• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Vicdan

46 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Buse

Yazimin devami nerede akit kadinin biri kalksin Turkiye Cumhuriyetinde Türkleri istemesin neymiş chp'ye oy veriyor muş sizin verdiklerinizin chp'den daha tehlikeli zihniyetlere sahip oldugunu biliyorsunuz ama guc kalbinizi karartmis ben Akp.liyim ben konussamda bana bisey olmaz mantigi ile insanlari ayirmaua calisanlarin ne tarihten ne siyasetten anladigi ortada chp diye diye yaptiklarinizin ustunu kapatip anca kendi okurlarinizi kandirirsiniz akİt biz neyin ne oldugunu ne dolaplar dondugunu Turkiyede adalet sisteminin duraklama donemine girdigi icin alacaklilarin obur dunya hesabinin kabardigini gayet iyi biliyoruz. Bu ulke din kisvesi altinda yapilanlarida unutmayacak merak etmeyin. Partilerin degil Allahin adami olun Allahi partisinin ozel islerine katip oy isteyenlerin degil. Allah herseyi bilir gorur zamanini bekler. Sizin icin namaz kilsin yeterse bizim icin vay gosteris icin namaz kilanin haline diyen rabbimizi duyar ona gore insanlarin guc ve kudret icin neler yapabilecegini Allahin ayetlerinde de anlariz. Yeter ki anlamak iste neyi ne sekilde anlamak istedigin degil mesele
 • 1 Yıl Önce

Buse

Nihal adli yorumcu gucunuze giden Bulgar diye bahsettikleriniz Türklerin ulkeye alinmasi mi... bugun ulkeye girenler kimler peki bundanda bilginiz vardir siznin.. 
 • 1 Yıl Önce

Lutfen

Abdurrahman bey önceden de yazmıştım anlaşılan yorumlsrı okumak zahmetine girmiyorsunuz. v-c-d coşmak diye başladığınız dil analizi tamamına yakı yanlış..
 • 1 Yıl Önce

Timur

Yeni yatirimcilar gelecekmis, BAE inden. Türkiyenin satilmadik hangi bölgesi kaldi acaba? Onlarda güneye cullanirlar herhalde!
 • 1 Yıl Önce

Salih

28 Şubat'ta ikna odaları vardı. Bu gün ise aşı olmayanları devlet kudreti ile ikna ve zorlama politikaları var. Peki farkınız ne? İktidar yozlaştırıyor, olanda halka oluyor. O zamanın mazlumlarının savunucuları, bu günün zalimleri oldu.
 • 1 Yıl Önce

Unal

Herşeyi sonunu getirip şeytan hilesine dayiyorsunuz ya camilerde omuz omuza safları seytanmi yasakladı domuz eti yasasini zina yasasını İstanbul sözleşmesini vs vs vs bunların altında şeytanın imzası yok zaten ben merak ediyorum Allah insanı yaratinca şeytani niye yaratmış şeytan bile kendi yarttigi paraya bu kadar tapmaz şeytan artık insanlardan nasıl korunması gerektiğini düşünüyordur  
 • 1 Yıl Önce

Hikmet Yılmaz

Yeşil boyalı (Mason,Rotaryen,Leo-Lions ve Lioness ) gibi YEŞİL İSLAMCI'ları yazmayı unuttuğunuzu sanmıyorum. 
 • 1 Yıl Önce

arif korkmaz

O kadar adam sabah akşam televizyonda konuşuyor yazıyor çiziyor.İçlerinde birinden şunu duymadım o bozuyorsa demografik yapıyı bizde planı bozarız.Mültecileri güneydoğu illerine yönlendirir PKK nın kimyasını bozarız.Bunu dahi bu ülkede düşünen tek bir adam çıkmadıysa 80 milyonsunuz aklınızı çalıştırın
 • 1 Yıl Önce

Jhfd

Bizlerin hayatı tezatlarla dolu. Türk'üm müslümanım diyoruz gel gör ki yunan demokrasisine imanda geri adım atmıyoruz..  
 • 1 Yıl Önce

