• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hiper enflasyona hazır mısınız!?

52 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Hüseyin35

Yazıyı okuduğumda bunlar zaten pek çoğunu bildiğim şeyler, dedim. Ama yorumları keşke okumasaydım. Benim insanım her şeyden bu kadar mı bihaber? Yarın düşmanlara karşı bir savaş vermek zorunda kalsam ben bu yorumları yazan insanlarla mı bu mücadeleyı verecem? Çok yazık. Dünyayı siyaha ve beyaza boyamışlar. Gerçek bir resmî önlerine koyan insana, içimizi karartma, diyerek tepki veriyorlar. Eskiden dua ederken, Yarabbi müslümanlara yardım et, derdim. Şimdi ise YARABBİ MÜSLÜMANLARA ŞUUR VER diye dua ediyorum. Bugün bu duayı tekrar ediyorum.
 • 1 Yıl Önce

Ali

Hoca Milleti telasa sürüklüyorsun Burda yakisiyormu size sizde davutoglu babacan ve Gül tarafindasin isiniz gücünüz fitnelik
 • 1 Yıl Önce

Remzi

“Halime” yorumcu hanimefendinin yorumunu begendim.  
 • 1 Yıl Önce

Cahil

Nihayet doğru bir söz hiper enflasyon zenginlerin zevki sefahat keyfe keder yaşam biçimlerinin faturasının fakir fukara garip gurebaya kesilmesi dcm dövize cevrilebilir mevduat zengin faiz garantisi üstüne birde kur garantisi faturayı kim odeyecek hazine yani millet millattan ikibin yıl önce firavun millattan ikibin sene sonra firavun düzeni demekki Musa'nın faizsiz düzeni fragmanmis dünya için asıl olan Firavun'un dini ve duzeniymis İslam hiristiyan Musevi vs bütün dinlerin ortak yaşam felsefesi firavun felsefesi bazen dunya yalan baki olan piramitlermi bilgisi olan varmı herşey saltanat icinmi peki her son saltanat içinse cennet cehennem nerede kimin umurunda ye kürküm ye ne bulursan nerden bulursan nasıl olsa çalsan kul hakkı yesen bile kimsenin umruda değil hesap tamamen dünya zevkleri ve ihtişamı için Allah in hesabı kimin umrunda bakın maaşlara kimse 2500 lira maaş alanı düşünmüyor 15000 lira maaş alıp gecinemeyenleri onların maaşını düşünüyor hoşgeldin New Türkiye hoşgeldin New firavunlar
 • 1 Yıl Önce

Sayın dilipak sen aslında ak parti karşıdı deyilsın

sadece ak parti karşıtlarını düşüncelerini ögrenmek için makaleni, kaleme aldıgını düşünüyom. yoksa bunların düşüncesini nasıl ögrenniriz. bir istibarat insanlara onlar gibi oldugunu dogrultuda fikir beyan ederki yadıgamasın anlamasın benmi yanlış anladım.
 • 1 Yıl Önce

oktay4222

üstad... Müslüman umudunu kaybetmez ya... sen hep karamsarsın... Korkma, Allah bizimledir inşaallah...  
 • 1 Yıl Önce

birisi

döviz bir zıplıyor bir anormal düşüyor .  
 • 1 Yıl Önce

birisi

dolarda altında bekletme faize ver faiz günah diyorsan kar payına deniyor. 
 • 1 Yıl Önce

dilipak

devletin kur korumalı mevduat için vatandaşa faiz vermesi helal mi haram mı?
 • 1 Yıl Önce

Adsız

İslam eşittir ahlaktır Ahlak yoksa islamda yoktur ne pahasına olursa olsun diyemessiniz yorumcuların dikkatine
 • 1 Yıl Önce

