• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bugün bayram

40 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Fevzi Mert

5 yıldan beri masum bir şekilde cezaevinde tutulan oğlum Hava Harp Okulu öğrencisi sizlerin sessizliği ve dilsizliğin yüzünden içerde yatmakta Sizi Allah'a havale ediyorum elbet ölüm var Öbür tarafta hesap var Müslümanım deyip de bunlara duyarsız kalıp kör kalacakmısınız bakalım. Duydunuz...
 • 4 Ay Önce

Zeytune

Bizlerin ruh halini anlatan mükemmel bir yazı. Sayın Dilipak sizlerin uyarıları tüm ümmet için çıkış kapısı ama dile getirdiğiniz gibi gaflet her yanımızı virüs gibi sarmış...
 • 4 Ay Önce

Unal

... Sizin bu chpkkhdp ve diger avane partiler olan muhalefetin berbatligindan hic mi haberdar degilsiniz? Neden onlari hic elestir miyorsunuz? Bu i.ne ve donmelerin yaptiklarinin Yaratan in gazabini getirecegine iliskin tek bir yazi ve elestiri gelmiyor. Hani uyaracaktiniz ve dogru ya yoneltecektiniz. Bu konu da tek bir yaziniz yok. Yaratan in gazabi bu konuda size de ulasir bilin lutfen. Iyi Bayramlar!
 • 4 Ay Önce

Akit

Biz kararımızı toplum ve millet olarak vermişim haksızlıklar karsisind #Duymadım görmedim bilmiyorum #moduna yatmış mukadder sonumuzu bekliyoruz diğer kavimlere neler olmuşsa bizde onu yaşayacağız bayram vesiles ile Fas kralı bile af ilan etmiş bizde hiç kimsenin aklına gelmiyor mu hapislere yuzbinler tutuklu sizin tutuklu gazetecilerle ilgili bugüne kadar bir cumlenizi okumadım muhterem bunlar sadece yazdıkları için icerideler selam ve dua hayırlı bayramlar!!!
 • 4 Ay Önce

Laik vatandaş(a)

Yalan söyleyeni de dokuz köyden kovarlar, bi çakozlasınlar yeter
 • 4 Ay Önce

Bilal

İnceldiği yerden kopacak kalpler karardı tavsiye bitti ekilen biçilecek.
 • 4 Ay Önce

Salihce

Son paragrafta giydirmiş yine üstad!!
 • 4 Ay Önce

Laik vatandaş

Yerden göğe kadar haklısınız, ama unutmayalım ki doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar mış, gün gelecek adalet zalimlere de lazım olacak. Hayırlı bayramlar olsun inşallah
 • 4 Ay Önce

Erhan

Imam i hanbel in körlukle ilgili soyledikleri ,Peki o ibadetlere inanmayan ve yapmayanlarin tamami sanki çok mu iyiler.  
 • 4 Ay Önce

Yaşar PEKER

Sayın Dilipak Siz TC yı kuran iradeden habersiz,bigane biri değilsiniz❗ O zaman kimin adına böyle kasıtlı çıkışlar yaptığınızı sormak geliyor aklıma ❗ 
 • 4 Ay Önce

Haklısın

Haklısın hocam
 • 4 Ay Önce

tahtaravallinin depesi ve dibi

Şii İrana karşı elbette Sünnî Afganistanı tutuyorum, ama Taliban adam kesme makinesi olarak çalışmaya devam edecek mi, bunu da merak ediyorum. Taliban harici-selefi-wahhabi üçgeninden kendini sıyırmalıdır.
 • 4 Ay Önce

Yaşar PEKER

Dilipak belirttiğiniz gibi sorunlarirttiğiniz
 • 4 Ay Önce

Mahir

müjde müteâhhitlere çıktı...  
 • 4 Ay Önce

Bitlis

Allah razı olsun güzel bir yazı
 • 4 Ay Önce

Vatandas

Sayın Dilipak bu Kurban Bayramı'nda çok nefis bir yazı olmuş. Bayramınız kutlu olsun. Allah zalimlerden korusun ve zalim olanlardan bizi eylemesin (Amin). Çürümüşlük öyle bir noktaya geldi ki Müslüman Türkler bu muydu? Allah'tan korkmaz kuldan utanmaz hale geldik.
 • 4 Ay Önce