Khfd

Allah sürekli olarak diyor ki siz bilmezsiniz yalnızca Allah bilir diye buyuruyor. Haşa bizde diyoruzki biz biliriz sen bilmezsin Allahın bize çizdiği yol haritasını beğenmiyoruz. İman ettiğini iddia edenler önce teslim olmalı. Sen ne diyorsun ona boyun eğdim diyebilmeli. Tabi ki lafta dğil icraatta. 
 • 1 Yıl Önce

Mihâl

Estonya göçmen krizine kayıtsız kalmadı.... Estonya Başbakan'ı açıklama yaptı , üç katına çıkardık dedi ...NATO ve AB ile işbirliği yapan afganlardan olmak üzere önce on sonra üç kat artırarak 30 Afganlı kabul edebileceklerini açıkladı.... TAM ÜÇ KAT ARTIRMIŞLAR......% 300 ..... biz milyon milyon .....cihan devleti olmak başka .... sonu IBAN olsa da ....
 • 1 Yıl Önce

(Kemal Sunal )

Hak gelecek batıl zail olacak dediler , olmadı batıl geldi hak zail oldu .....  
 • 1 Yıl Önce

Mültecileri

alıp, şehirlere yerleştirmek yerine sınırda kamplar oluşturup orda uluslararasi kuruluşlarla birlikte yardim faaliyetleri yapilsaydı multeci sorunu tüm dünyanın sorunu olurdu ve hızlı çözüm üretmeleri için üzerlerinde bir zorunluluk hissederlerdi  
 • 1 Yıl Önce

1234

Yarasa fare haşeratlardan insana bulaşan hastalıklar var... 
 • 1 Yıl Önce

Ayşe

Hep aynı şey dönüp dolaşıp aynı lakirdilar  
 • 1 Yıl Önce

####

SÖZÜN KISASI: Bir tarafta DOĞUNUN ŞARKIN"Vicdansız merhametsiz hürriyetsiz iyiliksiz din" anlayışı(yanlış yada işine gelen tarafı alma üçkağıtçılığından ve hali ile kasıtlı yanlış yorumdan,diğer tarafta BATININ dinsiz imansız ateist İMANSIZ İYİLİKLERİ....BU İKİ SAÇMALIK KAÇIKLIK ARASINDA TERCİH DEĞİL İKİSİNİ KAFA KAFAYA ÇARPMAK LAZIM..
 • 1 Yıl Önce

Levent 15

"Nihal" isimli yorum yapan arkadaş. Cenabı Allah acımasız değil, Adil'dir!..
 • 1 Yıl Önce

ÜLKESİNİ TERK EDİP KAÇANLAR!

BİZİM ÜLKEMİZDEN KİMLER NEREYE KAÇTI ? ( Amerika, Almanya, Yunanistan...) AMERİKA'YA HİZMET EDEN FETÖ'CÜLER VE PKK'LILAR YANİ AMERİKA'NIN KÖPEKLERİ. ŞİMDİİİ GELELİM AFGANİSTAN ve SURİYE'DEN KAÇANLARIN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU KİM? TABİİ Kİ DE AMERİKA'YA HİZMET EDEN AMERİKA'NIN HİZMETÇİLİĞİNİ YAPANLAR! " AFGAN KAÇAĞI KENDİ AĞZIYLA SÖYLÜYOR "8 YILDIR AMERİKA'NIN ŞOFÖRLÜĞÜNÜ YAPTIM" DİYOR!!! YANİ AMERİKA'NIN KÖPEKLİĞİNİ YAPANLAR TABİİ Kİ DE TALİBAN'DAN KAÇACAKLAR! YANİ AMERİKA, BİZİM ÜLKEMİZE ÇOK BÜYÜK BİR TUZAK HAZIRLIYOR!!! ÜLKEMİZE SIĞINANLARIN ÇOK BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞU KESİNLİKLE CIA AJANLARINA HİZMET EDECEK. İNŞALLAH CESUR YÜREK UZUN DEV ADAM ÇABUK UYANIR.
 • 1 Yıl Önce

Dallı

11 EYLÜLDE ARANIZA PRAVAKATÖRLER KARIŞIRSA VEBAL KİMİN OLACAK.SONRA DEVLET KORUMADI MI DENİLECEK.BU KADAR HASTALANAN ÖLENLER İBRET OLMUYORSA NASIL VİCDAN.
 • 1 Yıl Önce

