• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Erbakan Hoca Kıbrıs’ı nasıl aldığımızı böyle anlatmış

19 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Cavit

Daha dünekadar fetöyü övüyordun şimdi erbakacımı oldun maklubeci şu kesin çok kullanışlı bir elemansın.
 • 1 Yıl Önce

Ömer

Kıbrıs’a müdahale olmasaydı yüzde 90 elimizden kayıp gidecekti . Aynı Ege adaları gibi . Rahmetli Erbakan çıkarmayı yapan liderdi . Ecevit isteksiz , batıdan korkuyordu . Ama müdahale tam zamanında oldu . Önümüz açıktı Erbakan dedi ki ilerleyelim pazarlık gücümüz artar . Ama olmadı engellendi . Biz batı ne der saplantısından kurtulmalıyız . Maddi manevi güçlü olmalıyız . Kıbrıs bir Türkiye kadar önemi var . Fakat bugün Kıbrıs halkının yarısı bizi istemiyor bu ciddi bir mesele . Rumlar’ın yaptığı katliamları çabuk unutmuşlar Rum ağzıyla konuşuyorlar . AB ye Rumlar’la girecek zengin olacaklar ne kadar da saflar .
 • 1 Yıl Önce

Daha

Rumu tanımamış bunlar..

Hande

6 asır boyunca dini ve tarihi hadiselerin yoğurup şekillendirerek zengin muhteva kazandırdığı kalbimiz yavru vatan Kıbrıs'ın ehemmiyetini bir kez daha idrâk etmiş olduk sayenizde. Batı kendi tarihine dört elle sarılıp onu yaşatırken biz ise onu unutup, inkâr edip, dalga geçerek ilim ve medeniyet sahasında kendimizi karanlığa mahkum ediyoruz. Muasırlaşmak, şekilce ve maişetçe Avrupalaşmak, onlara benzemek değildir. Türkleşmek, islamlaşmak, tarihine ve kültürüne sahip çıkarak olacaktır. Erbakan hocamızın emekleri inkâr edilemeyecek kadar âşikar. Allahım razı olsun. Mekanı cennet olsun. Türbelerimiz, vakıflarımızla kalbimiz Kıbrıs. Bize en ulvi hislerle hissettirdiğiniz yazınız için size minnettarız hocam.
 • 1 Yıl Önce

Fatma Topcu

Epey duygulandıran bir yazı... İnsan sorguluyor, insan nedir? İnanç nedir? Tarih nedir? Kaleminize sağlık.
 • 1 Yıl Önce

Sultan

Kıymetli Hocam, gene kaleminiz içimizdeki yaralara dokunmuş..Ah nereden başlanmalı. Nasıl anlatılmalı hisler... Elin gavuru geleneğine göreneğine geçmişine sahip çıkarken ,bizim geçmişimizi ,tarihimizi yok etme çabamız nasıl anlatılır?dile gelir.  
 • 1 Yıl Önce

kayacan’nın kıbrıs’a kayıkla çıkarma yapma yeteneği

bu zat kendi gemimizi kendilerinin bombalayarak o kadar askeri nasıl imha ettiklerini de anlattı mı ki? kayıkla işgal tam bir laz kafasıdır, sallamak hep kolaydır.
 • 1 Yıl Önce

devleti ortadan kaldırmak

tarih, bu, devleti ortadan kaldırmak ifadeleriyle dolup taşar ki toptan palavradır; yapılan şey alaşağı edilen hükümetten başka bir şey değildir: yoksa her şey yerli yerinde durmakta sürüp gitmektedir; her şey ama: dil, örf, adet, gelenekler her şey eski tas eski hamamdır. milyonla halkı kaldırıp yerine başkasını kim koyabilmiş? (şimdiki erivan, telaviv gibi müstesnalar dışında)
 • 1 Yıl Önce

erbakana işin masal kısmını anlatmak düştü, severdi öyle şeyleri

74’de kıbrıs’a müdaheleye zamanın derin devleti karar vermiş, genel kurmay ise icra etmiştir. 10 aylık dingildek hükümet orada sadece bir aksesuardı (hatırlayalım; çok daha sonraki yıllarda özal torumtay’a “ırak’a gir” dediğinde girdi mi? o yıllar sivil hükümetin asker üzerinde hiç bir yaptırım gücü olmayan yıllardı)
 • 1 Yıl Önce

