• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeni Anayasaya Eski Mantık Sorunu 

8 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Sdhh

Herkes hayatından memnun aslında. Bakmayın siz bu yaygaraya!
 • 1 Yıl Önce

Sryu

Bir deli kuyuya taş atmış ...
 • 1 Yıl Önce

6284 Mağduru

Gaza geldik, bir ufak değişiklik yaptık, kadınlara pozitif ayrımcılık yapılacak diye tüm kadim hukuk ilkelerinin ayaklar altına alındığı ve erkeklerin delilsiz kuru iftiralarla evlerinden atıldıkları bir sürece girdik. Kusura bakmayın da şimdi anayasa değişikliği dediklerinde korkuyorum, hatta ödüm kopuyor korkudan.
 • 1 Yıl Önce

Ers61

Ömer kardeşim, güzel diyorsun da önerdiğin bu anayasanın yapıldığını farz edelim bir an. Peki, bu anayasaya, Kemalizmle malûl bu halkın, onay vereceğine ihtimâl veriyor musun? Böyle bir anayasanın, kahir ekseriyeti Müslüman olan halkımızdan alacağı tasvip yüzde 5'i geçmez. Biz kendimizi değiştirmedikçe Allah, hakkımızdaki hükmünü değiştirmeyecektir.
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Eger anayasanin ilk dort maddedeki laiklik ve Ataturk milliyetcilgini degistir meyecekseniz bosuna anayasa yapacagiz diye yorulmayin. Turkiyedeki tum Hak ihlalleri ve fasistlikler bu maddelerin yorumundan neset ediyor.
 • 1 Yıl Önce

Ömer

Esasında hiç bu anayasa tartışmalarına gerek yok . Ne yapılmalı . Tümden kaldırılıp İslami bir sistem gelmeli . Hukuki , medeni , idari kur an ve sünnet ışığında şeriat uygulanmalı . Batının pislikleri atılmalı özümüze dönmeliyiz . Kurtuluş islamdadır . Diğer yapılanlar boşuna uğraş ve zaman kaybıdır .
 • 1 Yıl Önce

Okur

Anayasamızdaki İlk dört maddeyi degiştirmeye kalkarsak yüz yıldır yatırım yaptığımız heykellerin başına ne gelecegini tahmin bile edemeyiz. Heykeller olmadan, anıtkabirler olmadan ülkenin içine girecegi krizi kaldıramayız. Anayasanın İlk dört maddesini degiştirdigimiz zaman birçok partinin politik propaganda aletlerini ellerinden almış olmıyacakmıyız? Anayasanın ilk dört maddesini kaldırdığımızda yüz yıldır yazıp okullarımızda okuttuğumuz tarih bilgimizin çöp olacağından eminim. Anayasanın ilk dört maddesini kaldırdığımızda işçilerimizin, okullarımızın milli bayram, tatiller, kutlama haklarının kaldırmış olmıyacakmıyız Anayasanın ilk dört maddesi bayramlarımızın, tatillerimizin, kutlamalarınızın riske girmesi demektir. En başta sendikalar işçiler ögrenciler bu dört maddeyi niye kaldırdınız? diye büyük tepkiler göstereceklerdir. Bir mayısın tatil günü olması için elli yıldır işçilerimiz mücadele ettiler. Bir elli yılda 23 nisanı 19 mayısı 30 Ağustos'u, 29 ekimi tatil günü yapalım mücadelesiyle geçiremeyiz. Atatürkün bize armağan ettiği bayramlar sadece kutlama degildir aynı zamanda iş yerlerinin ve okulların tatile girmesidir, istirahat etmektir, dinlenmektir. Atatürk, Cumhuriyet olmadan işçilerimiz, ögrencilerimiz çok şey kaybedeceklerdir. Dini inancımız olmasaydı Ramazan, Kurban bayramları olurmuydu, bu bayramlar olmasaydı Ramazan Bayramı, Kurban bayramı tatili olurmuydu? Ramazan, Kurban bayramlarının olmadığı bir iş ve işçi dünyasında her gün çalışma olacaktı. Onun için biz ne inandığımız tanrıyı nede milli kültürümüze dokunmamalıyız hem dinimizi hemde anayasamızın ilk dört maddesini anayasayla korumaya devam etmeliyiz. "Allah yoktur" diyen solcularımız Allah'ın bize verdiği kurban ve ramazan bayramlarının sayesinde işçilerimizin tatiller yaptığının, istirahat yapıp dinlendiginin farkında degiller. Bir mayısın tatil günü olması için kıyamet koparan solcularımızın "Allah yoktur" dedigimizde işçilerimizin onlarca gün daha çalışmak zorunda kalacaklarının farkında değiller. Tatil yerlerine gidip tatil yapabiliyorsak dinimizin ve milli bayramlarımızın bize armağan ettigi kutlamalardan dolayı olduğu bilinciyle yaşamalıyız. "Laik olalım dinci olmayalım, milli olmayalım"demek yerine keşke on tane milli günümüz daha olsaydı, keşke on tane ramazan bayramımız daha olsaydı çalışmasaydık diye hayıflanmalıyız. "Allah yoktur, ramazan ve kurban bayramı kutlamıyorum" diye ilericilik taslayanlar neler kaybedeceklerini bir daha düşünerek konuşmalılar. İşçi sınıfının örgütleri olan sendikalar Allah yoktur diyen solculara ve milli bayramların varlığını riske sokacak kesimlere karşı durmalı. Dini ve milli bayramlarımızın olmayışına bir tek işverenler sevineceklerdir. hergün çalışma hergün işe gitmeye işverenler sevineceklerdir ve daha fazla kazanacaklardır
 • 1 Yıl Önce

sedat

dini kuralları, Allah’ın emrini “doğma” diye reddedenler anayasalarını değişmez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez hükümler koyuyorlar. diyelim ki biz bin sene daha değiştirmedik, batı diye rehber edindikleri ülkeler laiklikten caz geçerse de mi değiştirmeyecekler. C. Allah diyor ki “hala aklınızı kullanmayacak mısınız!” Allah’ın emrini, aklını rehber edinmeyen hiç bir akıl yeterli değildir.
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23