• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sultan Abdülhamid Galatasaray Lisesi’ni nasıl İslamîleştirdi?

38 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

tefsirci

sayın mustafa armağan beşik taşı ispor(idman)galata sarayı ispor,fener bahçesi ispor ayak(soccer,futbol)hey'et(takım)lerini gavurlar kurdu.maksatlarını kendileri açıklıyor[1]oyun(maç)da yenerek efendi türkün başını önüne eğmek[2]adetlerine yabancı adet sokmak
 • 1 Yıl Önce

Hande

"Gençlerin manevi açıdan boş ve hedefsiz yetişmesinin ülkenin geleceğini tehdit ettiğini düşünüyorlardı." Ne kadar manidar bir cümle. Abdülhamid Han dönemi eğitimin temelinde milli kaygı yatıyordu. Oysa şimdi öyle mi? Mevcut eğitim sistemi müslüman çocukları Ateist, Deist, Müşrik yapıyor desem yeridir. Çünkü maneviyattan uzak, kültürel yıkım için eğitim sistemi var. Kendi özüne, kendi tarihine, kendi kültürüne, kendi dinine yabancı bir nesil Türkiye'nin ve milletinin geleceği için bir fayda vermez .Terazinin bir tarafına Cumhuriyetten itibaren tüm eğitim sistemini diğer tarafına Abdülhamid Han dönemi eğitim sistemini koysanız elbetteki Abdülhamid Han dönemi ağır basar.
 • 1 Yıl Önce

Bozkurt

Su kendi kültürumuz dediginiz hangi kültür kardesim, acik ve net yazacak yurek yok mu hicbirinizde?

Eray

Sultan'ın "kaç köşeli yıldız" olduğunu hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz sanırım. O yıldızın her gün yeni bir köşesini fark ediyoruz. Abdülhamid Han, maneviyat olmadan ayakta duramayacağımızı çok iyi biliyordu. Bu hissi diri tutmak için mubassır/muid kadrosu bile kurmuş meğer. Döneminde yapılan eğitim hamlesi tek başına pozitif bilimlere verdiği öneme işaret etmiyor dolayısıyla. Her ikisini aynı anda yürütmek gerektiğini, GS Sultanisi özelinde gayet iyi anlamış olduk. Necip Fazıl'ın o sözünü yeniden hatırlıyoruz böylece, "Abdülhamid'i anlamak, her şeyi anlamak olacaktır." Abdülhamid Han, hala günümüze ışık tutuyor... Kaleminize bereket hocam.
 • 1 Yıl Önce

Üzgünüm

Şimdi de hain yetiştirme projesi güdüyor. Nereden nereye muhterem hocam
 • 1 Yıl Önce

Nerde müslümanlar ?

Çirkefler yine sıraya girmiş yorum yazmaya...nerde bizim müslümanlar ? nerde davasına sahip çıkanlar ? bakıyorsun yorumlara ..tarih bilmezler, dinden imandan haberleri yoktur ama hazımsızlıktan Akitin sitesinde gezerler....rakıcı,heykelcileri sahiplenen başka müslüman ülke yok zaten ...
 • 1 Yıl Önce

Ne bu telas Yozgatlı nurettın camlı ibo?

Burda 5 yildir sallladigin yalanlar guvenilir tarihci ve belgelerle sifirlandi diye panik oldun herhalde. Sana 1 yidlri soruyorum, dine imana bu kadar abanip adam olmus tek bir millet varsa adini yaz diyorum, niye yazmiyorsun? Cunku yok. Iyi de o zaman Yuce Turk Milletini niye 100 yildir pacasindan kubura cekiyorsunuz? Sahibinin sana verdigi 1 kilo kemik icin deger mi?

Mustafa Kemal'in Bileylenen Süngüsü

Heykellerle bir derdin varsa buyur gel, heykellerin basinda bekliyoruz. Zaten süngümüzü dedelerin olan Seth Sait, Dervis Vahdeti, Isklilipli Atif, Copur Musa ve Dervis Mehmet'ten sonra kimseye dürtememistik, sevaba girersin yani!Ama sana kotu bir haberim var, o heykeller tepenizde ilelebet payidar kalacak, siz sadece Turkiye degil, AKP icinde bile AZINLIK olan yerli ama gayr-i milli Talibanlar sinirden kudursaniz bile karsisinda esas durus cekeceksiniz, kuzu kuzu, hatta soke soke!

