• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kalbi temiz sapıklık

12 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Muhammet

Hayat sermayesi her gün biraz biraz bitiyor. Fırıldak olmaya gerek yok. Hesap zamanını düşünerek yaşamalı insan.
 • 1 Yıl Önce

Ezberleri bozucam diye abartıp kafayı bozmakta var bu işlerin abartılmalarında

Bir konu için gerekli bilgi düzeyi ve yeterliliğe sahip olmadan o konu yada kişiyi sorgulamak için insan üstü bir zekaya sahip olmak yada beynine 10 terabayt çip takılmış olması gerekiyor....o zeka bende var gibi davranıp YADA demeye getiren zırvalıkları es geçmek ciddiye almamak lazımmış....hayatın gerekli bir ezberi imiş belkide bu..
 • 1 Yıl Önce

Her neyse işte

Kalp temizliği diye birşey yoktur...Hayır var diyen varsa,,bi sor kim var göster de; ben varım işte demeye getirecek şekilde şeytani zekasını konuşturmaya başlar,, ve bunlar üçkağıtçının taaa kendisidir..kalp temiz,zeka zinde,akıl terazide,muhakeme dengede tutulmaya çalışılır bunun için emek mücadele eziyet vardır..zeka tek başına hiçtir,,ve o şeytanın en önemli ve tek özelliğidir,,,ODA KENDİNCE KENDİ ZEKASINA KENDİNCE RAKİP VE ŞİRK KABUL ETMEZ....Sadece salt zekayı mühim edip,,insanî vasıfları rafa kaldırtmak şeytanın işidir..bir uyanık çocuğu görünce "cin gibi maşallah" diyoruz,,,feci yanlış iş..onurlu namuslu vicdanlı dengeli istikrarlı ve sağlamları övmek yerine; fırıldak,anlık değişen,bilgisiz bilgin,herkesi sorgulayan,yön ve yol vermeye çalışan,gaz,veren,insan kullanmayı bilen,menfaati için her yolu olan tipleri övüyoruz.......ve başımıza gelen felaketleri kendimiz seçiyoruz.....o fırıldak üçkağıtçı dedikleriniz belkide bir zamanlar övdüklerinizdi..övdüklerimizdi..... yanlışı baştan yapanlar olarak şikayet ve sitemin anlamı yok....onurlu namuslu sözü tok özü pek insan 7 sinde bellidir..70 indede o olacaktır....eğitim sistemi yerine göre bir hiçtir,,,,çok uyanık zeki kurnaz kaba olanı;daha bilgi yüklenmiş ve çıkarları için daha donanımlı ve tehlikeli yapar (hepsini değil tabi amabir kısmını)..yada eğitim almamış ama en zeki ve okumuştan on kat bilgili görgülü büyüklerimizde vardı bir zamanlar ve hep saygıyı hakeden,,,toptan bakış açısı ile davranan;ya herşeyi sorgula ya herşeye itaat et iki ucunda değilki insan,,böyle davranan;EZBERİN TAAAA NIN TAAAASI KENDİDİR.... ezberlenecek şey var sorgulanacak şey var,,akıl bunları ayıklamak için tasnif için vardır... akıl çok fazla olunca bu tasnif tahkim denge istikrar kayıp oluyor..Eğitim sistemimiz akılsızı daha ukala,cini daha cin,,akıllıyı ise törpüleyen örseleyen bir çark gibi..sadece zeka odaklı,,,ama o zeka hatta fazlası maymundada var..marifet zeka ile beraber,akıllı dengeli bilgili nesilde...velhasıl uzatmaya gerek "her neyse işte",toptan kabul yada toptan ret akıllarının akılları,,disleksi nesillere sebep oluyor...
 • 1 Yıl Önce

Neyse diyen adam

Öğrenci;Hocam herşeyi sorgulayın dediniz..Öğretmen;evet doğru.. Peki uygulamaya hemen başlasak olurmu hocam..? Hem daha iyi olur, uygulamalı eğitim olur..çok doğru ne o öyle;motomot anlatıyorum siz ezber ediyorsunuz..Tamam başla..Hocam edebiyat anlatıyorsunuz,,ben mühendis olacağım, bana hiç lazım olmayacak birşeyi bana niye anlatıyorsunuz..Oğlum buna ben karar vermiyorum..İyi tamam öyle olsun peki niye bu dayatma ve ezberin parçasısınız,,boş kağıdıma 0 veriyor ve sistemi uyguluyorsunuz,,aksine bana en azından 100 verin madem itiraz edip sorguladım diye sözlü notu olarak..onu yapamam,,e ama sorgula itiraz et diyorsunuz..Ben sana ezberi dayatanları sorgula dedim,beni ne karıştırıyorsun şimdi..niye sizi sorgulamak yasakmı?..Yanlış bir şeyin parçası olup hemde o yanlışlarla mücadele et ediyorsunuz,,Onu karıştırma şimdi,,illa niye benden başladınki,,e hocam tamam demiştiniz...Abartma;sen sorgunu gene hep yap, ama beni karıştırmadan..ben kendi sorgumu kendim oturur yaparım,sende önce kendinden başla,,,böyle olunca işler karışıyor..ama bu bana dokunmadan,, heryere dokun...Öğrenci; bu iş ve hal,tuhaflığın taaaa en tuhafı..bir öğrencinin anlatımı ile yaşanmış bir hadisedir..
 • 1 Yıl Önce

