• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Harari ne demek istiyor?

69 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Alkaç

İslam'da parti purti yoktur. Tek yol Kur'an. Ne mutlu bu HAK yolunda yürüyenlere. Dünyanın şeytanları çok çok. Bu Dünya kâfire cennet, olur müminlere zindan... Selâm ve dua ile İnşallah...
 • 1 Yıl Önce

MARUF

Abdurrahman bey gri listeye girmemiz niye gündeminize girmiyor?..
 • 1 Yıl Önce

Cvb

Abi harari bir tarafa devletin çok nüthiş harcamaları var. Bu gidişat iyi değil. İsraf büyük boyutlarda. Gelir ne gider ne misal olarak bir ailenin 5000 lira geliri varken 10000 lira harcarsa sürekli açık verecek bütçe bu bòyle gitmez gidemez.
 • 1 Yıl Önce

KEMAL

Bunlarla uğraşın Abdurrahman bey: Tokat merkeze bağlı Çamağzı Köyü Muhtarı Mustafa Keskin, 3 yıldır İl Özel İdaresi’nden hizmet alamadıklarını belirterek, köyün girişine “(RTE) Reis’ten başka Ak Partili hiçbir siyasetçi Çamağzı köyüne giremez” tabelası astı. Keskin, “Benim hizmet alabilmem için birilerinin adamı mı olmam lazım. Bir kepçeyi alamıyoruz. Sulu tarımdan susuz tarıma geçtik. AKP’li siyasetçiyi bu köyde kabul etmiyoruz” dedi. Cumhuriyet'ten Savaş Kalkan'a konuşan Mustafa Keskin, 3 yıldır susuzluk sorununa çözüm bulamadıklarını anlattı: “Elli yıldır su pompasıyla arazi suluyoruz. Yeşilırmak havzasının ilk ovası burası, susuzluktan arazilerimiz yandı. DSİ müdürüne her şeyi anlatmama rağmen müdür bize zulüm eder gibi sulu tarımdan susuz tarıma geçtik. Süt, et, şekerpancarı, sebze, silajlık mısır üreten bir köy olmasına rağmen, arazimizi üç yıldır sulayamıyoruz. Milletvekillerine bu durumu arz ettim hiçbirisi ilgilenmedi. İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, üç yıldır köylere bir tane hizmet getirmiyor. Kafelerden çıkıp köylere bir kere adım atmıyor. AKP milletvekili Özlem Zengin onu oraya oturtturdu, kendisi Tokat’ın milletvekilimi, Ankara’nın milletvekili mi bilmiyoruz. Biz milletin derdiyle dertlenen, ilgilenen milletvekilleri istiyoruz. Bu tür idarecilerden bıktık artık, bıktık." 30 yıllık baraj projesinin bir türlü tamamlanamadığını belirten Keskin, “Ne zaman ki bu AKP’li vekiller geldi, bizim baraj projemiz durdu. Köylü burada arazisini sulayamıyor. Biz Reis'ten başka hiçbir AKP’li siyasetçiyi bu köyde kabul etmiyoruz. Üç yıldır direndik en sonunda isyan noktasına geldik. AKP’ye oy verirken düşüneceğiz” dedi.
 • 1 Yıl Önce

ALLAH'IN 1 KULU

NURAN DEVRES ORTALIKTA FAZLA GÖRÜNMEYİN 
 • 1 Yıl Önce

Ebû Zer

evet dostlar , yoldaşlar .... türküde ki gibi "ziyaret çarptı bizi " ....  
 • 1 Yıl Önce

NURAN DEVRES

Nimetler salkım salkım. Sana da çöpü kaldı ey halkım!
 • 1 Yıl Önce

Çarpıldık cümleten

Bu kadar saçma sapan abuk subuk işler oluyor,rezillik rüsvaylık denen bir şey vardı...EYVAH REZİL OLDUK İNSAN İÇİNE NASIL ÇIKARIZ..diye korkardı insanlar......OLAN BİTENLERE BAKINCA BU KALMAMIŞ...GÖRÜLÜYOR..?! Bİ DÖRT AYAK ÜSTÜ YÜRÜNMEDİĞİ KALDI..toplum ülke mundar oldu gitti..helal kesim olmazsa yemem diyoruz ama her herzeyi yiyoruz.....bırak et mundardı değildiyi yiyen kendi helalmi acaba...esas mundar kendimiz olmuşuz haberimiz yok...fesübhanallah.. DURUMLAR VAHİM...
 • 1 Yıl Önce

M kemal

Sayın yazar.sayin erdogan ve Ali erbas hoca bu ulkeye bir iyilik yapmak istiyorlarsa vede samimi musluman iseler Şunu yapmalri Farz oldu; CAMILERIN GIRIŞ KAPISINA COCUKLAR CAMILERDEN KIMSE KOVAMAZ KOVAN KENDI KOVULUR diye bir yazı yazmazlarsa YEDIKLERI HARAM GIYDIKLERI HARAM Allah katinda musuldurler.Vede Cami tuvaletleri Turkiye gelende tamamen ucretsiz olmali utanilacak seyler bunlar ya.Birde cogu camide kadinlar lavabosu ve abdest alinacak yer yok lutfen hukumet duyarli olurmu ACABA YOKSA KINANACAK HALE DUSERLER .kimse kimseyi camilerden kovmamali kovan kisinin kafasi ni gozunu Kiracak yasalar Bir an once Cıkmalı.
 • 1 Yıl Önce

Allah 1 dir

Allah ın birliğine iman edelim. Işittik ve itaat ettik diyerek Allah in birliğine iman edelim. ALLAH azze ve cellenin şerri ölçüler doğrultusunda nizamini yeyüzünde medine modelini referens alarak islamı hakim kilalim. Ailemizi, ekonomimizi, tarimimizi, tabiati, ordumuzu, siyasetimizi ve ders müfradatlarimizi Tevhide dayali dizayn edelim ki küffar ve iblisin doslarinin üzerimizdeki zulmü bizden teyet geçsin. Önce tevbe edelim sonra Allah azze ve celleye olan ahdimizi tazeyelim.
 • 1 Yıl Önce

Toplu attıkça yürekler..