Tarih Ogretmeni (Yazdiklarima bilimsel cevap verene cevap verilecektir)

Bunlar benim dusuncem filan degil, Turk Tarihinin iki Es-Babasi olan Fuat Korulu ve Halil Inalcik'tan: Osmanli'ya 1512'ye kadar daha once 15 Imparatorluk kurup dunyayi titretmis, Cin'e bile Cin Seddini insa ettirmek zorunda birakmis Saman Turk Kulturu, kismen de birlikte yasadigimiz icin Biznas kultur hakimdi. Univeristelerinde felsefe ve pozitif ilimler agirlkli idi. Bu nedenle zaten Istanbul'u fethetti ve suratle gensiledi. Ama ne zamanki 1512, ozellikle 1517'den sonra Araplasmaya basladi, Univeristelerde hadis-kiraat-kelam-fikih dersleri hakim olmaya basladi. Ataturk'e en cok benzeyen Padisahimiz olan FSM'nin kurdugu muhtesem duzenden nemalanip en cok toprak fetheden, ama en cok cami acan padisah olarak bilinen Kanuni'nin olumuyle oncenin nemasi bitti ve Araplasan Osmanli durakladi. Orda seytanlari gozluyorlar, veba salgini ondan cikti diye Kandilii Rasathanesini kendi donanmasinin top atesiyle yiktiran; matbaayi gavur icadi diyerek 230 sene topraklarina sokmayan bir zihniyetin 1918'e kadar yasamasi bile bir mucize, ama o da sizin Osmanli'yi yiktilar diye iftira attiginiz Devrimci Padisahlarimiz 3. Selim ve 2. Mahmut da dahil olmak uzere Tanzimatcilar, Islahatcilar, Genc Osmanlilar, Jon Turkler, Ittihatcilar gibi kimligini korumus Turkler sayesinde oldu.
 • 1 Yıl Önce

Alex 34

Türkçe arapçadan çıkmıştır. O çok sevdiğiniz yahudi kavminin dili bile arapçanın bir lehçesidir. O yüzden fazla konuşma.

Tarih Ogretmeni

Maval okuma, hangisi yanlissa onu yaz. Yok ki yazmiyorsun, olsa bin defa yazardin!

Acitti mi yoksa

Cok kimlikli ve cok cinsiyetli trol? Aciniz gecince cevap yazin, nefesiniz kesilince hepiniz olu taklidi yapiyorsunuz?Nerde hani alimmis gibi agdali agdali yorum yazan Arap haranlari, tam siper mi yapiyorlar?

Fitnenin şerrinden

Bir kaç doğru içinde bir sürü yalan barındıran bu fitne girdisini yayınlayan akit görevlisi kör mü acaba? 

Aydanur

Hocam yaramızın bam teline dokunmuşsunuz yine lütfen oradan ayrılmayın.. Sultanımızın imparatorluğu ihya yolunda en mühim hamlesi muazzam eğitim projesi, tam da şimdi ne çok ihtiyacımız var bu büyük eğitim hamlesine; zira hiçbir vakit bir müstemleke devleti olmasak da zihinlerimiz öylesine sömürgeleştirildi ki Necip Fazıl’ın deyişiyle “Darwin teorisine inandırılmadık ama bir fil nasıl fare oldu?” inandık, aşağılık kompleksini bir türlü atamadık. Sultan başa geçer geçmez daha doğrusu çok daha öncesinde teşhisi koymuştu. Eğitim düzelmeden imparatorluğun düzelme ihtimali yoktu! Meclisi tatil etmesi zaman kazanması gerekliydi. İşte en zor olanı başardı, Maneviyatla birlikte modernleşme, ilerleme; bilim ve ilim bir arada yani köklere tutunanarak tırmanmak geleceğe.. Ancak bu manevi ruhla kazanabilirdi. Bundandı bu büyük hamlesine balta atan sadrazam Ahmet Vefik’i Fatih Camii yetine Robert Koleji’nin Kayalar mezarlığına defnetmesi. Herkesi affeden sultan bunu affedememişti. Galatasaray Lisesi, mescidiyle gayr-i mislimleri de maneviyatına götüren taşımalı eğitimiyle göz kamaştırıyor; bir o zamana bir de şimdiki haline bakarsak neyi kaybettiğimizi işte o vakit idrak edebileceğiz. Kaleminize bereket..
 • 1 Yıl Önce

Cavit

Fetonun çakma tarihçisi ATATÜRK ve CUMHURİYET düşmanı padişah sevici her ipin canbazı şimdi ATATÜRK'ün kurduğu ülkede hain padişahları övüyor fetocu armağan .
 • 1 Yıl Önce

hadi ordan

Bu ülkeyi müslümanlar kurdu...rakıcı,şarapçılar sahiplendi..