Muhammet Alkaç

Allah razı olsun kıymetli Dilipak kardeşim. Önce kendimizi düzelteceğiz. "Özeleştiri". Sonra en yakınlarımızdan başlayarak. Gücümüz ve ilmimiz kadar, haddimizi aşmadan TEBLİĞ görevimizi yerine getirmeye çalışacağız İnşallah.
 • 4 Ay Önce

Tesadüfe bak, dün de arefe idi

Ele verir talkını, kendi yutar salkımı olmayalım
 • 4 Ay Önce

Ahmet KOÇ

Tüm Müslüman kardeşlerimin bayramını tebrik ediyorum. Sayın DİLİPAK.. Allah zalimlere onlara yardım edenlere hatta onlara karşı sessiz kalanlara yardım etmez cümlesini dile getirirken senin içimizde devleti yıkmaya çalışan bütün din ve devlet düşmanları ile ülkemizde ve dış ülkelerde beraber saf tutanları görmeyen GÖZLERİN söylemeyen o UZUN diline ve hizmet etmeye çalıştığın CENAHA yardım mı edeceğini sanıyorsun. 
 • 4 Ay Önce

Vatandaş

Ne güzel yazmışsınız Biiznilleh. Dilinize yüreğinize sağlık! Rabbim sizlere selâmet ve âfiyetler versin. Bayramı Şerifiniz mübârek olsun Saygıdeğer Üstad.
 • 4 Ay Önce

davinci

bugün bayram iyide yarın ne olacağız peki.Tahminen 10 milyon afganlı türkiyeye akın edecek iran afganlıları türkiyeye doğru yönlendiriyor.bugün bayram gelecek yıl ekmek bulabilecek miyiz.bunlarda savaş bitince geri dönecekler değil mi.iran bunlar geri dönerken izin verecek mi dönmelerine daha çokkkk soru var.
 • 4 Ay Önce

4567

Padişahlar ne vakitki halka tebaya kullarım diye hitap eder oldu işte orada bitti osmanlı(kendine emevi yolunu örnek aldı)..Hz peygamber köleliği kaldırmak bitirmek için uğraştı çırpındı bırak köleliği insanları kendine kul yaptı saltanat dediğin..tarihimizle düşman değiliz ama YARATANA hiç olamayız..yanlış olan her ne ise karşı durmak şartı vardır insan olmak onuru adına,, kendi nefsimize karşı bile olsa..yanlışı yapsakta yanlış demeliyiz olmadı olmuyor böyle diye hayıflanmalı sızlanıp ızdırap duymalı ve çekmeliyiz..ESAS BAYRAM BELKİDE ACI, IZDIRAP,UTANÇ VE PİŞMANLIK DUYMAYI TERCİH ETTİĞİMİZ GÜN OLACAK..bayramınız kutlu olsun.
 • 4 Ay Önce

++++

Bir yanda namaz kılıp oruç tutmak ama gözünün önünde olup biten hukuksuz haksız alavere dalaverelere susup sessizce onay vermek itiraz edeni ise hurraaa linç etmek...diğer yanda (kendi jargonları ile)"bunlara itiraz eden" ahlakçı militan ateizm inançsızlık......gençler bu iki yoldan hangisini seçsin....!? YAZAR BEY DE HELE...SEN HANGİSİNİ SEÇERSİN GENÇ OLSAN...!?çocukların gençlerin kafasının karıştırılmadığı gün esas bayram olacaktır onlar için..SAÇMALAMAK ADETTEN OLDU ÇOKTANDIR,ZIRVA TEVİL GÖTÜRÜYOR ARTIK,CAHİLLİK DİN FEDAİSİ,AKILLAR MANTARA DÖNDÜ VİCDANLAR PAS PASA...bayramınız mübarek olsun.
 • 4 Ay Önce

sürgün dünya

elektrik faturası gelince sofrada birbirinin yüzüne ailece çok derin derin bakan kardeşlerimize teselli birkaç cümle kurmak geliyor içimden zannederim sizinde etrafınızda bu daha ölmedimi amma inat çıktı der gibi bakan insanlar vardır hatta bir kaç kuruş sizede yardım ederken bile al şu parayı ama çabuk ölsen iyi olur fakirkende yaşanabileceğini ispat ederek sanki çoluk çocugun kafasını karıştırıyorsun der gibi bakan insanlar vardır teselli dediğim ne kadar teselli olur bilmemde inşallah daha iyi günler görürüz bana sık sık bu daha ölmemişmi der gibi bakan bir ahbap bugün yüzüme çok derin derin baktı galiba yakında dünya geniş der gibi bakmaya başlar belki pandeminin etkisidir bilmiyorum bu cümlelerde mantık arayıp bulamayanlara mantı ısmarlamak istiyorum
 • 4 Ay Önce