Hepimiz bugünden başlayarak, doğru yoldan şaşmamak için daha dikkatli olsak ve her akşam namazında, Tebbet suresi okuyarak, dünyayı idare etme heveslisi şeytanilerin zillete düşmesi ve zulmün bitmesi için niyet etsek, Allah'ın izni ile şerlerinden zulümlerinden kurtuluruz diye bir nasihat işitmiştim. Bunu yapmak için bir işaret fişeğine ihtiyaç yok. Haydi bugün başla. Hani karınca bile su taşımıştı ya, ..
 • 1 Yıl Önce

2222

ORDU...futbol maçı öncesi...matbaada kırpıklanan ders kitapları...havalara savrulan bayrak ve ayetlerden konfeti.......TOP POP BOP...Sapıtmanın şaşırmanın cahillikte zivanadan çıkmanın bir örneği daha....EYYYY TUHAF YARATIKLAR,,,Bu ülkenin beğenmediğiniz "ayyaş sarhoşları" bile üç aylarda içkiyi bırakır,yerde arapça kitap bulsa kurandır diye temizler siler rafa koyardı..DİNİ ESAS SİZDEN KURTARMAK LAZIM..
 • 1 Yıl Önce

1111

İnek hırsızı fedailiğe,at hırsızı dalkavuğa,tefeci sponsorluğa oynuyorsa..bunlardan ve bunlarla anılmaktan kork...sana nasihat edenleri dinle..yanılma,nasihatçiler uyarıcılar sandığın gibi kötü adamlar değildir.
 • 1 Yıl Önce

KAVALA

Hocam Kavala'ya özgürlük twettiniz hâlâ dururken yazınızı okumak bana enteresan geldi. 
 • 1 Yıl Önce

Ahmed 61

Denizi dinleyin :zübük filmini tekrar,tekrar izleyin,yetmedi aziz nesin'in,nazım hikmetin,karl marx'ın,daerwin'in hikmet dolu kitaplarını okuyun.Başka nasıl gavur olunur....
 • 1 Yıl Önce

Balak Gazi

yalnız değilsin hepimz aynı durumdayız üstad ... Allah'ın Dininin ve cumhuriyetin kıymetini bilip , olabildiği kadar gençlere ulaştırmak lazım üstad .... ata tohumu bir tane bile olsa yaşamalı ....GDO'lu tahrif olmuş , edilmişler heryerde .... genetiğiyle oynanmamış ata tohumu tek çıkış yolu ..... heryerde sıkıntı ; aracı , komisyoncu , ruhban sınıfta .... Dinin de , cumhuriyetin de baş belası komisyoncu ruhbanlar ....
 • 1 Yıl Önce

Ferhat

Hocam bu olup bitenler kesinlikle Allah azze ve cellenin iradesi dışında geliştiğini zannederek kendi sapıklığımız içinde bocalayanlardan olmayalim, fakat iblis ve onun yeryüzündeki kabalacî azgin ve bozguncu işbirlikçileri ziyonistler yeryüzünü fesad ve ifsada boğarak ilahlikntasladiklari bir gerçektir. Burada biz nerede duruyoruz o çok mühim. Hakki batildan axirt edebiliyormuyuz ve Hakkin etrafinda toplanabiliyormuyuz. Yoksa Hakka dua eder gibi şerre dua ederek batilin peşinden ve şeytanin ordularinin ayak izlerinden giderek kendimizi zelil mi ediyoruz. Şeytan ve ordulari bize yeryüzünde bir cennet vaad ederek bize emr olunan dosdoğru yolun ortasina oturarak bizi Allah yolundan alakoyarak sapitanlardan yapanilmek için üstün çaba harcamaktalar. Nitekimde ken nizam, felsefe ve ideolojilerine bize inandirarak her alanda bizi kendi peşlerine takmayi başardilar malesef. Bizde inandim demek ile yakamizinin salinivereceğini zannediyoruz hala.
 • 1 Yıl Önce

Mustafa

Bu kadar çok konuşup az okuyan ve düşünen bir yorumcu topluluğu geri kalmışlığımızın nedenlerini anlamamızı sağlıyor. Şurada yazıp atıp tutanlatın kaçı bahsedilen Diamond ve Harari'nin kitaplarını okudu acaba. Muhterem Dilipak ise ayrı bir alem. O ise bu kadar çok şeyi okuyup herşeyi tersinden işine geldiği gibi anlayanlardan. Bu kadar aşı olmayın diye atıp tutarken kendisi ve çoluk çocuğu aşı oldu mu olmadı mı merak ediyorum doğrusu.
 • 1 Yıl Önce

Realizm

Maocular koruyucu,ülkücüler fedai,liboşlar finansör,ruhbanlar sipariş fetvacı,mafya oyun kurucu....ülkenin haline bak....YAKIŞIR BE....BU TOPLUMA BU YAKIŞIR..
 • 1 Yıl Önce

