• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Çanakkale’yi geçemeyen İngiliz filosu 1929’da İstanbul’a neden gelmişti?

33 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Süleyman Sırrı Dinçer

Resmi tarih kitapları çöpe..yakın tarih gerçekleri yeniden doğru bir şekilde yazılmalı. Balolarla fuhuşlarla yaşanan yıllar tüm çıplaklığıyla yeni nesillere ve Yüce Milletimize anlatılmalı , öğretilmeli.
 • 1 Yıl Önce

Haymana lı

Mustafa hocam yine sağlam bir bilgi bize vermişsin... Allah işinizi rast getirsin...
 • 1 Yıl Önce

Hüseyin

Papalığın zıpkın gibi ayakta durduğunu hesap edersek halifelik hangi gavurun işine gelmedi de kaldırıldı
 • 1 Yıl Önce

Urfa

Allah razı olsun senden hocam varolasın .
 • 1 Yıl Önce

Rasim

Güzel bir yazı olmuş.
 • 1 Yıl Önce

Yanlis tanimlamalar

HAYIR biz DEVLET filan kurmadik, Osmanli devletinin TUM devlet kurumlari, askeri, ordusu, muesseleri, evraki nakdiyesi hersey ama hersey yeni kurulan REJIME intikal etti, hatta 1927'ye kadar Osmanli paralari ile maaslar odendi hayat devam etti, olan hadise ise begenin begenmeyin ama REJIM degisiklidir, Osmanli Bakiyesi uzerinde TURKIYE CUMHURIYETI Osmanli Devletinin YENI sekil ve idare ile devamindan baska birsey degildir, kaldi ki ne NUTUK'da ne tum ifadelerde biz DEVLET kuruduk ibaresi yoktur, Sn, Armagan bu yanlis tanimlama yapmaniza sastim dogrusu..
 • 1 Yıl Önce

Metehan

Darbe de sen şuna

Metehan Kurt

Odun kafalı kamalistlere gel de anlat hocam bunları
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Kocataş

Cem Erdem, senin karnın niye sancılandı?
 • 1 Yıl Önce

Cem Erdem

Sancısı olan sen ve senin gibiler Memo. Atatürk cumhuriyeti sancı yapıyor sizde. Nefretinizi bile bu yazar gibi açık açık kusamayacak kadar korkaksınız bu sancının nedenide işte tam olarak bundan kaynaklanıyor.

“Semadaki Prolog”

İnsan okurken hayretler içinde kalıyor. Tarih yüzeysellikten değil, detaylardan ibaret onu anladım.
 • 1 Yıl Önce

Ayda

Türk genci bilmemiş “Çanakkale geçilmiş! Hem de acıta acıta..” Tarihle birlikte düşünmeye çekiyor bizi her yazınız lakin bu başka felsefe, bir düğüm var her cümlenizde, çözmek zorluyor okuyucunuzu.. Dile kolay “361 gün” devletsiz kalmak.. devlet tapusu almak için Lozan kapısını çalmak. Manda ve himaye asla kabul edilmez idiyse neydi bu fotoğraflı karşılama? Güle gülelerle uğurladığımız ve balolar, seranatlarla karşıladığımız zırhlılar, “filolar” … Orta Doğu’nun iştah kabartan kilidi için çabalarını anlayabilirim tabii; fakat mukabilinde halkını vatanını gözden çıkaracak kadar kendini gülünç hale getiren platonik aşkı idrak etme imkânım yok ne yazık ki.. Hakiki Kurtuluş Tarihimizi sahi ne zaman?
 • 1 Yıl Önce

ADSIZ

Damarında hangi milletin kanı olduğu belli olmayan halife teslim olmasa idi ya

hasan

Boşverin yazar ne diyor. İstanbul Üniversitesi Yakın Dönem Türkiye Araştırmaları Sayı/Issue: 42, 2022 1929 İngiliz donanmasının ziyareti ile ilgili bir makalesi var onu açın okuyun.
 • 1 Yıl Önce

Doğru mu

BAE ile ilişkiler i de net Bi şekilde de yazarmısın sayın yazar yakın tarihten
 • 1 Yıl Önce

Cem Erdem

Bitmedi Atatürk kompleksiniz arkadaş bitmedi.
 • 1 Yıl Önce

5816 varken Atatürke ettiğiniz hakaretlerin % 1 ini şu andaki cumhurbaşkanına edin,,,,

Gün yüzü görmezsiniz,,,,,,, bu kendini yazar sanan cumhuriyet düşmanı,,, ve paylaşımcılarının, ettiği hakaretler,,,

5816 kalkınca anlarsın..

Az kaldı sabret..