IHLASBu

Bu günkü yazınız çok güzel yürekten katılıyorum ALLAH Ümmet-i Muhammedin yardımcısı olsun Münafıkları cehennemin en dibine atsın
 • 4 Ay Önce

Ali Alper

İnsanın olduğu yerde ADALET OLMAZ. Olsaydı peygamber çocugu KABİL kardeşi HABİL i öldürmezdi. Şeytanı uzaklarda aramaya gerek. İçimizdeki NEFİS en büyük Şeytandır. Hz. Ali efendimizin şehadetiyle Hz Hüseyin in Kerbela da sözde Halife Yezid in sözde Müslüman Hilafet Ordusu tarafından zalimlikle şehit edilmesinden sonra sizlere bizlere ömür İSLAM ADALETİ diye birşey kalmadı. EMEVİ İSLAMCILIĞI Müslümanların Biat adı altında güce ,iktidara tapan kula kulluk adıyla yeni bir putperestliğin İslam kılıfıyla müslümanların zihinlerine yerleştirildi. EMEVİ İSLAMCILIĞI, Abbasilerde olsun Türk- İslam devletlerinde olsun ,Selçuklu da Osmanlı da ve Cumhuriyet döneminde de hala devam ediyor. Osmanlı Devlet sisteminde KAPIKULU OCAĞI nın kurulması ve padişahlarımızın KULLARIM diye hitap etmeleri yeni tanrıcıkların doğmasıdır. Ne Şeyhülislamlar nice koca koca Alimler bu zihniyete karşı çıkmadıkları gibi makam koltuklarında semirerek bu KULLUK sisteminin devamcısı oldular. Alimlerin bozuk zihniyelerinin açıklamalarına göre devletin bakiyesi ve İlahi Kelimutullah içinmiş meğer. Minareyi çalan kılıfını hazırlar sözü bunlar içinmiş.
 • 4 Ay Önce

İlbeyhan

ABD Başkanı Biden'dan Kurban Bayramı mesajı Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan emperyalist ABD'nin şerefsiz vahşi katil Başkanı Joe Biden, Müslümanların Kurban Bayramı'nı tebrik etti... KURBAN KANI YERİNE , MÜSLÜMAN KANI AKITARAK.. ...
 • 4 Ay Önce

Bayram gelmiş neyime?

"Afganistan'ın başkenti Kabil'de bayram namazı sırasında roketli saldırı düzenlendi. Roketlerin Başkanlık Sarayı yakınına düştüğü belirtildi." Tüm islam aleminin Kurban bayramını kutlarım.
 • 4 Ay Önce

kehanet

maalesef doğru tesbitler amma kim dinler. "balık baştan kokuyor" baş hükmündeki yöneticiler ve alim konumundakiler helak olmuşlar." akıllar göze inmiş, cep ve uçkur arsında sıkışmışlar. malumunuz maraş kalesine işgalci fransız bayrağı asılınca cuma namazı için toplanan halka Rıdvan hoca yok demektir. istiklalin olmadığı yerde cuma kılınmaz. kendi bayrağımızı tekrar kalede dalgalandırıncaya dek cuma kıldırmam. demiş. ve halkda fıransız paçavrasını indirip kendi bayrağımızı çekmişti. dünyanın dört bir yanında tüm alemi islamda şeriat huzur hilafet yokken işgal terör zulüm küfür hakimken bayram yapılır mı?
 • 4 Ay Önce

Hakkı kul

Hoşgörülü, alçakgönüllü, kişilerle değil, olaylarla ilgili yol gösterme çabanız sizi gönüllerde ayrı bir yere koyuyor sn hocam. Sağlık , sıhhat afiyetle nice bayramlar Dilerim.
 • 4 Ay Önce

ersan

sayın Dilipak iyi bayramlar seni ve düşüncelerini sevmem ama dün kibris da müjde diye açıklananlara attığın tweet'le tepki göstermeni inan çok takdir ettim.
 • 4 Ay Önce