Ali

Hoca sizin yazilarinizi okumak istemiyorum artik dolayli yönlerden hükümeti kötülüyorsunuz.  
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Birileri soyuyor milleti Dolar bozdurmak isteyenlere döviz büroları öyle makas koyduki bozduran zarar etti.Sanki kanun yok hükümet yok gibi davranıyor soyguncular
 • 1 Yıl Önce

NUH NACİ YILDIZ

ABDURRAHMAN BEY, ALLAH SİZE HAYIRLI UZUN ÖMÜRLER VERSİN. HAYAL ALEMİNDEN KURTULUN VE ARAMIZA DÖNÜN ARTIK. SELAM VE DUA İLE
 • 1 Yıl Önce

Tehlike görülmede önlem almayan Türkiye

biri demişti bizde testi kılmasın diye önlem alınmaz, bir yün baba oglunu suya gönderir birde tokat atar bunu gören avrupalı nedenini sorar, testiyi kırmasın dikkat etsin diye, cevap verir. Testi kırılmadıki, baba kırıldıkdan sonra tokadın ne önemi var demiş.
 • 1 Yıl Önce

Alperen

Abdurrahman bey yazılarınızı inanın okuyasım gelmiyor. Belki dediğiniz şeylerde doğruluk payı var, sizin dediğiniz gibi herşey daha kötüye gidecek ( ki biiznillah inanan insanlarız ben herşeyin gerçekten de daha da iyi olacağına gönülden inanıyorum), Millet olarak zaten zor zamanlardan geçiyoruz. İnsan tutunacak bir dal arıyor. Siz böyle karamsarlık pompalamak yerine, mesela yazınıza başlarken, yazınızın ortasında ve bitirirken Allah'ın gücünün üstünde bir güç yok ve onlar ne yaparlarsa yapsınlar İslamın son kalesi Ülkemiz bu mücadeleden galip çıkacak gibi sözler söyleseniz çok daha iyi olacak...nacizane bir Akit okuyucusu olarak talebimizdir.
 • 1 Yıl Önce

Sayın dilipak efendi bu doların yaptıgını ancak bir sahtakar yapabiliir

Bire yüz veriyoruz %50 kar ortaklıgı batan geminin malları öyle bir taktik, ki hem parasını satıyor piyasayı pahalandırıyor biri diyor doların düşmesinden 6 bin Tl zararım var diyor ülkeme helal olsun diyor 
 • 1 Yıl Önce

davinci-ARBEQUNA ağacı

bırakın şu sen chplisin sen akplisin kavgasını şimdi yardımlaşmanızın zamanıdır. 
 • 1 Yıl Önce

ramses

İTO başkanı Şekib AVDAGİÇ şimdi konuşuyor ;stokçular bu kur düşüşüne dayanamaz batar , fiyatlar düşecek ;enflasyon düşecek ;çölaşan gibi nasıl konuşuyonuz şaşırtıcı?  
 • 1 Yıl Önce

Ferhat (Medine Modeli islam Devleti)

Dolar'ın sahibi nin şeytan olduğunu varsayalim o zaman gine de FED in boş kağida karşiliksiz basarak piyasaları kontrol ederek milletleri kendine kul köle ettirdiğini idrak edebilen varmi? 
 • 1 Yıl Önce

emir

gerçekten bu yazıları okumaya gerek yok hep aynı teraneler amaç belli bir yerleri karalama kampanyası
 • 1 Yıl Önce

Mustafa Ege

İnsanlardan TL için yüzde 29 faiz istiyor şu an bankalar .. ihtiyaç kredisi.
 • 1 Yıl Önce

emir

valla hoca faiz düşünce pek hoşlanmamışa benziyor yazılarında gene karamsarlık pompalıyor iktidar değişir falan olağanüstünden bahsediyorsun bunlar yakışmıyor herhalde ne yapsalar gene tatmin olmayacak başka mecralarda humonlarla sanal alemlerle iştigal edip sonunda da müslümanlıktan dem vurup işi bağlayacaksın hep öyle oluyor nedense...
 • 1 Yıl Önce