Dr. Mustafa Ercan

Hani işi ehline verecektim, hani liyakatı esas alıcaktık. Aşı konusunda işin ehli, bu konuda söz söyleme liyakatına sahip olanlar kim; elbette enfeksiyon hastalıkları uzmanları ve mikrobiyoloji uzmanları. Bunlarında yüzde doksan dokuzu ittifakla pandimiden kurtuluşun tek çaresi aşı diyorlar, ama siz hala inatla ve ölenler ölsün der gibi vicdansıcasına aşı karşıtlığına devam ediyorsunuz. Mahkeme- i kübra dehşetli olacak!!!
 • 1 Yıl Önce

####

BATININ ŞEYTAN ALİMLERİ(bilim adamları) DİNSİZ ALLAHSIZ "İYİ İNSAN" PEŞİNDE....ŞARKIN ŞEYTAN ALİMLERİ "İYİLİKSİZ VİCDANSIZ" DİN PEŞİNDE.....HOCA HOCA ne doğunun ne batının şeytanlarına uymamak lazım.....HALA ANLAMIYORMUSUNUZ ben bu cahil kafamla anladımda siz alimler niye anlamıyorsunuz.....ŞEYTAN kötü şey söylemez hiçbir zaman.....bir bütün olan doğruyu parçalar böler ona bi kısmını buna bi kısmını verir...sonrada elinde doğrular olan iki doğru taraf birbirini TANRU adına uğruna keser biçer....TAKTİĞİ BUDUR...o yüzden onu (şeytanı)bi türlü tespit edemiyoruz...sen konferans verirken bu dediğimi bir not et...üzerine düşün....yani batınında doğununda doğrusu yarım (şu hali itibari ile)...yani doğru ikiye bölünmüş YARISI DOĞUNUN YARISI BATININ ELİNDE....BİRARAYA GETİRİLMESİ GEREKİYOR.....misyonun görevin bu..
 • 1 Yıl Önce

Fggh

Her mümin kendine göre düşünmeyi bir kenara bırakıp Allah'ın dediği gibi düşünmek hareket etmek zorundadır. Mesela kısas konusu kitab da varken hiç kimse vicdanını da devreye koyarak kendine göre bir kısas icad edemez.
 • 1 Yıl Önce

Japon zekası

Japonya da faiz negatif, bankaya mevduat yatirsan faiz alamazsin orada hatta mevduatin eksilir. Bu Japonya bize " 45 milyon dolar borc vereyim, bunu multecilere harca, sonra üstüne faiziyle birlikte bana geri öde "" diyor. Hem multecilere bak hem ustune borçlanıp faiz öde. Kim ödeyecek, cocuklarımız. Ne güzel dünya, ne zeki milletler, devletler var.
 • 1 Yıl Önce

Japonyanin vicdanına

aklına kalırsak 45 milyon dolar borç alıp mültecilere bakacağız üzerinede faiz ödeyeceğiz. İngilteresi, abd si almanyasi bizi mülteci merkezi ilan ediyor. Gelişmış ülkelerin zeka düzeyimiz hakkında garip düşünceleri olmalı, neden acaba?? bu imaj nasil olusturduk ki ??
 • 1 Yıl Önce

mehmet Basalan

Bizimkiler istanbul sözlesmesinin pesine nasil takildi diyorsunuz. Acaba o yillara müslüman fikir adamlari ve cemaatlar,hükümetimizin her yaptigina kayitsiz sartsiz ses cikarmadiklari icin olabilirmi?
 • 1 Yıl Önce

Yalnız Kurt

CİLALI TALİBAN DEVRİ ... Kandahar , fergâna vadisi , Tora Bora dağları , mağaraları ...20 yıl önce bir ay olmasa öteki ay Brüksel'e , Washington'a gidiyorlardı.... bilgi ve gorguleri artsın diye devlet kesesinden çoluk çocuğu da atıyorlardı uçaklara , hem de alışveriş yapsınlar harrods'tan , Louis Vuitton'dan vs diye ..... aç kurtların sürüye saldırdığı gibi mağazalara .. maestrich ekonomik kriterleri Kopenhag siyasi kriterleri ,hedef ABye tam üyelik diye.. günün sonunda yollar çıka çıka TORA BORA mağaralarına çıktı.... Avrupa Birliği olmadı , hedef cilalı Taliban birliği .... bu sadece manyaklıkla izah edilemez ... kendini bilmek , akıl ve ahlak dünyanın en büyük nimetiymiş...
 • 1 Yıl Önce

