• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

“Nesnas” diye bir mahluk!

31 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

ASMD

Hayvanlara eziyetin önüne geçmek için ve onların sağlığı için öncelikle her türlü hazır mama denilen ve içeriği bilinmeyen ve besleyeninin yemediği herçeşit yiyecekten kurtarmak gereklidir. Kedine köpeğine hazır mama vs.. yediriyorsan hayvan besleyip doyuruyorum diyemezsin bunun adı eziyettir...
 • 1 Yıl Önce

Bunlara CoVID ile İstanbul sözleşmesi, LGBT arasındaki bağı anlatamadık, hayvan hakları ile bağını nasıl anlatacağız?!. Ya biz şizofreniz, ya da bunlar akılsız, kör ve sağır!
 • 1 Yıl Önce

Emine

Umarım bu kez biraz düşünerek hareket ederler diyeceğim ama Allah aklını kullanmayanlari pislik içinde bırakır..
 • 1 Yıl Önce

Istanbullu

Nes nas , ,,ney nasil...Dede be sen bilrsin..LAS PALAVRAS,,,HANI TURKCEYE ,,PALAVRA PALAVRA,,diye cevrilmisti.Hakikaten UZA GIT ARTIK SEN.VESSELAM ,SĮKTIN DEDEÈ
 • 1 Yıl Önce

Yeni bir güne başlangıç

Aşı olmayanların toplu yerlere alınmaması, ulaşım araçlarını kullanmalarının engellenmesi temennilerimle
 • 1 Yıl Önce

Kabul

Kedi köpek bahane suni et şahane. Bakın pandemi boyunca ne yapıldı. Maske para cezası sokağa çıkma para cezası ne oldu işin içinde para cezaları olunca herkes buna uydu. Şimdi sırada büyükbaş küçükbaş hayvanların çevre kirliliğine yol açtığı hayvan kesimine riayet edilmediği gerekçeleri bahane edilerek para cezaları gündeme gelecektir ve sonuç maske sokağa çıkma yasağı gibi olacak yani herkes uymak zorunda kalacak. Hedeflerinde doğal üretimin de önüne geçmek var. Kapitalist düzenler böyledir. Fakirden alınır zengine verilir. Zengin fakirin üstünden zenginliğine zenginlik katar. Büyük firmalar vergi vermezler ya da gsembolik rakamlar gösterilir. Zenginlere teşvik kredileri verilir hep dikkat ederseniz maalesef bu hep böyle olmuştur. Fakir günah keçisidir hep vergi öder hiç bitmez adamcağız öyle ya da böyle bir ev alır o evin vergisini öder durur hayatı boyunca.
 • 1 Yıl Önce

Timur

Islamiyete karsi olan kanunlar düzenlemeler hep sözde dindar hükümetler zamaninda cikti. RTE islami konularda benim icin derin bir hayal kirikligidir. Sadece iktidarda kalabilmek icin atmadigi takla kalmadi. 20 yil sonra daha hala iktidara sahip olamadiki, biz yeni bir Türkiye beklerken, kendimizi takrar tam eski Türkiyenin göbeginde bulduk.
 • 1 Yıl Önce

Filinta

Hayvan haklari yasasinda bir eksiklik var, EY AK PARTİ..Bu kadar baştan savma tasari olmaz...Tasarinin adi " HAYVAN HAKLARI VE HAYVAN SORUMLULUKLARI YASASI " olmali.. O kadar....Ayrica mecliste muhtelif hayvanlardan müteşekkil bir KOMİSYON kurulmali...Bu mahlukatin hak ve hukukunu en iyi hemcinsleri savunabilir.. Demokrasinin gereği bu değilmi.. Ayrica yasada HAKLARI İHLAL EDİLEN HAYVANLARA GERIYE DÖNÜK TAZMINAT DAVASI AÇMA HAKKI taninmali.. Ayrica yerdeki KARINCALARDA BU KANUNA DAHİL EDİLMELİ... Devletin görevi güçsüz olani korumak degilmi.. Bu eksiklikler giderilir ise Ülke güllük gülistanlik olur..
 • 1 Yıl Önce

