• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Eğitim mi dediniz!?

48 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Mehmet Ali Ararat

Bankaların sesli yanıt sistemleri de bir nevi yapay zeka. Muhatap olduysanız çıldırmışsınızdır. Sinirden telefonu kırmak istemişsimşzdir. İlla derdinizi nir insana anlatmak insana danışma ihtiyacı hissederiz. Bu sebeple bu projelerin hayalden öteye geçemeyeceğini yaşamımıza giremeyeceğini kısacası tutmasını mümkün olmadığını düşünüyorum.
 • 1 Yıl Önce

Aliekber

Ya hocam allah aşkına bu yazdıkların allah istemezse zaten olmaz senin zorun nedir
 • 1 Yıl Önce

deniz

SAYIN DİLİPAK NASIL BİR ÇAĞDA YAŞIYORUZ AKLIMIZ DURDU TEKNOLOJİYE YETİŞEMİYORUZ
 • 1 Yıl Önce

Cahil

Z kusagi herşeyi değiştirecek  
 • 1 Yıl Önce

Hasancan

Yüzbin lerce ogretmen atanmayi bekliyor Kafayı yiyecekler is bulamiyorlar  
 • 1 Yıl Önce

Ahmed 61

Devrimci kardeş;Grefen,zaman çarkı gibi filmlerle o kıymetli zamanını boşa tüketme. 
 • 1 Yıl Önce

Hamdi Döndüren.

Bu belirttiğin çift alan, çift dal konuları yeni değil.  
 • 1 Yıl Önce

Hayrettin

" Eğitim mi dediniz !? " Evet,Dilipak Hocam,Eğitim dedik.Yazınızın ekseriyetini işgal eden "Bilim-Kurgu/Fantastik/Sanal Gerçeklik/Bilim-Teknoloji ve bunların gelecekte olası sonuçları nasıl olur/olmaz bilinmez ama,çoktandır yaşamaya başladığımız "Dijital" Çağ'ın Türkiye ve Dünya'da, yeni bir Çağ'ın başladığı gerçeğini,Alanında uzman/yetkin akademisyen/yazarçizerlerin düşünceleri,diye değerlendirmek mümkün diye düşünüyorum. 
 • 1 Yıl Önce

Sayın dilipak çekildi aradan yardım etsin yaradan, bilginlere fırsat dogdu bunlar olmasa türkiye ne olurdu

Allah kuluna yardım ederde, o kul çook mavrurdu, gitti koca imparatorluk, 600 sene hüküm süren anılmazken lozanla ozanla kızanla kuyu kazanla birde destekleyrn yazanla cumhuriyeti biz kurduk lozan, işte kuralı bozan neden petrol kuyularını kullanamıyok neden buna selayeti yok?
 • 1 Yıl Önce

Ömer

İllellAh geldi artık sayın yazar hergün aynı şey
 • 1 Yıl Önce

Malkoç

İsrail'de 25 Kasımda Jerusalem post gazetesinde yayınlanan bir röportajda denildiği gibi “Birleşik Arap Emirliği ile İsrail arasında sanıldığından çok daha fazla ortak noktalar mevcuttur”.....
 • 1 Yıl Önce

Ulaş

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve eşi Seher Erbaş, ": Gönül isterdi ki çocuklarımız yalan söylediğimize hiç şahit olmadan büyüsünler, dediler ..... son nefese kadar tevbe kapısı açık .... olan oldu , giden gitti lâkin , an itibariyle dahi nasuh tevbe edebirsiniz ....henüz herşey bitmemişken neden olmasın .... avrat gişi , yapabilirsiniz ....
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

siz daha yaşarken ölmeden önce biyolojik bedenleriniz çoktan yaratıldı siz farkında değilsiniz
 • 1 Yıl Önce

tamam bunları yaz.ama biraz da hayatın gerçeklerine dokun...
 • 1 Yıl Önce

tiktok

hocam bizim derslere siborglar geliyor. servisi klonoid şoför kullanıyor. humonid marketten alışveriş yapıyoruz. akşam misafirliğe harikalar diyarında alisve tavşan geliyor.biz alfa kuşağına çoktan gçtik.
 • 1 Yıl Önce

dilipak

yine motor hararet yapmış. bir great reset attır.rahatlarsın.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet şerif (Oğuz kardeşime cevap)