her yazıyı komploya bağlıyorsun...
 • 1 Yıl Önce

Nihal

Vicdanında ölçüsü olmalıdır fazla merhamet maraz doğurur.Allah merhametli olduğu kadar acımasızlığıda sıfatlarından biridir.Anlayamadığım Sağcı partiler sürekli ülkeye göçmen taşırlar.Turgut Özalda Bulgaristanlılara acımıştı ne oldu ajan çıktı hemen hemen hepside CHP ye oy verirler salt acımayı salt merhameti kabul etmiyorum.Yeri gelir vicdansızda olacaksın!
 • 1 Yıl Önce

metin palamut

YAPMA DİLİPAK YAPMA!SANA YAKIŞMIYOR.AŞI KARŞITLIĞI VE PCR KARŞITLIĞI NE DEMEK..KORONA ALLAHIN VERDİĞİ YETKİYLE KENDİSİYLE ALAY EDEN HERKESİ ÖLDÜRÜYOR.HABERİN OLA.SEN BÜTÜN ÖRNEKLERİNİ BİLİYORSUN VE BÜTÜN DÜNYADAN HABERİN DE VAR.AMERİKALI RADYOCUNUN İKİ GÜNDÜR KORONADAN ÖLDÜĞÜ HABERİNHİ DE DUYMAMIŞ OLAMAZSIN.BU RADYOCU KORONAYLA ALAY EDER,AŞI KARŞITLIĞI YAPARDI..ZENCEFİL SENİ KURTARMAZ.AŞI BÜTÜN DÜNYADA SENİN MENSUBU BULUNDUĞUN AKİT YAZARI DOKTORLAR DA DAHİL TANINIMIŞ VE BULAŞICI HASTALIKLARA KARŞI BULUNMUŞ EN İYİ YÖNTEMDİR.TIBBI NEBEVİ DE KORUYUCU HEKİMLİĞE ÖNEM VERİYOR.CİANIN PEŞİNDEN GİTMEKETEN ŞİDDETLE SAKINDIRIRIM.CİA TÜRKİYEYİ KAOS ORTAMINA SÜRÜKLEMEK VE KARIŞTIRMAK İSİTYOR.MİTİNG DE NE OLUYOR.BELKİ DE İZİNSİZ YAPIYORSUN.ÇOK AYIP SANA YAKIŞMIYOR...
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Memura verilen zama vicdan.Sedat peker için bae ile anlaşıp varlık fonundaki milletin malını bae şeyhlerine peşkeş çekenlere vicdan.Her şeyimiz satiliyor
 • 1 Yıl Önce

Aş ı

Bugun norolink starlink grifen pcr yok mu.Alıştıydık.
 • 1 Yıl Önce

Vicdanimız sızlamaz mı

Afganistanda müslümanlar çocuklarını hristiyan ülkelere teslim ediyorlar islami düzen kuracağini iddia eden Talibana karşi. İlginç değil mi insan komsusuna, annesine bıraksa yarim saatliğine acil durumda vicdanı sızlıyor. Bu müslümanlar bu kanaat önderleri güya ne yapıyorlar, ne sonsuz bir çile, zillet bu.
 • 1 Yıl Önce

Malkoç

Levent Kırca’nın nefis parodisiydi. Vapurda şiir okuyan adam…adamın biri vapurda şiir okuyor .. Polis ise gülümseyerek dinliyor ve alkışlıyor... yumuşak demokrasi diyor... Dün şiiri alkışlayan polis ertesi gün Levent Kırca’nın yakasına yapışıyor… “Yasak şiir okudun, doğru karakola…” “E dün de okudum bu şiiri… Ne değişti?” Polis net cevap veriyor… “bu gün demokrasi sertleşti.” Kırca o sevimli şaşkın ifadesiyle soruyor. “Ne zaman sertleşti?” “Bu sabah!” Kırca söylenerek gidiyor karakola , bu demokrasi nasıl bişeyse bir yumuşuyor , bir sertleşiyor ... devre göre , adamına göre. .
 • 1 Yıl Önce