ersan

abdulhamit 1-ilk genelevi acan 2-ilk icki fabrikalarini acan 3-2 milyon m2 toprak kaybeden 4-kibris i ingilizlere rehin veren pahisah mi fesli ingiliz itinin ogrencisi mustafa
 • 1 Yıl Önce

kafir emperyalistlerin kindar-islam dusnani-hain/mankurt/oryantalist nesil prijesineven iyi cevap "şuurlu musluman ve dindar nesil!"...bkz.cennetmekan Abdulhamid Han.. ..cozumun anahtari kaybedilen yerde bulunur

..........
 • 1 Yıl Önce

Tolga

Türkiye de en cahil kesim maalesef ki yüksek tahsili olanlar. Bunun sebebi kendi milletlerinden değil de başkasının eğitim sistem altında yetişip kendi kültürüne düşman olması. Cehaleti tahsil eden diplomalı cahiller ülkesi gibi olduk adeta. İşte bu köşe yazısında, bir milletin evladının kafasına nasıl format atıldığı ve kendi kültür ve milletine nasıl düşman edildiğini gördük. Eğitimi “kim” veriyorsa formatı O atar. Sizi istediği kalıba sokar. Kime isterse ona düşman eder. O yüzden milli eğitim sistemi bu ülkenin ilk millileşmesi gereken kurumlarından biridir.
 • 1 Yıl Önce

Bozkurt

Bizim kulturumuz Turk kulturudur, cagdastir, moderndir, ilericidir, devrimcidir. Senin Turk kulturu zannettigin kultur Arap kulturu olup Ortacag magaralarindan cikamamistir ve Turkun genlerine asla uymaz. 1517'den sonra zorla uydurmaya calistilar ve kismen basarili oldular, peki sonuc ne? Yuce Turk ARAPLARDAN PARA DILENIYOR!

NURAN DEVRES

Beyefendi Abdülhamid 'e methiye yazmışsınız ama ikbali döneminde Bugünkü Türkiye'nin 2 katı büyüklüğünde vatan toprağı kaybettiğini yazmamışsınız. Öğrencileri molla olarak yetiştirmenin, namazı zorunlu kılmanın ne onlara ne de memlekete bir faydası olmamıştır. O şekilde yetiştirilen, beyinleri yıkanan gençlerin torunları şimdi Avrupa ülkelerine kapağı atabilmek için her şeyi göze alıyor. İşte bu kafa yüzünden bu ülke böylesine geri kaldı. Siz din kavramı ile kültür kavramını karıştırıyorsunuz. İslam başka, Arap kültürü, geleneği, dili başkadır. Atatürk olmasaydı bugün Türkiye Suriye, Afganistan, Irak mesabesinde bir zavallı ülke olacaktı.
 • 1 Yıl Önce

bir

Atatürk'çüleri partiden kovdu kemalkılıçtaroğlu Bolu B Başkanı tanju kemal Dersim Harbinden dolayı Atatürk'e KiN duyuyor dedi kemal kılıçtaroğlu Suriyelileri kovdudepremzedelerikovdudostuesadıörnekalıpsünnilerikovacak ülkeden kemal kasetle gelenkemal ulusal güvenliksorunudur kemal Demokratikyolla gelmemiştir.Atatürk'ün yaptığının tam tersini yapan kemal k

Yasemin zekiler Dini Milli DeğerlerimizesaygılıVatanseverdir

Osmanlıİmparatorluğu islam Dinine sarıldı sımsıkı çocuklar Medreselerde yetiştirilir çocuk yaşta tahta geçerler Tum Dünyayı yönetir tum Dünyaülkelerinin korkulu rüyasıidi Fatih SultanMehmet Han istanbul'u küçük yaşta aldı hem de kolaylıkla ne SAYESİNDE?????acaba Din Din Evliyalik Mertebesine yükseliyordu çocuklar Dini Eğitimalarak şimdi korkuları bu bati uşağı yapmak için batıhayranlığı uyandırmakiçin batının lağımcısıçöpcüsü olmak için katillerine koşuyor ahmak batı ortadoğuyubitiren haçlılar a hayran ahmak gurup var

cevap

olmasaydı olmazdık demek ŞİRKtir...halen bunu öğrenememiş heykelciler var..