KEMALİST

şimdi malını satan bir satıcı toptancıya gidince daha önceden kazandığı, cebindeki, ka'rını da ortaya koyup yeni mal alıyor ,sonrası, bu kişi yeniden kar edecek mi? hayır!bugün çin'de elektrik enerji sıkıntısı var peki mal ve hizmetlere büyük fiyat artışları daha da gelecek en basit ürünler kozmetik bile uçacak o sebeple kozmetikciler etiket bile koymuyor dijital anlık zamları yansıtıyor sistemden dolara göre...
 • 1 Yıl Önce

sözde muhalif medyada sanki akp sonrası dönemde iktidara gelince hesap soracaklar gibi yapma eğilimi sezdim! 17 senedir burada bana uygulanan aileme yapılan zulümlere ses etmemiş destek vermiş odatvsyile halk tvsiyle faik trakıyla çubuk'ta  ke mal'iyle erol ..tercimleriyle ben köylü memet olduğum için onlar iktidara gelince yenimahalle karakolundaki polisleri sürecekler ohhh hakkım alındı rahatladım diyecem buna inanacam sanıyorlar! ULAN ... ŞU AN NEDEN SÖYLEMİYORSUN ANKARA'DA ADAMIN EVİNDEN CANLI YAYIN YAPIYORLAR DİYE! YARIN NAPACAĞIN BELLİ BUGÜN NASIL 2004'TE EVİMİ RÖNTGENLEYİP O ATEİST AĞZIYLA "AİLENİN HER FERDİ AYRI BİR PENCEREDEN YAYIN YAPIYOR" DİYE DALGA GEÇEN SINAVA GİDERKEN DIŞARI ÇIKTIĞIMDA EROL  ..TERCİMLERLE BİR OLUP RASİM OZANOVİÇLE NAGEHAN ALÇIYLA İMELİH GÖKÇEKLE CEHAPEYLE BİR OLUP BENİ TAKİP ETTİREN TACİZ ETTİREN HAYATIMI YILLARIMI GENÇLİĞİMİ ÇALAN ... KE MAL'İN YANAŞMALARI! OL İKTİDAR DA GÖREYİM!
 • 1 Yıl Önce

Okumaz terane

Evet aynı terane varmı diyeceğin mal? Senin gibiler anlasın diye tekrarlıyor ama nafile sana beş doz biontech öneriyorum bir an evvel imamın kayığına bin kurtulsun dünya
 • 1 Yıl Önce

Ferhat

Isra suresi 16. Ayet "Biz bir ülkeyi (ve düzeni) helak etmek (ve çökertmek) istediğimiz zaman, oranın “mütref”lerine (yani; haksız ve hesapsız nimet ve servetle şaşıran ve devlet imkânlarıyla şımaran, ülkenin ileri gelen kimselerine) emrederiz (onlara fırsat veririz) ki, orada her türlü fısk-u fesadı (haksızlık ve hayâsızlığı) yapsınlar... Böylece orası için (azap ve helak) sözümüz hak olur. Biz de o (diyarı ve düzeni) darmadağın edip (yerin dibine batırırız).
 • 1 Yıl Önce

ayaktakımıCHE

Salgın bahanesi ile "Küreselci Şeytani Çete'nin" tarafından kurulmak istenen ve sürü psikolojisi ile hareket eden kitleler tarafından bilinçsiz bir gönüllülüğü ile yeni bir Dünya düzeni kurulmuş olup, adı da: "Küresel KOMÜNİST Diktatörlüktür". *Komünizm; temel insan haklarını yasaklayan, günün 24 saatini kontrol eden ve insanın ölümüne kadar devam eden, insanlık tarihinin; en vahşi, en zorba ve despot yönetimidir...
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Sayın dilipak neden genetiği oynanmış tohumları biz dışardan alırız.Neden tohum üretim merkezlerimiz kapandı.Neden hep başkalarının yaptıklarıyla kiyamet koparırız.Tohumla nesil değişmez mi hastalıklar tranfer edilmez mi.Bizde kim gelirse gelsin yahudi hayranı
 • 1 Yıl Önce

vahdettin bayram

sayın dilipak gündemle ilgili yazılar yazmayı unuttunuz...
 • 1 Yıl Önce

The HU

özal ilk hazırlığı, yaptı fetö geliştirdi,şimdide yerleri sağlamlaştı TRANSHUMANS ların... sen bilimi milimi boşver "o bu işi biyolojik olarak yapmaya uğraşıyor"..biyolojiler zaten toprak,gübre olacak,böcekler yiyecek besin olacak....esas beyin transhumanlığı sakat,,,KALICI...?! Bilim bilim dediğin gitsin kumda oynasın.....ALASINI BEYİNLERDE VE KALICISINDAN YAPMIŞ TOPLUMUZ..
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Gelecek bilim ve teknikte diyor adam.Bilim ve teknik insanı esir mi alacak yani kendisini ilah mi edecek.Simdi de öyle değil mi.Kutsala ait şeyler gençlerin hayatından çıkıyor.Sanal bir hayat ve cennet inşa etmiş gencler.Peki bu hayat Allah 'ın nimetlerine nankorlukse bu sonumuz ne olacak.Olumler kuraklık deprem sek vs.Yahudiler armagedon teorisinde bile hristiyan evanjelistlere dünya bizim ahiret sizin olacak derler. Yani Allah 'ın kudretini düşünmeden plan kurarlar.E sonunda muttaki müslümanlar tarafından yok edileceklerini biliyorlar.Bizdende hiç korkmazlar.Rusya ve cini basndusman olarak görüyorlar.Frati kendilerine bağlı uşak olarak görürler
 • 1 Yıl Önce

????

