• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Allahu Ekber, Allahu Ekber!

50 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Mesut

İnsanoğlunun % 60-70 i avam dır, Herkes Kuran' daki manalara , hakikatlere vakıf olamaz, Tefsir diye bir ilim var , 1400 yildan beri binlerce tefsir i yapılmış ve hala yapılmaya devam edilen ve günyüzüne çıkmamış nice hakikatler varken, Nasıl olurda meal okumanın yeterli olacağını düşünen bir kitle var, bu kitle masal okuyor zannediyor, gerçi masalıda anlamıyorya ,
 • 4 Ay Önce

Asım Çiğlez

Bizim düşüncemiz,iktidarda diyerek,yanlışlara bile bile evet dediniz.Şimdi görüyorsunuz bazı gerçekleri ama,"Atı alan, Üsküdar'ı geçti mi acaba.. Müslüman zengin olmalı düşünceniz,çok sayıda haksız zenginlikleri sebep oldu.Zenginleşen Müslümanlar(!!!),hiç de,dinin istediği gibi yaşamadılar ve sustunuz. Şimdi konuşuyorsunuz ama geç kaldınız,sayın Dilipak. Savunduğunuz kişiler, yolsuzluğun ve haksız zenginleşmenin dolayısıyla vahşi kapitalizmin uygulayıcısı oldular. Lekum dinikum veliyyedin.. İyi bayramlar..?!?
 • 4 Ay Önce

Kim bu densiz diyen:

Okuduğunu anlama özürlüsün, eğitim şart sana
 • 4 Ay Önce

Serdar

Abdurrahman Dilipak ha gayret. AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımıza biraz saldırmaya devam ederseniz ezan ve Kuran bu sefer Türkçe de okunmayacak tamamen yasaklanacak. Durmayın AKPartiye vurmaya devam edin.
 • 4 Ay Önce

Davacı

"O zaman darbeye destek veren Albay Alparslan Türkeş, o günlerde bir röportajda, bu durumu “ihanet” olarak nitelemiş, “Türk camiinde Türkçe Kur’an okunur; Arapça değil” demiştir ki, daha sonra bu görüşünü değiştirecektir." Türkeş'in bu görüşünü değiştirdiğine dair beyanı nerede?
 • 4 Ay Önce

Yobazzzzzzzz femi 

Huuuouhuhhhaaasss huuohhaaa huhuhaaaaa yasasinnnnnnn  
 • 4 Ay Önce

Hasana

Yahudi dili Hz musanin dili olan ibranice Tevrat İbranice olup hiçbir dile cevrimedigine ve yahudi olmak için yahudi ana babadan olmak gerektiğine göre başka milletler ve diller Yahudilikte olmadığına göre Tevrat nasıl tahrif edildi Kur'an açıkça anlasınlar diye arapça gönderildi cennet dili Arapça derdi babam Araplar dünyada ikiyuz milyon arapça bilmeyenler cennete giremeyeceğine göre cehennemin nüfusu bayağı yoğun peki Kuveyt City de cennetlik mi Kuran'da bir ayet varmı başka dile cevrilmeyecegine dair bilgilendirirsen iyi olur birde kurtce namaza niyet edenlerin niyeti kabulmu
 • 4 Ay Önce

Ömer Faruk

Sayın Dilipak bu konu dışında (ki çok güzel özetlemişsiniz süreci.) İslam'ı ve Kur'an'ı nasıl ulastirabiliriz kitlelere. Neden bu kadar rahatsızız Türkçe Kur'an'dan, hatta Kur'an'in anlasilmasindan. Ne zaman Allah'ın kitabı nın bilinmediği, kitleler tarafından okunmadigi üzerinden bazı öneriler getirilse Protestan İslâm, batı, dinden uzaklaştırma gibi refleksler getiriliyor. Yozlasmislik, kokusmusluk almış başını gidiyor Kuran ahlakı tek çıkış yoluyken neden bu kadar korkuyoruz Kur'an'dan?
 • 4 Ay Önce