Değerli yorumcu sorularının cevabını öncelikle evrendeki genel yasalardan biri olan kütle çekim kanunu ile açıklarım.Çekim gücü ... Sünnetullah ( doğa) boşluk kabül etmez.Sosya yaşama dönecek olursak İnsan muhakkak hayatını bir şeye adar. Bu onu çeken güçtür bu kişinin niteliğine bağlıdır. Eğer hayatını adadığı şey Yüce Allah değilse o zaman yörüngesine girdiği senin de sebebini sordukların olur. Ben de sana şunu sorayım. Sen yaşama sebebini bulabildin mi? Allahın selamı üzerine olsun.
 • 1 Yıl Önce

KAMİL YETER

Yahu kardeş dünya giderken aya sen gidersin ortaçağa. 
 • 1 Yıl Önce

Mihāl ' e cevap

Yoksa Ali şeriati demi Kemalist di? Sakın Beni kureyza lılar ile Beni Selanikliler akraba olmasın ?Sonuçta her ikiside göklerden indiğini zannetiğimiz din Allah ın vahyi değilde Arab ın dinidir diye iddia ettiler. Araştır bakalim islam devleti hulefa i raşidin döneminde kaç milleti tebasında tutmuş ve kardeşçe birlikte yaşamış. Senin dediğin gibi 20 000 onsandan ibaret değildi. Selanikli beni kureyza larin milliyetçilik ve irkçilik anlayişi aydinlik devrinin ilk dönemlerindeki ideolojisine dayanmaktadir. Kisacasi 6 oktan birtanesini oluşturmakla cumhiriyet inkilaplarindan bir tanesidir. Kisacasi karanlik aydinliğin yokluğundan kaynaklanir ve aydinlik teaorisinin birer ilkesi olan ayrilikçilik tam iblisin zehirli oklarindan birtanesidir. Vallahi bugünki suud hanedani beni kureyzalar ile geçmişteki selanikliler arasinda çok büyük bir benzerlikler var. Keza iblis birini hanedanlikla destekliyor diğerinide liberalizm merkezli seküler kapitalist sistem ile.
 • 1 Yıl Önce

NURAN DEVRES

Üstat, hem müfredatın yenilenmesi, din dersinin arttırılması gerek diyorsunuz hem de yeni dünyadaki yeni düzende din ortadan kalkacak diyorsunuz. Gelecekte lazım olmayacak bir şeyi çocuklarımız neden öğrensin?
 • 1 Yıl Önce

Mertürk

Eğitim deyince, gençleri hayata hazırlamayan,sadece gençlerin çoğunu üniversite okunmasını sağlayıp işsizliği daha düşük gösterip ,işsizliği biraz öteleyek şekilde, Türkiye deki üniversite mezunu işsizler ordusu üreten eğitim sistemine değinip ,mesleki ve teknik liseler ile ara eleman ihtiyacına göre eğitim sistemi kurulmasına değineceğinizi düşündüm, yanıldım. Yine, Avatarlar, Siborg, Klonoid, Kimerik Genom, Humanoidle ile bir üst alemde gazinmişsiniz. Ülkenin şimdiki yanlış eğitim gerçeklerinden uzak konulara değinmişsinşiz. ihtiyacın çok üstünde açılan eğitim fakültesi nedeniyle atanamayan yedi yüz bin öğretmen adayının ve iş bulamayan beş yüz bin sağlıkçının , ki her iki bölümden her yıl bobinler ce işsiz adayı mezun oluyor. Tıp hariç diğer bütün bölümler her yıl ihtiyacın çok üstünde mezun veriyor. Yakında tıp mezunları bile iş bulamaz duruma gelecek.. Bir ülkenin eğitim sistemine bundan daha büyük kötülük yapılabilir mi? Üniversite ler beş yıl kapalı kalsa tıp hariç hiç bir üniversite mezunu ihtiyacı hissedilmez. Üniversite mezunu işsizler o KPSS senin bu KPSS benim sınavdan sınava koşuyor çoğu da iş bulamıyorr, çoğu mezun olduğu bölüm dışında, kasiyer,çağrı elemanı, garson vb çalışıyor. Ülkenin eğitim sistemi bu kadar kötü durumda iken değindiğiniz konulara bakın. Kusura bakmayın ama şunu diyeceğim, ülkenin eğitim sistemindeki sorunlara bu kadar mı uzaksınız?
 • 1 Yıl Önce

kul

abi japonya hafıza silmeye başardı. silebiliyorsa yüklemede yaparlar.ama siz kime neyi anlatacaksiniz.maske mesafe musluk aşı. insanımız bunlarla oyalaniyor.gerçekleri görmeleri bir şekilde perdeleniyor.
 • 1 Yıl Önce