"BİLİMİ" (dünya siyaseti ve ekonomik çıkarlarına göre işletilen bilimi) dindar muhafazakar yerli milliler ölümüne savunuyor artık..."DİNİ" (ruhban soytarısı üçkağıtçılarının çıkarına göre işletilen)liberal kapitalist eski komunistler maocular ölümüne savunuyor artık....SENİN TRANSHUMAN DEDİĞİNE TÜRKÇEDE BİNLERCE YILDIR (herkesin affına sığınıyorum) ib.....lik deniyordu...BİLİM BUNA YENİ AD KOYDU...BU İŞİN ADI BUDUR..
 • 1 Yıl Önce

Ali

Siyonist yahudi, Şetanın askeri. Şeytan izinli kıyamete kadar, Kendi sesine kulak verecek, İhlâssız insanları azdırmak için. İnsanlar içinde şeytanın sesine en çok kulak veren, Dünya hayatını en çok seven, Müminlere en yaman düşman olan, Azgın yahudilerdir. İblis tuzak kurdu ve emretti. Allaha isyan edin, fıtratı bozun, insanlar içinde kötülüğü yayın. Sonrada diyin, biz ıslah edicileriz. Fravunun sihirbazları gibi insanları kandırmaya çalışın. Allah onları kahretsin, Şerlerinden insanlığı korusun. Amin...
 • 1 Yıl Önce

Sinan

devlet dairelerinin ,belediyelerin girişlerinde , makam koltuklarının arkasında "RÜŞVET ALAN DA VEREN DE LANETLENMİŞTİR "yazardı ....yine şahin ,doğan , kartalların sonraları da dobloların arka camlarında " HUZUR İSLÂMDADIR " yazardı ..... artık yazmıyor .... dine Haçlıların vermediği zararı verdi dinciler ....dindarlar değil dinciler .... dindarlar dinini yaşar , dinciler ise dini alır satar , rant sağlar ....aynı bugün gibi, tarih boyunca böyle olmuştur...
 • 1 Yıl Önce

Günçay Kırcalı

Afaki ve Haşhaşileri mutlu eden yazılar, Neden güncel Ali İhsan Karahasanoğlu yazılarının duyarlılığını görmüyoruz köşende...
 • 1 Yıl Önce

1234

Yorumları okuyunca,şuuru aklı ve bilgisi ortalamanın çok üstünde yazılar dikkat çekiyor..farklı bir okuyucu kitleniz var..trol,cahil,kişiler sizden kaçıyor gibi..farklı hatta çok farklı fikirlerden olan ama bilgi erdem seviyesi tutturulan bir alan olmuş..bu güzel ve iyiye işaret..üslup herkesi açığa verir..
 • 1 Yıl Önce

önümüzdeki kıtlığın sebebi elon musk mış :))

Muhalefet ülkede 7-8 milyon suriyeli var belediye ve kızılayın yardım kayıtlarından anlaşılıyor dedi.Bazıları 14 milyon diyor kayıtlı kayıtsız.Bu gidişin sonu GIDA KITLIĞIDIR.Bu ülke daha 30 yaşını doldurmadan ortalam 5.3 çocuk yapan suriyelilere yetmez.Ne buğday yeter ne arpa.Giderlerse tarım ve hayvancılık biter diyorlar yetkililer.Yahu bunların nüfusuna yetmez zaten bizim tarımımız.Dışarıdan alalım buğdayı.Suriyelilerden daha ucuza gelir buğday.
 • 1 Yıl Önce

kayserili

Onların tenekesi altın, bizim altınımız teneke oluyor. Bugün bazı şeyleri yeniden düşünmemiz gerekiyor. Onların bize açtığı alanda oynayarak onlarla rekabet edemeyiz. Daha fazla soze gerek yok.......
 • 1 Yıl Önce

####

Demokrasi siyaset stk vakıf örgütleşme v. s v.s zaten "TRANS" ın ta kendisi değilmi....insanın uyanığı işi bileni zaten trans "GEÇİŞKEN" be hoca..FARK SADECE ŞU; bilimde bu işe el attı...hepsini kenara itip tek başına kontrolü tamamen ele almak istiyor..BİLİMCİ TRANSLAR ŞİYASETÇİ TRANSLARLA koltuk kavgasında..bilime karşımısın EVET..(maymunlaştırmaya uğraştığı için)..milli yerli muhafazakar ruhban dinine karşımısın EVET....(domuzlaştırmaya uğraştığı için)...onurlu şerefli bilim insanına EVET...onurlu şerefli din bilginine EVET....geri kalan sözde bilim yada din savunucusu soytarı tayfasına HAYIR....
 • 1 Yıl Önce

Meryem

Katarda ülke dışında evlenmek yasak.Arabistan adı üstünde arapların milli devleti.Saddam kuveyt saldırıyor.Bunlar arap yüzyıllardır para için birbirlerini yiyorlar.Peki bunları göremeyen bizim saf insanımız niye ümmetde ümmet hikayeleri okuyor.Ümmet diye birşey yok.ARAP VE ONLARIN PARASI VAR
 • 1 Yıl Önce

Okur

İnsanlara çip takacaklarmış aşıda çip varmış birileri yalan söylüyor sizde yazıyorsunuz asıl bunlarla bizi sizi oyalarken alttan alta ekonomik hareketler yapıyorlar maden altın petrol kiropta para hareketleri yani olmayan uydurma şeyleri yayıp sizide bunun içine farkında olmadan dahil edip malı götürüyorlar
 • 1 Yıl Önce

Amerika israil arabistan üçlüsü

Ortadoğunun parası amerikanın ağzının sularını akıtıyor.Görünen şuki amerika bu paraların karşılığında Arap israil çıkarına film çeviriyor.Hem araplara veriyor hem yahudiye.İsrail suriyeden golan tepelerini aldı.Suriye hatayı gaziantepi şanlıurfayı kilisi aldı.İran 40 milyon türkü türkiyeye kovmaya hazırlanıyor.İran sınırındaki mayınların temizletilmesinin amacı bu.Amerika arabistandan 500 MİLYAR DOLAR ALDI.Karşılığında afganistanı verdi.Araplar kendilerine dükkan açar gibi yerleşecekleri ülke açıyorlar.
 • 1 Yıl Önce