Aismail

Yüce Allah Kur'an-ı Kerim'i sırf Araplar anlasın yeterlimi dedi? 
 • 4 Ay Önce

Cennet ülke

Geçmişi anlatıyorsunuz sürekli ve örnek veriyorsunuz birde gerçekten gelecekten bahsedin ozaman bu dönemde yapılan yanlışları anlatmaya kitaplar yetmez. 
 • 4 Ay Önce

YA RABBİ

rahmetinden bahsedişim zalimlere iktidar desteği anlamına gelmez....zaten iktidar olmak veya iktidarını korumak için insanlara şirinlik etmek tövbe değildir.....
 • 4 Ay Önce

Haluk

Hocam merhaba ben diyanet kuran radiyoyu dinliyorum orada once kuran arapca daha sonrada meali okunuyor baskasini bilmem ama ben mealinin okunmasindan istifade ediyorum .
 • 4 Ay Önce

YA RABBİ

şahit olduğum kötülülüklerden anlatmaya takat getirebildiklerimi faillerin kimliklerini de açıklayarak zaman zaman anlatıyorum... 
 • 4 Ay Önce

Insaf

Evet RTE ye olan bu tutumunuzun kaynagi tamamen kisisel cunku bu tarziniz kime en cok yariyor? Tabiki Islam dusmanlarina.  
 • 4 Ay Önce

nuri

Abdurrahman Hocam.sizden bu minvallerde yazılar bekliyoruz??!! yani anlayalım,konuyu düşünelim !.gelecekte insan beynine şu olacakmış ,bu olacakmış.ben şahsen o tür konularla ilgilenmiyorum...
 • 4 Ay Önce

Ahmed61

Sevgili kardeşim istanbul sözleşmesi'ni eleştiren onca yazınıza hep desdekverdik,taktir ettik.Bu sözleşmeyi ibtal eden Reis hakkında müstakil bir teşekkür yazısı bile yazmadınız.Bukadar kin ve nefretinizi bir türlü anlayamadım?
 • 4 Ay Önce

davinci

hangi dili konuşacağını tartışan bi ülke :) almanlar ruslar çin hangi dili konuşacaklarını inandıkları dini hangi dilde okuyup anlatacaklarını tartışıyorlar mıdır?
 • 4 Ay Önce

Hasan

Kuran tercüme edilemez.Hicbir dil bir diğer dili tam anlamiyla ifade edenez.Diğer kutsal kitaplarin tahrif olmanin sebebi dilden dile tecumesiyle olmuştur.her dile tercume edilmiş kuran orjinal kuran degildir.onu iyi idrak etmemiz lazim.cok basit ornek vereyim.Tukçede hayatini kaybeden her canliya ölmuş deniliyor.Benim dilim kurtçe her ölen tür için ayri bir"öldü" kelimesi kullaniliyor.aynen oylede hiçbir tercüme kesinliklile orjinal degildir.Arapça cok geniş bir dildir.buna dikkat etmek lazim.Chp'ye gelince bir tek davasi vardir.islamla savaşmak.Akp nin utanmasi lazim.Millet akp nin cikardiği kanunlarin zulmunden chp ,hdp ve ip kaciyor.6284 beyan easatir, ist soz ,lanzarotti, cedaw gibi.bu ne Şeytanin bile Kabul etmediği kanunlar ve sozleşmelerdir.bunlarin darbesini yiyen milyonlar kadasina silah dayasan akp ye donmezler.adan gibi diyaset ve kanun olsa akp en az %70 oranda oy potasiyeline sahiptir.Kadem aile bakanligi,adalet bakanliği ve ozlem zengin tek baslarina akp yi resmen bitirme plani yapiyorlar.Reis nasil gormuyor ben hayret ediyorum.topluna duşen ateşten bunlar menfaat ariyor.Millet akp niye oy versin.duzeltip milletten ozur dilense ve millettin mağduriyeti giderilse bu milleti chp zihniyetinden kurtarabilir.yoksa gercekten bu secimde isi cok zor.bu ulkede farkli milletler yasiyor.katı milliyetcilik ve devletcilikle bu kesime asla ulasamsyacak.birinden oy almak icin bir kesime hakaret etmeyecek.o zaman bu memleketi chp ve chp ziniyetine teslim edilmeyecek.selam dua.hocam lutfen bu sikinti yetkililere iletin.gercekten Sayin Erdoğan bu sebeplerden dolayi kaybedecek.Durum cok ciddi.ozlem zengin akp den gonderilse bir geceden rn az bir milyon alir
 • 4 Ay Önce

