• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Faiz Cenneti Türkiye ve Organize İşler

21 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Vehbi Kara

Sedat Bey e ikazı için teşekkür ederim. Faiz Bataklığı başlığı daha doğru olurdu.
 • 1 Yıl Önce

Sedat

Hocam yazınızı okumadım(geç saatlere gördüm ;zamansızlıktan) , eleştirim yazınızın başlığına. Sizin gibi nezih ve hassas düşünceli bir insanın böyle bir tanımlama yapmasını size konduramıyorum. Sanırım ne demek istediğimi anladınız.
 • 1 Yıl Önce

Faizsiz Sistem geliyor,

Recep tayyip erdoğan sayesinde kurtuluruz, faizden, kurtulursak şayet. chpkk hdpkk ipkk devakk gelecekkk için olması gereken dir.
 • 1 Yıl Önce

Bir

Türkiye yi, Rabbim faizin şerlerinden korusun, ALLAH, IM cümleten faizden sana sığınırız, ALLAH IM faiz belasından, kurtar, Cümleyi. ALLAH IM Cümleten faiz lobisinin şerlerinden sana sığınırız. ALLAH IM faiz lobisinden kurtar Cümleyi
 • 1 Yıl Önce

İslam Ekonomisi

İslam serbest piyasa ekonomisini emreder. İslam iktisadi in iki önemli konusu vardır. İki şartı da diyebiliriz. Bir faizin haram kılınması. İki zekatını verilmesi. Bu yapılmadan İslam ekonomisinden bahsedilemez.
 • 1 Yıl Önce

hasan

 • 1 Yıl Önce

Hüsam

Faiz bir yana, liranın alım gücü avro ve dolar karşısında sürekli azalıyor. Önce liranın alım gücünü sabit tutacak tedbirler gerekli. Nerde İslam ekonomisi, bilen var mı, aklına geldi mi birinin hiç?
 • 1 Yıl Önce

Faruk BEKCAN

20 Yıldır ne için çözmediler şu faiz ve enflasyon sorununu...?  
 • 1 Yıl Önce

engineer

faiz ve enflasyon bir yönetim biçimi, 70 yıldır merkez sağ iktidarlar tarafından benimsenen ve halen yürürlükte olan ve benimsenen yönetim şekli, milleti iliklerine kadar sömüren yönetim biçimi 18 yıldır da kaparti tarafından başarıyla uygulanıyor, bu yönetim biçimine müstehakız demekki, aleykema yestehek budu bize müstehak, sureti Haktan görünüp milleti faiz ve döviz zulümüyle inim inim inleetenlerin Hak katında hesabı çetin olacak
 • 1 Yıl Önce

Ömer

Vehbi bey makalenize tamamen katılıyorum . Faiz beladır her kötülüğün ana kaynağıdır . Enflasyon da yani pahalılık da büyük sıkıntı . Buna çare üretim artacak tasarruf olacak gereksiz ithalat olmamalı . İhracat güzel sma içeriyi pahalandırıyor . İşin özü ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız . Devlet gereksiz borçlanmadan kaçınmalı . Erbakan modeli gelmeli .
 • 1 Yıl Önce

Mertürk

Faiz bir sonuçtur,sebep üretmeden tüketmek tir. Sebep üretim tüketim dengesini tutturamamaktır. Sebep, ürettiğinden fazla tüketip dış borca sıcak para ya mahkum olunarak, bunun doğal sonucu artan döviz ihtiyacından dolayı döviz fiyatının artması ve döviz fiyatının artması sonucu uzun yıllar düşük kur ile aramal ve hammadde bakımından aşırı dışa bağımlı hale geldiğimiz için maliyet kaynaklı enflasyonun artmasıdır. Tedavi, üretime dönük yatırımların teşvik edilerek yerli üretimin desteklenmesi ile aramal ve hammadde bakımından aşırı dışa bağımlı halden çıkmaktır. İnşaat rantı ile paraları betona gömmeden önce ,inşaatlarda kullanılan yerli üretim malların bile aramal ve hammadde sini yerli olarak üretimi için her türlü teşvik verilerek yerli üretim yapmaktır. Şimdiki haliyle inşaat maliyetinin enaz yarısı kadar para döviz olarak dışarı gidiyor. Yani şimdiki haliyle inşaat ekonominin lokomotifidir deyip inşaat desteklenerek ülkenin mezarı kazılıyor. İçimizdeki kriptolar bunu destekliyor. İnşaatta kullanılan yerli üretim çeliği bile üretirken, çelik hurda olarak ithal ediliyor, çeliği eritmek için kullanılan elektiriğin yarısından fazlası ithal kömür ve ithal doğalgaz dan elde ediliyor. Bunun gibi inşaatta kullanılan yerli PVC, elektrik kablo,boya izolasyon malzeme vb aramalar ve hammadde ithal dır. Yani inşaatta kullanılan doğrudan ithal mal dışında yerli üretim birçok malzemelerin bile aramal ve hammaddesi ithal dır. Yani bu kadar yüksek dolaylı dolaysız ithal girdi olan inşaat ile ülkenin mezarı kazılıyor. Mantıklı olan yerlilik oranını artırmaktır. Allah bir çok ayette hiç akletmez misiniz diyor
 • 1 Yıl Önce

