• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Partilerin üye ve seçmen profili

34 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

20 yıl insanların gözünde büyümüş gibi dikta rejim bir örnegi istanbul izmir bolu

yıllar geçsede budur siyasetin solu biri hizmet eder havaalanı köprü yolu karşı çıkar siyasetin solu gelirse chp ozaman anlar dogruyu.
 • 5 Ay Önce

ylz

Ülke insanları olarak etiket yapmayı seviyoruz. Bu duruma güven noksanlığımı sebep oluyor yoksa birilerinin ayrıcalık sahibi olması diğer insanlarda da ayrıcalıklı olma bundan faydalanma isteğinimi körüklüyor?
 • 5 Ay Önce

saadet PekŞeker

Gazeteniz bugün beni hayretten hayrete düşürdü. 
 • 5 Ay Önce

Mehmet Ay

Haci, türkiye de bilincli parti üyesi yoktur. Hangi parti iktidardaysa, oranin davulunu calmak icin üye olurlar. Bir zamanlar, diger partilerinde cok üyesi vardi. Türkiye cok zor, medeni devletler sevyesine cikar.
 • 5 Ay Önce

GERÇEK

Sayın Dilipak bir twettinizde buyurduğunuz ve anlattığınız üzere halk darbe yapar. Sizin gibi dindar görünen birinin halkı darbeye çağıracağı aklımın ucundan bile gećmezdi.
 • 5 Ay Önce

ylz

Sivil otorite eleştirilemez ki zaten adı kendinde saklı!
 • 5 Ay Önce

Tek ses

Servetlerin paraların elde ediliş şekli tıpatıp aynı.... 
 • 5 Ay Önce

Suluman

Sen daha ülkeyi çözemedin sağ oyların yüzde otuzu geçirgen menfaati nerde olsa oraya yönelen kısım üye olanların çoğu devleti arkasında görmek istiyor yarısı çer çöp
 • 5 Ay Önce

Düzeylilere

Düzeymiş...tek ses düzeyi...aman koruyun..mazallah düşer..
 • 5 Ay Önce

Salihce

Türkiye’nin eğitim ortalaması ilkokul 5 dir. Bu rakam İsveç de 12. sınıf Almanya’da ise 11. sınıf ortalamasındadır. Partilerdeki profil de bu. Durumumuz bu , yani cehalet paçamızdan akıyor.
 • 5 Ay Önce

Hikmet Yılmaz

A.Dilipak 'a özel olarak "Zemzemovoc" aşı geliştiriyor. Şansız bir memleketim var. 
 • 5 Ay Önce

YA RABBİ

hani bir kez beni kurban etmişlerdi de ehli kitap manzarayı görmemek için arkasını dönmüştü ya
 • 5 Ay Önce

Zeki

İstanbul trafiği 60 yıldan beri ilk defa bu kadar rahat .....yollar nerdeyse boş ..... benzin 14 -15 olunca ....hani şer bildiğiniz de hayır vardır derler ... büyüklerimiz üç beş daha koysa litresini 20 lira falan yapsa , demek ki kökten çözülecek .... 
 • 5 Ay Önce

Hacı

Türkiyede parti üye profili diye bir şey yoktur, çünkü insanlar bukelemun gibi olmuşlar yada olmaya mecbur bırakılmışlar.
 • 5 Ay Önce

zeynep

Sayın Abdurrahman bey bu gazetede yetkili kimdir bilmiyorum ama siz diğerlerinden daha yaşça ileri ve tanınmış usta bir yazar olduğunuz için size yazıyorum. Çocuklarımızın okulda panolarda çıkardıkları duvar gazetelerinde bile bir seçicilik vardır düzey vardır Akite ne oldu da böyle önüne gelen çalakalem yazıyor? 
 • 5 Ay Önce