Ferhat

Aile hukukuna ve hayvan haklarına vesaire bunun gibi başka uygulamalara masonik ve satanist bir kurum olan AB nin ve BM nin tartı ve ölçüleri ile şekil veren parti ve sistemlere destek verirseniz yeryüzünde ancak zilleti yaşarsiniz. Halbuki Kuran ve sünnet doğrultusunda herşeye yaklaşır ve çözüm ararsanız o zaman Allah azze ve celle yeryüzünde sizin üzerinizden izzeti ve onuru eksik etmez. Tabiki bir müslim olarak üzerimize düşen görevi yaparak hayvanlarin hakkinida savunacağiz. Hayvanlarin doğal ortamlardan koparilarak tika basa kafesler içine tikilarak büyük çiftliklerde eziyet edilmesine karşiyiz ve hayvanlarin kemik tozu gibi doğa dışı yem ve ilaçlar ile beslenmesinede karşıyiz. Fakat iblis ve iblisin yeryüzündeki ordularinin bize sunduğu her proje gibi bu projeyede karşı durmaliyiz, zira iblisin niyeti hayvan hakki değil veyahut kadin hakki değil, bilakis iblisin hedefinde rabbimizin bize helal olarak bahş ettiği hayvanlari haram kilmak, kadini ve genç kizlari Allah ve resulüne isyan ettirterek yaradiliş gayesinden saptirarak evlerinden ve ailesinden uzaklaştirmak. Bu şeytani projeye ancak tam manada iman edip Allah cc haricinde tüm ibadet ettiklerinizden teberri ettiğiniz takdirde başarabilirsiniz.
 • 1 Yıl Önce

bizim Yunus

dört kitabın manâsı --- bellidir bir elifte --- sen elif'i BİLMEZSİN --- bu nice okumaktır ..... adam olana bu kadarı yeter.....gerisi lâf û gûzâf ...
 • 1 Yıl Önce

parali cocuk

cok guzel yazi olmus ama Allahin dedigi olur.cip isi biraz inanadirici gelmedi
 • 1 Yıl Önce

Nihal

hayvan hakları yasasına karşıyım böyle bir yasa olmaz kedi köpeklere yapılan evlere karşıyım onları Allah evleri olsun diye onlara ev yapın diye yaratmadı doğanın içinde olmaları gerekir Benim köpeklere karşı fobim var ve zarar veren sürekli bağlı havlayan bizi rahatsız eden köpekler var geceleri uluyup duruyorlar.Allah aşıkına bu nasıl bir mantık,Hayvanlar insandan değerli hale gelmiş.Kardeşim kızını parka götürmüş köpekten korktuğu için sahibine köpeğini çekermisin demesine asıl sen kendi köpeğini çek yani çocuğa söylüyor pervasızca saldırıyorlar siz köpek deyince onlarda size köpek diyorlar bu hamur çok su götürür ne hale geldik.Korkanlar,fobisi olanlar ne yapacaklar onları kim koruyacak artık insanlar bizim gibileride koruyun diyorlar kaç can aldı bu mahluklar sahipleri işgüzar ne kadar kötü günlere kaldık yazık.
 • 1 Yıl Önce

Salihce

Market Çarşı Pazar yangın . 2 aydır elektrik su paramı yatırmadım. Uykular haram , yarın karanlık, çoluk çoçuk gözüme bakınca ben eriyorum ve evrimleşiyorum kötü manada ..!
 • 1 Yıl Önce

mesut kantacı

Allah razı olsun
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Mesele kadın ve hayvan haklarının doğru anlaşılması olmalı.Kuran ve sünnete göre bu haklar belli ama yarın hayvan hakları diye kurbana dil uzatılırsa,hayvanlar evlere ve odalara girip komşular arasında kavgalar başlarsa ne olacak.Iktidar oy için ısmarlama kanunlarla değil din ve kültürümüze uygun kanunlarla hakları korumalı.Dilipak her işi komplo teorileriyle değil de toplumun yapısına be değerlerine göre dile getirsendaha iyi olur.Hersey diş güçlerle oliyor
 • 1 Yıl Önce

