• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bir bayram böyle geçti

66 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Tosuncan

Yorumlara baktım da hiç kimse ya bu adamın bı bildiği vardır demiyor. 
 • 5 Ay Önce

YaseminNUR

Bu, gazetede, en çok sizi, tanıyordum, fakat sizi tanıyamıyorum
 • 5 Ay Önce

Hica

Hoca ak partili kadinlara bir .... Sözünüz yok mu? Alistirdiniz devamı yok. Olmaz ki .. ah hoca Allah şaşırtmasın. Akiti de sizin gibiler yüzünden okumuyorum artık.
 • 5 Ay Önce

AdyZ

İstanbul sozlesmesini istemiyoruz sayın Dilipak. İstanbul sizlesmesi iptal edilsin.
 • 5 Ay Önce

Mehmet

Abdurrahman bey allah askina yillardir takib ediyorum.yazilarinizi o kadar simgelere,isaretlere atif yapip tekik kelimelere boguyorsnuz.soyle orta bir akla sahip okuyucuyun anlayacagi sekilde tedbirleri,neler yapilmali onlar yaziveseniz. 
 • 5 Ay Önce

BEN BİLİRİM

Kimse bilmez her şeyi ben bilirim.
 • 5 Ay Önce

Turan

Ne güzel her şeyi biliyorsunuz 
 • 5 Ay Önce

COVİD 19

Virüs yok,hastalık yok diyenler,hasta olsun ,nefessiz kalsın... Kendi aklı kendine yetmeyip hükümete akıl vermeye çalışanlara, Allah akıl fikir versin...
 • 5 Ay Önce

Cahil

Irak Amerika tarafından talan edilirken yanında bir sürü İslam devleti nin savaş uçağı ve savaş gemisi ABD emrindeydi Libya yıkılırken haçlı seferi yaptığını söyleyen macronun emrinde 15 İslam ülkesinin savas gemisi vardı siriye İsrail ve Amerika tarafından vurulurken yine onlarca İslam ülkesi ABD emrinde kâfir Esad'a karşı mübarek ABD ve İsrail'le ittifaktilar ve ucislam ulkeside tarumar edildi filistin için ümmet kimmiş o İsrail'e savaş gemisi ve savaş uçağı gönderecek ümmet ha birde Filistin mazlum ezilen Filistin halkının yanında olan insanlar iplerde sallandirildilar aslında olaya birde Filistin bayrağındaki kırmızı neyi temsil ediyor Osmanlı'dan kurtulusu temsil ediyor olmasın yahudi malları boykot sayfaları paylaşan dini bütün kardeslere bakın birçoğu yahudi mali distribütörü veya illerdeki bayileridif nede olsa reklamın iyisi kötüsü olmaz rinso persil Omo alo Ariel coca cola Pepsi cola vs vs vs hepsi bimde a101 de Şok marketlerde elan mevcut hadi ey ümmet nerdesiniz önce iğneyi kendinize batırın zaten bize zulüm her zaman giriyor cuvaldiza gerek yok
 • 5 Ay Önce

Aliekber

Anlat hocam heyecanla okuyorum
 • 5 Ay Önce

YORUM

Sayın Dilipak selamlar cümleten hayırlı bayramlar. Ülkemiz Müslüman yüzdesi %99 denilmekte zira ben aynı kanaatte değilim. Kripto Ermeni, Yahudi ,Rum tebanın Osmanlı döneminde ticaret sanat siyaset ve her türlü finans işlerinde olduklarini biliyoruz. Bizler tarım ve askerlik ile o azınlık tebanın daha çok zengin olmasına bilerek veya bilmeyerek katkıda bulunduk. Hilafet ortadan kaldırıldıktan sonra on yıllardır aktif bir şekilde benliğimize yapılan asimilasyon çalışmaları bizleri ayrıştırdı. Yolun sonu görünüyor inşaallah.Tek yol ittihad-ı İslam dır.
 • 5 Ay Önce

s

Dilipak, edebiyat hocası diyor ki: Şeker bayramınız kutlu olsun, cümlesinde hangi söz sanatı vardır? iSTİARE DEĞİL Mİ ? "iğretileme" de diyenler var!
 • 5 Ay Önce

Ersoy Akıncı

Dilipak son yıllarda sizi Anlamakda zorlanıyoruz 40 yıldır Tanıymamıza Ragmen.. Yazının BAŞLIGI ile Sonunun nereye gittiğini herhalde Sende kestireniyorsun.. DSÖ.. Den Türkiye bu güne kadar 1 TANE ne fikir aldı ne de bişey lütfen hayallerle Gerçekleri karıştırmayon
 • 5 Ay Önce

YA RABBİ

ağzını açan arabın ihanetinden bahsediyor.....peki bu ihanetteki türkiye ve iranın rolü.....iran şii hakimiyetini arap aleyhine inşaa için elinden geleni ardına koymuyor.. 
 • 5 Ay Önce

Öztürk

Israille Türkiyenin 2019 Ticaret hacmi 6 milyar dolar. Bunun 4,3 milyari ihracat, 1,7 milyari ithalat. Yani Türkiyenin lehine. Bazilari boykot moykot diye her zaman oldugu gibi atip tutuyorlar. Kim kime boykot uygulayip, canini acita bilirmis?
 • 5 Ay Önce

Bayram mı hüsran mı...