Okur

Cumhuriyeti ve CHP'yi şeyh Sait ve seyit Rıza kuruyor Atatürk bir darbe ile ele geçiriyor.
 • 1 Yıl Önce

hasan

yavaş salla kardesim...

müslüm

Tarihçi gerçekleri yazmak zorundadır.1922-1923 arasında hükümet yokmuş.Halbuki 1920 de TBMM açıldıktan sonra hükümet kurulmuştur ve 1921 yılındada bu hükümet Fransa ve Afganistan tarafından tanınmıştır.Tarihi tahrif etmenizi anlamak zor.Samsuna çıktığında Samsunda 300 ingiliz askeri varmış.Olabilkir çünki Mustafa Kemal Atatürk bir Osmanlı subayı olarak Samsuna çıkmıştır.Henüz daha Kurtuluş Savaşı başlamamıştır Sıvas kongresi yapılmamıştır.Ne demek istiyorsunuz şimdi.Bu Atatürk düşmanlığı neden.Atatürkte Vahdettin gibi İngiliz zırhlı gemisine binsemiydi.Yada TBMM sini kurmasa,orduyu kurmasa Polatlıya kadar gelen Yunanla savaşmayıp anlaşsamıydı.Bu Atatürk düşmanlığı acaba Yunan kalıntılarından kalanlarmı diye düşünmeden edemiyorum.
 • 1 Yıl Önce

M.Ali

Şuan İngilizlerin donanması yok amma ekonomik olarak bu güzelim ülkeme baskı yapıyorlar, bir ülkede şu üç şey oluyorsa 1.halka sokağa çıkın diyen birileri olursa uzak durun.2.üniversiteleri karıştıranlar dan uzak durun. son olarak da 3. EKONOMİK ŞAVAŞI... ALLAH ŞU GÜZEL VATANIMI EL REZZAK İSMİYLE BEREKET VERSİN İNŞALLAH. DUA
 • 1 Yıl Önce

ADİL

HOCAM SEN DİYİYORSUN AĞZIN SÖYLEDİĞİNİ KULAĞIN DUYUYOR MU!!! HİÇ ÖYLE ŞEYLER OLUR MU !!!!BU ÜLKEMİZ YOKTAN VAR EDİLDİ !!!!!!!!!!HAŞA YARATILDI O DEDİĞİN İNGİLİZLER DE KİM OLUYORMUŞ !!!!!!!! BU İŞİ BAŞARMIŞIZDA O TEHARETSİZ İNGİLİLERE Mİ BOYUN EĞECEĞİZ HEHEHEH!!!!!!!!!!!
 • 1 Yıl Önce

YUNUS AYDIN

Yakın tarihi yeniden eğrisi/doğrusuyla yazmak bu kadar zor olmamalı? Miş gibi yapmaktan artık bıkmadılar mı?
 • 1 Yıl Önce

Canakale gecilmez

Sevgili yazar elde yok üste yok yokluğun en dibinde canakalede en mudern silahlara karşı tek bir çakıl taşını vermeyen o dedelerin torunları conilere hasslara prens el malikilere el cebarlara karış karış satıldı kalanında sesiz istila ile suriyelisi afganlisi Pakistanlı şu vs yerleşip parsel parsel paylaştılar.o tarihi ufkunuzu birazını bu konulara ayirirsaniz aydinlanmis oluruz.is işten geçmeden hemen şimdi.
 • 1 Yıl Önce

Ahhh

Hem vali hem sehremini... Kibar aileler... Ahhh gobegin kasiyan okuz anadolulu
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

1915 te Çanakkaleyi geçemeyen İngilizler 1918 te elini kolunu sallayarak Çanakkaleyi geçip İstanbulu işgal ettiler.Hiç direniş gösterilmedi. Padişah durumu kabullendi. Kurtuluş savaşı olmasaydı İngiliz işgali devam eder bir müddet sonrada Osmanlı devleti İngiliz Milletler Cemiyetinin üyesi olurdu.
 • 1 Yıl Önce

Batu Han

Netanyahu yarın Türkiye ye geliyor Birazda onu yaz istersen Hani Kudüs ü başkent ilan etti ya geçen sene. Nedersin ?
 • 1 Yıl Önce

Yasar

Dogrusu 7 düvelle birlikte osmanli imp.yikmislar.
 • 1 Yıl Önce

fatsa

...Allah'ın ilk emrine dönün "Okuyun" biraz

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK HOCAM, ALLAH C.C RAZI OLSUN, ÖMRÜNÜZE BEREKET VERSİN İNŞALLAH AMİN. İNGİLİZ LERİN GİTİ GÜNDEN BERİ VEKALET c h p liler DE,? EPEYCE EYLEN MİŞLER ,? BUKADAR DEVLETİN İÇİNDE ZEHİR LI UŞAKLARI PROJE PROF LAR SAHTEKAR LAR DOLU DUR,? AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ...
 • 1 Yıl Önce

ADSIZ

Arkadaş damarında hiç TÜRK kanı yok diyelim kalbinde de islamdan eser yokmu senin hep şeytanmı dolu Eşrafı mahlukatdan elrafı sefilin olmuşsun yahu

Mardinli hoca

Sayın Mustafa bey dilinize yüreğinize sağlık.Ben bir vatandaş olarak devamlı diyorum büyük şeytan İngiltere 1917 de Çanakkale de geçemedi 250 bin şehid verdi Osmanlı devleti sonra nasıl oldu da elini sallaya sallaya İstanbul'u işgal etti büyük şeytan İngiltere.Eslinda bu olayda çok derin bir oyun vardır ama maalesef anlatan yoktur.Osmanli devletin yıkılması ve devletin kurulmasın dan şimdiye kadar gerçek tarih yazılmadı.Butun olayları çarpıtarak hayini kahraman gerçek kahramanlar millete hayin gösterdiler.Boylece Osmanlı devleti yikanlar Türkiye devletine hâkim oldular.Hale de o hayinlerin torunları Türkiye'nin önemli noktalarda hakimdirler Türkiye bir türlü kurtulamıyor onlardan.Bu konu anlatımı çok uzundur azda olsa ipucleri verdim tabiki merak edene.
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23