Malkoç

Din ( şayet essahdan varsa ) aşk elden gitmez , ama vatan elden gider ...... yapılan budur ....Türk'e bir vatanı çok gördüler.... emperyalistler ve güya yerli ve milli !? işbirlikçileri.....başta kökeni bellisiz BAHÇELİ ....hem de din Allah kitap ezan vatan bayrak , ATATÜRKÇÜLÜK diye .... Hulusi efendi biz natoyuz demiş ....hepimiz NATO için, NATO Amerika için ...
 • 1 Yıl Önce

Ulaş

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bunun Türkiye'de yüzde 5 olduğunu kaydetti. Pakdemirli, "Gelişmekte olan ülkelerde üretim yüzde 85 civarında iken bu bizde yüzde 5. Bu şey demek oluyor , üreticimiz EKERKEN DİKERKEN, ektiğini, diktiğini, KAÇ PARAYA SATACAĞINI BİLMİYOR.... Yani baktığımızda günün sonunda HARMAN ZAMANI bir İDDİA oynanıyor. ..Çiftçimizle yıllar itibariyle bence sözleşmeli üretime geçmemiz lazım. Türkiye burada geç kalmıştır , dedi ... hepten de işe yaramaz , lüzumsuz değil tarım bakanlığı, mühim işlere de imza atıyor ....mesela , Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilere gelen haciz ve icralar konuşulurken farklı bir icraata imza attı.... Doğum günü gelen vekile, 499 liralık etiket taşıyan "iyi ki doğdun " kravatı gönderdi.... milletin hanım vekillerine de eşarp , fular .... hakkını teslim etmek lazım ..... bi gideydiler , millet ikrâh etti ..... önceden de bir sürü sakatlık vardı ama yaşama sevinci de , hayalleri de vardı insanların.. ...bunların yüzünden herşeyden soğudu millet , gençler gitmek istiyor .... Allah bildiği gibi yapsın ....
 • 1 Yıl Önce

++++

Yerli milli dindar kişi; BİLİME KARŞIMI GELEYİSUN.. ..?! Bilimci pozitivist kişi; DİNDARLIĞA YERLİ VE MİLLİLİĞE düşmanmısınız..?! ülke transhumans' a ÇOKTAAAANN GEÇMİŞ.......Yukarılarda trans işler tamam...altta biraz tereddüt oldu ama oda aşıldı tamamdır.....POZİTİVİST BİLİMLE,DİNİ ORTADA BULUŞTURAN BARIŞTIRAN TRANSHUMAN "AKILLI" ADAMLARSINIZ BE....TARİH SİZİ YAZACAK..
 • 1 Yıl Önce

TÜRKİYE KITASI

Suriyeli öğrenciye sormuşlar dünyada kaç kıta var.8 demiş.Avrupa Amerika Afrika....Türkiye demiş.
 • 1 Yıl Önce

Bekir

Sayın hocam malumunuz Rabbimiz biz kullarına gönderdiği kitapta iki dünyanın olduğunu:Gerçek ve fani dünya.Gerçek Dünyada iki bölüm Cennet mutluluk, Cehennem eza dolu olduğunu bildirmiş.Cenneti nasıl hak edeceğimizi bir yaşam tarzı ile mujdelemis.Fani Dünyadan nasıl fadalanmamiz gerektiğini Ayetleri ile müjdeledi.Bir birlik olun.2 Dinime sahip çıkın 3 rizginizi yerde,gokde ve denizlerde arayın buyurmus.Evet birlik olmusmuyuz hayır.Dinimize sahip cikmis miyiz Rum süresi 32 .Ayet gibi.3.Rizgimizi bilimsel olarak aramismiyiz hayır kim aramış ? Gayrimüslimler.Sonuç Rivayetlerden uzak Kur,animiza uygun ibadet :
 • 1 Yıl Önce

Uyuyun uyuyun horul horul uyuyun uyutun

Suriyeliler afganlılar giderse türkiyede tarım hayvancılık bitermiş.daha 25 yaşında 4 çocuğu olan suriyeli kadın giderse mi:) 60 yaşında 15 çocuğu olur bunun.et yemeyin ot yiyin ama vatanınızı koruyun.DIŞARDAN SATIN ALIN.ALDIĞINIZ BUĞDAYIN SURİYELİ ÇOBANDAN DAHA AZ MALİYETİ VAR.Bunlar buraya sizin sayınızı geçmeye gelmiş.
 • 1 Yıl Önce

arif korkmaz

Adamlar dedi 10 yıl kadar önce.Suriyedeki mayınları temizleyin siviller ölüyor koyunların bacağı kopuyor.Bir baktık bir kıyamet suriyelileri bombalıyorlar hopppp bizdeler.Adamlar dedi iran sınırındaki mayınları temizleyin eşşekler basıyor bacakları kopuyor (pkk) aklımıza UYARI TABELASI KOYMAK GELMEDİ.Bir baktık afganlılar işgale geliyor sanki ülkeyi yüzbinlerce akın .Avrupalılar yapıyor zannettik oysaki herkes kozunu paylaşmış pazarlıklar yapılmış.Bir senaryo yazılmış herkes rolünü oynuyor.YUNANİSTAN SURİYE BİLE ANLAŞMIŞ şurası senin bu kadarı benim
 • 1 Yıl Önce