NURAN DEVRES

Üstat, Lanzarote sözlesmesindeki " çocukların cinsel istismardan korunması" keyfiyeti sizi neden rahatsız ediyor? Korunmasıyla mı yani? Bunda yanlış olan nedir? Ben bu sözleşmenin maddelerini okumadım. Ama bu sizin yazdığınız itiraz edilecek bir şey mi? Bir de imamlar için hakkıyla Arapça bilmek kıstası getirilmeli. Onlar da insanlara camilerde ettiğimiz tüm duaların Türkçe hangi anlama geldiğini açıklamalı. Ezberden okuyoruz. Ama biri dese ki ne diyor, bilmiyoruz. Ben Türkçe Kuranda her duanın anlamını da okuduğum için biliyorum. Ezberden bir şeyler okumakla ibadet olmaz. Sen gene duanı Arapça yap. Ama anlamını da bil. Ülkede 100 binden fazla imam var ve de çok iyi maaşlar alıyorlar. Ama sadece 800 küsuru Arapça biliyor. Bu kadar yetersizler. Hele Hz Peygamber zamanındaki Kureyş Arapçasını bilen tek bir imam bile yok. Pek çok şeyin cahiliyiz ama İslamın da cahiliyiz.
 • 4 Ay Önce

Cahil

Kendi kültürünü oluşturmayan milletler başka milletlerin kültürünün kuklası olurlar dilide dinide peki dünyada sinirli sayıda yahudi yasantisina diline dinine bakın kimin etkisi altına girmişler binlerce yıllık tarihlerine İspanyol alman vs milletlerin zulmüne rağmen ne din ne dil degistirmis 2000 yıldan fazla bir zamandır gömlek değiştirir gibi dindegistiren milletten bir cacık olmaz olsa olsa bolca sahte peygamberler turetir
 • 4 Ay Önce

Allah'in huzurunda haddini bilmelisin!

Kur'an-ı Kerîm'in meâli-çevirisi var, Türkçesini dileyen oradan açıp okur.Ama ibadet kutsal bir emirdir ve emri koyan yüce yaratan kendisine nasıl ibadet edileceğini bize söylemiştir-emretmiştir,bunu gösterecek bir peygamber de yollamistir.Bu yaradandan bir "emirdir" ve aldığınız hiçbir emre benzemez.Kafamiza göre değiştirmek hadsizliktir!
 • 4 Ay Önce

Ahmed61

Bu chp zihniyeti binyıl geçse değişmez,değişmez.Bunlar dün ne idiseler bugünde daha beterdirler.Düşmanını tanımayndan daha sefil,ahmak kimvardır?Allahın düşmanlarını simalarından tanımıyormusunuz?Nursuz suratlilar!!!
 • 4 Ay Önce

Erhan

80 yil öncesine giderek , güya CHP yi de eleştirmiş. Gönlün elveriyorsa şimdiki CHP nin tutumlarina da tek laf et. Zaten tüm amacı lafı AKP ye getirmek ve getirmişte . ittifaktan hoşnutsuzluk çıksın diye, hiç yeri degilken Türkeş i de hatirlatmaktan geri kalmamış..
 • 4 Ay Önce

Kim bu densiz müslüman neden kurban kesiyor

sapır saçma yok kasabı kaldırın yok emin çölaşan et dilenmesin ne lakayıt yoruma katılıyor bunun islamla alakası varmı dingil.
 • 4 Ay Önce