Gıda çok pahalanacak acillll

Her köyde devlet memurları muhtarları var.Devlet bu kahvehane müdavimi çiftçiye kendi gübresini nasıl yapabileceğini öğretsin.Üstelik organikkkkk.Köylüler ilkokul mezunu onlara yardım etmek yol göstermek lazım.
 • 1 Yıl Önce

Köy yerinde kooparatiflerde yan gelip yatmasınlar

Köylüye yurtdışından gübre almamayı öğretsinler.Köyde inek koyun bitki ...artıklarından gübre yapabilir çiftçiler.Hazıra alışmışlar devlet versunnnn devlet versunnn.Bıktım bu vatandaşları görmekten.
 • 1 Yıl Önce

Çiftçi kendi gübresini kendisi üretebilir

Bu ülkenin en büyük sorunu siyasetçilerden çok vatandaşların kalitesi.Gübre çokkk pahalandı bu yıl ekmeyeceğim diyen çiftçilere yol göstermek lazım.Köy yerinde gübre bedava.ÇİFTÇİ KENDİ GÜBRESİNİ KENDİSİ BEDAVAYA ÜRETEBİLİR.İyiki bu gübrelerin markası yok nike adidas olsaydı 3-4 katı parada verir bunlar.
 • 1 Yıl Önce

Bilmiyorum

Sayın yazar, evet tesbitleriniz ve uyarılarını güzel. Bunlar sadece köşen izde kalmasın. Etkin ve yönetimdeki kişilerle fiziki temaslarda bulun mak gerekir. Siz bunu yapacak hergüce sahipsiniz. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah.
 • 1 Yıl Önce

Biz binanceye geçtik

BANKALAR güveni sarstı.Ne yapalım şimdi.Paralarımızı binanceye aktarmaktan başka çare olmadığını gösterdiler.Akşam Başkanımızın açıklama yaptığı sırada bankalar devasa MAKAS ARALIĞI koydular.Gün içi yine öyle.Doları 9.5 dan sonra gerçek değerinin çok üzerinde satarken iyiydi.Vatandaşın zararından dönmesini engellediler.Çok iyi kar ettiler.Buda bize binanceye geçmekten başka çare bırakmadı.
 • 1 Yıl Önce

hikmet

tek kelime ile her şeyi üstat(günümüzdeki sayıları5-6'yı geçmeyen bana göre) gerçek saimi düşünür sayın hocam bir makale ile noktayı koydu...benki tarihi türk islam idealisti olarak her daim yaşayan düşünürlerimizden, en kıymet verdiğim insan rahatlıyorum okuyunca.
 • 1 Yıl Önce

lazoğli

Size bir garanti vereyim, kimse ecelinden önce ölmeyecek. Kimse rızgından az yemeyecek, Kaderimizden başka bir kader de yok. Ne yaptı isek onun karşılığını göreceğiz. Allah’ın muttaki kulları mahzun da olmayacaklar.
 • 1 Yıl Önce

Mrn

Sız faizi konuşun birileri insanlarımızı faiz yemeye yönlendiriyor boş verin amerikayı onlar kendi çıkarları nasılsa öyle davranırlar
 • 1 Yıl Önce

Abdullah

Sayın Dilipak, yazılarınız son dönemde teori, teori üretmek, karamsarlık, karanlık, moral düşürücü, öğretisi olmayan vasat altı yazılar ve konular,,, hiçmi güzel konular yok? Hiçmi içimizi, bu günümüzü, yarınımızı ısıtacak umutlandıracak konu yok? Lütfen levelinizi yükseltin, birde safınızı belli edin artık, rüzgarsız günde dönen rüzgar gülü gibi olmayın… selam saygılar.
 • 1 Yıl Önce