Oğuz

“İnsan niçin beynini, büyük adam, önder, üstad, lider, şeyh, hoca gibi sıfatlarla yüceltilen insanların kullanımına bırakır? .. İnsan niçin rüya, keşif, zuhurat ve mehdi gibi kavramları istismar edenlerin arkasından gider? ....İnsan niçin düşünce ve davranışlarını başkalarının kontrolüne bırakır? .......İnsan niçin aşık olur?.... İnsan niçin davranış bağımlısı olur? ....İnsan niçin terörist ve canlı bomba olur?.....
 • 1 Yıl Önce

sıla

Erdoğan'ı zerre sevmem, Lâkin her gördüğümde; "Allah, sağlık sıhhat versin" diye dua ederim.!Hiç doğrusunu görmesem de, yaptıklarını (çoğunu) hiç tasvip etmesem deeeeeeee "Allah doğru yoldan şaşırtmasın, inşallah" diye de dua ettiğim oluyooooooooor! Şeytan, cehenneme adam toplamak peşindeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Şeytanlık yapmanın, âlemi yooooooooook!KEŞKE cehennemine bu kadar iyi niyet taşlarını döşemeseydi! Allah bizleri islah etsin! Hem de (AAAAAAAAAACiL) vesselam,saygılar.
 • 1 Yıl Önce

ROBOTİK DARBE

Ne mutlu size silahlı kuvvetlerden ümit kesip halkı darbe yapmaya çağırmak zorunda kalmayacaksınız. Robotlara yüklersiniz hükümete darbe yaparlar.
 • 1 Yıl Önce

Öğretmenler yeni nesil sizin esriniz olacaktır

Nasıl bir nesil istiyorlardı, avrupanın vahşi sömürü kafasına uygun, ilimden ahlaktan uzak kendi batıl fikirlerini ders olarak okutup kafaları dumura uğratıp, muhakeme etmeden laik kemalist düzene dolayısıyla batıya biat edip islamdan uzak bireyler yetiştirmekti. Gençler biz avrupayla savaşmamışmıydık niye onların düzenini aldık diye düşünemeyeceklerdi, düşünenleri de ezmeye çalışacaklardı. Medreseleri kapatan zihniyet bu okulları niye açmıştı bunun için. Yurt dışına devşirmek için göndermeye gerek var mıydı? Cumhuriyetin ilk yıllarında üniversitelere yurt dışından yahudi proflar getirdiler sözde ülkeyi kurtaran sahtekarlar.
 • 1 Yıl Önce

Davinci

Gülmeyin komplo teorisi falan demeyin yorumlarınızda sinirleniyorum:)))Benim izlediğim film sayısı 10.000 ni geçer.Amerikan filmlerinde herşeyyy anlatılıyor.Bu mesajları almanız için tarih mitoloji ve tüm dinleri bilmeniz hatta sosyolog biraz psikolog ... olmanız gerekiyor.Venom 2 filminde sayın dilipakın anlattığı grafen açık açık size anlatılıyor.Orada bu siyah madde filmin oyuncusunun vücudunun içinde oyuncuyla konuşuyor onu etkiliyor istediğini yapmaya zorluyor...Basit bir bilim kurgu örümcek adam filmi değil.Tarih din bilim sosyoloji bilmeyenler bu filmi çok küçümseyebilir.Şizofren bir adamın hayal dünyası diyebilirsiniz.grafen-şeytan insanın nefsi ile aklı arasında geçen mücadeleyi anlatıyor.Şimdide ZAMAN ÇARKI dizisi başladı.Kısacık tanıtım reklamının verdiği mesajı görünce ödüm patladı.Daha neleri ortaya serecekler bakalım.BİZ ANLIYORUZ siz anlamamaya devam etmeyin :) Herkes yaptığını ektiğini biçecek bu dünyada hiççç birbirinizle kavga etmeyin çok komik oluyorsunuz gülüyoruz size uyuyun siz.Bırakın şu chp akp sağ sol atatürkçü yok değil kavgalarını.Geçti o kavgaların zamanıııı.
 • 1 Yıl Önce