Bir örnek vereyim dua nın gücü o güç dua edilen kendinden başka ilah olmayan alemlerin Rabbi

bir ççok denedim benden dua isteyene dua ettigimde dua isteyen anında tesir etsin dlye bekliyor yüzde yüz kabul olur garantisi de yok siz her muraccat ettiginiz istekleriniz hep kabul oluyormu hayır benim söylemek istedigim Allahınn zatı öyle büyükki bir başım agrıyor sıkıntım var benim için dua isteyene çok kez kabul olmuştur fakat anında deyil diyelim başın agrıdı aspirin aldın hemen tesiirini göstermez bir an dalmışsın bakkışsın agrı yok olmuş amaliyata yatana morfin vuruyorlar anında bayılmıyor hers, şeyin bir mücize gibi sana isbat etmiyor imtihhandasın görünene herkes innanır önemli olan gayba inanmak bir adamı gördün her söyledigine innanırmısın hayır zaman gösterir çünkü niyetini bilmiyon.
 • 4 Ay Önce

os5os

batı oryantalizminin piyonu dinsizler ister türkçe ibadeti
 • 4 Ay Önce

gerçek

Allah'ın emirlerini anlamadan(bilmediğin dille ibadet) inanmanın insanımızı getirdiği sonuç: Adaletsizlik, hak- hukuk gözetme me,yalan söylemek, rüşvet almak ve vermek, yolsuzluk, hırsızlık, adam kayırma, haksız kazanç çığ gibi büyümekte, v.b yasaklar nihayet "suç işleme özgürlüğü" ile tarif edilmeye kadar geldi. Anlamak için gönderilen Kur'an ı anlayalım, yoksa 7,5 Milyar insanın vay haline. Şüphesiz O, âlemlerin Rabbi tarafından indirilmiştir. Onu Rûhu’l-emin (Cebrail), uyarıcılardan olasın diye, senin kalbine apaçık Arap diliyle indirdi.” (Şuarâ, 26/192-195); “İşte böylece biz onu Arapça bir Kur’an olarak indirdik...” (Tâhâ, 20/113); “Korunsunlar diye dosdoğru Arapça bir Kur’an indirdik.” (Zümer, 39/28); “Bu bilen bir toplum için, âyetleri Arapça bir Kur’an olmak üzere ayrıntılı olarak açıklanmış bir kitaptır.” (Fussilet, 41/3) gibi tam on ayrı yerde (Yûsuf, 12/2; Ra’d, 13/37; Nahl, 16/103; Şûra, 42/7; Zuhruf, 43/3; Ahkâf, 46/12) Kur’an’ın Arapça olduğunu ifade eden âyetlerden,
 • 4 Ay Önce

İzmirli

Kur'an'ı anlayan anlamış, binbeşyüz senedir de tatbik edilmiş, anlamayacak birşey kalmamışki.Tarihden bile pekâlâ İslamiyet'in emirleri anlaşılır..Bu meyanda Hristiyanlık ve de kutsal kitabının tarihine,tatbikatına baktığınızda neleri menedememiş ,nelere sebebiyet vermiştir. Buyrun gıbta edilen ABD ve Avrupa tarihine; Toplu katliamlar, cadı avları,porno sanayi, ailenin hemen yokolması,Afrika ve kısmen Asya'nın halen sömürüsü,ilaç ve silah fabrikaları zulmü, kadın, çocuk ticareti, uyuşturucu ve alkol iptilâsı,her sene milyonlarca ev ve işyeri kundaklanması, sigorta cinayetleri,organ kaçakçılığı vb.. bunlardan hangisine kilise karşı çıkmıştır? Lütfen araştırın.. Artık zor değil.. selamlar
 • 4 Ay Önce

En büyük yaratıcı

Allahu Ekber= Allah En büyüktür. Allah, Tanrı, Rab, Hüda, Çalap, Yaratıcı, ne dersen de. Yeter ki inan ve kork. İnanıpta korkmazsan sıkıntı.
 • 4 Ay Önce

Müslümanlar neden mi kurban kesiyorlar?

Önce eminçölaşangiller müslümanlardan kurban eti dilenmekten vaz geçsinler, sonra bu meseleyi konuşalım
 • 4 Ay Önce

müslümanlar neden mi kurban kesiyorlar?

