• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şapka İnkılabının hazin kronolojisi

58 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Turan GÖK

1 - Şapka Kanunu ile terk edilen FES idi değil mi? Peki Fes nerenin giysisi. FES i çıkartan Padişah a gavur padişah dendi mi? Fes i istemeyiz islami değil dendi mi? EVET. Aynı Kişiler FES islami değil diyenler şapka kanunu çıkınca islami kıyafetimizi yani FES i isteriz şapka gavur icadı dediler mi? EVET. Şİmdi bundan ne anlamalıyız. 2 - Şapka giymediği için asılan bir vatandaş var mı? asılanların hepsi kışkırtmadan dolayı asıldı. Arada maalesef suçsuzlarda şehit olmadı mı oldu? 3 - Abdulhamit in torunu neslişah sultan demedi mi? Dedelerimizin 300 yılda yapamadığını M. Kemal kısa sürede yaptı diye. Saygılarımızla.
 • 1 Yıl Önce

MAHO

O ucubeye ancak Sakar Şakir in yaptığı yapılır.
 • 1 Yıl Önce

Göneydoğu

Hocam Allah razı olsun senden.  Bu iblislerin ateşi bol olsun şimdi neredeler. Çıkardığınız kanunlarınız yaptıklarınıza degdimi, Allah ın kitabını inkar onca masumun kanı aktı kimi asıldı kimi cezaevin de öldü hala bunları destekleyenler azınlık gurup var .
 • 1 Yıl Önce

ADSIZ

Türke düşman olan devamlı kaşır yarayı Ne yaparsan türk düşmanı mustafa Türk demek şerefli demektir ATATÜRK Türklüğün simgesidir silemessin senden bin kat imanlıdır Çünkü hz resul vatan sevgisi imandan gelir demişdi
 • 1 Yıl Önce

Tamer

Sayın yazar, o dönemde yapılan kılık-kıyafet düzenlemesine karşı olduğunuzu biliyoruz.Kusura bakmayın ama birşey sormak istiyorum.Siz neden bir Avrupalı gibi giyiniyorsunuz?Paris sokaklarında dolaşsanız,inanın sizin bir yabancı olduğunuzu anlamazlar.
 • 1 Yıl Önce

Kamalizm projesi çöktü

Bu milleti cebren-hileyle kamalperest-heykelperest yapmaya kalktılar ama olmadı.. millet Allah dedi Peygamber dedi.. başka bişe demedi.. mesele budur gerisi teferruat.
 • 1 Yıl Önce

Emekli

Kanun maddesinde kimlerin şapka giymek zorunda zorunda olduğu açık açık belirtilmiş."Bütün olarak Türk halkı şapka giymek zorunda"diye bir ifade yok.O zaman başı açık gezen normal vatandaşlar da şapka giymeye mi zorlanıyordu?
 • 1 Yıl Önce

ŞAPKA. DIYE BIR HIKAYE YOK

Hepsi vatana ihanetten yargılandı
 • 1 Yıl Önce

Macit

Kılıfına uyduracak tabi vatana ihanetmişmişmiş

Tarih Dersi budur işte

Tarih Dersleri böyle tane tane.. tarih tarih anlatılmalı.. tebrikler başarılar.
 • 1 Yıl Önce

Kimse şapka yüzünden ASILMADI

Mahkeme kararlarıyla Vatana ihanetten!. Nokta!
 • 1 Yıl Önce

Levent Savur

Bu saydığın tarihlerin hepsi isyan tarihleri, sen yazmışsın. İsyan edene devlet ne yapacak? Tabii ki cezalandıracak.
 • 1 Yıl Önce

Şapka takmamak suç mu!?

Allah akır fikir izan vicdan versin.. sebep olanlar nar içinde yatsın. Amin.