Mihâl'den

Türkiye Diyanet Vakfı ansiklopedisinden.... Hicret sırasında Medine nüfusunun 10-20.000 civarında olduğu tahmin edilmektedir.... Evs ve Hazrec’in çeşitli kolları ile Benî Kaynukā‘, Benî KUREYZA ( bugün ki pislik Suudi ailesinin dedeleri ) ve Benî Nadîr YAHUDİLERİNDEN oluşan bu nüfus Mekke’nin fethine kadar devam eden hicret sebebiyle hızla arttı. Nüfus Resûl-i Ekrem’in vefatı sırasında 30.000 civarındaydı .... 30.000 desek bile hepsi bu ... birçoğu da birbiriyle akraba ,aşiret kabile mensuplarıydı....şimdilerde bir semtte , mahallede yaşıyor bu kadar insan .... bugün dünya nüfusu 8.5 milyar .... ve ulaşım araçlarının hızı ve kapasitesi nedeniyle dünyanın kendisi bir mahalleye dönmüş ....8.5 milyar insanın enaz yarısı sürekli hareket halinde ..... kültür, ticaret , siyaset , güvenlik , toplumlar arası ilişkiler artık sadece gündüzleri değil saat farkından dolayı 7/24 fasılasız sürüyor ....MEDİNE MODELİ o zamanın şartları , o toplumun hususiyetleri , coğrafi , ekonomik , kültürel vs faktörler çerçevesinde değerlendirilmelidir .... misalen Anadolu'da bir kasabanın gerçekleriyle , İstanbul gibi şimdilerde 20 milyona dayanmış cingan çadırına dönmüş , kürdün çalıp Arabın oynadığı bir mezbeleligin gerçekleri başkadır ....Elbette Allah'ın nihai hükümleri ve peygamberin hayatı rehberdir ....lakin dünya Medine'de ibaret olmayıp , sene de M.S 627 değil .....hayat akan sular gibi , akıp giden zaman gibi her an değişkendir.....Akıl , eğitim , LİYÂKAT, ehliyetle değişen şartlara uyum sağlar toplumlar ...... M.Kemal'in kendisi de bir insan dı , mukaddes bir varlık değildi ..... farkı ise eğitim , gayret , görgü , dünyanın nereye gittiğini görüp , fehim edip çökmüş , yıkılmış bir toplum ve coğrafyanın toparlanıp ayağa kalkmasına , ilerlemesine öncülük etmesiydi....beşeri olarak elbette her insan gibi hatası günahı sevabı vardı ..... ama kurduğu cumhuriyet insanların kullara kul olmasının önünü kapadı....her bir insanımız başı dik , eşit yurttaş oldu ....onun bunun TEBÂASI , onun bunun müridi olmaktan kurtuldu cumhuriyet sayesinde .... İNSAN MELEK DEĞİLDİR , BEŞERDİR ..... aslolan sistemdir ,yani cumhuriyet , yani kuvvetler ayrılığı .... yani hesap sorabilmek ve hesap verebilmek ....bunun Kur'an'a , sünnete ters ne yanı var .... mesela yurt sathında bugün cari olan ÇALIYORLAR AMA ÇALIŞIYORLAR düsturu Medine modelinde var mı ? asla...CUMHURİYETDE de yok , ama M.Kemalin cumhuriyetinden sonra var ...1938 den sonra ....ABD - NATO oltasına takıldıktan sonra var .....insan ancak kuvvetler ayrılığıyla , denetimle durur , kişileri kutsamasın kimse .....başta M.Kemal Atatürk olmak üzere..... kişileri bırakın , onun sistemine bakın ....Almanya , Merkel gibi mesela...
 • 1 Yıl Önce

Musab

Sayın Dilipak yazınız batıyı göklere çıkarmış. Ne yaparlarsa yapsınlar hakikat değişmez. Esas üzerinde duracağımız yazınızı son kısmı. Şu kadar kadını çalışmaya aldık diyerek, liseyi hala zorunlu yaparak vebali çoğaltırsınız.
 • 1 Yıl Önce

Davinci

Ne eğitimi terbiyeden görgüden edepten yoksunuz erkeklerin pantolonlarıyla oturuşuna bakın restauranta gidip yemek yiyemiyorum YEMEK YEMEYİ DAHİ BİLMEYEN BİR TOPLUM.Halkın içine karışın İÇLER ACISI DURUMDA HALK.Ağız şapırtısından vb bıktım.Bu topluma bu devlet çokkk.İlkel toplum.Bizimde sayın yazara kadın haklarındaki düşüncelerinden dolayı tepkimiz bundan.Evliliklerin 1 yıl sürmesi bile mucizeyken normal bir toplum gibiymişiz gibi eleştiri yapması.KADINLAR VE ÇOCUKLARIN ÇOK ÇOK ÇOKKKK KORUNMAYA İHTİYACI VAR BU TOPLUMDAN.
 • 1 Yıl Önce

