• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Dikilenler makbul, çalışanlar değil mi?

15 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

ata

boğaziçi fetö ve pkk yatağı... kampüsler marks afişi terörü ile inliyor... kuzey kampüs binası girişi tkp işgali altında... sunumlarda pkk.lı teröriste gerilla denilen bir devlet üniversitesi.. süper be... i.neliğin reklamını saymıyorum bile....
 • 1 Yıl Önce

Güzel yazı

Aminnn inşALLAH
 • 1 Yıl Önce

RAMAZAN KARAKAYA

En cahiller diplomalı olanlar.Kendilerine aydın diyenler ilimden bilgiden bahsedip kendi cehaletlerini örtmenin peşinde olup insanların emeğini sömürüp sırttan geçinen asalaklar.Yüce Allah oku diyor.tarih felsefe deyil kendini oku nefsini,kendini bil kendisini bilen doğruyu yanlışı Hakkı bilir. Alim olan Allah'dır.Hakdan gelen bilgi saf ve temizdir pınarından kaynayan su gb.onu kirleten biz insanlarız nefsimizden dolayı.islamiyet ilimdir bilgidir güzel ahlâkıdır.Gercek inanan ilimden bilgiden dinden konuşur fakat geçimini bilgiden dinden temin etmez alınteriyle emeğiyle kazancını temin edip diğer insanlarla paylaşır.ilmi bilgiyi yahudi cemaati,kafirler müslümanlardan çaldı onu sömürü aracına dönüştürdü ilim Allah içinse insanlığın faydasına ise ilimdir.yoksa şeytana hizmet eder.
 • 1 Yıl Önce

akıl tutulması..

YÖK’ün hazırladığı rapora göre Bogaziçi , Asya bölgesinde THE Dünya Üniversite Sıralaması’nda 167’ye, QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması’nda 189’a kadar geriledi. Ar-Ge’ye harcanan bütçe yüzde 43’ten yüzde 11’e çekildi.Yeni Üniversite yönetimi hakketen iyi çalışıyor.
 • 1 Yıl Önce

Hayat bir cihat

Nasıl bir tevafuk, ne güzel bir denk getiriliş 2016’da Türkiye’ye geldim Kadriye Hocaya muayene oldum Verem dediler, Fransa’da bir çuval ilaç verdiler. Saçlarım döküldü tırnaklarım koptu. Kadriye hoca hepsini terk et, sen verem değilsin dedi. Yazdığı ilacı kullandım. 2 haftada toparladım. O reçete yazarken yüzüne baktım, ne edepli maşallah başörtülü bir kardeşimiz nasılda profesyonel bir hekim olmuş dedim. Gurur duydum. Şimdi Murat kardeşimin yazısını okuyunca şok oldum. Nasıl mutlu oldum bilemezsiniz. Tarifsiz. Allah’ım böyle doktorlarımızın sayısını arttırsın.
 • 1 Yıl Önce

Mustafa yılmaz

Amin inşaallah rabbim imanlı hocalarımızın sayısını artırsın

çamlı

oturamaz, eğilemez, kıpırdayamazlar, oklava yutmuş gibi dururlar bundan keyli

Muhtar

Bu Hoca Hanım Boğaziçi Üni.'ne rektör olsa, bahçede dikilen şeyler kesinlikle HAMUDA kalkarlar.

ADİL

EVET YORUM CU UĞUR EVET DEVLETİN HERKADEMESİNDE MAKAM RIZKINI TORPİLLİ OLANLAR ALIR İSTER DİNDARLAR ARASINDA İSTER DİĞERLERİNDE OLSUN CANAVAR OLSAN BİR ANLAM İFADE ETMEZ CANAVAR GİBİ OLAN İNSAN AÜZIYLA KUŞ TUTSA BİRŞEY İFADE ETMEZ ETMİYOR YAZAN KARDEŞİM DE BİLİYOR ZATEN BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN BAŞIDA BU
 • 1 Yıl Önce