Namık KASIMOĞLU

Bayramımız MÜBAREK OLSUN
 • 4 Ay Önce

Tarık

Sayin yazar, dinleyen kim; IstanbulL SÖZLESMESI GELDI GELELI NE AILEDE NE TOPLUMDA HUZUR KALMADI. Hala Butun maddeleri duruyor.Hergun yeni bir zulum yeni biradaletsizlik , hergun yeni bir Zam haberleri ayni tas ayni hamam ulkeyi yonetenler her seyi Zenginin Tekelcinin tuccarin Komisyoncunun VIJDANINA KALMIŞ ULKEYI YONETENLER ZENGINI DINLIYOR FAKIRI DINLEMIYOR. BU millete 12 yillik zorunlu egitimi universiteyi dayatanlar koyleri bosaltip toplumu yesil kartanmuhtac hale getirdi kendibkendine yeten toplum modelini terk edip asahilik brezilya meksika tipi ekomomiyi dahatip toplumu ahlaksizlastirdilar 20 yilda Geldigimiz hal kisaca bu.Konustunmu sucu bucu oluyon Biz dogrulari söylicez birileri istemesede..Bayramsa bayraminiz mubarek olsun.
 • 4 Ay Önce

Mehmet

Hocam canım hocam, biz şahidiz senin haykırmalarına Allah seni başımızdan eksik etmesin hürmetle bayramınızı tebrik ederim.
 • 4 Ay Önce

Zehra

Iyi bayramlar
 • 4 Ay Önce

Tevbekar

Allah razı olsun. Ne güzel şeyler paylaşmışsınız. Bize insanlığımızı, medeniyet değerlerimizi hatırlatmışsınız... İçinde bulunduğumuz çağı, halimizi düşününce içimden kocaman bir Aahhh'geliyor. Duanızı beklerim...
 • 4 Ay Önce

Nostalji

Evet...sizin bayramınız...
 • 4 Ay Önce

Mehmet şerif

Değerli hocam bazen Peygamberimizi düşünürüm anlamak açısındam nasıl oldu da bozulmuş koca bir toplumu yeniden doğru yola ulaştırabildi (tabi ki Yüce Allahın yardımı olmadan bu imkansızdı) Bulduğum cevap aslında çevresindekiler onun his ettiklerini anlamıştı. Mesela arkadaşı amcası ve amcası Hamza ya da en yakın arkadaşı Ebu Bekir r. a ... Sanırım Yüce Allahın bu konuda üzerinde düşünmemiz gereken bir yasası var. Örneğin Ernest Hemingway ailesinden bir çok kişi intihar etmişti sonunda kendisi de öiümü seçti. Buna duygu taşınımı diyorum(kendimce) Oysa Peygamberimize bakıyorum Ömer Ali Hasan Bilal Osman Hatice belli ki onu his etmişler ki ve ona hak verip onun gibi davranmışlar.(asla bir taklit değil onu anlamakla ilgili )
 • 4 Ay Önce

mehmet şerif

Değerli hocam bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum.Ayrıca kurban bayramının milletimize ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını Allahtan diliyorum.Her kurban bayramı bana Ibrahim Peygamberin Ismail a.s ile olan imtihanunı hatırlatıyor. O örnekte olduğu gibi Yüce Allahın c.c doğru fedakarlığın manevi ve maddi olarak nasıl olması gerektini göstermesi açısından çarpıcıdır.Millet olarak anlamamız gereken bir şey var. Millet bir vücut gibidir vücudun ciğerlerinde bir yara varsa (ya da diş ağrısını bilirsiniz) o vücut rahat edemez.Eğer düzeleceksek hep beraber olabiliriz.Bunun için de merhamete şevkate sabırla iyi amel işlemeye ihtiyacımız var.Temiz gıda temiz hava temiz toprak ve temiz su olmadan nasıl bedende esenlik oluşmuyorsa.Temiz bir kalp olmadan da insanoğlu düzelmez.Kalplerimizde Allah sevgisi Allahın rızasını kazanma arzusu olması dileğiyle..
 • 4 Ay Önce

TUVA

Ogrencilik yıllarımda bir hocam Turkiyede adalet bir kız isminden ibarettir denmişti.Şimdi yaşlandıkça yaşadıkça hocama hak vermeye başladım.
 • 4 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23