önce sizin şu kasapları kaldırın, sonra bu meseleyi konuşalım
 • 4 Ay Önce

Yalnız Kurt

YEZÎD I KİMDİR , TANIYALIM... يزيد Ebû Hâlid Yezîd b. Muâviye b. Ebî Süfyân el-Kureşî el-Ümevî (ö. 64/683) Emevî halifesi (680-683). babası MUÂVİYE b. EBÛ SÜFYÂN Sahâbî, Emevî hilâfetinin kurucusu (661-680). Müellif: ÜNAL KILIÇ 26 (647) veya 27 (648) yılında Dımaşk’ta doğdu. Annesi Yemen asıllı Kelb kabilesinden Meysûn bint Bahdel’dir. Babası Muâviye, oğlunun çöl ortamında yetişmesini sağlamak amacıyla onu annesiyle birlikte Kelb kabilesinin yaşadığı Tedmür civarındaki bâdiyeye gönderdi. Yezîd burada bedevî hayatının şartlarına göre büyüdü. Ata binme ve silâh kullanmada maharet kazandı, fasih Arapça’yı öğrendi. Bu arada içki ve eğlence dünyasını tanıdı. Yarış atları ve av köpekleri edindi, şiirle meşgul oldu. Muâviye oğlunu Dımaşk’a getirttikten sonra eğitimiyle yakından ilgilendi, onun için nesep âlimi Dağfel b. Hanzale gibi özel hocalar tuttu. Ancak Yezîd’in çölde edindiği kötü alışkanlıklarını sürdürmesi, bilhassa oyun ve eğlenceye düşkünlüğü halk tarafından yadırgandı ve eleştirilmesine yol açtı... müslüman “Eşhedü En Lâilâhe İllalah ve Eşhedü Enne Muhammeden Abduhu ve Resûluhu” diyerek kelime-i şahadet getirmiş olur.... Kelime-i şahadetin manası: Ben şahidim ki Allah’tan başka ilâh yoktur ve yine şahidim ki Hz. Muhammed O’nun KULU ve RESÛLÜ'dür.... Halifelik ise Hz.Peygamberin yolunu takip etmek demektir...Hz.Peygamber dahi Allah'ın halifesi değildir , olamaz .... Hz.peygamber o'nun kulu ve elçisi , vahyedileni tebliğle görevli peygamberidir....diğer peygamberler gibi .... yani Hz.Peygamber dâhi Allah'ın halefi hâşa değilken , kim Allah'ın halifesi olabilir....Yeryüzünde Allah'ın gölgesi ve halifesi diye bir uydurma unvan mümkün mü ?...yine hilafet , Hz. Kur'an ve Hz.peygamberin yolunun hilafetidir .... aslolan hilafet bu hilafettir...SALTANAT İSE CAHİLİYEDEN KALAN KÜLTÜRDÜR....ALLAH'IN DİNİNDE SALTANAT YOKTUR.... SULTANLIK , PADİŞAHLIK , KRALLIK ,SARAY KÜLTÜRÜ BEŞERİ CAHİLİYE DEVİRLERİNE AİTTİR ... SARAYLAR müslümanların hayatına , umeyye karı'nın uşaklarının sultan olmasiyla girdi....Hz.Peygamberin yazlık , kışlık sarayları yoktu....evi kerpiçten di , mescidi de .....ama içinde bir peygamber , bir de müslümanlar vardı ...
 • 4 Ay Önce

aliye

Reis türkeşin Arab ve Arapça düşmanı bir dinsiz olduğunu biliyor; (sen biliyorsun da o mu bilmeyecek nitekim) Durumu yönetmek başka şeydir.
 • 4 Ay Önce

Zekeriya gökçe

Eşref büyük babam, babası İsmail Hakkı gökçe ye sormuş senin yargılandığın istiklal mahkemesinden seni kim kurtardı diye suçu mu ne ? Ezanı Arapça okumak sibyanlara kuran öğretmek... İsmail dedem hem medreseye okumuş hem de istanbulda yeni eğitim veren kurumlarda okumuş...neyse ne işte kendisini yargılayan hakim İstanbuldan arkadaşıymiş ta o kurtarmış yok resadiyeliler mahkemeye baskı yapmış mış ondan kurtulmuş yoksa asacaklarmış falan filan millet konuşuyormuş... dedem oğluna ve bütün millete beni Allah kurtardı hem bir kere değil tam iki kere ikiside ezan sayesinde demiş. Niksar Melikgazi mezarlığına babamın kabrini ziyarete gittim. Geri köye dönerken tipinye yakalandım. Ne köyler kalmıştı ortada ne de başka şeyler...Gece sabaha kadar hafız oldum kuran hatmettim köçek oldum horon teptindim. Sabah namazı vakti girince yüksek sesle ezanı okudum. Bereketliler bu İsmail hocanın ezanı dağda kalmış haydin deyip beni kurtardilar. İşte sen Allahın dinine sahip çıkarsan Allah da bütün zor zamanlarında sana sahip çıkar... bildiğim bu demiş
 • 4 Ay Önce

