• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Tuna ağlıyormuş bazı geceler…

6 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Canım benim

Yarin Tunayi munayi unutursun. Bugün son gününüz.
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Ey Ermeni diyasporasından fonlu ezik militan, gerçek ismini yazsana. Oturma organın yemez, di mi? Ama biz seni buluruz. Bu lafı önce biz senin ve diğer Zilletçi saldırganların o uzvunuza girdirdikçe girdiririz, sonra cehennemde zebaniler sizinle ilgilenirler.

Mehmet Herdem

Yarin tunayi unutursunuz diyen arkadas.Unutmsyacagiz.Yarin Insallah sukur namazi kilacagiz.Yine balkanlardayiz.Bosnaya Kadar.Eski akincilar gibi yine oralara hayat goturecegiz.Akar su gibi.

Mehmdt Herdem.

Degerli hocam bu siiri 40 yil kadar once Ahmet efenin Cocuklar gule benzer kitabinda okumusdum.Yanilmiyorsam yazari KemLettin kamu.olmasi lazim unuttuysam.ozur dilerim.aklimda kalan bolumunu hic unutmadim. Sogut dallarinda hasta serceler. Akin turkusunu heceler. Tuna agliyormus bazi geceler Moynunda kefensiz sehitler varmis.Evet Yikik minarelerde Ezan sesi yok.Gul vardir ama kokusu yokdur.Oralar hasretle Yine Turkleri bekliyordur.Allahin izni ile.
 • 1 Yıl Önce

Hasan oğlu Hüseyin

Oylar Milli Dini tüm değerlere sahip çıkan Reis e Cumhur ittifakına
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Hocam bütün beşinci kuşak ataları Tuna civarından (onun 50 ila 70 km yakınından) olan, Deliorman asıllı biri olarak şu benim için çok ilginç ve manidar oldu ki aynı gün hem siz bu şekilde atalarımın Tuna yöresinden olan hicretine dair bir şiirden söz ettiniz hem de gazetenizdeki diğer bir yazar aynı yöredeki 1854 Silistre zaferimizi anlattı. İçimizdeki Zilletçi münafıklar ve akılsızlar yüzünden elimizde kalan topraklarımızda da tekrar garip ve parya bırakılmak bir tarafa ben şunu hayal ediyorum ki Tuna'ya ve çok daha ötesine, Viyana'ya ve Kiev'e kadar bize atalarımızdan emanet kendi eski Rumeli topraklarımıza geri dönelim ve çok daha ötesini fethedelim. Ben Allah'a bunun için niyaz ediyorum. Benim bildiğim kadarıyla atalarım Anadolu'dan da Orta Asya'dan da gelmedi, fakat bugünkü sözde-Ukrayna ve sözde-Bulgaristan'dan ve bu ikisinin arasından geldi. Oralar benim binlerce senelik atalarımın ve özellikle mücahid mümin atalarımın yurtlarıdır ve bana ve benim gibi milyonlarca diğer Muhacir torununa onların emanetidir.
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23