Uysal

Dilipak, muhafazakar kesimden AK partiye muhalif olanların takip ettiği bir yazara dönüştü artık. Çok üzücü. Yazının muhtevası bir tarafa ama başlıkla yabancı ve yerli muhalefete göz kırpılıyor, bu hassas ortamda hükümetin aldığı kararlara sakın güvenmeyin, bu kararlar Hiper enflasyona sebep olur deniliyor, piyasa güvensizlik pompalanmış oluyor. Dilipak'ın özelliği her şeyin en iyisini bilen kişi olması tabii. Burada da ekonomistliğini konuşturmuş mübarek!
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

HALIME elinin hamuruyla erkek işine yani zeka işine karışma.Sen okuduğunu anlamayan hayrettin kahraman talebesisin herhalde.Devlet bana bankadaki para mi dolara karşı korumak için 1.Paranı yüzde 15 faiziyle korumaya alacağım 2.Paranın değeri faizle beraber doların altına düşerse farkı hazine yani beyt-ül maldan ödeyeceğim 3.Bu faize destek değil mi.Koprulerden sonra vatandaş birde bunları mi ödeyecek
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Birileri zengin birileri köle oluyor.Ozel iletişim vergisi yüzde 36,mtv yüzde 25 ve emlak vergisi yüzde 17 arttı.Benden alıp bankada parası olana verme bu iste
 • 1 Yıl Önce

Halime

Fetocu ve solak yorumculara; Fetoculer siz dinimizi bildigini sanan imansiz ucubelersiniz. Solak kefereler kendini akilli ve entel sanan bilgisiz imansizlarsiniz. Yeni getirilen bu yontem finans literaturunde uygulanan vadeli islemin kura uygulanmasidir. Biraz arastirici olun imansizlar. Bu uygulama ortulu faiz degildir! “Future ve opsiyon ” vadeli islemini bile gizli faiz diye nitelendiriyorsunuz! Sizin imansiz atalarinizda benzer sekil de Kuran in bize ilettigine gore “ticaret te faiz gibidir” demisler. Yaratan ise faizi haram ve ticari islemleri ve buna uygun olanlari helal kiymistir. Bu Kuran in sozudur. Ey fetocu cahiller sizin seytan feto uyutmus sizi haberiniz yok; siz ruhunuzu seytana satmissiniz; anlamiyorsunuz. Solaklar sizde imansizliktan gereksiz gurultu yapiyorsunuz. Ulkemizi sevmediginiz nasil belli oluyor..
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Demirel 'in uygulayıp hazineyi iflas ettirdiği sistemi ak parti uyguluyor Doları merkez bankası alacak tl ise faize yatırıp millet kur farkını ödeyecek.Hani faiz nasti ne oldu.Uretim yerine faiz desteklenir mi.2001 de 3 olan dolar şimdi 12 vay halimize.Banka faizi 29 hani faiz haramdi
 • 1 Yıl Önce

islam'i finans , kâr payı yalanlarından sonra ....

nas gitti an itibariyle , yerine hazine garantili ucu açık helal ve yasal faiz geldi ....
 • 1 Yıl Önce

Garantiler kime

Geçiş garantileri derken şimdide dolar garantili mevduat çıktı. Yine halk birilerini zengin edecek ama aç kalarak
 • 1 Yıl Önce

Deniz

Hindistan ilk S-400 hava savunma sistemini Pencap eyaletine konuşlandırdı..... HİNDİSTAN'ın Rusya yapımı ilk S-400 hava savunma füze sistemini Pencap eyaletine konuşlandırdığı bildirildi. Türkiye'ye S-400 nedeniyle yaptırım uygulayan ABD, müttefiki Hindistan'ın bu hamlesine sessiz kaldı... hâlâ anlamadınız mı mesele S400 değil .... hedef Türkiye Cumhuriyeti ve Anadolu topraklarını savunmasız bırakmak , sonra da işgal edip ele geçirmek ....ve BÜYÜK İSRAİL yani ABRAHAM PLANINA sunmak ....yani KÜRDİSTAN kisvesi altında BÜYÜK İSRAİL'E bir adım daha.... USA puşttur , puştun dostları da puşttur ... hiç kimse amerika'dan ummasın , korkmasın .... Allâh'tan umsun , Allâh'tan korksun.... herkes sadece millete güvensin , Allâh'a dayansın ..... vatan ugrunda ölmek ölmek değildir , asıl ölmek teslim olmaktır... ...
 • 1 Yıl Önce