çamlı

mahmut toptaş hoca tefsir dersi işlerken anltır, asistan, ben biliyom söyleyecek/ yapacak işi/ sözü ama ah bi doktor olsam, dr. ah bi doçent olsam, o da prof. olsam derken; ah bu üniversitede prof olmasam, veya emekliliğim dolupta çantamda boş bir dosya kağıdı taşıyacak duruma gelsem gibi..... ralelli lelli.leeeeylim çalım satıyor.
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Koskoca profesörün korkmasına gelince, zaten en çok onlar korkarlar, çünkü gençliklerinde rızıkları için korkmaya en çok onlar alışmışlardır, sanki rızkı Allah değil de torpilli kodamanlar ve kapitalist zenginler veriyormuş gibi. Klasik bürokrat korkaklığı, bilhassa arkası zayıf bürokrat korkaklığı belki en çok onlardadır, onların arkası zayıf olanlarındadır. Fikir yürütün: Akademisyenlerin çoğu (herhalde mühendisler ve doktorlar vs. hariç) ilim insanıdır, ticaret veya meslek insanı değil. Üniversitede üstlerine kendilerini beğendirip orada hoca olarak kalamazlarsa piyasada iş bulamazlar veya vasıfsız, alakasız iş yapmak zorunda kalırlar. Mesela doktora tezi çok beğenilmiş bir tarihçiyi duydum ki araba lastiği işinde ticaret işçiliği yapıyormuş, çünkü hocalara onca yaranmasına rağmen lutfedip de işe almamışlar, o da çünkü daha zengin ailelerden ve daha dalkavuk olanları ve mesela bazı cilveli yağcı kadınları işe aldılar. İşlerine devam edebilmiş olan üniversite hocalarıysa rızık korkusuyla özellikle bağlantıları kuvvetli olan güçlü akademisyenlerden sakınırlar. Allah yerine basbayağı onları rabler (efendiler) edinirler. Hatta öğrencilere kullardan değil rızık verici Allah'tan sakınmayı ve korkup çekinmeyi anlatan ilahiyat hocaları bile aslında Allah yerine güçlü üniversite hocası olan bazı kullardan korkup çekinirler, sanki rızkı gerçekten onlar veriyormuş gibi. İlim kurumlaşırsa ve hiyerarşiye sokulursa, hele hele modern kapitalist kafirler ve münafıkların altında hiyerarşiye sokulursa sözde ilim ehli de işte böyle olur. (Bilmiyorum istisnalar var mıdır ve varsa ne kadardır.) Böylece ben artık diyorum ki başlarım akademisyenliğe, başlarım üniversiteye, başlarım bürokrasiye. Bir ürkek kapitalizm kölesi ve sahte bilgin olacağıma ve böylece hayatım neredeyse yalandan ibaret olacağına gerekirse aç gezerim. Zaten ikide bir diyet yapıp aç gezmem gerekiyor, çok ama çok alışığım. Açlıktan öleceksem de zaten ecelim gelmiştir; demektir ki başka türlü de zaten ölecekmişim, süre sonum zaten gelmiş.
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Pardon bir ilave yapayım: Peki kadrosu olan, işi yüzde yüz garanti olan, dolayısıyla bu yönden bir rızık korkusu olmaması gereken birçok doçent ve profesör bile niye diğer bazılarından korkup çekinir? Birincisi, dediğim gibi, herhalde gençliklerinde öyle alışmaktan ve o rızık korkusunu hâlâ atlatamamaktan. İkincisi, bildiğim kadarıyla sosyal dışlanma kaygısından, hatta çeteli zorbalık (mobbing) korkusundan... Üçüncüsü, galiba bu durumda bazı alanlardaki hocaların araştırmalar vs. için ödenekleri kısıtlandırılabilir daha baskın hocalarca. Böylece başarısız ve uyumsuz adam konumuna da düşürülebilirler. Bilebildiğim kadarıyla böyle analiz ettim.

Uğur

Boğaziçi hakkında yazdıklarınız tamamen doğrudur. Keza Sağlık Bilimleri Üniversitesi de öyledir. ANCAK yayınlar bakımından tıpçıları tıpçılarla kıyaslamanız gerekir. Onlar mesleklerinin mahiyeti gereği diğer alanlardan kat kat daha çok sayıda yayın yaparlar. Fenciler ve ekonomistler de çok yayın yapar. En az yayını beşerî bilimciler yapar ve bence kalite için daha da az yapmalıdırlar.
 • 1 Yıl Önce

Mustafa Ciftci

22. Yıldır iktidar olan bir parti Boğaziçi de ki çapulcu takımını kulaklarından tutup kapı dışarı edemiyorsa yapacak ne var?
 • 1 Yıl Önce

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL TESBITLERIN, ÜSTÜN IRK BEYAZ LAR KATİL LER YALANCI LAR TECAVÜZ CU c h p liler, AĞAÇ KOVUNDA GELDİK DİYENLERE SADECE 100 KADAR SAYAN PROJE PROF LAR SAHTEKAR LAR ,HAŞA ALLAH C.C İNAN MAYANLAR DOLU DUR, OKUL LARDA, ANA OKUL DAN YÜKSEK LİSANS KADAR, DEVLETİN İÇİNDE KİBİRLİ LER ÇOKTUR MÜSLÜMAN GORUMLU KAFİRLER ÇOKTUR AYAK SURUYEN ÇOKTUR ,ALLAH C.C RAZI OLSUN HAZRETİ MUHAMMED MUSTAFA SAV HÜRMETİNE SAĞLIK UZUN ÖMÜR VERSİN SAYIN CUMHURBAŞKANIM RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE HÜKUMETINE, AMİN İŞLERİNDE BAŞARILAR DİLİYORUM..
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23