Bbazı yorumcular yazarın makalesinden sayın erdogana pay çıkarmaya çaılışıyor bu dogru deyil ezana yasak sayın erdogan zamanındamı oldu, ki zırvalıyorsunuz

alpaslan türkeş islama karşı olsada sonradan hidayet islama sahip çıkmıştır. İsmi zikredilmeyen yazıyı çarpıtmayın.
 • 4 Ay Önce

!!!!

Atatürk türkçe ezanı başlattı ama asla kata zorlamadı...benimsenip benimsenmeyeceğine bakmak istedi..ömrü vefa etmedi...belkide büyük ihtimal vazgeçecekti...kalbinden geçeni ancak ALLAH bilir..Atatürkü artık rahat bırakın be kardeşim...ne oldu peki arapça olduda kötülük azgınlık fenalık büyük günahlar bittimi..? Hayır..!? esas olanı kafaya takıp çare arayalım....ZORDAN KAÇIP "KOLAYLA İŞ ÇÖZMEYE" BAKAN UYANIK "ALİM" OLMAYA UĞRAŞMAYI BIRAKIN...komik oluyor bunu bi bilin...
 • 4 Ay Önce

Cahil

Acaba Fransız İngiliz Alman İspanyol dünyadaki 200devletki tamamında müslüman olmasa bile hiristiyan mutlak var onlarda kiliselerinde acaba Hz İsa'nın konuştuğu dillemi ibadet yapıyorlar yoksa kendi dillerinde mi onun için Hıristiyanlık dünyadaki bütün kıtalara yayılmış ve yayılırken İslam ulkelerindeki müslümanlar hiristiyan ülkelere kaçıyorlar hiristiyan ülkelere giden ikinci nesil oluyor hiristiyan sahi samiriyeli Hz İsa'nın İncil dili neydi
 • 4 Ay Önce

Geçmişle yaşamak

Sn cumhurbaşkanı ne dedi, kime dedi, neden anlamıyorsunuz "din kisvesi altında nilleti sömürenlerede prim vermeyeceğiz." Sizin başka derdiniz yok mu ya, millet aş derdinde iş derdinde, herkes dinini yaşıyor serbestce, istediği gibi. Daha ne istiyorsunuz arabistan mı olalım. Biriniz solcular der ötekileştirir, biriniz arap alemine çevirmek ister milleti, Kardeşim taa sizler siyasal islamcılar peydahlanıp bu milleti gazetelerinizle, tv larınızla, uyduruk hurafeleriniz, bidat yayınlarınızla milleti sömürene kadar bu milletin dinle bi sorunu yoktu, solcu deyip ötekileştirdiğiniz insanlarım anaları bile başörtüsünü de biliyorlardı kuranı da, hemde hepinizden daha iyi, daha samimi, geldiniz milleti dinden imandan soğuttunuz, veyis ateş bile, dedi, ben akitin dininden değilim diye. Ne derdiniz ne açık açık söyleyin ya,
 • 4 Ay Önce

EMEK

ALLAH yalvarıp dua edip istek dilerken TÜRK çe de Dinimi TÜRK çe okuyup duymak öğrenmek istemem niye hacı hocaların nezninde günah ve geçersiz yoksa Arabistan da dahi KURAN halkın okuduğu ile Alimlerin okuduğu farklı neden dilin değişime uğraması nedeniyle anlamaları için
 • 4 Ay Önce

Yorumcu mustafa islam

sen düşünceni açıklaki aradaki saçmalıgı anlayalım misal ve ilmini koy ortaya.
 • 4 Ay Önce