Nostalji

Evlerde herkes maalesef partı uyesı degıl.Benım oyum kesınlıkle Sayın AkşenerHnaımefendıye ancak eşim AKpye ve oğlum MHP ye oy vermek ısterse ne olacak? Ne mı olacak elbette ben bir diktatör kesileceğim ve sonuçta karımı boşayacak ve oğlumu evlatlıktan red edeceğım.. 
 • 5 Ay Önce

Sinan

Kazakistan'da petrol ve doğal gazın kontrolü Nursultan Nazarbayev'in ailesine ait. .. Nazarabyev'in ortanca kızı Dinara Kulibayeva'nın kocası Timur Kulibayev "Kazenergy"nin başında..... Forbes'in hazırladığı "Kazakistan'ın en zenginleri-2021" listesinde damat üçüncü, kız 4. sırada..... süLÂLE tarzı yönetim modeliyle yönetilen topluluklar devlet hele medeniyet hiç olamazlar .... Katar , BAE , Suud , Türkmenistan , Özbekistan , Malezya vs vs ....Asya ve Ortadoğu ülkeleri ....bir de Afrika kabile devletleri ....herkes aklını başına alsın, Cumhuriyetin kıymetini bilsin .....aksi halde Ortodoks HETERODOX hatta daha başka bişey olur neticesi ..... ehliyet LİYÂKAT eğitim üretim DENETİM, kuvvetler ayrılığı gerçek şeffaf yönetim , hesap sorulabilirlik şart ...
 • 5 Ay Önce

ahmet

hocam,10 gündür,gündem ve sorunlarla alakasız yazılar oluyor,sizden böyle bir şey beklemiyorum,neden sorunlarla alakalı yol göstermiyorsunuz?tabiiki siyasilere değil onlar sizi hiç dinlemiyorki,biz sade vatandaşın derdine derman olun,bize çıkış yolları gösterin...
 • 5 Ay Önce

Abi trol derken?

Hamburg şehrinin güneyindeki bir tarlaya şırınga şekli oluşturacak şekilde ekmek parçaları yerleştirildi. Ardından çoban Steffen Schmidt ve eşine ait 700 koyun tarlaya salındı ve koyunlar ekmek parçalarının başına üşüşünce 100 metre uzunluğunda bir şırınga şekli ortaya çıktı. Bu görüntü, drone'lar ile de kaydedildi. Aşı yaptırıp yaptırmama konusunda tereddüt edenlere yönelik bu kampanya, Hanspeter Etzold'a ait. Almanya'nın kuzeyindeki Schneverdingen kasabasında daha önce de hayvanlarla benzer kampanyalar yürüten Etzold, Reuters ajansına verdiği demeçte, "İnsanlar koyunları seviyor ve bu hayvanlar olumlu duygusal çağrışımlar yaptırıyor. O yüzden mantıksal ve bilimsel gerekçelendirme işe yaramadığı zamanlarda belki koyunlar duygusal açıdan birçok insana ulaşabilir" dedi. Robert Koch Enstitüsü verilerine göre Almanya nüfusunun yüzde 71.3'ü iki doz, yüzde 39.3'ü de üçüncü doz aşısını yaptırdı. Ülkede aşı karşıtlarının oranı yalnızca yüzde 5-10 civarında, geri kalanını da kararsızlar oluşturuyor.
 • 5 Ay Önce

Mehmet Ali

Gelir seviyesi, Yaş, Medeni Durum, Eğitim Seviyesi, Devlet Desteği Alınıyor mu, Dindarlık durumu, Memleketi nere, gibi temel sorular sorarak seçmen profillerini görmek isteriz. Hangi yaş grubu, hangi partiye veriyor. Hangi eğitim seviyesi hangi partiye oy veriyor. Bunlar önemli çıkarımlar olurdu. Ama tabi bunun için çalışmak lazım, emek lazım, gazetecilik lazım. Bunun yerine internetten 1-2 bilgiyi al, kopyala yapıştır. Biraz CHP'ye Atatürk'e hakaret et. Al sana köşe yazısı. ( Ayrıca 11 MİLYON AKP üyesine sormak lazım, üye olmak şart mı, üye olmanın ne gibi avantajları var ( yardım vs ) , bunu da öğrenmek lazım. )
 • 5 Ay Önce

