• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İnsanlar birbirini anlamıyor değil

26 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Ahmet

Gurban olduğum dilipak yazmış yine varol baba
 • 5 Ay Önce

Nostalji

ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin. Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
 • 5 Ay Önce

YA RABBİ

ORDUNA BENDEN SELAM SÖYLE...VE ONLARA DE Kİ İREM BAĞLARINI KAVURACAK OLAN FAKİRLER BAHÇEMİZE GİRMESİN SAPKINLIĞIDIR....AMA MESAJIM SADECE VE SADECE ORDUNA ÖZELDİR.....ŞEFAATİNİN SON NOKTASINDA ŞEFAAT YA RAB.....
 • 5 Ay Önce

Rektör

Hocam ben seni hiç anlamıyorum.
 • 5 Ay Önce

Fatih Özkan

Sayın Dilipak; yazılarınızda biraz daha berrak konuşursanız iyi olur. Ortaya konuşmanız, herkese hitap eteniz doğrudur. Ancak yanlış yapanları isimlendirmemeniz/ adres belirtmemeniz fayda sağlamamaktadır. Sizin gibi cesur ve vicdanlı olduğuna inandığı birisi, neden daha açık konuşmamaktadır? Doğrusu bir anla veremiyorum.
 • 5 Ay Önce

Nasi

Nereden çıkarıyorsunuz Pozitivist akılın bilimi dinleştirdigini, bir şeyi öğrenme akletme ona tapma mıdır ?  
 • 5 Ay Önce

Yüksel Durak

Ne yapacağız hocam? Kimi ‘Orta Çağ’ der, kimi Allah adına konuşup Allah adına Hz. Ali’yi şehit eder. Doğru ile yanlışı bir kenara bıraktım ‘gerçek’ ile ‘hakikati’ aynı şey sanıyoruz. ‘Akıl’ ile ‘beyni’ bile ayıramıyoruz. Ne yapacağız Allah aşkına? Sıhhat ve afiyetle,
 • 5 Ay Önce

Erhan

Evet anlıyorlar. Ama sen, senin birine müthiş karşıt olduğunu ve birilerine nasil calistiini anladiklarini ,anlamiyorsun. Ki hala ayni yontemlerle devam ediyorsun. Ha eger," bak beni onaylayanlar da var " diyorsan . onlar, zaten senin karşıt olduğuna karşıtlar. Yani ayni duygu ve hedef birlikteliği. Ve cogu seninle sadece bu hususta birlesiyorlar. Hele şimdiki CHP ye bi laf et; bak yine seni onaylayacaklar mii ?
 • 5 Ay Önce

GERÇEK

Dinine peygamberine hakaret eden öz.özel 'i kınamak yerine alttan alıp akıl vermekte bu 999 da 1'e dahildir.  
 • 5 Ay Önce

YA RABBİ

aslında canım konuşmak istemiyor...KAF SURESİ.Nİ ZİKİR EDİNİP SENDEN KULLARIN İÇİN FERASET VE FURKAN İSTEMEK İSTİYOR AMA YÜCE ZATIN KONUŞMAMI İSTEDİ...BAŞÜSTÜNE.. 
 • 5 Ay Önce

yıldız k.

Peygamberimize bile sadece tebliğ etme ve örnek olma görevi verilmiştir. Rabbim ben istemediğim sürece kimseyi yola getiremezsiniz uğraşmayın emri varken ,niye din ile devleti veya devlet olarak dini idare etmeye çalışıyoruz.  
 • 5 Ay Önce

Gülbin Aydın

Özellikle MUHALEFET ve ALKAN yorumları kod adı KULLANARAK yazılmış olduğunu bizzatihi müşahede ettim. Keyfiyeti bilgilerinize arzederim.
 • 5 Ay Önce

Osman

Ebu Leheb'in elleri kurusun
 • 5 Ay Önce

Gülbin Aydın

Şimdiye kadar yazılan yorumları okudum. Tamamı büyük harflerle yazılı olan dâhil,çoğu fake hesapla kafayı bulmuşlar. **ALKAN** meselâ!! Keyfiyeti bilgilerinize arzederim.
 • 5 Ay Önce

Gülbin Aydın/ Lüleburgaz

Sn.Dilipak Hocam! Nasıl da güzel dile getirdiniz. Tam da benim,Uğur Çınar olarak tenor, kod adı KULLANARAK terminatör olan vatan haini davasında,2 Ay 7 gün hapis cezası almam kararı akabinde..Sizin yazılarınız sayesinde akıl sağlığımı koruyabildim.Her gün antidepresan etkisi yaptı bana.Tek suçum İNSAN olmaktır. Dualarınıza tâlibim. ALLAH bin kere razı olsun Sn.Hocam!
 • 5 Ay Önce

[email protected]

Gina geldi
 • 5 Ay Önce

NURAN DEVRES

Çok doğru. Ama yorumcular her şeye tamamen partizanlik penceresinden baktıkları için itiraz ediyorlar. 
 • 5 Ay Önce