İçimiz karardı

Yeter arkadaş, yazma yeter. Ne yazdıysan çıkıyor. Bunaldık. Birazda güzel şeyler yaz. Yalan da olsa insan iyi ve güzel şeyler duymak istiyor. "Bugün aldığınız bir malın fiyatı 5 sene sonra bile aynı olacak, enflasyon olmayacak, fiyatlar yükselmeyecek, dolar, tl hep aynı değerde kalacak, 1-2 yıllık maaşınızın tutarı ile sıfır araba alabileceksiniz. İşçi memur ve asgari ücretli çok düşük kredi ile ev sahibi olacak, çiftçi emeğinin karşılığını alacak, üretim ve ihracatımız artacak, ithalatta dışa bağımlılığımız azalacak, işçi de işveren de kazanacak, herkes vergisini kaçırmadan ve affettirmeden verecek, devletin hazinesi ağzına kadar para ve altın dolu olacak, araplardan ve elin gâvuru dediklerimizden para istemeyeceğiz, gençlerimiz okullarını bitirir bitirmez iş bulacak evlenebilecek, tarikatlar cemaatler vakıflar devletin kadrolarını ele geçirmeye çalışmayacaklar, işe alımlarda ve yükselmelerde torpil olmayacak liyakat ve kariyer esas olacak, vatandaşlar da ahlâklı olacak, adalet adil tecelli edecek, muhalefet dizayn edilmemiş olacak kuru gürültü yapmayacak halkın ve ülkenin çıkarları için etkin çaba gösterecek, çözümler üretecek." Böyle yaz, pembe de olsa, 1 gün cük de olsa inanalım ve kendimizi mutlu edelim.
 • 1 Yıl Önce

Ulaş

8. cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın 'Dövize Çevrilebilir Mevduat'la (DÇM) ile ilgili yorumları gündeme geldi. .... Özal, 'bilgisizliğin vesikası' olarak tanımladığı sistemin, vatandaşın sırtına inanılmaz bir yük bindirdiğini ifade ediyor ve sistemi yürüten dönem hükümeti için de "Kendilerini akıllı, uyanık sananlar böyle bir yol buldular" diyor.... 'İNŞALLAH BU HATADAN DERS ALINIR' Dönemin başbakanı Turgut Özal, Milliyet Gazetesi'nin 17 Eylül 1989 tarihli haberinde uygulamayı ve ağır bilançosunu şöyle anlatıyor: "İnşallah gençlerimiz bundan ders alır. Bir daha böyle hesapsız kitapsız hatalar yaparak, gelecek nesilleri zor taşınan yük altına sokmaz. 84-89 arasında bu ödemeleri yapmasaydık aile başına herkese 1 milyon TL para ödeyebilirdik. . 9 bin ilave okul, 900 orta boy fabrika, 500 hastane ve 4 bin km otoyol daha yapardık.... 100 bin insan iş sahibi olabilirdi. İşte geçmişin hatalarının bir topluma ne kadara mal olduğunun basit bir bilançosu budur. ...1970li yıllarda o zaman kendilerini akıllı, uyanık sananlar böyle bir yol buldular. ....Tam 221 bankaya borçlandık ve Türkiye bunları ödeyemedi.".. 'BÜTÜN YÜKÜ VATANDAŞA YIKTILAR, BU BORCU SİZ ÖDEDİNİZ' Özal, söz konusu haberde ayrıca 84-89 arası yaşanan enflasyon-emisyonun ortalama yüzde 50'sinin DÇM ödemeleri yüzünden yaratıldığını söylüyor. Özal, DÇM'lerin yükünün yıllarca halka yüklendiğini vurgulayarak "Benim memurum, işçim, esnafım diyenler, DÇM'nin yükünü vatandaşın sırtına yıktılar, orta direğin sırtına yıktılar. Bu borcu siz ödediniz" ifadelerinde bulunuyor. DÖVİZE ÇEVRİLEBİLİR MEVDUAT (DÇM) NEDİR, TÜRKİYE'DE İLK NE ZAMAN UYGULANDI?.... Dövize Çevrilebilir Mevduat (DÇM) hesapları ilk kez 1967 yılında, dışarıdan döviz girişini teşvik etmek amacıyla açılmıştır. O dönem yurtdışındaki işçi ve ihracatçılar ilk DÇM hesaplarını açmış, toplamda 3,5 milyar dolar kadar döviz Türkiye'ye girmiştir. DÇM sisteminin para arzı artışına ve enflasyonun hızlanmasına neden olduğunun anlaşılmasının ardından ise kullanımına sınırlandırmalar getirilmiştir. Fakat 1977 yılının ilk aylarında yeni hesap açılması çok yavaşlamaya başlayınca Merkez Bankası ve bankalar, eski DÇM hesaplarının vadesi gelenlerinin paralarını geri ödemede çok zorlanmaya başlamış, bunun üzerine uygulama 1978 yılında kaldırılmıştır. Bu borçlar, 1981 yılından itibaren devlet tarafından üstlenilmiştir.
 • 1 Yıl Önce

