• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İnsanların çoğu hüsrandadır

40 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Coming of the Golden Age

Hz. Musa'ya (A.S.) bir elin parmakları kadar az sayıda genç iman etmişti. Dinozorlar ve münafiklar iman etmedi. Yani Ben-i İsrail'in çoğu inanmadı. Hz. İsa'ya da (A.S.) ancak 10 kişi iman etti.
 • 1 Yıl Önce

Turhan Ateşci

Varlığın ve İslam'ın künhüne vakıf bakış açınız ve nasihatleriniz için teşekkürler. Rabbimiz bizi hak üzre sabit kadem eylesin.
 • 1 Yıl Önce

Kemalden tayyip çikartmak

Chp ye bile yaptıramayacakları daha doğrusu chpnin bile yapamayacağı reformları !!! türkiye gibi senede birkaç darbenin ya da teşebbüsünün yapıldığı bir ülkede akp ye 20 yıllık kesintisiz bir yönetim bahşederek yaptırdılar hemde cok düşük profilli liyakatsiz nitelksiz yetersiz kapasitesiz kadrolarla koca ülkenin geldiği yer cinnet geçiren değerlerinden ve insani reflekslerinden soyutlanmış bir toplum on milyonlarca işsiz milyonlarca eğitimli işsiz genç plansızlık programsıslzlık verimsiz kullanılan ve adeta talan ettirilen ülke kaynakları yüzde seksen ülke yurttaşının yoksulluk altında yaşayıp yüzde yirmilik kesimin ülkenin varlıklarını sömürdüğü kemikleşmış bir yapı iktidar değişecek ama sadece gelenlerin isimleri ve cisimleri olarak yani ismani ve cismani olarak yoksa süper !!! Ligde şampiyon şimdiden belli olurda koca ülkenin gelecek iktidarı muktediri!! belli olmazmi tıpkı on milyonlarca açlıkla cebelleşen elektiriğini suyunu ısınmak için yakamadığı gazını ödeyemeyen vatandaşın kara talihi gibi belli hemde
 • 1 Yıl Önce

Nurdane

Sn. Dilipak: Kuran dilini kullanarak yanlış bir değerlendirmelerde bulunuyorsunuz. Doğru söylediklerinde var olsa bile kibir ve ben bilirim ile yanlış yazılara imza atıyorsunuz. Kendinize gelin; bu feto ve chppkkiyidevagelecek avanelerinin ekmeğine yağ sürmeyin 
 • 1 Yıl Önce

Sayın dilipak hocam geçmmiş olsun

aklıma bizim camminin başkanı geldi aklıma bazen devletin parraların zayi edenlere cami başkanı caminin parasını kullanırken cebinden harccamadıgı için zarar da etse rahat harcıyordu o bir başkandı ta baştan alkışlandı itiraz fayda etmmez.
 • 1 Yıl Önce

Ali rıza

Geçmiş olsun hocam , davayı çekmeleri lazımdı , neden çekmediler , hani fikir hürriyeti vardı ,
 • 1 Yıl Önce

Kara Murat

Sayın üstad, gerçekten davası için çalışanları maalesef bu memlekette incitiyorlar.
 • 1 Yıl Önce

Alī

Ben hep yakınlarımdan zılgıt yedim, setlerinden hala emin değilim. Reis hatadan döndü. Dilipak üstadın dediği akp kiler hala mide bulandırıyor.Ey AK PARTİLİler uyanın artık.
 • 1 Yıl Önce

Adam

Duamız seninle. Zalimler için yaşasın cehennem. Özgürlük yaftasiyla kadının namusunu paymal edenlerri Rabbimin Kahhar ismine havale ediyoruz.
 • 1 Yıl Önce

KAMİL ÇETİK

Hocam FETO destekçisi BAE’ye muhtaç olduk ne oldu hiç bahsetmiyorsun? Neye inanalım şimdi?
 • 1 Yıl Önce

Ahmet Varlı

Allah yardımcın olsun Hasbinalluhu venigmel vekil
 • 1 Yıl Önce

Sefil

Allah'a inancın olduğu ülkelerde dediğin doğru hatta zulüm altındalar peki Allah'a inancın olmadığı binlerce ilahi olan cin japonya Kore'de durum böylemidir neden boyle bir zamanlar sokaklarda kurtuluş İslam'da yazılırdı günümüzde akdeni ve Ege'ye bakınca hiristiyanlar değil müslümanlar adeta kurtuluş hiristiyanlikta dercesine başta Yunan olmak üzere hiristiyan ülkelerin kapisindâ adete yalvariyorlar 
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Ne kadar gereksiz şeylerden bahsediyorsunuz.15 temmuzu destekleyen bae ye savunma sanayi fabrikalarının satıldığı konuşuluyor. 
 • 1 Yıl Önce