"LATIN KÜLAHI GORMEKTENSE OSMANLI SARIGINI TERCIH EDERIZ" -BIZANS/VENEDIK/MACARISTAN ORTADOKS HALKI....

nereden nereye....zalimlik, acizlik, teslimiyet, ihanet...bugunku kibris-yunan-fener-sirp ortadoks fasistlerinin de ihaneti....cok buyuk
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Alınak

“Komünist olmayan ilk CHP lideri Ecevit” dediğine göre Atatürk ve İnönü komünist miydi? Tam saçmalamışsın. Hem de katmerli. Hem iftiracısın hem de bilgisiz. Atatürk ve İnönü Komünizmle mücadelede etmiştir. Komünistler hiç sevmez ikisini de. Ecevit ise İngiltere’deyken İngiltere Komünist Partisi’ne üye olmuştur.
 • 1 Yıl Önce

Öğretmen

5816 en kısa sürede kaldırılmalı. Uyduruk yunan savaşından sonra namlularını Müslüman Türk milletine çevirenlerin iç yüzü bu millete anlatılmalı.
 • 1 Yıl Önce

Uyduruk yunan savaşı ha?:)))))))

İzmir'e uyduruktan çıkarma yapıp işgal ederlerken, İstanbul işgal edilirken...

Müverrih

Cebren yapılan hiçbir şey semeresini vermez. Tarih mizânı... Amaçlanan ayandı... Yitip giden canlar... Pare pare yürekler...
 • 1 Yıl Önce

Demir

Batılılara benzeme maskaralığının en yobazca uygulaması olan "şapka devrimi" nin iç yüzünü bu yazınızla deşifre etmiş oluyorsunuz. Halka zorla dayatılarak uğruna birçok kişiyi idam sehpalarında sallandırılarak devrim olmaz. Savaştan çıkıldığı bir dönemde halkın ayağında ayakkabı yokken, karnını doyuracak yiyecek bulamazken memur maaşından daha pahallı şapkayı dayatmak yürekler yarası ve yüz karası bir hadisedir.O dönemde İstanbul'da 3359 çocuk açlıktan ölüyor ve Cumhuriyet gazetesi o dönemler bunu haber yapıyor. Bunu bile bile şapka dayatması zulümdür. 1.Dünya Savaşı'nda Almanya ile Türkiye aynı safta savaştı. Şimdi kalkmış çoğu kişi Almanya ile Türkiye arasındaki yaşam standartını karşılaştırıyor. Almanya fabrika açıp, araba üretmeye başladığında Türkiye de şapka takmadığı için zavallı halk asılıyordu, heykel dikiliyordu. İnsan keyfinin ve zevkinin istediği şeyi başına da giyebilir sırtına da.. İnsanlık haklarını hükümetlerin keyfi mi tayin eder? Bunun için katlettiğiniz insanların vebali ne olacak? Tarih sizi ve yaptıklarınızı asla unutmayacak. Kaleminize bereket hocam.
 • 1 Yıl Önce

Öğretmen

Allah razı olsun. Her kelimesinin altına imzamı atarım. Bu zihniyetin ve bu zihniyeti savunanlarin Allah'ın meleklerin ve bütün müslümanların laneti olsun.

Eray

"Şapka Devrimi" değil, şapka transferi... Bu elbette diğer "devrim"ler için de geçerli, yapılanlar hep transfer şeklinde gerçekleşmiş. Harfler, kanunlar vs. hepsi transfer. Hem de tepeden bir dayatma tarzında, hakikaten kafamızın içinden ziyade görünüşüne önem vermişler. Ecevit'in o tespiti çok önemli, "...şapka devrimini anlatıyorum ama halk ilgisiz. İdrak ettim ki koca meydanda beni dinleyen bir tek şapkalı insan yok." Halkın "inkılap"lari benimsemedigi gayet açık aslında. Şapka kanunu yürürlükte olmasına rağmen şu an sokaklarda tek bir şapkalı göremeyiz, CHP'lisi, Kemalisti de buna dahil. Yazık ki bu gelip geçici şapka sevdası yüzünden onlarca insanımızı yitirdik...
 • 1 Yıl Önce

Kamalizm nedir?

Şapka takmayanı asmaktır.. müslümana gavur eziyetidir.. vesselam.
 • 1 Yıl Önce

Şapka Devrimi..:)

Bi 10 sene daha yaşasa don-atlet devrimiyle.. bu milleti tepeden tırnağa bi güzel giydirecektin.. sen çok yaşa selanikli böyük devrimci.. Dünya moda tarihine teneke.. pardon altın harflerle yazıldın emin ol..
 • 1 Yıl Önce

Terzi vedat

Atalarımızın ninelerimizin dedelerimizin ırzını iffetini namusunu kurtuluş savaşında düşman askerinden koruyan dünyanın en güçlü ordusu Türk silahlı kuvvetleri ve bölgenin en sağlam en donanımlı en huzurlu ulus devlet ülkesini kuran Atatürk ve silah arkadaşlarından Allah razı olsun
 • 1 Yıl Önce

Yetmez ama hayıra vcvp

Inönu gibi dürüst biri olabilseydin mesela senin gibi iftira atmamış ölü birinin arkasindan sallamamıs olmasi bile yeter. hayati boyunca calmamış cırpmamış yolsuzluk hile adam kayirma torpil yapmamıs kulaklarinida cephede top sesleriyele mevzide kaybetmistir bu vatan icin. Peki senin ne faydan oldu bu ülkeye zaar

iyi dikmişler...

gerçekleri gördükçe daha da azıtıyorlar...