Zeki

Yeryüzü cenneti bu olsa gerek ....bir elleri yağda, bir elleri balda .... yedikleri önlerinde yemedikleri artlarında ... gak deyince et , guk deyince su ..... Genel Müdür araçları , kendi şirketinden satın aldı..... Ziraat’a bağlı Central Oto Kiralama şirketinin araç satın aldığı ve “Araç alım avansı” olarak 1,9 milyar TL kredi aktardığı şirketin sahibinin, aynı zamanda dönemin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Özkaya olduğu ortaya çıktı..... Şirket Murat Özkaya’nın başkanı olduğu spor kulübüne de sponsor oldu... en azından hayırsever ve sporseverlermiş....
 • 1 Yıl Önce

++++

Döviz faiz işi kumar oynamak gibi oldu....o haramdı bu değildi diye tekme tokan girişti millet birbirine.....HARBİDEN KUMARBAZ OLDUK GİTTİ.....MASADA KAVGA EDEN KUMARBAZLAR...İBRETLİK HALE BAK...
 • 1 Yıl Önce

Dolarsa dolsun.

Dolar denen bu büyülü kağıt sadece ABD’ye hizmet eder... Şundan korkalım, içimizdeki beyinsizlerin işledikleri karşısında eğer sessiz kaldın ise, onları yakacak ateş size de dokunabilir. Allahü Ekber.
 • 1 Yıl Önce

Malkoç

birileri bunu durdursun .... sakar Şakir gibi elini attığında , ağzını açtığında inciler saçıyor ortalığı birbirine katıyor.... biri buna TURKİYE CUMHURİYETİNİN maliye bakanlığı koltuğunda oturduğunu söylesin ya da gereğini ...! ÇİN , KORE , vs BİR ŞEYLER DENİYORUZ , SENİN ANAN AĞLAR BEN ÜZÜLÜRÜM MODELİNDEN , BAKAN GÖZLERİNİN İÇİNİN GÜLÜP GÜLMEDİĞİNE ENDEKSLİ EKONOMİ MODELİNE GEÇİŞ .... dün gece itibariyle böyle , yarının sahibi ALLÂH .... Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin TRT canlı yayınında sunucunun "Dövize endeksli TL mevduat sistemine talep nasıl?" sorusuna verdiği cevap sosyal medyada çok konuşuldu. Bakan Nebati merak edilen soruya, "Rakamlar çok iyi, gözlerimin içine bakar mısınız Gülçin Hanım , ne görüyorsunuz gözlerimde?" yanıtını verdi...... gerçekten muhteşem , çok aradılar mı böylelerini acep ?....
 • 1 Yıl Önce