Mihâl

iki devlet , birbirinden %100 farklı iki devlet kararı .... Gübre fiyatları bütün dünyada % 400 arttı ....Fransa ve diğer Avrupa ülkeleri karar aldı.... Gübre , petrol ve enerji fiyatlarında ki artışlar ÇİFTÇİYE YANSITILMAYACAKTIR .... karar bu ....bizde ne oldu derseniz ...TMO karar aldı , BUĞDAY alım fiyatlarını sabitledi ....
 • 1 Yıl Önce

Her oltayı yuttunuz çırpınsanızda kurtulamazsınız artık

Devlet dünyanın gözü önünde suriyelileri kurşuna dizemez.Vatandaş olarak siz ülkenizi savunacaksınız.Sizi akılsız miras yediler sizi :) Türkiye cumhuriyetinin bir günde icat edildiğinimi zannediyordunuz.Neredeyse bin yıllık osmanlının hatalarındanda ders alınarak kuruldu.terör örgütlerinin sayısı ipini bıraksan bini geçer.Tek bir HATAYI bile koruyamadınız.Korkunuzdan doğuda BAKKALLLLLL açamıyorsunuz be.Bir daeşli suriyeliyi ülkenizden kovmaya aklınız yok evinizi kiraya veriyorsunuz teröristlere.aRTIK HATAY GAZİANTEP ŞANLIURFA KİLİS bu ülkenin değil gitti gitti
 • 1 Yıl Önce

Dedem Korkut

Emevi ve Abbasilerin işgal ve istilalarına hayır diyen İmamı Azam Ebu Hanife'nin zindanda şehit edilmeden önce şöyle vasiyet ediyor : "Beni gasp edilmemiş topraklara gömün!", yine talebeleri arasında bulunduğu bir sırada vücudunu bir akrep soktu ve yere düştü. Talebeleri bu akrebi öldürmek isteyince; “Onu öldürmeyiniz, kendimi onunla tecrübe etmek istiyorum, bakalım haklarında hadis-i şerifte, “ ÂLİMLERİN KANI ZEHİRLİDİR ” buyrulan âlimlere dahil miyim?” dedi... Talebeleri akrebe baktılar, kıvrandı, büzüldü ve hemen öldü....( kast edilen kendilerine âlim süsü veren sahtekârlar hamânlar , yezidler , fettoşlar , gavuslar , ihale mütehassısı hazneviler, vakıf kisveli soygunculardır).... .
 • 1 Yıl Önce

Dedem Korkut

Emevi ve Abbasilerin işgal ve istilalarına hayır diyen İmamı Azam Ebu Hanife'nin zindanda şehit edilmeden önce şöyle vasiyet ediyor : "Beni gasp edilmemiş topraklara gömün!", yine talebeleri arasında bulunduğu bir sırada vücudunu bir akrep soktu ve yere düştü. Talebeleri bu akrebi öldürmek isteyince; “Onu öldürmeyiniz, kendimi onunla tecrübe etmek istiyorum, bakalım haklarında hadis-i şerifte, “ ÂLİMLERİN KANI ZEHİRLİDİR ” buyrulan âlimlere dahil miyim?” dedi... Talebeleri akrebe baktılar, kıvrandı, büzüldü ve hemen öldü....( kast edilen kendilerine âlim süsü veren sahtekârlar hamânlar , yezidler , fettoşlar , gavuslar , ihale mütehassısı hazneviler, vakıf kisveli soyguncular ).... .
 • 1 Yıl Önce

Thz

insan denen varlık geleceğe dair plan yapar yaptığı planın ne olduğunu bilen bir yaratıcı olduğunu nedense aklına getirmez. Allah insanın yaptığı planı bilirken insan Allah'ın yaptığı planı bilemez. Bu minvalde planların başarıya ulaşması bakımından Allah her zaman galip gelen olacaktır. Relaks olun
 • 1 Yıl Önce

aynı terane

Ne diyecek: Neurolink diyor, Kimeralar diyor, Klonoidler diyor, Humanoidler diyor, Siborglar, diyor, 5G diyor, Elon Mask diyor, Sentetik et diyor, aşı olma diyor vs..
 • 1 Yıl Önce

Serdar Günay

Atatürkün yolundan ayrıldığınızdan beri burnunuz pislikten kurtulmuyor.Atatürkün yolu müspet ilim yoludur,başka çözüm yooooooook...
 • 1 Yıl Önce

davinci

Bireylerin devletlerden zengin olduğu dönemleri yaşıyoruz.Kapitalizm bu gelişimini mutlaka tamamlayacaktır.Açlık oyunları filminde gördüğünüz dünyadasınız.Zenginler benim teröristtim kazanacak senin teröristin kazanacak oyunu oynuyor ortadoğuda.İyide eğleniyorlar çak çak yapıyorlar birbirlerine.Davutoğlu ve Hilaryi hatırlayın.Daha neler göreceksiniz.En iyi sistem dünya için Atatürkün kurduğu yarı kamusal yarı özel ekonomik rejimdir.Atatürkün bunu serbest piyasaya geçiş için yapmış olduğu söylenir.Bana göre her ülkede bu olmalı bundanda taviz verilmemeli daha iyisi bulunana kadar tabi.
 • 1 Yıl Önce

Cvb

Elektrik internet doğalgaz televizyon bilgisayar telefon betondan evler olmasada insan yaşayabilir. Tarım ve hayvancılık olmazsa insan hayatını nasıl sürdürebilir ki. Ne yiyecek bu insanlar taş mı?
 • 1 Yıl Önce

Muhteşem

Şu muhteşem yazıyı okuyupta aşı ol dayı aşıı diyen mallara herşey müstehak. Efennim gorku pompalayanouz diyenlerede müstehak. Kıtlık fransada başladı haberlerde seyrediyoruz ha bu sahte kıtlık aynı sahte pandemi gibi ama lüzumsuz çok olduğu için görmeden anlamıyorlar. Allah iyileri korusun kalanlar da neye layıksa o şekilde yaşasın.
 • 1 Yıl Önce