Sarp Çetin

Terzi Vedat Bey, Allah-u Teâlâ, sizi de onunla beraber haşr etsin. Amin

yetmez ama hayır

ismet’i unutmuşsun, çok ayıp etmişsin

bu nasıl olur?

“aklıma hemen ilk kemalist olmayan chp lideri (öyleydi hakikaten) bülent ecevit geldi”/ bunu anlamadım; ecevit de derin kemalist değil miydi? yoksa kemalist değildi de ismestist miydi, ama sanmam..
 • 1 Yıl Önce

tarhan elmalı

işğal ordularının yapamadığı ihaneti yapan sebatayist... diyeceğim aslı nesli bellisiz ... tarihin yazabileceği en büyük..
 • 1 Yıl Önce

Shane diesel

İşgal orduları ne yapmış git suriyeye ıraka bak yada afganistanda işgalci ruslar sonra amerikan askerleri neler yapmış dinle ondan sonra konuş

Allah İskilipli Atıf efendiye rahmet eylesin

Ahir zamanda zuhur edecek şahsın alnında هذا كافر yazar
 • 1 Yıl Önce

gelecek nesil o devri nasıl anacak acaba?

şapka takmadığı için sayısı meçhul insanı iple boğduran kişi olarak! aklınız havsalanız böyle bir şeyi alabiliyor mu? memleketi kurtardı da, memleket evladının boğazını neden iple sıkıp boğup öldürtdü? bunu izah edebilecek olan var mı?
 • 1 Yıl Önce

Şeyda

E zaten şu an izah ediyoruz. İzah ettiğimize rağmen anlamamakta ısrar ettiğinizi izah edebilir misiniz?

Ruhun Şad olsun ey büyük Atatürk

Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük siyasi ve askeri dehası bir lideri bizlere emanet ettiği için Tanrımıza binlerce şükür ve minnetlerimizi sunarız.. Ruhu şad olsun! Amin!
 • 1 Yıl Önce

NF.Kısakürek:

Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap!
 • 1 Yıl Önce

Cem Erdem

Bugünde gündemimiz şapka olmuş…
 • 1 Yıl Önce

Ömer

Koruma kanunu kalkmalı , devrimlerin en büyük tahribatı , harf devrimi , halifeliğin kaldırılmasıdır . Şapka giymesen de olur zaten şimdi kimse takmıyor bilmiyor bile . Üzücü tarafı şapka yüzünden yüzlerce masum insan asıldı hapsedildi zülme uğradı . Yakın tarihin tüm gerçekleri ortaya çıkmalı .
 • 1 Yıl Önce

Asım

Taliban Afganistan çöldeki Arabistan hukuksuz fakir Yemen içsavaştaki Libya Somali çad nijer ve diğer otadoğu ülkeleri seni bekliyor

Zeynep

Çok şüküŕ bu topraklardan bi Mustafa Kemal ATATÜRK geçti .Allah bin kere razı olsun .
 • 1 Yıl Önce

ilk değil

şaşmam; rusya’da lenin’e, stalin’e dua eden müslümanlar(?) bile vardı o dönem, şimdi de olabilir

YILMAZ

körlük etmekte cırpınsanızda bir gün gercekler yüzünüze tokat gibi vurulacak. bilmeyen okumayan arastirmayan zihni fikri bir kenara birakmis topluluklar olmaya can atanlarin sonu cok hazin olacak

Evet şükür ki..