Allahu Ekber ne büyüksün yarab vicdanlar harap aslı turab görmeden inanmam diyor, gel buna anlat abd AB bunların gücünü bildigi için sözlerini uygulayanlar insan nebadat hayvan bitki rengarenk ovaları süsleyen sultan ahmet camiyi yapan ustayı kaç kişi gör

ustayı görmesende eserini gördün ayı güneşi geceyi gündüzü dünyayı döndüren, nihiç akıl etmezmi illa okumak herşeyi bilir anlamında yaratanını bilmeyen kuru bir emek akıl nimeti saglık göz kulak diş mide hava su bunları bahşeden kim hiç düşü düşündünmü buca nimet karşısında Allaha yaswk getiren oda senin sonunu getirir Allah en büyük imansız kalp ssinede yük.
 • 4 Ay Önce

Tencere Kapak

Millet ve yönetim tencere kapak gibidir, Tencere nasılsa, kapağı da ona göre olacaktır. Millet neyi hak ediyorsa yöneticiler de ona göre hareket edeceklerdir. Önce milletin düzelmesi gerek, o konuda da iyiye değil tam aksine kötüye doğru gidiyoruz malesef. Gençlerde ahlak falan kalmadı. Herkes torpille iş bulmaya çalışıyor. Harama helale dikkat edenler azalıyor. Allah sonumuzu hayreylesin.
 • 4 Ay Önce

mustafa islam

Çok saçma yorumlar yapılmış.Kendi pencerenizden güya avrupa amerika yorumu yapılmış.Açık ve net soru: Avrupa ve amerika da çocukların karmakarışık cinsel yaşama başlama yaşları kaç??? Bütün tartışmanın asıl cevabı bu.Onlar için normal,evlilik/nikah için küçük yaş.İstediğiniz kadar zina yapın 30 yaşına gelince de evlenin mi demek istiyorsunuz? Avrupa ve abd de 9-15 yaş arası düşük yapan kız çocuklarının oranı ne kadar???Bırakın da bir gün bile avrupa-amerika görmemişlerin saçma sapan yorumlarıyla ,birileri aşağılık kopleksiyle milleti suçlamasın.
 • 4 Ay Önce

Cahil

Ezan namaza cagriysa Türkçe okunmasi caiz olmayan namazın niyeti ve cuma hutbelerininde Türkçe olması caiz değildir o zaman camilerde namaza baslarken niyet ettim. ... Namazını kılmaya niyetide kılınan namazda Türkçe niyet olduğundan caiz değildir hele hocaların cuma günleri verdiği Türkçe vaazlar asla caiz değildir ey Türkler haberiniz ola Türkçe kullandığınız için namazlarının caiz dehildir Tanrı demenizin caiz olmadığı gibi ne yapsak bir dil inkılabı yapıp Türkçeyi yasaklayip Arapcayi resmi dilmi yapsak acaba Osmanlı'da türk milleti için ne düşünüyordu ha birde dipnot sayın Dilipak Arabistan'ın ezan hakkındaki yeni uygulamasina azerbeycanda hoperlorden ezan okunmasınin yasaklanmasına ait düşüncelerinizi ve birde zengin Kuveyt gibi ülkelerde ingilizce eğitim yapılıp kuveytin adının mübarek arapça Kuveyt City olarak değiştirildiğini hatırlatırım Araplar kendi dilleri olan Arapçadan kaçarken Türklerin Arap emperyalizmine hayranlığı bana garip geliyor nerdeyse sisi turk sanki
 • 4 Ay Önce

Bilir

Evet Sn.Yazar Allah herşeyi bilir ve görür. Ama kimbilir belki sizin doğrularınız belki de sizin yanlışlarınız doğrudur. belki sizin sevmediklerinizi Allah sevebilir. Bunun hükmünü ne siz ne de başkası veremez. Beşerdir hata yapabilir, çokta takıntılı olmamak gerekir. Unutmamak gerekir son hüküm Allah'ındır.
 • 4 Ay Önce