Dedem Korkut

akıl tutulması .....fareli köyün KAVALCISI .... ZÜBÜK .... büyüklerin yalan hayatları .... ne hazindir ki ; bankaya parasını faize yatıran faizcilerin dövize karşı zararını merkez bankası yani 80 milyon YURTTAŞ ödeyecek ....Merkez bankasında ki para neticede devletin yani milletin parası ....ve daha da hazin olanı yurdun muhtelif beldelerinde AKP il ve ilçe yöneticilerinin tuttuğu davul zurnacıların eşliğinde dolar yakarak kutlamalar yaptı necib milletimiz.... lafa gelince FAİZCİ düşman .... dövizci düşman .... karaborsacı düşman .... tamam .....ama her ne olursa olsun ya dövizci kazanıyor , ya FAİZCİ ..... ya da sırasıyla bir o , bir o kazanıyor günün sonunda .... kaybeden kim peki ?....biri kazanıyor sa , bir de kaybeden vardır illâ ki .... kim onlar diyecek olursak , onlar ; NE FAİZDE PARASI , NE DE ELİNDE DÖVİZİ OLMAYAN VATANDAŞLAR , kaybedenler... Prof.Osman Altuğ enflasyon için ne diyordu " parası olmayana enflasyon her zaman %100dür , diyordu .... velhâsıl Rauf Tamer in dediği gibi düzen değişiyor ama .......en hiç değişmiyor ....yine bir tecrübe ; VATAN BARIŞTA ZENGİNİN ( dövizci , faizci ve müteâhh İT'LERİN ) SAVAŞTA İSE FAKİRLERİNDİR diyor ....
 • 1 Yıl Önce

reisimiz varken...

Oyunları bozan bir liderimiz var elhamdulillah.Paramızı onun emriyle Faize yatirıp birde dolar garanntisi alacaaz ki dış minnaklar bile şaşacak bu hamleye...
 • 1 Yıl Önce

Ebû Zer

Kişi beytülmâle , amme malına el uzatıyorsa ,namaz da kılsa , hafız da olsa , oruç da tutsa , sakal bırakıp sarık da sarsa , gavus da olsa , Haznevi de , tepeden tırnağa mesture olup başını da örtse , yılda üç sefer umreye , bir sefer hacca da gitse , cehennem de yerini hazırlasın diyor Kıranşal hoca ....
 • 1 Yıl Önce

Mahir

Osmanlı borç parayla saray yaptıktan sonra battı... Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Osmanlı’nın 19. yüzyılda dışarıdan aldığı borçla yaptığı saraylardan sonra battığını söyledi.... BORÇLAR SARAYA 1854 yılından itibaren Osmanlı devleti dış borç almaya başladı. Bu para EĞİTİME ve SANAYİYE HARCANMADI.... Avrupa sanayi ürünleri gümrüksüz ülkeye sokularak suni bolluk yaratıldı Bu dönem içinde DOLMABAHÇE, ÇIRAĞAN, BEYLERBEYİ, FERİYE ve YILDIZ sarayları inşa edildi... Ülke bütçesi dış borç almadan dönemez hale geldi. İSRÂF, RÜŞVET, YOLSUZLUK, HIRSIZLIK DİZ BOYU idi..... BAKANLARA ,PAŞALARA İstanbul’da 320 KÖŞK KONAK yapıldı... Bu hikaye 21 yıl devam etti. Osmanlı 1875 yılında Ramazan kararnamesi yayımlayarak. Borçların yarısını sildi. Kesmedi. 1876 yılı nisan ayında OSMANLI MORATORYUM ilan etti..... O dönemde Avrupa’da faizler YÜZDE BİRDİ.... OSMANLI ortalama yüzde 8-10 FAİZ ÖDÜYORDU.... Avrupa’daki bireysel yatırımcı bu tahvilleri borsalarından almışlardı..... Osmanlı’nın moratoryumu üzerine intihar edenler oldu.. Aileler çatırdadı. İflaslar yaşandı. Avrupa halkı Osmanlı’ya düşman oldu. Gazetelerde Türkler bizi dolandırdı. Bizim paramızla Boğaz kıyısında saraylarda yaşıyorlar, Haberler çıktı. İngiltere ve Fransa hiçbir savaşta bize destek olmadı. Ruslar Yeşilköy’e kadar geldi.....
 • 1 Yıl Önce