Geçti gitti.. gitti de kurtulduk:)

Şşapkacılar yüzyılı

Türkiye’de heryıl şapka takma kervanına binlerce müslüman(?) dahil oluyor; seve saya, güle oynaya, göbek ata ata! bir dönem döve öldürüle cebren taktırılmıştı, şimdi gerek kalmadı, otomatiğe bağlandı, takanların hepsi anasından şapkayla doğmuş gibi..
 • 1 Yıl Önce

Sultan

“Millet, bağımsızlığını köhne fikirlerine bağlayamaz". Söze bu cümleyle başlamak istedim. Beğenmedikleri köhne dedikleri asr-ı Saadet döneminde bile zorlama olmamışken, Hak, hukuk, adalet zerre miktarda ayaklar altına alınmamışken, cebr-i kanunî ile zorlayıp buna mukabil Ülkenin her yerinde ayaklanmalara sebebiyet verip sonu Hapis ve idamlara kadar giden hir hazin dönem yaşanmış tarihte. Ne geçti peki ellerine masum insanları öldürüp?Düşünce kafanın içinde .O değişmedikçe kılık kıyafet değişmiş neye yarar yaptığın ? Bu yaşananlar kalpleri ve vicdanları taşlaşmış bir avuç insanın yaptıkları Kara bir leke olarak kayıt düşülmüştür . Neyse ki Mahşer ve Mizan var inanana da ,inanmayana da. Orada görüşmek üzere... Rabbim sizin gibi Usta kalemleri var etsin etsin ki, Yaşanan bu acı gerçekler kapatılmaya ,üstü örtülmeye çalışılmasın kaleminize sağlık hocam. Var olun.
 • 1 Yıl Önce

Bak hele hele !!!

Az şu laflara bak hele sen! Asrı saadet dönemi filan.... Pespaye cahiller sizi!!!

Ayasofya açıldı..

Sırada 5816 var.. 
 • 1 Yıl Önce

Kamalizm transferi

Sadece şapka değil.. Kemalizm komple toplama.. tranferdirdir.. uydur-kaydır-taklid.. vs. Kemalistler kemalizmin 1 tane özgün-orjinal  söylesinler bakalım:) Tamamı batı özentisi-hayranlığı ve taklitçiliğidir..
 • 1 Yıl Önce

Şapkalı Gavur..!

"Müslümanlar, hristiyanın iyisine 'makul kefere', kötüsüne 'gavur', beterine 'şapkalı gavur' derlerdi." (Falih Rıfkı Atay, Çankaya, 430)
 • 1 Yıl Önce

YILMAZ

sevdiginle haşrol

Yaşasın zalimler için cehennem..

Nar içinde yatsınlar.. !
 • 1 Yıl Önce

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK HOCAM ALLAH C.C RAZI OLSUN, ÖMRÜNÜZE BEREKET VERSİN İNŞALLAH AMİN, VATANA, DİNİ İSLAM İÇİN ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM ALLAH C.C RAZI OLSUN HAZRETİ MUHAMMED MUSTAFA SAV KOMŞU EYLEYE AMİN, ( EL FATİHA )..
 • 1 Yıl Önce

Mirzabeyoglu

Ortada taarruz filan yok İngiliz ile anlaştı İngiliz çekildi kahraman oldu

Mka

Allah ıslah etsin Thomas Edward Lawrence, takma adı ile Arabistanlı Lawrence veya kendini Araplara tanıttığı ismi ile John Hume Ross, İngiliz ordu subayı, arkeolog, diplomat ve yazar. Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu'na karşı düzenlenen Arap Ayaklanması'nın başarılı olmasındaki en mühim figür olması ile tanındı
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Sayın yazar Büyük Taarruz seni rahatsız mı etti de başka konuları gündemine alıyorsun.
 • 1 Yıl Önce

bir dönemin müslümanları yok eden zulmü son bulacak

o zamanki ingiltere müslüman türkiye’yi değil; başıyla beraber zamanın hükümetini onayladı! bu yetkiyi nereden almıştı peki? yerkürenin sahibi o mu idi? küre-i arz ondan mı sorulurdu? Fatih’in, Kanuni’nin ve müteakip padişahların aldığı adaları babasının malı gibi yunan’a verirken dünyanın tapusu onun elinde miydi? Selanik eyaletini, Musul’u, Kerkük’ü hangi yetkiyle müslümanların elinden aldı? bütün bunların rövanşı alınacak yakında inşallah..

YILMAZ

gündeme aldigi baska konular da seni rahatsz etmiş gibi

Muhtar

Yazar kutladığımız büyük taarruzu anlatmıyor. Millete yapılan büyük taarruzu anlatıyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23