müslüm

Abdülhamit bu devleti 33 yıl yönetmiştir.1908 e kadar kaybedilen topraklar ortada.Fakat daha iyi anlamak için son bakanlar kurulu listesine bakmanız yeterli.Düyunü Umumiyeyide unutmamak lazım.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Madem o kadar büyüktü ülkeyi niçin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk kurtardı?
 • 1 Yıl Önce

sahte kahraman diye ara bakalım internette ne çıkacak ...

okuduğunu anlamakları gibi tarihide bilmiyorlar...sorarsan herkes müslüman ülkede !! yersen

Yasin

... Bu nasıl İslam düşmanlığıdir, bu ne kindir. Yazar neden bahsediyor, bazı ..ller niye zıplıyor, anlamadım gitti.

turgay koç

değerli hocam keşke abdulhamit galatasaray lisesinde öğrencilere türkçe kuran mealini okutsaydı okutamazdı çünkü türkçe meal yoktu kuranda allahın ne söylediğinden haberi olmayan öğrenciler batı meraklısı oldular 33 yıl iktidarda kalan abdulhamit malesef 33 tane adam yetiştirememiştir yetiştiremediği için ilk fırsata kolayca devrilmiştir
 • 1 Yıl Önce

Alex 34

Turgay, meale gerek yoktu zira kuranı aslından okuyordu gençlik.

ÖZCAN ŞAHİN

GÜNAYDIN yazarın yazılarını okurken bazan çok şaşırıyorum... BU CUMHURİYETİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE ARKADAŞLARI KURTARMIŞ VE KURMUŞTUR YOLUMUZ ONUN YOLUDUR OSMANLIDA BİR DEVİRDİR ZAMANI GELİNCE BİTMİŞTİR ISRARLA O ZAMANI METHETMEK BOŞUNADIR EFENDİM
 • 1 Yıl Önce

Allah rahmet eylesin islam/istiklal/insanlik/vatan davasinin mucahidi padisah atalatimiza ozellekle zor dönemde görevini hakkiyla yaoan yapanbAbdulhamid Han imiza!!!i

.........
 • 1 Yıl Önce

tefsirci

Inancli bir insana yakisani yapmis Allah razi olsun, ama devlet islerinden cok tuccarlikla istigal ettigi icin Osmanli'nin en zengini, hatta dunyanin sayili zengin kisisi olmus. Yani o kadar yardim da ediversin diycem ama onlari bile cebinden degil hazineden yapmistir ihtimal.
 • 1 Yıl Önce

tefsirci

'Inancli bir insana'diye başlayan yorumu...hakkımı helal etmiyorum

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK HOCAM ALLAH C.C RAZI OLSUN, CENNET MEKAN, SULTAN ABDÜLHAMİD HAN, ANLATILMIYOR, AĞAÇ KOVUNDA GELDİK DİYENLERE, YANİ 100,KADAR SAYAN PROJE PROF LAR SAHTEKAR LAR MÜSLÜMAN GORUMLU KAFİRLER, HALA OKUL LARDA DERS VERİYOR, KÖK SUZ,NESİLLER İÇİN ÇOK ÇALIŞIYOR LAR, HAŞA ALLAH C.C İNAN MAYANLAR DOLU DUR DEVLETİN İÇİNDE ZEHİR LI UŞAKLARI HAÇLI VE YAHUDİ, CİRİT ATIYOR GÖRMEZLER, DUYMAZDAN GELİYORLAR, HARAM ZADELER..
 • 1 Yıl Önce

galatasaray islâmî mi şu an?

nerede meselâ, nasıl yağni? mezunları niye hep gavuroğlu gavur o zaman?
 • 1 Yıl Önce

yazı yazmasını bilen tarih bildiğini zannediyor...

yazar şu andan mı bahsediyor ? çarpıtmayın...

Enes Eroğlu

Mustafa Armağan'ın kalemi de Sultan Abdülhamid Han'ın durumuna benziyor nereden ne çıkacağı hiç belli olmuyor. Yakın tarihe meraklı bir insanımdır yıllardır takipçisiyim kendisinin Her gün farklı bir tarih sayfası ile yeni bir bilgi ile karşılıyor bizi. Yukarıdaki yazı resmi tarihin tam alnına Nişan Almış yıllardır Abdülhamid'i eğitim ve Spor düşmanı diye Öğrettiler. Mustafa Armağan her zaman olduğu gibi abdülhamid'i ruhu bize tanıttı eksik olmasın kurtlarla dansı kitabında da bir o kadar şaşırmıştım asıl soru şu Bugün Galatasaray Lisesi Abdülhamid'in devrindeki gibi dini bir yol izleyebilir mi?
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23