Neyse diyen adam

Sayın Yazar toplum berbattı,,şimdi hepten şeytanın emireri oldu..Taaa nın taaaaa sı diye ancak izah edilebilecek türden hepsi,,kendini alim savcı zanneden dili pis okula tipler iyice çoğaldı..Hayatta birşeyi mıh gibi ezberden hiç çıkarmamalı,,,Hz Ali;"zırva tevil götürmez"..zırvaya girmemek,zırvaya bulaşmamak,zırva için boşa kelam etmemek,zırvaya tabiri caiz ise sazan gibi atlamamak,, oltasına geliyorsun sonra..ZIRVAYA VE ZIRVALAMAYA SAKIN BULAŞMA MÜDAHİL OLMA,BIRAK KENDİ ZIRVASINDA DEBELENSİN..
 • 1 Yıl Önce

ata

sükut etmeli ama onların dili ile homofobik olmanın da adamlığın ön şartı olduğunu, bir türk ve müslümanın böyle olması gerektiğini açıkça haykıralım.... onların osmanlı ve yeniçeri hakkındaki türlü türlü uydurmalarına usturuplu delilli cevaplar verebilelim .. batının sapıklığının, putperestlikten ve eski yunan "medeniyetinden" geldiğini kitaplara geçirelim. her daim vurgulayalım... çok sevdikleri eflatun, aristo, ve sokratın erkeksiz yaşayamadığını anlatalım... yoksa daha çok abrarcı saf müslüman tipi buluruz karşımızda... bir de bu tiplerin kadın sayılması büyük bir ihtimalle tarihe karışacak takıma alınmayacaklardır... çünkü bu tür sapıkların yanında soyunma odasında ve sahada yan yana omuz omuza beraber olmak istemeyen kadınlar olacaktır ayrıca bu "kadınlar" ligi... gözümüze sokulan bu hastalık ancak ve ancak güçlü bir tepki ile gündememizden çıkacaktır...
 • 1 Yıl Önce

hepsi 28 Şubat mirası

kalbi temiz sapıklar var; helal kesim(!) domuz (hâşâ) arayanlar var, alkolsüz(?) helal (hâşâ) rakı, şampanya vs içen üniversiteli sıkmabaş karılar var vs..
 • 1 Yıl Önce

ferda

kemalizm dinini anlatırmisınız.Nerden uydurdunuz.ATATÜRK Ü sevmek mi...
 • 1 Yıl Önce

Muhtar

Sayın hocam lütfen söyler misiniz: Köpeğin birine, PKK’nın Ordumuza yaptığı hakaretlerin aynısını söyleyerek Ordumuza hakaret ettiği için bu alçağa ’ şerefsiz’ desem bu yüzden mahkemece suçlu sayılır mıyım? Kanunu pek bilmem ama bağlamadan anlarım.
 • 1 Yıl Önce

Bir Dost

Sayin hocam lütfen söyler misiniz: Köpegin birine; PKK'nin ve PKK''nun etekli ve kravatli sehir kadrosunun,ruh ikizlerinin, DHKP-C'li Nusayrilerin, HINCAK TASNAK sempazitanlarinin, haçlı ve kilic artiklarinin, ; Türk devletine, Turk ordusuna, Islam'a ve bütun Müslumanlara yaptıkları hakaretlerin aynısını söyleyerek; sizofrenik bir şekilde Türk devletine, Turk ordusuna, Islam'a ve butun Muslumanlara hakaret ettiği için bu alçağa "serefsiz" desem bu yüzden mahkemece suclu sayilir miyim? Kanunu pek bilmem ama ben de bağlamadan ben de anlarim..

Salih

Mükemmel bir makale olmuş. Kısa öz ve düşündürücü..
 • 1 Yıl Önce

Mehmet 71

Degerli hocam evet sukut etmek.elbette guzel.abcak bu sukutumuzun soylelenleri "IKRAR" ettigimiz manasinda da degil.bi sabir,bi rahammul ve te'fizi umur olacagini dusunerek yapmak.selam ve dua...
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23