SAYIN HOCAM ALLAH SZİLERDEN RAZI OLSUN BÜTÜN YAZILARINIZ KAYDE DEĞER YAZILARDIR , BU TÜRKİYEDE EĞİTİM DİYE BİR ŞEY YOK, DİNSİZ ÜLKELERDE ÇOCUKLARA EĞİTİM ÖNCE BİR SENE (( EDEP VE TERBİYE,SAYGI VE AHLAK ÖĞRETİRLER,, , ÖRNEK (((JAPONLAR))) BUNUN KARŞILIĞI BİZDE OSMANLIDA SUBYAN OKULLARI GİBİ,,,BAKIN BİZDE , MİLLİ EĞİTİM DİYORLAR YANLIŞ BİR TABİR ÇÜNKÜ HİÇ BİR ZAMAN MİLLİ OLAMADIK Kİ,, BİR TOPLUM MİLLİ OLMASI İÇİN ÖNCE ECDADIN TARİHİNİ ,,TÜRK VE İSLAM MEDENİYETİNİ ÇOK İYİ BİLMELİ,,, BU BİZDE YOK DEMEK MİLLİ DEĞİLZİ,,, OSMANLI DÖNEMİNDE,,, EL TERBİYE VE TALİM DERLERDİ,,, YANİ ÇOCUĞA ÖNCE TERBİYE VERİLİR YANİ DİN,, İMAN,,AİLE TERBİYESİ,, BUNUDA SUBYAN OKULUNDA ALIRLARDI,,, SONRA TALİM,, YANİ İLİM BUDA İLK OKUL VE LİSE SONRA ÇOCUKLAR BİLGİSİNE GÖRE AYIRILI ENDERUN OKULUNA VERİLİR,,BUDA BİZİM FAKÜLTE DEDİĞİMİZ,,,İŞTE,, EMPERYALİST VE VESAYETÇİ HÜKMETLER BİZLERİ BÖYE KANDIRDI,,,ALIN SİZE ,, HAİNLERİ KATİLERİ..ŞEREFSİZLERİ,, AHLAKSIZLAR,,SAY SAY BİTMEZ,,, VESSELAM,,
 • 1 Yıl Önce

Mihal ' e soru?

Ne şiş yansın ne kebap yansın anlayışı bence tam bir cambazlik anlayışıdır. Eğer gerçek Atatürkçü isen westfalya modeli ulus devletine fransız devriminin ideolojisine ve fransız hukukuna bağlı olduğunu ve uğurda ilelebet mücadele edeceğine and içerek tarafini belli etmen gerekir. Yoksa Allah ın indirdiği vahye iman ediyorum ve benim önderim Medine Modeli islam devletini kuran diyorsan o zaman kelimei Şahadet getirerek Kelimei tevhidi yücelteceksin. Fakat her ikisinden biraz diyerek yoğurt yapmayan çalışirsan maya tutmaz. Önce maya çalmak istiyorsan kabi pislikten arindirmamiz gerekiyor. Biri viva liberty diyerek siyonizmin kapitalist ve ifsad edici faiz düzenini millete marş ile nutuk ile silah zoru ile yutturdu. Diğeri isr Alemlere rahmet olarak gönderilerek yeryüzünde faize ve münkere kula kulluğa karşi tekbir nidalari ile mücadele vererek mazlumlarin sevgisini kazandi.
 • 1 Yıl Önce

O kadar anket yaparlar birkere raslamadım bbu anketi karanlık odadamı yapıyorlar

90 senede yapıln darbelerle derin çetelerle bu cumhuriyet chp gibi kurulduysa vay halimize anlatılır o zamanı yaşayanlarada sorsalardı her fırsatda sokaga dökülen kaldırım taşları sökülen 40 yıldır asker kanı dökülen herseferinde inancından dolayı kötülenen kaçkişi menmunyalana alıştık bunuda duyun.
 • 1 Yıl Önce

Sayın dilipak senin sutunu deiştirelim sadece yıldız falıına insanların günlük karmaşık olaylar bir Ahmet vardar vardı

Ona gelen soruları cevaplayıp gelirim yanına ha beni oraya getirtme derdi. bitmez insanların istegi derdi herbirimiz bu ülkenin ferdi kimi masun kimi delirdi insanlar paylaştıkca çogalır yazılan akılda kalır işine yarıyan alır bilmemki niye darılır.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet şerif ( Ne yapıyorsunuz? )

