• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sadece Fransa değil Fransızca da kovuluyor

6 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Fransizca

Fransızca iyidir güzeldir. Konuşunuz
 • 1 Yıl Önce

İşte Gerçek

Bir zamanlar İNG. Öğrenmek (literatürde ve dünyada kullanımı) çok tutulur hale gelince, orta dereceli okullardaki öğrenciler ve velileri İNG. dersini ısrarla istediler. FRA. isteyen hemen hiç yoktu ve ALM.isteyen azdı. Bu dillerin( Özellikle FRA) öğretmenlerinin istihdamı zorlaşınca o zamanların MEB.’daki Emperyalist kuklaları; İ.H. okullarının pek çoğuna sadece FRA: veya sadece FRA. ve ALM. dillerini dayattılar. Çok azında İNG. Okutuldu. Bu okullar Arapça, Farsça ve Batı dili yüküyle adeta bir kolej gibiydi. Bu öğrenciler Üniversitelere girince literatürün çoğu ve önemli olanları İNG.ce olduğundan ayrıca bu dili de öğrenmek zorunda kalarak vakit kaybettiler. Bu İ.H.O.’ları ne hainleri ve hainlikleri gördü ve görmeye devam ediyor. Kolayca tahmin edilebilir ki bu ülkede, bu okulların önce çoğunu, sonraki aşamada hepsini kapatmak ve asıl gönüllerinin istediği; ‘şehir meydanlarında KUR’AN’ı yakmak’ olanlar gittikçe çoğalıyor. Allah Milletimize bunları görebilme, fark edebilme feraseti versin.
 • 1 Yıl Önce

Muhammet

Hocam biz ingilizceyi ne zaman kovuyoruz?
 • 1 Yıl Önce

Tamamen haklısınız

türkiye’deki varoş mahallelerinin araba yıkama garajlarında bile “kar vaş“ yazıyor, ama oraya tek bir amerikalı bile iniş yapmadı henüz. devlet bu levhalardan normalinden 25 kat daha fazla tabela vergisi almalı ve türkçe levha asanlara dağıtmalıdır(İngilizce konuşabiliyorsan konuş (ki bu imkansızdır zaten), sana bi şey diyen yok, abuk sabuk levha asmak da ne oluyor?)

fransızcanın uyduruk bir dil olduğunu biliyor muydunuz?

bugünkü fransa bölgesine kuzeyden gelip yerleşen franklar aslında bir cermen kavmidir; hollandalılar, almanlar gibi. bölgeye gelip yerleşince kendi dilleri olan frankçayı terkettiler ve o yörenin yerel aksanlı latincesini yine kendi aksanlarıyla konuşmaya başladılar! yani ortaya tamamen atmasyon ve uyduruk bir dil çıktı! daha şunun şurasında 1539’dan itibaren de paris’te bu uydurma dili resmileştirmeye başladılar! günümüzde fransa’da bile bu abuk sabuk dilden nefret ettikleri için konuşmayan bir sürü insan var!
 • 1 Yıl Önce

galatasaray’ı hiç sevmedikleri padişah açtırdı!

kızlarını ve oğullarını galatasaray lisesine sokmak için fıçlarını yırtanların kulakları çınlasın, çalmadıkları kapı yok! benim tercihim Arapça ya da mümkünse Farsça konuşturabilen yüksek kaliteli bir imam hatib okulu olurdu!
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23