DÜŞMAN OLSUN UYDURUKCU

Uğur

Mustafa bey, farkında mısınız ki köylülerin savunulduğu küçük kısım BELKİ ama sadece belki biraz hariç olmak üzere, alıntıladığınız sözler basbayağı Zilletçi kapitalist liboş bakış açısına sahiptir, ahaliyi değil, rantçı zenginleri savunmaktadır, İngilizci ve Amerikancı bir ekonomik bakış açısındandır? Zaten Serbest Fırka demek Liberal Fırka demektir. Adı üstündedir. Bugünkü Zillet yandaşı liberaller ve bunların içinde Abdullah Gülizabeth ve Ahmet Davudson Serbest Fırka'ya en yakın olanlardır. Demek ki bugünkü CHP ve Zillet İttifakı Atatürk'ü devirmek isteyen kapitalist liboş Serbest Fırka'nın devamıdır ve Atatürk'le alakası yoktur. Ben bu bilgilerden işte asıl bu sonucu çıkardım. Bir kere daha anladım ki Atatürk İngilizci-Amerikancı değil, Alman askeriyesi ekolünden bir "ulusal devrimci" idi. Bu ulusal devrimci siyasi görüş 2. Cihan Harbinden hemen sonraki birkaç senede o zamanki Amerikan-Sovyet ittifakınca hem Almanya'da hem de Türkiye'de tasfiye edildi, şu farkla ki Almanlar işte bu ulusal devrimcilere yakın olan Hitler'den yadigar birçok uygulamaları yerinde tutarak ulusal ekonomilerini uluslararası kapitalizmden kısmen koruyageldiler ve biz ise hiç korumadık. İşte görüyoruz ki bugünkü CHP ve Zilletçilik Atatürk'ün ulusal devrimci siyasi ekolünün değil, iki diğer siyasi akımın temsilcisidir: 1. Fransız Jakoben laikçi devrimciliği, yani bugünkü sözde Kemalistler 2. Kuzey Atlantikçi kapitalist liboşlar, yani Atatürk'ü hükümetten düşürmek isteyen Serbest Fırka ekolü.
 • 1 Yıl Önce

AHLAKSIZ

uğursuz SEN NATİONAL SOSYALİSTMİSİN ONLARA SAVUNMAYA ÇALIŞIYORSUN AHLAKSIZ
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23