Değerli hocam bu konuda yazdığınız kaçıncı yazı ? Siborglar starling trans hümanizim matewerse gibi kavramları dile getirdiniz defalarca defalarca tekrar tekrar...Ülkede neler oluyor neler. Bir de bahsettiğiniz konulara bir bakın. Bakın değerli hocam Müslüme Yağal olayı her açıdan trajiktir. Böyle olayları es geçemezsiniz .Böyle olayların derin analizini siz alimlerimiz yapacak ve millete reçeteler çıkaracaksınız.Bütün ülke bu meseleyi konuşuyor siz mateverseyi anlatıyorsunuz sanki daha önceden defalarca anlatmamış gibi.Kendi davanızla ilgili kaç kere yazı yazdınız Palu ailesi ya da Müslüme yağal olayı Konyada 7 kişinin öldüğü olayı ve bunun gibi olayları münferit bir olay gibi göremezsiniz aralarında ortak bağlar var. Bakın hocam mili ve manevi değerlerimz günden güne eriyor insanlar ne yapacağını nasıl bunu durduracağını bilmiyor.Siz alimlerimizin bu millete yol göstermesi lazım. Yoksa milletin nazarında sizler de suçlu olursunuz.Allahın c.c mahkemesinde de hesap verirsiniz.
 • 1 Yıl Önce

Nur Ahmet

Bütün bunlara Allah(CC) ,izin verecek mi? Bütün canlılar ölümlü değil mi? Ya da yaratılanı tümüyle değiştirmek de ne ola? O zaman Yaradan' ın işine müdahale edilecekse,Yaradan yok sayılırsa, ikinci plana atılırsa O zaman Allah(CC) ,niye bizi yaratsın? Veya niye bizlere ,her şeyin sahibi,her şeyi bilen,duyan,gören ,her şeye gücü yeten benim desin.Allah(CC) ,kendisine ibadet edecek kimse olmazsa,yolunda gidecek kimse olmazsa,gitmezse ne diyor?"Bu durumda sizleri yok ederim,yerinize bana layikiyle ibadet eden kullar yaratırım." demiyor mu? Y a da o zaman din diye bir şey kalmayacağı için Hz.İsa'yı ve kıyameti beleyelim ,yani dünyanın sonu gelmiş olur demek ki.
 • 1 Yıl Önce

nakarat

‘aşı ile size çip takacaklar’ bu önceleri komikti, gülüyorduk; şimdi artık sürekli tekrarlana tekrarlana: cıvıdı, baydı, maskaralık oldu..
 • 1 Yıl Önce

Deniz

Gül yeniden siyasete mi ısınıyor? Önce Davutoğlu sonra Karamollaoğlu.... Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül ile görüştüğünü açıkladı. Gül'ün bir sonraki misafiri Temel Karamollaoğlu olacak.... İngiliz kraliçesinin taa lise , fakülte yıllarından devşirdiği menşei belli !? bu günün Lawrence'i GÜLABDÜLÜN ta kendisidir ..... Musa'nın gülleri .... Kraliçenin iki gün boyunca kendi evinde Hayrünnisayla birlikte ağırladığı tek T.C yurttaşıdır kendisi ....yani kraliçenin ehli beytinden .... GÜNÜMÜZÜN LAWRENCELERİ bunlar , FETULLAH , ABDULLAH GÜL , BABACAN , MEHMET ŞİMŞEK , Canan Kaftanciyan , BUĞRA VE BURHAN KAVUNCU , ORHANLARI DA var .... Kardaşlar , kavakçılar , aslanlar bilumum etnikci , mezhepci , tarikatçı , ulvi vakıf dernek kisveli CUMHURİYET DÜŞMANLARI .... Abdullah Gül ile KILIÇDAROĞLU nun her hafta görüştüklerini biliyormuydunuz ?.... Abdullah Gül 20 yıl önce ne diyordu Colin powell la imzaladığı iki sayfa 9 maddelik gizli anlaşmada , " ABD'NİN ORTADOĞU PLANLARINA ( BÜYÜK İSRAİL PLANI) UYACAĞIZ " diyordu... biz bize denilenleri yapmazsak , BAŞKALARI YAPAR " diyordu.....geçen hafta ABD'yi temsilen ABD adına gittiği Kazakistan da aynı şeyi söyledi .... FETULLAHCILAR VE GÜL ABDÜL YENİDEN SAHNEDE .... bütün hainleri yeniden bir heyecan sardı...
 • 1 Yıl Önce