çamlı

menemende çarşı içinde türbenin karşısında mahkeme camii arkasında bir sinemada msp ilçe kongresi yapıyoruz, az katılım var, malum tarîhen sabıkalı yer, nedense adım başı şişeci bayiler, hemen yakınında rahmetli korkut beyin dünürünün eczanesi var o bile katılmazdı, hoca kendisi, kazan, şener battal, rahmetli asilturk ve sanayi bakanı Abdulkerim doğru kars mv. ve toplam 20 kadar da partili, bir kısmıda zaten ilden gelenler. rahmetli kıbrıs çıkartmasını kendisi bizat anlattı ve bir yerde dedi ki karar almakta zorlanıyoruz, Abdulkerim bey tabancasını çıkardı masanın üzerine koydu, bu gün bu karar çıkmadan kimse dışarı çıkamayacak.... işte karar böyle çıkarıldı, diye anlattı, o zaman 25 yaşlarında iken canlı dinledim bir. ikincisi rahmetli Ecevit ing.tereye gitti, asker kıbrısa çıktı ama henüz mevzilere ulaşılamadı bile, tam düşmanın annacında hedef durumunda, ecevit londradan barğırıyor, ingiltere harekete derhal durdurun, insanlar ölecek, dinlemedik komutanlarımız mevzimizi almadan durduramayız deyip harekete devam ettik, hatta harp taktiği hedeflenenden fazla ilerlenir ki masaya oturunca hedeflenen kolay kabul ettirilsin, tabi barış sağlanması için birazı iade edilir vs. biz daha ileri gidecektik ki planladığımız kadarını kurtaralım, fakat ecevitin telaşlanmasıyla şimdiki sınırda durduk gibi bilgiler vermişti. Harekât başlarken angara çubukta görevliydim, ilk çubuk piyade alayını dualar tekbirler ile uğurlamıştık, daha sonra çubukta bir yüzbaşı ile ki kendisi kastamonulu idi. ekıbrıs hereketi ile ilginç bir hatıram oldu, başka bir zamana kalsın, emeği geçenlerden şehit ve şu.ana kadar vefat edenlerimiz rahmet, hayatta olan gazilerimize sağlıklar dilerim.
 • 1 Yıl Önce

Urfa

Allah razı olsun hocam erbakan ve döröst iyi insanlara allah rahmet eylesin .
 • 1 Yıl Önce

şimdi haddini biliyordur....

ama millete anlatılmadı , bütün ganimeti ! Meclisten başörtülü vekili kovan, haddini bildirin diyen sahiplendi...şimdi haddini biliyordur....
 • 1 Yıl Önce

K. Yazıcı

Yadigâr her toprağı dava etmenin şuurunda olmalıyız. Kıbrıs bir emsal. Erbakan hoca ne büyük mücadele ve mücahede de bulunmuş, rahmet olsun. Manevî değerlerimizi yok etmeye matuf sinsice adımlar atılmış. Batı kendi medeniyetini modernizmle ihya ediyor, zulmette (karanlık) kalan zümrenin mıhlanmış gözleri ne vakit açılacak?! Ecdâdın has torunları vatanını müdafaaya devam ettiği müddetçe Ehl-i Sâlib mağlubiyete mahkum olacaktır. Batıl tarihi lâl eden kaleminiz dertlerden halas olsun hocam.
 • 1 Yıl Önce

Korkut

Kibris fatihi Erbakan hocamiz .Ve butun emegi gecen buyuklerimizin askerlerimizin komutanlarimizin Cennet mekanlari olsun.ben denizde gonullu asker oldum kibrus icin.Bizi Izmire gonderdiler.
 • 1 Yıl Önce

Şeref

Asıl devlet terbiyesi alan Menderes...de söz etsene üstad....
 • 1 Yıl Önce

Necmettin

Erbakan hoca ... milliciydi.
 • 1 Yıl Önce

Muhammed Ali Aydoğdu

Hocam her zamanki gibi fazlasıyla ışık tuttunuz tarihe bizleri kör eden karanlıklar aydınlandı sayenizde görüyoruz ne uğraşlar verilmiş neler çekilmiş Rabbim hepsinden razı olsun Kaleminize yüreğinize sağlık
 • 1 Yıl Önce

bir

Çok güzel yazı Bizi aydınlattınız ALLAH cc razı olsun Erbakan Hoca Nur içinde yatsın ALLAH ccrazıolsun katkıda bulunan herkesten
 • 1 Yıl Önce

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK HOCAM, MÜSLÜMAN CESURDUR, KAFİRLER KORKAK,MUSLUK AÇAN c h p liler, 15 TEMMUZDA, HAYINLERI ALKIŞLAR, GEZİ PARKI, YAPANLAR, YALANCI ,MÜSLÜMAN GORUMLU KAFİRLER. ALLAH C.C RAZI OLSUN HAZRETİ MUHAMMED MUSTAFA SAV KOMŞU EYLEYE VATANA MİLLETE DİNİ İSLAM İÇİN ŞEHİTLERİMİZİ, AMİN, MÜSLÜMAN ŞEHİT OLUR, HAİNİ LEŞ,
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23