Misafir

Yav biraz da ümitli ol kardeşim ne bu hal her şeyi çirkin bir surette görüyorsun.  
 • 1 Yıl Önce

Ahmet

Sayin yazar hic uzulmeyin size kotuluk yapanlar ahirette hesabini rabbim soracaktir
 • 1 Yıl Önce

Vatandaş

Yarası olan gocunmuş. "İçimizdeki haiinler" deyince, vay sen bana hakaret ettin diyen varsa, o haindir. Onu koruyup kollayan da baş haindir.
 • 1 Yıl Önce

Zekeriya gökçe

Bir hüküm varmış. Yokmuş o kadar. Verdiğin ceza alan kişi için ödenebilir bir ceza olmalıydı hakim bey... yoksa cezanın uygulanabilirliği olmadığı zaman hüküm de geçersizdir. Bizim hakimlerimiz daha ufak bir hükmü bile bilmezken hüküm veren kişiler den ibaret. .. Allah bu millete yardım etsin.
 • 1 Yıl Önce

Nahit sazoglu

Kapitalizmin karsisinda care milli gorus acilen adil duzene gecmeliyiz ulkemizde ekonomik gelismeler ancak demiryollariyla olacaktir petrol ithalatina dayali ulasim cevreyi kirletmis enflasyonu koruklemistir petrol sirketleri lastik sirketleri otomotiv sirketleri otobus sirketleri demiryollarini engellemistir her ilimize acilen hizli tren yapmaliyiz
 • 1 Yıl Önce

Gerçekten kadına şiddette hayır diyen laik kemalizme de hayır der

Dolayısıyla emperyalizme de hayır der. Kadınların koruması olan örtüsüne karşı çıkarak onları açıklaştırıp erkeklerle beraber okullarda ve devlet dairelerinde şehevi bir ortam oluşturarak kadınları mal gibi kullanmanın adını ekonomik özgürlük koyup toplumu bozup sonra ipe sapa gelmez zihniyetleriyle ıslah etmeye çalışmak hiç inandırıcı değil. Kadının şiddet görmesi bu batıl zihniyetlerdendir. İlk önce batıl zihniyetlerini bırakıp islama dönecekler. Gerçekten kadına şiddete hayır diyen şeriata evet demiş olur. Akledenler bunun böyle olduğunu bilir.
 • 1 Yıl Önce

Zühtü çalgıcı

Malesef hangi müslüman ülkeye gitsen üçkağıt hırsızlık uğursuzluk literatürde ne gibi pislik varsa maalesef müslümanların çoğunlukta olduğu ülkelerde.Nice mücahit yazar romancı iş insanı pahalı giyemler saray gibi evler kibir abideleri kadın ve nefsine yenilenler. İş edebiyat yapmaya gelince mangalda kül bırakmayız ne kadar isabetsiz kararlar ve nesiller yetiştirmişiz.Müslümanlar . Adeta .. Dünyanın başına malesef bela...
 • 1 Yıl Önce

ALLAH SABIR VERSİN

İNŞAALLAH HAK YERİNİ BULUR.
 • 1 Yıl Önce

sürgün dünya

şu faiz oranı indirerek faizle ve bunu dayanak yapıp enfasyonla mücadeleyi anlamak zor dikkatli bakınca şöyle birşey çıkıyor insanlar nasıl duygu düşünce alışverişlerinde gülümsemek ikramda bulunmak zor gununde ses vermek ve belki daha önemlisi edebiyat aracılığıyla dil oluşturuyorsa alışveriş dediğimiz şey de de vasıta anlamında para denilen şey dil fonksiyonu icra ediyor birde bu dilin güvenilir sağlam olması konusu öne çıkıyor güvenilirlik dediğimiz şey olabildiğince meçhul durumların azaltılması ya da tespiti teşhiri eğer böyle bir meçhul üzerine alacak verecek bina etmek konusunda hassasiyet geliştiremiyorsanız bazı şeyler ters tepebilir yani mesela sevdiğimiz biri içkiyi bırakması için uğraşırken yaklaşık Her gün 5 bardak içiyorsa her gün artık 4 bardak içmesi gibi bir isteğiniz olabilir fakat bunu karşınızdakinin insan olacağını unutup sadece rakamları tartmak noktasında yoğunlaşarak plana baglarsak mesela o kişinin madem Sonuçta 3 günde 12 bardak içmemi istiyorsanher 3 günde bir içmeyeyim diğer iki gün 6 bardak içeyim aynı şey olmaz mı sorusu onun hayatının meçhuller üzerinden sadece onu değil bu sefer bizi de içine alıp savuran bir meçhul olarak ortaya çıkacaktır
 • 1 Yıl Önce