Mahir

piyasalar toz duman herkes konuşuyor , çaycı , çorbacı , çiftçi , pazarcı , emekli , imam , müezzin....bir tek maliye bakanı Lütfi Elvan yok ortalarda , gören eden yok .... fareli köyün KAVALCISI ....kavalın sihirli nağmelerine kapılıp kavalcının peşine düşen farelerin sonunu bir defa daha iyi okuyun , gerçi artık çok geç olabilir.... O YALAN BU YALAN AMA BU GERÇEK ....AKP GEN.BASK.YARD.VEDAT DEMİRÖZ ....tebdili kıyafet edip konuşmuş .... Elimizde para arzı çok. Vatandaşta para çok. Belki dağılımda eşitsizlik var. Onun için üretilen mal miktarı da zaten pandemide düştü. Fiyat yükselir tabi ekonominin kuralı bu. Ama bunu çözeceğiz. Faizler aşağı doğru iniyor. Yakın zamanda inşallah kurlar da aşağı doğru çekilecek. Stabil bir hale gelecek. Türkiye bu girdaptan çıkacak. Sıkıntımız var ama çok şey anlatıldı, yapıldı. Herkes elini vicdanına koyacak. Emekliye destek vereceğiz. Bu şartlarda yaşanmaz. Biz de onu biliyoruz. Asgari ücretliye destek vereceğiz. Gereğini yapıyoruz. 2005’te 10 ÇEYREK altın ederken asgari ücret 2021’de 4 ÇEYREK altın bile etmiyor .... Asgari ücretlilerin 15 sene öncesindeki gibi 10 ÇEYREK ALTIN alabilmesi için asgari ücretin bugün 8 bin TL olması gerekiyor....
 • 1 Yıl Önce

Davinci

ONLARIN TUTTUĞU ALTIN BİZİMKİSİ TENEKE demiş yazar.bu daha iyi günleriniz.YAPTIĞI İŞİN KARŞILIĞI TENEKE BİLE OLMAYAN KADINLAR VAR.herkesin neyi neden yaşıyoruzu binlerce yıldır anlamamış olduğunu görmek beni eskiden üzüyordu bugün yorumları okuyunca güldüm.Erkek bi yerde otursa bekçi diye maaş alıyor:)))kadın evde on iş yapıyor mesaisi yok hafta sonu tatili yok emeklisi yok.Sizin bu kafayla BUGÜNLERİNİZ İYİ GÜNLERİNİZ.İnsanlık bu zulmün bedelini mutlaka ödeyecektir.Kendinizi ideolojilerle kandırmaya devam edin.0 ELLERİNİZLE NE YAPTINIZSA ONUN KARŞILIĞINI ALACAKSANIZ.bunun kadını erkeği çocuğu zencisi beyazı yok
 • 1 Yıl Önce

Mehmet Ali

Hocam Harari'nin fikirleri anlattıkları bizim ezberlerimizi bozar. Dinlerin insanlar tarafından icat edildiğini, sürekli değiştiğini ve ekonomik, teknolojik gelişmelerle birlikte, Din'in etkisinin ve anlamının azaldığını söylüyor. Din insan icadı diyor, daha ne desin, kolay yutulacak bir iddia değil, hele bizim gibi bir ortadoğu ülkesinde. Teknolojik, Sosyal vs. Gelişmelere göre kendini değiştirmezse, adapte etmezse Yahudilik, Hristiyanlık, İslam yada Hinduizm gibi dinlerin zamanla yok olacağını öngörüyor. Yeni din merkezinin artık Ortadoğu değil, Silikon Vadisi olacağını söylüyor. Hariri'nin Kitaplarını okuyanlar bilir, tutarlı ve basit dille anlatır, ikna edicidir ve bu yüzden özellikle kökten dinciler için büyük tehtitdir bu yazdıkları. Gelecek öngörüleri, tartışmaya açılır elbette, olur olmaz kısmen olabilir gelecek tasavvuru. Ama özellikle İnsanlık tarihi, gelişimini ankattığı kitabı ( Sapiens ) jeoloji, paleontoloji, evrim bilim destekli, yani delilleri koya koya yazdığı, derlediği keyifle okunacak bir kitap. Okuma listenizde olsun.
 • 1 Yıl Önce

Yeni bir din...

Fakirlere öbür dünyada cenneti vaad ederek kendileri bu dünyada cenneti yaşayan zenginler; fakirlerin bu hikayeyi artık yemediğini görmüş olmalılar ki, fakirler için bu dünyada sanal, sahte bir cennet ve yeni bir din oluşturma işine girmişler.
 • 1 Yıl Önce