Dedem Korkut

İngiltere Savunma Bakanı Wallace: Türkiye ve Pakistan gibi ülkelerde mülteci merkezleri planlıyoruz , dedi ..... haydi Pakistan Talibanı besledi büyüttü şimdi ettiğini çekiyor....anlaşılmayan biz niye dünyanın foseptik cukuru oluyoruz.....Talibanı sevenler , talibanla aynı menzile yürüyenler , FETÖ'yle yürüdükleri gibi şeriat devletini de kurdu Taliban ....ne güzel siz gidin şeriat devletine .... ANADOLU'NUN GERÇEK İSLAMINI KİRLETMEYİN...ne idüğü belirsiz sapıklarla ....ALLAH HERŞEYİ BİLEN GÖRENDİR .....PARA ALLAH DEĞİLDİR HAŞA....PARA İCİN , İKTİDAR İCİN HER HALT YENMEZ....
 • 1 Yıl Önce

Mahir

Adaletin olmadığı yer de ,İslam olur mu ?... veya insanlık olur mu ?..... Medine mukimlerinin3 gün boyunca canı , malı , namusu size helaldir diyen YEZ it , ben ehli sünnetim , ben müslümanların halifesiym diyordu....açın okuyun TDV ansiklopedisinden 16.cilt sayfa 245-247....HARRE SAVAŞI ( HARRE PİCLERİ ) alın size ümmetten bir sayfa , ümmetin hâl î pûr melâli.... insan olmadan müslüman da olunmaz ....olursa FETÖ gibi , Taliban gibi , Adnan Oktar gibi olur...
 • 1 Yıl Önce

ABDULLAH

Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm. Elhamdulilahi rabbil âlemin vesselatu vesselâmu âlâ Rasuline Muhammed in ve ala alihi ve sahbihi ecmain. es-Selâmu aleyküm ve rahmetullâhi ve berekâtuhû İki cihan saadetine kavuşmak, ancak ve yalnız Allah (Celle Celâlühû) ‘ nün rahmet olarak gönderdiği Peygam­ber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’e tâbi olmaya bağlıdır
 • 1 Yıl Önce

Nihayet...vicdan!

Vijdan değil... :)
 • 1 Yıl Önce

Sinan

Sayıştay ın raporuna göre 1234 lira olan kalp pili ,sağlık bakanlığına 14.500 liraya satılıyor.... uyuşturucu ticaretinde böyle kazanç yok.... durmak yok yolmaya devam... Çinli Sinovac aşısının Türkiye temsilciligi AKP'nin ağır toplarından SALİH KAPUSUZ'',la irtibatlıydı.... KEYMEN İLAÇ ....Firmanın avukatı Salih Kapusuz'un kızı Av.Senanur Kapusuz ...... millet can derdindeyken , birilerinin gözünü ancak toprak doyurur...
 • 1 Yıl Önce

Dünya devletleri

Çok vicdanlı gòçmen mültecilere yardım etmek için çok çabalıyorlar mesela Japonya göçmenlerı alıp bakmamız icin bize 45 milyon dolar borç verecekmiş, 7 yıl sonra borcu ödeyecekmişiz. diğer devletler de "aferin Turkiye göcmenlere çok iyi bakıyorsun" diyerek çok yardımcı oluyorlar.
 • 1 Yıl Önce

Riyacı münafık ..

"Şeytan bizi vicdanla da aldatmasın! Çünkü Şeytan ve onun işbirlikçileri her iyi, güzel şeyi istismar ederek onu kendi hedeflerine ulaşmak için maske ve makyaj malzemesi olarak, her münafığın yaptığı gibi kullanmak ister. " Kalemine sağlık sayın hocam. Yine çok güzel özetlemişsiniz. Cenabı rabbil alemin, din sosuna bandırılmış yalanlarla bizleri kandırmak isteyen münafıkların ve riyakârların kötülüklerinden bizleri muhafaza eylesin. Onları başarısız kılsın.
 • 1 Yıl Önce