NİHAT OSMANOĞLU

.. Nur 4. ayeti oku. İmanın varsa, Kur'ana şeriata teslimiyetin varsa gereğini..
 • 1 Yıl Önce

Malum

Öncelikle gecmi solsun hocam.Ama simdi belki anlamissinizdir yillardir magdur olan, savunmalri alinmadan hüküm verilen, uyduruktan bir bahane ile (feto, darbe) yani hic bir ilisiki olmadigi halde, sirf ögretmenlik yapti diye, kermeste sarma, gözleme yapti diye, yasal bankaya ki acilisinda RTE de vardi para yatirdi diye, okullarina cocuklarini verdi diye,...o insanlari belki anlamaniza ve iftiralarinizi kesmenize yardimci olur. Malum, attigimiz iftiaralari yasamadan Allaha canimizi almayacak. Neyse ǵecmis olsun.
 • 1 Yıl Önce

davayı kazanamazsın dedim.davayı açtıran saray. istinafa aihm'e git değişmez. eleştireceğin yer saray.
 • 1 Yıl Önce

Ahmed Tekin

S.a. hocam, tekrar geçmiş olsun. Kılıçdaroğlu na açılan davaları geri çekenler, hâlâ akıllarını başlarına devşirmiyorlar. Hasbünallahüveniğmelvekil...
 • 1 Yıl Önce

gurbet

ak partinin en buýük ayibi bu dava bir an önce vaz gecilmeli bay kemal i affettim diyenler bu işleride gormesi lazim
 • 1 Yıl Önce

İsra 16

Biz bir ülkeyi (ve düzeni) helak etmek (ve çökertmek) istediğimiz zaman, oranın “mütref”lerine (yani; haksız ve hesapsız nimet ve servetle şaşıran ve devlet imkânlarıyla şımaran, ülkenin ileri gelen kimselerine) emrederiz (onlara fırsat veririz) ki, orada her türlü fısk-u fesadı (haksızlık ve hayâsızlığı) yapsınlar... Böylece orası için (azap ve helak) sözümüz hak olur. Biz de o (diyarı ve düzeni) darmadağın edip (yerin dibine batırırız).
 • 1 Yıl Önce

FİLMLER

Şu aşk ihanet ihtiras nefretin içice arapsaçı gibi işlendiği diziler filmler yokmu...millette dünyayı,hayatı,devleti,iktidarı,ikbali,istiklali böyle birşey (film) gibi sanıp düşünüp yaşamazmı....!?! EH NE DİYELİM FİLM GİBİ BİR AŞK-NEFRET DEVLETİ ÜLKESİ TOPLUMU...Bu ülke insanının çoğu aklı ile değil duygu-çıkar motivasyonu ile yaşar...HERŞEY FİLM GİBİ...halüsinasyon hipnoz gibi..modern büyü büyücülükte tamda bu.....büyü yaparsın aşık edersin büyü yapar nefret ettirirsin....AKLIMIZA MUKAYYET OL YÜCE YARATAN..
 • 1 Yıl Önce

Okur

Ben "seni kiliclarimizla duzeltiriz" sözünü önemsiyorum. Her Müslümanı n da bu söz çerçevesinde yaşaması gerektiğini yani gerçeği bilme ve bildiği ile davranış sergilemesi gerektiğini düşünüyorum.
 • 1 Yıl Önce

Mihâl

İŞİN ÖZETİ DOLARI , EUROSU OLAN KAZANDI , OLMAYAN KAYBETTİ .....hele bir de döviz borcu olan duman oldu .... ORMAN DA , KURAL YİNE DEĞİŞMEDİ .... Sözün özü; son bir haftada " BÜYÜK BALIKLAR KÜÇÜK BALIKLARI bir KEZ DAHA YEDİ "vesselam!.. ....
 • 1 Yıl Önce

 asla ödün vermemek:

“Davud sapan taşı ile Tanrı Kral Calud’un işini bitirdi”
 • 1 Yıl Önce

Helal olsun

Sayin Yazar neden bugunu yazmiyorsunuz gesmis gesmiste kaldi gelecek gelecekte bugune odaklanin.
 • 1 Yıl Önce