Deniz

aklı olmayanın dini de olmaz , imanı da .... bir kez daha söylüyorum herkes ZÜBÜK FİLMİNİ SEYRETSİN , SEYRETMİŞ OLANLAR BİR DAHA SEYRETSİN .... dünü , bu günü bir de aklını başına almazsa ebediyen yuvarlanacağı dünya ve ahiret cehennemini belki fehim edebilir .... yarın gir cehenneme dediklerinde , niye ki ben namaz kıldım , oruç tuttum , arapça bişeyler ezberleyip papağan gibi tekrar ettim ,( manasını bilmeden ) vs vs ...bîfaide ....hatta o gün şıhların , şeyhlerin , sümüklü casus kainat imâmlarının artıklarını yedim, sümüklü mendillerini , kirli çamaşırlarını yüzüme gözüme sürdüm , öpüp kokladım diye ağlaşmak fayda vermez... din başkanı süslü Ali efendi gençler deist ateist oluyor diyor ... sayenizde ....gençler bakıyor büyüklere , bunlar müslümansa ben almayım diyorlar ... bu defa da bir sürü abuk subuk sapkın yollara , tuzaklara düşüyorlar.... onların da müsebbipleri bugünki yöneticiler ve güya allâme taifesi .... yanmaz kefenlerimiz geldi dedi Cübbeli , bu gün ise çocuklarınızı imam hatiplere , ilahiyat fakültelerine göndermeyin diyor .... eskiden laiklikte vardı , müslümanlık ta ... bugün ne laiklik ne de müslümanlık var .....gele gele parmak arası şıpıdık terlikli , sünnet diye taşla silinen TALİBAN kaldı.... birilerinin kankileri , aynıymışlar .... birbirlerine mübârek olsunlar.... yıkılın gidin siz kim müslümanlık kim ?....mehdiymiş , mesihmiş , Hızırmış ...sen hertürlü herzeyi yiyip pisliği hırsızlığı yapacaksın , dolarlar eurolar pudra şekerleri ....Mehdi gelip halledecek , hem de Allah'ın yardımıyla ....geri zekalılar ...
 • 1 Yıl Önce

TUVA

Varsın kendileri neye dönüş ecekse dönüşsun insanları rahat bıraksınlar . Amaçları iflas eden sistemlerini yeniden dizayn etmek.Yeni otokontrol sistemi kurarak insanı iliğine kadar sömürmek. Merak etmeyin kaş yaparken bunlara alet olanların gözlerini çıkaracaklar Yaratamanız herşey e kadirdir. Şimdi insanlık kazanacak bekleyin görün az kaldı
 • 1 Yıl Önce

Mehdi,Mesih , Hızır toplantı da

Az kaldı az, Sorunlar insanın Boyunu aştığında,Şeytan çok guclendiginde ,iyi işler için çabalayan bir avuç mümin gariban ve çaresiz- miş! Gibi göründüğünde Rab el uzatır, Çok az kaldı İSLAMİC RESET 2023...
 • 1 Yıl Önce

Haktan yana

Allah razı olsun başka nediyeyim.
 • 1 Yıl Önce

İsmail

Bu yazdığınız son cümleler olayı müthiş özetliyor. Tebrikler.. "Onların bize açtığı alanda oynayarak onlarla rekabet edemeyiz. Onlardan aldığımız kavram ve kurumlarla da özgün bir medeniyet inşa edemeyiz. Onların açtığı yoldan ilerleyerek de Cennete ulaşamayız. "
 • 1 Yıl Önce

Halil Samancı

Çok dogru, çok. İşimiz zor.
 • 1 Yıl Önce

Deniz

Berat Albayrak'a yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, “Tercih” başlıklı yazısında, Merkez Bankası'nın 200 baz puanlık faiz indirimini değerlendirdi. Yapılanın göle maya çalmak gibi olduğunu söyleyen Güngör, vatandaşların fakirleştiğini söyledi. Güngör yazısında, "Döviz kurları fırladığı için haklı olarak diyorlar ki, 'ülkeyi ateşe attılar', 'intihar ettiler', 'akılsızlık yaptılar'. Bundan sonra yazacaklarıma bu arkadaşlardan çok tepki geleceğini biliyorum. Ancak bu kararın akılsızlıkla yapılmış bir hata değil tercih olduğunu düşünüyorum." ifadelerini kullandı. “FAKİRLEŞİYORUZ” "TL değersizleştikçe fakirleşiyoruz" diyen Güngör yazısını şöyle sürdürdü: “Kurun enflasyona yansıması da elbette olacak. Sadece enflasyona da değil birçok ürüne anında zam gelecek. Hayat pahalılığı asgari ücret başta olmak üzere emekli ve dar gelirlilerin belini daha da bükecek. Bunun için de önümüzdeki günlerde bütçedeki marjların açılması beklenebilir. Yani ücretli kesimin enflasyona ezdirilmemesi için ücretlerin artırılması... İlerleyen günlerde Körfez ülkelerinden gelecek bir kaynak girişiyle kurun tansiyonunun düşürülmesi de gündeme gelebilir. “GÖLE MAYA TUTMADI AMA BURADA YA TUTARSA” Velhasıl, aslında olan biteni bazen NASREDDİN Hoca'nın GÖLE MAYA ÇALMAK FIKRASINDAKİ gibi YORUMLUYORUM , dedi ..... FIKRALARLA EKONOMİ YÖNETİLMEZ....mâlesef ne yazık ki tarih boyunca gölün maya tuttuğu vâki olmamış .....keşke YA ÇIKARSA , YA TUTARSA mantığıyla değil de , ehliyet , liyakat , akıl , bilimle yapsalardı devletin işlerini ....
 • 1 Yıl Önce

Mihâl

Dünya birinciliği ....son bir ayda dünyada en çok değer kaybeden para birimi TL oldu...%22.61 ile .....ikinci sırada Arjantin pezosu var %15 ile ...... hiç olmazsa son nefeste bir iyilik yapın , bir an önce gidin .....Allah müstehâkınızı versin , bildiği gibi yapsın..... nasıl birşeysiniz .....
 • 1 Yıl Önce

Vay be

Bugün bazı şeyleri yeniden düşünmemiz gerekiyor. Onların bize açtığı alanda oynayarak onlarla rekabet edemeyiz. Onlardan aldığımız kavram ve kurumlarla da özgün bir medeniyet inşa edemeyiz. Onların açtığı yoldan ilerleyerek de Cennete ulaşamayız. Bu düşünceye gelmek için bu kadar zaman beklemeye gerek yoktu.
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23