Vehbi

Ey millet güvenmeyin beylerinizin yalanlarına, birbirinize düşmeyin. Dünyayı, mahallenizi, ülkenzi okuyun gözlem ve araştırma yapınız, okuyunuz, düşününüz işte o zaman biraz rahatlarsınız, çünkü yeni dünyanın dahili ve harici çomarlarıda boş durmayacak, ısıracaklar vs.
 • 5 Ay Önce

Molla kasım

Partiler böler islam birleştirir bu parti virüsü bize batıdan sirayet etti tağut sisteminin şubeleri olan bu düzen islam nizamına taban tabana zıddır Allah cc hükümler koymuş bunlarında Allah cc koyduğu hükümlere karşı kuralları var haşa biz daha iyi biliriz der gibiler (elaa yalemü men halak)hiç Allah cc yarattıklarını bilmezmi.onlar için daha sağlam hükümler vermezmi el hasılı vel kelam samimi bir partici asla samimi bir dindar olamaz kerhen ehveni şer olana oy verebilir ama parti sanki dinmiş gibi davranamaz çünkü Allah cc bizi kurana çağırır parti ise bunun zıddıdır vesselam
 • 5 Ay Önce

Malkoç

FETÖ BAŞROLDE .... Kazakistan'da olan ne ?.... Olan şu : ABD güdümünde Soros + FETÖ operasyonu .... 15 Temmuz'un Kazakistan versiyonu .... Arap baharı , BOP , GOP , medeniyetler ittifakı , ılımlı İslam neyse olan bu ..... Rusya'yı arkadan , ÇİN'İ önden kuşatma hareketi ....made in USA+ İNG+ İSRAİL ..... Çin'in ve Rusya'nın da hooop hemşerim buraya kadar demesi .... BUYUK İSRAİLBUTUN DUNYA COĞRAFYASINI HEDEF ALIYOR .... TEK DÜNYA DEVLETİ HEDEFİ VE OLMAZ DİYENLER .....
 • 5 Ay Önce

Ohh çok şükür!

Normal/aktuel bir yazını okuyabildim ama yine bir çözüm yolu yok.. Sence ne yapalım?
 • 5 Ay Önce

The

Hırsız demeye çekinir olduk.........ÜSTÜNE ALINAN ÇOK FAZLA.......BU ÇOK VAHİM BİR HAL ÜLKE İÇİN......BU İŞİN ŞAKASI MAKASI KALMADI GİBİ...cehenneme gitmeye gerek kakmadı,cehennem bize doğru gelmeye başladı..
 • 5 Ay Önce

Ooooo

Ooooo işi büyütmüşsünüz nur yüzlüler,,,iç düşmanlar he...!? Düşmanlık sizin içinizde...kinimde kinim diye kafa ütüleyip beyin yakınca hepten herşeyi birbirine karıştırdınız şimdide herkesi birbirine katmaya niyetlenmişsiniz...BAK BU NİYET İYİ BİR NİYET DEĞİL..
 • 5 Ay Önce

muhalefet

Abdurrahmanabi sen artık yazı yazmayı bırakmalısın çünkü artık YAZIDIĞIN YAZILARIN BİR ÖZELLİĞİ yok
 • 5 Ay Önce

Kemal in OY DAĞILIMI

CHP Lİ BİR AİLE NİN 1 OY Kendisine 1 OY HDPK YA. 3 üncü OY varsa AHMET GÜLEN İN PARTİSİNE. 4 üncü OY varsa ALİ GÜLEN İN PARTİSİNE. CHP Lİ AİLELERİN ÇOCUKLARI MUHARREM ve SARIGÜL E OY vereceğine göre NASIL OLACAK BU İŞ?? BU DURUMDA CHP % 2 YE DÜŞER! TIPKI ECEVİT İN 2002 DE DÜŞTÜĞÜ YERE. HESAP HATASI VAR.
 • 5 Ay Önce