Mihâl

. Yapılan son bir anket ise "tüm parti tabanlarında" da Atatürk'e bağlılığın ve özlemin büyük boyutlara ulaştığını ve etkisini korumaya devam ettiğini gösteriyor... MetroPOLL Araştırma'nın "Türkiye'nin Nabzı Kasım 2021" araştırmasında, "Mustafa Kemal Atatürk'ün bu ülkeye yaptıklarından dolayı ona şükran duyuyor musunuz" sorusuna seçmenlerin yüzde 92'si "Evet, duyuyorum" yanıtını vermiş... Ankete katılan seçmenler; "Atatürk'ün değerinin son zamanlarda daha çok anlaşıldığını düşünüyor musunuz?" sorusuna yüzde 73 oranında "evet" karşılığını vermişler... M.Kemal cumhuriyetinin açtığı aydınlık yol ve değerlerden uzaklaşan partileri gaflet uykusundan uyandıracak bu anketin sonuçları, muhatabı kimse, işte ona tokat gibidir!.. İşte bu gerçeği görmeyenlere toplumun tokat atması da eninde sonunda kaçınılmazdır!.. Cumhuriyet düşmanı ( gaflet dalalet ve hıyanet ) cumhuriyetle çatışırken, bölücülük ve gericilik ülkeyi kuşatırken tüm bunlara ve tehditlere karşı durmayan, laiklikten, cumhuriyetten uzaklaşan (Truvalara güvenerek) Atatürk'e ihanet eden hangi parti olursa olsun, sakın ola oy vermeyin... BAŞINDA SOROSCU TESEVİN KURUCUSU ÜYESİ cumhuriyet düşmanı KILIÇDAROĞLU'NUN OLDUĞU CHP'ye de oy vermeyin .... esas itibariyle mevcutların içinde oy verilecek parti yok ..... M.Kemal Atatürk başka , sahtekâr ATATÜRKÇÜLER başka ....tıpkı Allah'ın , Kuran'ın , Hz.Peygamberin emrettiği ve yaşadığı dinin başka , uydurulan EMEVİ SULTANLARININ , KABİLELERİNİN , MEZHEPLERİN , TARİKATLARIN , CEMAATLERİN , VAKIF VE DERNEKLERİN , belli ailelerin , kısaca EMEVİ SULTANLARININ MÜTEAKİBLERİNİN dinlerinin başka olduğu gibi .... SAMİMİ DİNDAR MÜSLÜMAN BAŞKA , TİCARİ VE SİYASİ DİNCİLİK BAŞKA ........ne diyordu Ali Şeriâti ; tek hurmayla öğün eden peygamberi ve Hz Ömer in yamalı elbisesini gözyaşları içinde anlatıp kendilerine saraylar villalar yaptırdılar diyor du..... dolarlarınızı eurolarınızı bozdurun diyorlar , kimler hortumladıysa ( LONDRA TAHKİM GARANTİLİ ) önce onlar bozdursun ..... maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz demişti mali işlerden mesul sempatik ! ?delikanlı .....
 • 1 Yıl Önce

DiğerKam

Yine ufkumuzu açtınız hocam varolun. Mobilden tüm yazılarınıza ulaşamıyoruz artık düzeltilsin lütfen
 • 1 Yıl Önce

Sayın dilipak senl yadırgayanlar yani bilgini düşünceni

auserdişe yani bazıları diyor yazdıklarını anlamıyok bizde öylebir kapasite yok, bazılar ben bilirim havsına girme diyende var hem partilere karşı mesafen var ayuka çıkarmıyon kendine bir pay çıkkarmıyon derken, benim beş yaşında kız torunu var birker kızmadım beni farklı görüyorki anlatabildigi ancak o kadar dede sen niye böylesin. derken menuyetini annlıyom. Eger biz insan robota bilgi yüklenecekse bir bilgisayar tel, kendi ihtiyaç duymaz bilgiye kullanan yükler, o halde biz insanlar kullanmak içinmi var olacagız bir bilgi sayara ne aile ne para ne araba gerekmiyecekmi gereksizmi sordum aklıma takıldı çogunun aklı altındı benim aklım pakırdı, dert yanamadı sadece yakındı.
 • 1 Yıl Önce

Travmatoloji

“Ölüler klonlanacak, siz kendinizi Avatarlar, Siborg, Klonoid, Kimerik Genom, Humanoidle entegre kişilikler olarak yeniden tanımlayabileceksiniz. Astral yolculuklara çıkabilecek, rüyanızı kendiniz yönlendirebileceksiniz“
 • 1 Yıl Önce

ne kadar gerçek değil mi?