Sayın dilipak ak partiye rakipmi? hayır

Sayın Erdogana asla peki sorun nerde, sayın erdogan avrupa birligi nato devletle arası ilişkiler ortak pazar derken kaz gelecek yerden bizdende ördek esirgenmiyor. burda sayın dilipak hoca bazı sakıncaları hatırlatmaya çalışsada bir genç kıza abayı yakmışsa hani aşkın gözü kör derlerya onun gibi ortak pazarda ortak pazar küçük hacimli ülkeleri kabul ettiler niye bize deyil 60 yıldır kapıda bekliyok. ab bşze türkşye olarak en katı şartları sürüyor önümüze yeterki ortak pazara girelim sayın dilipak hoca devlet yönetmiyor ama bu milletin bunları kaldıramıyacagınıda belirtiyor işte o aşık genç sevgilisine kavuşmak içinen yakınıda olsa ters düşüyor sanki bşz onllarla berabber olmakka kendikerinden saymıyacaklar çünkü bayragımız kırmızı kırmızıyı görmüş boga gibi aavrupa saldırıyor bilmiyoruz. boyalı makyacı dökülünce gerçek yüzü ortaya çıkacak.
 • 1 Yıl Önce

AŞI AŞI AŞI

DÜNYA HABERLERİNİ AMERİKA VE AVRUPA BİRLİĞİ YÖNLENDİRİYOR İSTEDİKLERİ GİBİ HABER VERİYORLAR! MESELA PAKİSTAN, HİNDİSTAN, İRAN, BANGLADEŞ...... GİBİ ÜLKELERDE AŞI, HASTALIK, ÖLÜM SAYILARI VE ORANLARI HAKKINDA HİÇ HABER YAPILMIYOR! BU ÜLKELERDE DOĞRU DÜRÜST AŞI YAPILDIĞINA İNANMIYORUM. PEKİİİ BİZİM ÜLKEMİZDE MASKE DE VAR, AŞI DA VAR NEDEN ÖLÜM SAYILARI 200 LERE ÇIKIYOR? BU VERİLEN SAYILAR RAKAMLAR HİÇ İNANDIRICI DEĞİL, TEST SAYILARI ÖLÜM SAYILARI AŞI SAYILARINA HİÇ İNANMIYORUM. EN SONUNDA SAĞLIK BAKANINI GÜNAH KEÇİSİ YAPACAKLAR. 1,5 MİLYARLIK ÇİN, HİNDİSTAN AŞI OLDU MU? AŞI OLANLAR OLMAYANLARA NEDEN KIZIYOR? SİZ ZATEN AŞI OLDUNUZ HASTA OLMAZSINIZ ÖLMEYECEKSİNİZ! AŞI OLMAYANLARDAN SİZE NE?
 • 1 Yıl Önce

batuhan

sayın Dilipak ... gecenlerde anne ve baba asi karşıtlarının laflarına inanıp coronadan oldu 2 çocuk öksüz kaldı.2 tane çocuğum var 2 Side okula gidecek Öğrt.asi olmazsa ve çocuklarıma Corona bulaştırırlar hesabını kim verecek
 • 1 Yıl Önce

Sayın abdurrahman hocam özür ismini düzeltiyim abdurahman işte aklımız vijdan vicdana takılınca bazen yanlış telafuz edebiliyok kusura kalma

iyiki varsın koca çınar asırlık çınar yıllar geçsede, insanlar seni anar.
 • 1 Yıl Önce

Teşekürler sayın müderis abdurrahim efeendi

Güzel açıklamalarına teşekürler edebiyat insanların anlayacagı gözel sözler açıklamalar herzaman gibi yine menmun etti vicdan sözcügü nübegendim bir kimsenin karşşılaştıgı kötü durumdan dolayı acıımak üzzüntü duymak, hani birileri vijdan deyil vicdan dedirtmeye çalışırken biz vijdan vicdan demmesini de biliriz bir sanatcı şöyle demişti nögrüyon, ne yapıyon desede ikisinin anlamını aynı oldugunu bilir denizli şehrimizde neydiban, ne yapıyyon derlermiş yöre tabiri Allah razı olsun ömrüne bereket saglık sıhat afiyet dilerim.
 • 1 Yıl Önce

Levent 15

İnsanların salgın hastalıktan ölmesine ön ayak olmak nasıl bir "vicdan" ın eseridir?
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23