Serkan aydın

AKP nin içindeki bu şımarık riyakar ve menfeatci kesim yüzündn akp çok oy kaybetti ve hala kaybedicek.bunlr davayı istismar eden takiyeci Tek dertleri makam mevki unvan çevre ihale para olan akp içindeki İrlandalılr.abdurrahman Dilipak gibi davanın cefasini çeken birine Yaptıkları zulüm ortada..dilipakin manidar ve rasyonel dostça tavsiyelerini,ikazlarini,ihtarlarini akp ye yapılan iftira buhtan ve kötülük olarak lanse ettiler.tek dertleri gerçek yüzlerinin görünmemesi maskelerinin düşmemesi idi....bu gunku yazıniza yoruma gelince bahsettiğiniz gbi özellikle peygamberler ve dinler tarihinden verdiginiz örneklerde olduğu gbi hakkın yolundan gidenler ,batilin karşısında duranlar sürekli kaybetmis bir muddet sonra birbirleri ile de ihtilafa dusmus ve catismis..insanin aklina geliyor hal böyleyken hak yolunda giden biri neden bu dunya da mücadele etsin ki?neden kendini yıpratan bir sorumluluğa girip sonunda asla muzaffer olamiycagi galip gelemiycegi bir savasin icine girsin(bu dunya da ki kazançdan bahsediyorum ahirette ki değil)....bosa kürek cekmek değil mi bu?belki bir cok insanın motivasyonu etkilemez bu durum ama beni olumsuz yonde etkiliyor ve pasifize ediyor..
 • 1 Yıl Önce

יום

Geçmiş olsun Sayın Dilipak. Türkiye’de kadın cinayetlerinden ve haksızlıklardan bile fazla işlenen bir suç varsa o da şirktir. Ama müslümanlar genelde işin ucu kendilerine dokununca gördükleri için böyle şeylere verdikleri tepki çok geç oluyor. İnşallah bir gün şirk nedir ve ne halleri vardır diye bir program yapar diyanet vs
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Ali

Çoğu Yahudi kaynaklı bu hikayelere Küllüm inanmak şart mı hocam? Nuh tufanından sonra 40 kişi kaldı demişsiniz. Hepsi de İsrail'de mi hayatta kaldı. Nuhun gemisine binerek. Mesela Pekin, Tokyo, New York, Toronto, Moskova, Istanbul, Londra vs. buralarda yaşayanlar komple mefta mı oldu? Bu kaynaklarda anlatılanlar, Sümer tabletlerinde anlatılan hikayalerin benzerleri. Nuh'un tufanı mesela, bire bir Sümer hikayesi. Akıl süzgecinden geçirmeden, her anlatılana inanmak doğru değil bence.
 • 1 Yıl Önce

Selâmün aleyküm ve rahmetüllâhi ve bera kêtüh.

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم _____ مَن لَّمْ يَزِدْهُ مَالُهُۥ وَوَلَدُهُۥٓ إِلَّا خَسَارًا وَمَكَرُوا۟ مَكْرًا كُبَّارًا (21-22) Nûh dedi ki: «Yarabbi! Şüphe yok ki onlar bana isyan ettiler ve malı ve evlâdı kendisine hüsrândan başka bir şey arttırmayan kimseye tâbi oldular. Ve pek büyük bir hile ile hile eder oldular.» { Nûh Suresi 21.-22. Ayet Meali } ________ وَقَالُوا۟ لَا تَذَرُنَّ ءَالِهَتَكُمْ وَلَا تَذَرُنَّ وَدًّا وَلَا سُوَاعًا وَلَا يَغُوثَ وَيَعُوقَ وَنَسْرًا Ve dediler ki: «Tânrılarınızı bırakmayınız, ne Vedd´i, ne Süva´ı, ne Yegûs´u, ne Yeûk´u ve ne de Nesr putlarını terkeylemeyiniz». {Nûh Suresi 23. Ayet Meali} ________ وَقَدْ أَضَلُّوا۟ كَثِيرًا ۖ وَلَا تَزِدِ ٱلظَّٰلِمِينَ إِلَّا ضَلَٰلًا «Ve muhakkak ki, birçoklarını sapıklığa düşürdüler. Ve (Yarabbi! Sen de) O zalimlere sapıklıktan başkasını arttırma.» {Nûh Suresi 24. Ayet Meali} ________ مِّمَّا خَطِيٓـَٰٔتِهِمْ أُغْرِقُوا۟ فَأُدْخِلُوا۟ نَارًا فَلَمْ يَجِدُوا۟ لَهُم مِّن دُونِ ٱللَّهِ أَنصَارًا Günahlarından dolayı suda boğuldular, sonra ateşe atıldılar. Artık kendileri için Allah´ın ötesinde yardımcılar bulamadılar. {Nûh Suresi 25. Ayet Meali} ________ وَقَالَ نُوحٌ رَّبِّ لَا تَذَرْ عَلَى ٱلْأَرْضِ مِنَ ٱلْكَٰفِرِينَ دَيَّارًا Ve Nûh dedi ki: «Yarabbi! Yeryüzünde kâfirlerden bir şahıs bırakma.» {Nûh Suresi 26. Ayet Meali}/// ________ إِنَّكَ إِن تَذَرْهُمْ يُضِلُّوا۟ عِبَادَكَ وَلَا يَلِدُوٓا۟ إِلَّا فَاجِرًا كَفَّارًا رَّبِّ ٱغْفِرْ لِى وَلِوَٰلِدَىَّ وَلِمَن دَخَلَ بَيْتِىَ مُؤْمِنًا وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَٱلْمُؤْمِنَٰتِ وَلَا تَزِدِ ٱلظَّٰلِمِينَ إِلَّا تَبَارًۢا (27-28) «Şüphe yok ki, sen onları bırakırsan kullarını saptırırlar ve facirden, kâfirden başkasını da doğurmazlar. Yarabbi! Bana ve babama, anama ve haneme mü´min olarak giren kimseye ve mü´minler ile mü´minelere mağfiret buyur ve zalimler için helâkten başkasını arttırma.» {Nûh Suresi 27-28. Ayet Meali} ______ صَدَقَ اللّهُ العَظِيمُ“Yüce Allah doğru buyurdu“ ______ .امين يا ربل امين __ Selâmün aleyküm. Fî emênilleh.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Şerif (geçmişteki şimdiki ya da gelecekteki sesi duymak)