‘Dil ve edebiyat yetersizse yazan anlatmak istediğini anlatamayacaktır. Ya da düşündüğünü özgürce ifade edemeyecektir’
 • 1 Yıl Önce

++++

Milli görüş;gömleğini değiştiren 2.nesil kuşağı ile imtihan oldu...2.nesli ise gömleği bile atan 3.nesli ile imtihan oluyor....bol para çok evlat yüklü servetler....yada imtihan demesekte hayatta herşeyin bedeli oluyormu desek......hangisini tutarsan tut ama sonuç pek içaçıcı değil gibi...para para diye adeta kudurup milletide kudurttunuz..tamam para lazım hemde çok lazım onsuz olmaz kabul,ama bu kadarda kirli temiz farketmez gelsin şeklinde olurmu...paranında temizi,gariban ahı olmayanı lazım...Geri dönüş yolları kapanacak kadar ileri gidildi..bir yanlış üç doğruyu götürür...götürüyorda..beğenmiyorsan sınava girme,,,,usul usul otur kenarda "SOĞAN EKMEK YE HALİNE ŞÜKRET" şeklinde zatıalilerinizin buyurduğu gibi......!?
 • 1 Yıl Önce

ROBOT

E iyi ya,robot öğretmen robot öğrenci robot bürokrat robot seçmen...iktidarların işine gelir tepe tepe kullanır....öyle beyin yıkıcam diye bi ton trol besleme yanaşma ve bide onlarla uğraşmaya paraya pula gerek kalmaz...ver mehteri soytarılıkları ver gazı gibi akılla alaylar olmaz..AKILLARLA ALAY OLACAĞINA BARİ BİLİMSEL TEKNOLOJİK HALLEDİLİR KONU..Bu hallere göre daha İNSANİ olur belkide..
 • 1 Yıl Önce

099

maalesef aldanıyoruz ağlanacak halimize de gülebiliyoruz. belliki iş işten geçince , ölünce uyanacağız. akıbetimiz hayrolsun İnşaAllah..
 • 1 Yıl Önce

Ferhat (Medine Modeli islam Devleti)

Malesef hayat alanlarımıza özellikle de 17. Yüzyildan sonra fransız devriminin aydınlanma adı altında oluşam kavramları ve ideolojileri ile şekil almaya başladı. Nitekim vahyin işiğinı hayat alanlarımizdan soyutlayarak Luzifer' in " ışık getiren" in ışığı ile aydınlamaya başlatıldik. Dolayisiyla islamin ve toplumun çekirdeğini oluşturan kadınlarımız aydinlanma adi altinda feminist kavramlar ile beyinleri işgal edilerek fıtratından koparildı, keza eğitim alanlarimizda tevhidi tedrisat kanunu ile aydinlanmadan nasibini alarak darwinizm ve humanizm adı altinda şekil alarak nesiller dinine düşman ve fıtratına aykırı olarak yetiştirildi, hatta aydinlanma doğrultusunda medreseler kapatilarak müdessirler görevlerinden alinarak yerlerine almanyadan ihrac edilen 200 e yakin yahudi ve kabalist profesörler getirilerek eğitim müfredati sil baştan univestiler ve okullara işlendi. iktisadımız ve ekonomimiz ise john keynesin faiz düzenine dayanan liberalizm merkezli serbest piyasaya ve kapitalist düzene endekslendi, Siyasetimiz ise viva liberty adı altinda seküler ve hümanizm ideolojisine endekslenerek şekil aldi. Kısacası Luzifer in işıği tüm hayat alanlarımizi gasp ederrk tüm değerlerimizi ifsad eyledi. Kisacası son üçyüz yilda küfrün hazirladığı zemin maya tuttu. Şimdi bu sistemin dahada etkinlik kazanabilmesi için starlink ve neuralink gobi projeler ile tamamen sorgulamayan bireysel yaşayan bir topluluk inşa edilmek isteniyor. Bunun adımida bilimin, teknolojinin, siyasetin aynı merkezden belirlendiği yeni dünya düzeni olarak pazarlamaktalar.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Cemil Genç

Metavers, deccalizmin ayak sesleri ise, 2036 Zuhur-u Mehdi(a.s.).. Nurun zulumata galibiyet mimarı olacaktır.. Allahu A'lem Bissavab
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23