Ömer

Sayın yazar Akp yi ve Erdoğanı islam ve müslüman düşmanı olarak göstermekten vazgeçin çünkü kimse inanmıyor yapılan bir yanlış varsa vakti gelende düzeltilir her şey aslına rücu eder size defalarca söyledim yanlış size yapıldı sizde bunu kaldıramadınız nefsinize ağır geldi şurası muhakkak siz bu memlekette tek müslüman değilsiniz ve islamın tek temsilcisi de değilsiniz onun için size yapılan yanlışı tüm islam ve müslümanlara yapılmış gibi göstermekten vazgeçin
 • 4 Ay Önce

Aki

Kuran ı Allah gönderdi zaten manasını biliyor,Allah kullarım anlasın indirdiğimde yazanlara iman etsin ona uygun amel etsin diye gonderdi, Kur'an'ı anlamak için ya iyi bir arapça bileceksin yada Türkçe mealini okuyup anlayacaksın bunun dinen sakıncası ne olabilir,Üç beş dinden ekmek kazanan geçimini sağlayacak diye bizi niye haciya hocaya yönlendiriyoruz ki,Allah bize akıl ve irade vermiş ben niye yanmaz kefen satan adamdan,sultana biat etmiş alimden,din diye masal anlatan tiplerden dinimi niye öğreneyim,ikincisi İslam'da ruhbanlik yok din adamida olmamalı,herkes dinini kaynağından Kuran ve sünnete bağlı olarak öğrenmeli,ben böyle düşünüyorum tabi sizin guruh bizi aforoz etmezse,edersede çok önemli değil kafanıza göre takılın ,şu anki dini savunuyorum diyenleri görünce bunlarla insanın cennete giresi gelmiyor,çünkü İslam hak lve adalet temel alır ,adalet yoksa ahlak yoktur ahlak yoksa o inanılan din bence İlahi değildir
 • 4 Ay Önce

ali

reis, albay Alparslan türkeşin arapca kuranı kerime karşı oldugunu duymasın. yoksa cumhur ittifakını dagıtır.
 • 4 Ay Önce

Lanzarotte

Lanzarotte sözleşmesi çocuk istismarı ve çocuk yaşta evlilikle ilgili yasak getirilmesi. Bu suçları işleyenlerin af edilmemesi ve gerekli cezayı çekmesi. Küçük yaşta evliliği dini nikah olsa dahil çocuk evliliğini meşru görmemesi. Kısaca bu konuda sıkıntı çeken ortadoğu ülkeleri ve bu ülkelerde yaşayan ve çocuk yaşta evlendirilen insanların sıkıntısı olarak görüyorsunuz sanırım. Çocuk yaşta evlilik çok fazla doğum için ortadoğu da teşvik edilen hatta bizde kanun teklifi bile hazırlanan bir mesele AKP tarafından ve bu sözleşmeye imza attığı halde bu kanun teklifini hazırlıyoruz demişti aile bakanı. Ancak sorun şuradaki bu yasayı isteyen zihniyetin çocukları ABD veya ingiltere de üniversite okuduktan sonra belirli bir yaşta evleniyor buna tüm bakan ve milletvekili çocukları dahil hepsi eğitimi alıp yurt dışında okulunu bitirdikten sonra evlilik yapıyor. Ancak başkasının çocuğu olunca evlensin okumasın hamal kalsın bir işte çalışır geçinir deniyor çünkü o çocuğu okutacak onun ihtiyacını karşılayacak eğitim ve yaşam masrafları aile içinde zor geliyor devleti yönetenlerde buna rıza gösteriyor. Kendi çocuğu için göstermdidkleri rızayı başkası için gösteriyor ve sizde buna karşı çıkıyorsunuz. Acaba sizin çocuğunuz 32 yaşında 2013 senesinde niye evlendi ozaman yani başkasına iş buyuruyorsunuz kendiniz yapmıyorsunuz.
 • 4 Ay Önce

öfkenin böylesi

sayın yazarın Erdoğan düşmanlığı, son parağrafda ezanı türkçeleştirenlerle özdeşleştirilmiş! ak partili kokana kadınların açtığı davanın doğurduğu travma yazarın iç dünyasındaki nefreti her geçen gün bir parça daha derinleştiriyor
 • 4 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23