Değerli hocam uçsuz bucaksız evreni yaratan ve bu konuda hiç bir zorluk hisetmeyen yüce Allahu Tealanın bizim akıl oyunlarımıza ihtiyacı yoktur.Allah c.c bizim isteyerek ona tâbi olmamızı beklemektedir ve bu konuda da bize yardım etmektedir.Mekkenin ileri gelen zengin kendince asil makam sahibini bir görme engelliye değişmemişti (peygamber öznelinde, bütün insanlığa bir sesleniştir amâ olayı) Cengiz Hanın onca zafer elde etmesinin temelinde komutanlarını seçerken sarf ettiği şu sözler bizim için ibretliktir :Ben bir kişinin asaletine değil (Moğol karda komutanlar soylulardan seçilirdi) yüreğinde taşıdığı cesaret ve yeteneğine bakarım.Biz Müslümanlar olarak özümüze gelmekten başka bir çaremiz yok.Faizi zinayı kumarı cinayeti rüşveti,gıybeti,haram olanları tartışıp onları kendimize göre yontma hakkına sahip değiliz. Değişmesi gereken biziz Allah'a teslimiyet de budur.(hatırlayın bazı cemaatleri dini o kadar kendilerine uydurdular ki sonunda İslam dışında herşey oldular) Yaptığımız herşeye dini ya da akli gerekçeler bulmaktansa tüm kainatın güneşin ayın yerdeki karıncaların yaptığını yapalım akdimizi yerine getirelim.Not:Size kırgınım ,sebebi faizin arapcça karşılığı ribayı sanki iki farklı kavrammış gibi sunduğunuz o günkü yazınız.Peygamberimiz s.a.s daha nasıl anlatmalıydı" ribanın HER TÜRLÜSÜ ayaklarımın altındadır.
 • 1 Yıl Önce

‘tenks givink’ eylenme gunü

amerikada bugün ‘thanks giving’: geri zekalı anadolu yerlileri de ‘efsane cuma’ diye bir şey yaparak ana kıtaya paralellik arzettiler. (türkün hoşuna giden her şey ‘efsane’ dir zaten) bu tarz türkler boş zamanlarında da ‘kahrolsun amerika’ diye de bağırıp eğlenirler. kol ve bacaklarında da amerikan tatuuları, kulaklarında ise Amerikan piercink’ leri vardır bunların ayrıca.
 • 1 Yıl Önce

evet, hakkaten öyle be,

halk dediğin 6 ay asgari ücret ne olacak onu konuşur. bu her yıl böyledir. yılın geri kalanını: ‘meteoroloji uyardı şemsiyenizi yanınıza alın, fındık alım fiyatı, ekici tütün piyasası, kızın oğlanın koleji ve benzer zart zurt’larla geçirir, her yıl muntazaman tekrarlar aynı şeyleri. sen de akpartinin şişman yaşlı kadınlaralıyla oyalan, mahkemeye git gel, ne var yani, işin ne ki, sevaptır.
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23