Bir Zamanlar Kıbrıs

Hz.Muhammed’i koruma yasası bir an önce uygulanmalı ama bunun için ÇİMER veya devletin bütün kurumlarına mesaj atıp baskı uygulamalıyız ki Hz.Muhammed’i koruma yasası gündeme gelebilsin o zaman ne diyebilirsin?
 • 1 Yıl Önce

Dertli bir vatandaş

Sayın dilipak hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam kıyamet alametlerinden biri deccaldir.Deccalin görevi insanları kandırmak ve haşa Allaha şirk etmektir.Zaten davası dünyayı cennet ve cehenneme çevirmektir Onu tabi olanlar yalancı cennete onu tabi olmayan yalancı cehenneme atacak.Onu tabi i olacak olanlar çoğu yahudiler ve kürtlerdir.Bu konuyu biraz daha açalım gerçekten dünya sonu yaklaşıyor.Bu kadar fitne fesat boşuna dağıl bu olaylar kıyamet alâmetlerdir.Allah cc her şeyi bilen ve görendir.Buyurduğunuz gibi BU sahte daccaller haşa Allahın işine karışıyor ve haşa diyorlar biz Allahtan daha iyi insanlar i yöneteceğiz bu halt yemeği kalkışıyorlar.İnnallâhe yemhilu vele yuhmilu Allah cc zalime kafire mühlet veriyor onların amelleri haşa unutmaz.Bunlar şeytanların vazifesi yapıyorlar.Müslümanlara ne oluyor onların arkasına koşuyoruz.Bu hayvan hakları altında çok kötü gizli şeyler vardır.Nasilki istanbul sözleşmesi kötü niyetle kabul ettirdiler bu hayvan hakları kanunu da oyundur türkiye yi zora sokmaktır.Ama maalesef yöneticiler bu oyunu fark edemiyorlar.Bunu dobra dobra söyliyorum oyundur.Bu kanun meclisten oy birliğiyle kabul edilecek.İstanbul sözleşmesi de oy birliğiyle kabul edilmişti.SONUC NE OLDU MİLLETİN BASİNA BELA OLMUSTU ERDOGAN İPTAL ETTİ O KANUNU MİLLET NEFES ALDİ.SENERLERDEN SONRA İPTAL EDİLDİ.BU HAYVAN HAKLARİ KANUNU MİLLETİN BASİNA BELA OLACAK
 • 1 Yıl Önce

ALLAH'IN 1 KULU

İMTİiHANDAYIZ, BÖYLE İNANIP BÖYLE YAŞAMAYA ÇALIŞIYORUZ. EVET ÇALIŞIYORUZ, ÇÜNKÜ ETRAFIMIZDAKİ ŞEYTANLARDAN ÇOK İÇİMİZDEKİ NEFS'E YENİLİYORUZ ÇOĞU ZAMAN.
 • 1 Yıl Önce

SEDAT KALFA

hayvan hakları da aynen 3-5 sene sonra aynen istanbul sözleşmesi gibi olacak içinden neler çıkacak görecez .. AK PARTİ RESMEN AYAĞINA SIKTI .. KÖPEKSEVERLERE ŞİRİN GÖRÜNECEM DİYE KENDİ TABANINI KAYDIRIYO HABERİ YOK
 • 1 Yıl Önce

Timur

Gediz nehri zehir akiyor. Manisada yetisen üzümler, sebzeler, bu pis sularla sulaniyor. Türkiyenin hepsi bunu afiyetle yiyor. Devletlularimiz Kanalla mesgüller, simdide hayvan haklariyla. Biz ekekler artik 3.,4. sinif varliklariz. Var ol padisahimiz. Padisahimiz insanlar homurdanmiyor, gülüp oynuyorlar, benden söylemesi sirmali köskünde uzun ömürler.
 • 1 Yıl Önce