Deniz

 "Biri size dinden, imandan, mukaddesattan bahsederse hemen cebinizi kontrol edin , varsa paranız cüzdanınız hâlâ yerinde duruyor mu ? " .... yukarda Allah var dediler aşağıda ne var ne yoksa götürdüler ..... " tek hurmayla öğün eden peygamberi ve Hz Ömer'in yamalı elbisesini gözyaşları içinde anlatıp kendilerine saraylar villalar yaptırdılar ....." Kafirin dini savaş , yobaz dinci mollanın dini ise fîsebilullâh fitne çıkarmaktır .... (câvidnâme'den , Muhammed İkbâl ...) " öyle günler yaşıyoruz ki , şeytan müslüman gömleği giymiş ... " Kazım Karabekir ....
 • 1 Yıl Önce

Oğuz

- Hülya Avşar’ın “Gerekirse simit yenecek ama bugünleri de kolay atlatacağız” sözleri tartışılmaya devam ediyor.... Şarkıcı Hülya Avşar magazin muhabirlerinin 'ekonomi' sorusu üzerine, "Ekonomik krizin herkese ve her kesime mutlaka yansıması oluyor. Bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz falan diyorlar. Gerekirse yenecek ama bu günler de biraz kolay atlatılacak" demişti... "ET YEMEKLERİYLE MEŞHUR LÜKS RESTORAN" Avşar, açıklamalarının ardından et yemekleriyle ünlü Ankara'daki lüks bir mekana yemeğe gitti. ....Restoran hesabından yapılan paylaşımda "Kıymetli sanatçı dostumuz sayın Hülya Avşar'ı mekanımızda ağırlamanın onurunu yaşadık" ifadelerine yer verildi.... "MENÜMÜZDE SİMİT BULUNMAMAKTADIR" Paylaşımın ardından iddiaya göre mekan sahibine birçok yurttaştan menünüzde "simit var mı" sorusu geldi..... Restoran sahibi, gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı başka bir paylaşım ile dikkat çekti. ....Paylaşımda "Menümüzde simit bulunmamaktadır" ifadeleri kullanıldı.....
 • 1 Yıl Önce

Mihâl

( Toplum, adalet esasına dayanmıyorsa, hasta, sapmış ve geleceği olmayan bir toplum olup ,yok olmaya mahkûmdur.....) ( Tasavvufa bir bakınız! Allah'a âşıkane tapınmada özgür bir coşkuydu önceleri. Tek renklilik, riyasızlık, her türlü düzene, geleneğe, bağa, dış görünüşü ön plana çıkarmaya ve taassuba karşı bir başkaldırıydı. ....Sonra, bu aynı şeyler, yönetsel bir örgüt, yasal, resmi bir yapı olur. ... Sonra kurumlaşır( çıkar amaçlı suç örgütü olur , gavusly , hazneviler , diğerleri gibi ) ve tekke olur. ....Üniforma, özel bir nişan, belirlenmiş duruş ve tavırlar, şeyh, mürit, kutup, halife, başkan, genel müdür, binlerce ıvır zıvır! Yani hiç! Karmaşık, ruhsuz, sevgisiz ,dünyevi , ticari ve siyasi büyük bir gövde! ) Ali Şeriâti .... mekânı cennet olsun...
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23