Tamer Aytaç

Efendimiz (a.s.v)darun nedve girmedi. 
 • 5 Ay Önce

Alkan

Sayın dilipak kötünün iyisini seçelim derken illaki iki batıl düşünceden binini seçmek zorundasınız diyen.dün sol kemalist zihniyete karşı Demirel Özal mesutgibilerini kötünün iyisi diye bu millete empoze ediildiği bir başka yol sayısal olarak az olsada seçilemezler iktidara gelemezler oyları bolmeyin CHP iktidara gelir diyenlere üçün yol olarak inan insanların üçbeşkişiylede olsa yola çıkması tüm engellemelere karşın iktidara gelmesi kötünün iyisi diye ortaya atılan düşünce sisteminide boşa çıkarmıştır.elit tabaka elindeki imkan ve iktidarını kaybetmemek için dün olduğu gibi bugünde kötünün iyisi safsatasını gündemde tutmaktadır.necip fazılın gençliğe hitabesinde kimvardiye cagrıldıgında arkasına bakmadan ben varım diye ileri atılan gençlik sizlerin altarnetifsizlestirdiğiniz kötü ve kötünün iyisine alter natif bir güç olarak ortaya çıkmıştır.örnek erbakan hoca ve milli görüş davasıdır.gormeyen duymayan hissedemeyenlere nedersin.
 • 5 Ay Önce

Davinci

Irkçılık ırkçılar sonumuzu hazırlıyor.Kanserli T hücresi gibi çoğalıyorlar.Daha dün ülkemize gelenler bile nüfus olarak türkleri geçeceğiz diye azimle çoğalıyorlar.Doğu -güneyanadolu zaten öyleydi.Buğday yetmiyor ülkeye.Bolluğa üretime DOLARın gücü yetmez.Nüfus kontrolünün zamanı geldi geçiyor ÇİN bu şekilde kurtuldu
 • 5 Ay Önce

davinci

Abi basınımızdan rica ediyoruz gerek türkiyenin kendi halkı gerekse şu suriyeli din kardeşlerimizden !!! rica etsek nüfus kontrolüne gitmezsek mafolacağız daha aralık ayı bitti demeden buğday bitti ülkede.ideoloji kovalamanın zamanı değil açlık açlık kıtlık geliyor dolarla ilgisi yok bu nüfus bitirecek ülkenin tarımını bitirecek
 • 5 Ay Önce

Mihâl

HETERODOX ( bu güne kadar denenmemiş , bilinmedik , alışılmadık demekmiş) ekonomi modeline geçtik dedi mâli sahada ki büyüklerimiz bir anda kafalarına taş düşmüş gibi .... tamam Allah razı olsun da ... bi daa düşünsek iyi olmaz mı .... mesela Almanya, Hollanda , Çin , Rusya , Singapur , Japonya vs ...bunlar genellikle bilindik , denenmiş modeller uyguluyorlar , sonuçları da fena değil hani .... hani acaba biz de bi yere koysak da orada sabit dursa daa iyi olmaz mı ?....
 • 5 Ay Önce

muhalefet

ABDURRAHMAN ABİ YAZDIKLARIN ÇOK DOĞRU VE GÜZEL ANLAYAMADIĞIM ŞU HAK DEDİĞİMİZ O HAK NE DİNİMİ YÜCE İSLAM VE ONUN RESULÜ VE BU İKİ DEĞERİN EMİRLERİNİ YAŞAMAK VE SAVUNMAK VE DİĞER İNSANLARI BU HAKİKATE ÇAĞIRMAK DEĞİLMİ OZAMAN SAYIN ABİM BENDE DİYİYORUM Kİ BU HAK OLANI KİM YAŞIYOR YADA SÖYLÜYOR, SAVUNUYOR OLANLAR KİM MİŞ ONLARI TESPİT EDELİM KİM KARŞISINDA OLANIDA TESPİT EDELİM İŞTE OZAMAN GERÇEĞİN YANINDA OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ BU TESPİTLERE GÖRE YAPMALIYIZ .
 • 5 Ay Önce

Vehbi

Dünyada eşi uzaklıklar gibi dayama kanunu ortaya koymak hatalı dır. Akleden, düşünen ve sözün ve fikrin en güzeline uyanları yok sasmak veya bu söylemin sahibine uzak kalmak gibi bir şey oluyor.
 • 5 Ay Önce

hasan

dünyayla barış içinde yaşamanın yolu DİNDE ZORLAMA YOKTUR.Benim dinim bana seninki sana ...çalışıp kazanmak din ticareti yaparak yattığımız yerden para kazanmamak insanları incil kuran....ayetlerini satmamak ...
 • 5 Ay Önce

Bunu bilerek mi yapıyorsun, yoksa huy mu edindin

Fatih, Urban’a haksızlık etmişse, fetih geri dursun Urban’ın hakkı korunsun. Fethin anlamını yücelten değer budur. Kem alat, kem söz ve kem iş ile kemalat olmaz.
 • 5 Ay Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23