Yılmaz

19 ay aradan sonra çok duyarlı hayvansever AB ülkelerinden olan ispanya da boğa güreşleri kaldığı yerden yapılmaya başlanmış, sayın yetkililer, kanun teklifi hazırlarken AB kriterine uymayan hayvansever ispanya örneğini gözden kaçırmışlar anlaşılan!.
 • 1 Yıl Önce

Arka Sokaklar

Bosna Katliamı’nı yazarken “Refah Partisi iktidarı’nın sessiz kalmasını” da yazmayı unutma
 • 1 Yıl Önce

Malkoç

TOSUNCUK .... 75 bin kişiyi 511 milyon yeni TL DOLANDIRDI .... yani hepsi hepsi yaklaşık 50 milyon avro .... 75 bin 260 sene hapis yatacak .....260 sene olsa neyse bi de 75.000 senesi var ... zor çıkar.... peki ya 83 milyonu dolandıranlar ,aceb kaç sene yatar .... hemde elli milyon değil , yüz milyarlarca avro ..... hesap makinesinin haneleri yeter mi yoksa bakiyesi divana mı kalır ?
 • 1 Yıl Önce

Homo sapiens

Yazının ilk üç bölümünü okurken iyi dedim. Hocam bugün anlaşılır, heyacan verici dikkat uyandıran bir yazı yazmış dedim. ...
 • 1 Yıl Önce

Kabul

"İnsanların, kendi elleriyle yaptıkları şeyler yüzünden karada ve denizde bozulmalar olur. Bu, ettiklerinin bir kısmını bulsunlar diyedir; bakarsın vazgeçerler." Rûm suresi 41
 • 1 Yıl Önce

Adil Sevim

Çözüm ne? Yapmamız gereken ne?
 • 1 Yıl Önce

kul

Bu çıkan hayvan hakları yasası ile birgün kurban kesemezsiniz denebilir.mi.
 • 1 Yıl Önce

Ahmet

Akıllı ev, akıllı şehirlerinizi bir el, patlatılmaya hazır bir bombaya dönüştürüyor, farkında değil birileri. Ferd olarak insan, aile, toplum, bir şehir halkı ya da ülke halkı ya da global köyün sakinlerinden herhangi bir topluluk artık hedefte. Dikkat! Büyük gözaltındasınız, şarkılar söyleyerek gittiğiniz yerde sizi geri dönüşü olmayan gözyaşları bekliyor olabilir. Fe eyne tezhebu! Bu gidiş nereye! Dikkat, dua ile belanızı istemeyin.:Nasıl bir gözyaşı anlamadoım.
 • 1 Yıl Önce

Unal

Trilyon dolarları ABD ye aktarırken Yemen'de açlıktan ölen 125000 Arap çocuğunu görmeyen sözde müslüman Arap şeyhleri varken şeytan aramaya ne gerek var
 • 1 Yıl Önce

Nereye gidiyoruz?

Hayvan hakları yasası, kurbanlarımızı kesmemize mani olmak isteyenlere de kozlar verecek. Göreceksiniz kurban, bir ibadet değilmiş gibi üzerinize gelecekler. Ve bunun en küçük bir kaygısı taşımıyorlar. Peki nereye gidiyoruz?
 • 1 Yıl Önce

Yılmaz

Bu projeye alet olanlar projenin yönetenleriyle beraber olduklarını kendilerinin bir zarar görmeyeceğini kendi aralarında tescillemiş olmasınlar sakın ve bu işten zarar görecek olanların başında bir çoban görevi üstlenmişler gibi. zira son bir yıldır yapanlar ve yapılanlara bakıldığında bu projenin ceremesini yapanlar değil de yapılanlar çekecekmiş düşüncesindeyim.
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23