muhalefet

Allah kalemine güç versin
 • 1 Yıl Önce

Beyhude

Devleti yönetenler de bu tarikatların içimize sızmış elemanları olmasın. Zira bu dediğiniz çevrelerle ilişkileri gayet iyi..Soros a laf atanlar onlarla ilk görüşen kişiler olmasın.
 • 1 Yıl Önce

YABAN.

ÇOOK, güzel bir yazı, ALLAH cc razı olsun, sizi büyüten Anneniz Babanızdan da ALLAH cc razı olsun. AÇIKLAYIN, EMBESİLLER anlıyana kadar açıklayın, lütfen
 • 1 Yıl Önce

Cem Erdem

Beyin herkese lazım ..
 • 1 Yıl Önce

eyüp yılmaz

aynen böyle.. bizde satilmış çok aramadığın kadar.. halka düşman bürökrat aydın! rütbeli alçak satılmış çoook.. ahmak da çok ülkemizde.. devlet önce kendi alacak faizlerini silse alacağını faizsiz 90 taksite bölse dedikmi, olurmu? diyorlar..esnafı milleti banka kapılarında kredi dilendirmek var iken! vay alçklar..vay.
 • 1 Yıl Önce

faiz gavur ekonomisinin ana direğidir

evinize giderken cebinizde 10 TL varsa, taksiye değil minibüse binmek zorundasınız, ya da yörümek; bunun bilimle falan alakası yoktur aşikardır zaten. devlet de faizi yükseltip parayı topluyor, ya da tersini istediği zaman faizi düşürüp yatırımı körüklüyor. bu iktisadın bilimle milimle ne ilgisi var? 5, 10 parametre var, pilotun uçağı uçururken onlarla oynadığı gibi oynuyorsun işte hepsi o..
 • 1 Yıl Önce

AHMED

Kaleminize sağlık Vehbi Bey. Hükumet faizleri yükseltince neden yüksettin diye, düşürünce neden düşürdün diye bağırıyorlar. Beyaz Türkler 90 yıl halkı sömürdüler. R. T Erdoğan'ı bu ülkeye sanki Allah gönderdi. Ülkemize çağ atlattı. Otoyollar, köprüler, hava alanlari,SİHA, IHA lar yapıldıkca kuduruyorlar. Ama utanmadan Mersedesleriyle o yollardan geçiyorlar. Yıllardır düşünüyordum. Ülkenin %75 i dindar- muhafazakar. Ama 15 tane sol gazete, iki tane sağ gazete var diye. Allaha şükür artık muhafazakar, dindar kesimin de yayın organları var.
 • 1 Yıl Önce

Mutmaine

Faizi savunan ve müslümanım diyen varsa ! Ya KuranıKerimi hiç okumamış , AllahuTealanın emrini henüz bilmiyordur ...Yada içimizdeki inanmış görünen münafıktır....bunları ben söylemiyorum ! İslam dini ister beğen ister beğeme faizi yasaklıyor..ben istediğimi yaparım bu devirde sanane diyorsan mahşerde sonucunada itiraz edemeden katlanırsın, bu kadar basit ! Ne oldu zoruna mı gitti ? Yine en problemli işker REİSe kalıyor , 80 yılın çarpıklığı inşallah düzelecek.
 • 1 Yıl Önce

ylz

vergi + üretim yapabilmek için ithal ara mallara duyulan ihtiyaca binaen gümrük ek vergilerin alınması sonucu üretim ve istihdamda azalmaya bağlı olarak yapılan zam = enflasyon.
 • 1 Yıl Önce

Cvb

Tabiki faiz olmasın da enflasyon ne olacak?
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23