Mehmet Şerif

Değerli hocam siyaset denilince aklıma hep çocukluğundaki annem ve babamın tartışmaları gelir:Anavatan partisi mı Refah partisi mı? Kim hakka yakın kim doğru yolda? Babam vefat edeli 4 yıl oldu annem Dr 4 ay önce vefat etti.Ya büyük inançla savundukları partileri....Kendi elleri ile işledikleri hatırlarsan başka geriye ne kaldı kara toprağın içinde derin bir uykuda yatarken ikisi de şimdi.
 • 5 Ay Önce

יום

Kaleminize sağlık sayın Dilipak. Toplum parti fetişizmine maalesef çoktan başladı ve hatta parti kültü bu. Eleştirmek, kınamak, sorgulamak yasak. Tanrıyı sorgulayabilirsiniz ama partiyi ve liderini asla. Sevgiler
 • 5 Ay Önce

Ebû Zer

kuş serisi ( serçe , şahin ,doğan, kartal ) arabaların , hafif ticarilerin arka camında " huzur islamdadır " yazardı ..... inançlı , ehl î sünnet vel cemaât , ehl î mûslîm belediye ve kamu kurumlarının girişlerinde , makam koltuklarının arkasında yukarda " rüşvet alan da veren de melûndur " yazardı , önce arapçası ...arabesk süslemelerle ( hat , tezhib , ebru ) ulvi ,âli mistik bir hava verilirdi .....yıllara yenik düştüler , birer birer kayboldular ..... artık hiçbiryerde yazmıyor "huzur islamdadır "....yine hiçbiryerde rüşvetin hükmü yazmıyor , hatta fısıltı halinde bile söylenmiyor ..... başta dingil süslü Ali efendi olmak üzere bütün hazretler , mübarekler şıhlar , şeyhler , allâmeler tam siper ....rüşvet , hırsızlık , yağma, talan , dar-ül harb , ganimet vs vs vs .... hepsi tam siper ....çıt yok ...ha bu arada hayrettin ne diyor ; sesinizi çıkarmayın elinizde ki de gider ,diyor .... devam cehennemin dibine kadar yolunuz var ..... müslümanlık kim siz kim , müslüman olmak için insan olmak gerekir ....önce ammenin , kulun hakkını yememek gerekir..... doktorlar serbest etti , dilediğinizi yiyip için bundan gayrı.... . .
 • 5 Ay Önce

İki şeye çok önem vermeliyiz:

Bir: futbol; iki: parti kurma işi. 120 parti henüz çok azdır. Seçimlere kadar en az 120 bin partiye ulaşmalıyız.
 • 5 Ay Önce

Husniye

Millet(Zillet)ittifaki ulke menfaatlerinin aleyhine calisan ic dusmanlardir. Yalan ve manipule etmek en usta olduklari stratejidir. Ulke bunlarin eline secimle veya baska yolla gecerse bolunur; Yaratan ulkeyi korusun bu zillet Ive Fetoculeri desteklyen medya yazarlari ve editorlerinden.. Disiplinli olmak zorunlulugu vardir; gevsemeye gelmez. Bu gercegi akil ve sagduyu sahipleri ve iktidar gormeli ve durum surekli iyi bir sekilde halka ekonominin duzeltilmesi ile anlatilmalidir. Sn Dilipak?! Vazgecin bu zilleti ve fetoculeri desteklemekten. Yuzunu nurlandirin; dilinizi ve kaleminizi karalastirmayin.
 • 5 Ay Önce

Siyaset

Kim iyi ağlaşırsa oyları kapar...inandırma kabiliyeti..Bu kadim toprakların gen kodları işi bilenlerin en iyi bildiği şey..İŞİ BİLEN KRALDA OLUR İLAHTA..
 • 5 Ay Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23