Filistin'de ve dünyanın çeşitli nice bölgelerinde insanoğlu birbirine zulmederken,din kardeşlerimize zulmedilirken "Bayramsa" bayramımız mübarek olsun...
 • 5 Ay Önce

Ahmed

Güzel pervanem benim ışığıma geliyorsan bilki alevim yok gelirsen bende kalırsın beni tavaf edersin en fazla berk ile 1000 yıllık yola varırsın.Güzel pervanem bu arz okuldur mezuniyet ancak ve ancak mirac ile olur . 
 • 5 Ay Önce

Erhan

Erdoğan ve Koca nin söylediklerinde ne var ? Iyi o zaman herkes neyi konuşacağını sana danışsin veya senin denetiminde mi geçsin ?  
 • 5 Ay Önce

Turk

Sayın dilipak biz turkuz arap degil Recep Şaban ramazan Şevval arapça
 • 5 Ay Önce

Dallı

AYETİ BİLİR ULULEMRE TERS YAZILAR.DOLAYLI HALA KORKU DALGALARI
 • 5 Ay Önce

turgut

شوكور , شكر hocam sadece e,ü farklı okuyarak oluşturulacak bir algı gibi durmuyor.yani sadece alfabe değişikliğinden kaynaklanmıyor galiba. Osmanli Türkçesinde fark dikkat cekici çünkü.
 • 5 Ay Önce

....

Sayın dilipak hocam dilinize yüreğinize sağlık.Hocam insanlar için en önemli olan akıldır.Zaten aklı olan Allah katında mükelleftir. 
 • 5 Ay Önce

fetösavar

beyefendi şeker bayramı belki chp.nin işine geliyordu ama bi zahmet işin aslını öğren. osmanlıdan beri kullanılır ve bir sünneti hatırlatır...
 • 5 Ay Önce

GERÇEK

Virüslerin neden olduğu pekçok hastalık için aşı yıllardır yapılıyor.Kızıl,kızamık,çiçek,kabakulak vs ama son yıllarda sadece grip virüsü için mutasyondan söz edilip her yıl yeni bir aşı gerekliliğinden bahsediliyordu.Peki nasıl oluyor da kızıl,kızamık çiçek,kabakulak vs virüsleri mutasyona uğramadığı halde(yıllardır hep aynı aşı yapılıyor ve hastalıklardan eser yok) grip ve bir türü olan kovid mutasyona uğruyor?  
 • 5 Ay Önce

Haydar önal

Filistin olayı en yakın tarih olarak bize çok ciddi bir örnek. 
 • 5 Ay Önce

Mustafa

Îmân edenlere bayram gelmedi sadece saglikliya farz oruç ibadeti bitti. Mazlumlar yaşlı kadın ve çocuk mazlumlar kan ağlarken neyin bayramı.
 • 5 Ay Önce

Aşkın

Sayın yazar dile getirmeye çalıştığınız konularda bir çoğu doğru olmakla beraber çarpık bir ifade ortaya koyuyorsun. Sizin şer sandığınız aslında hayırdır. İnsan bilinçsizce şerre dua eder, isteyip durur der. Yüce Allahcc. Islah ediciler denen şeytan avanesi ve onların ortakları insan müsvetteleri malesef günümüzün dünyasını yönettikleri gerçektir.  
 • 5 Ay Önce

ümmet degil millet yani ulus...

ümmet cok genis bir kavram icinde ne ararsan var... Hrstiyan ümmeti deyince katolik, protestan, ortodoks hepsi giriyor ama aralarinda birlik yok hepsi kavga halinde.. Rusya, ABD, Fransa, Cin, Kavgalari hic bitmiyor ayni ümmetten olmalarina ragmen.. Islam ümmeti deyince ne ararsak var, Sunni, Alevi, Naksi, Afrikadaki kabileler vesaie.. bizler de 1924 e kadar ümmet lideri idik ama kimse sallamiyordu yani pesimizden gelen Islam ülkeleri yoktu!.. Kurtulus savasini tek basimiza verdik, Halifeyi kimse dinlemedi..
 • 5 Ay Önce

selami akça

üstadım .öncelikle selamualeyküm bayramımız mübarek olsun.sizden istirhamım yazılarınızı uzun yıllardır takip etmekteyim .yazılarınızın konusunu anlamakta zorlanıyorum sanki aynı konulara vakıfız gibi yazıyorsunuz yazdığınız konu içindeki yabancı kelimelerin bana ne gibi bir faydası var ne anlamını ne açılımını bilmiyorum ben ilk okul mezunuyum 63 yaşındayım istirhamım yazılarınızı akıcı ve anlaşılır yazmanız ki anlayıp yüksek fikirlerinizden istifade edelim.siz emek sarf ediyorsunuz lakin biz anlamadığımız için istifade edemiyoruz.anlasakda başkasına nakledemiyoruz.selam ve dua ile.cehaletim içinde affınıza sığınırım.
 • 5 Ay Önce

KEMALİST

Ramazan Bayramı'nda hurma ve şekerleme yeme geleneğine dayanan tez sonra Camilerde şeker neden dağıtılıyor vs yok canım hemen e tezini ortaya sürüyor, Ramazan Bayramı'nda hurma ve şekerleme yeme geleneğine dayanır işine öyle gelmekte öyle söylemekte Sayın Dilipak, yada böyle sonuçta bayramsa ,kutlacaktır...Iyd-ı Fıtır" isminden Türkçeleşmesi vs her neyse sonuçta hep chp düşmanlığıişler, ya karşı tarafta başlarsa(?)
 • 5 Ay Önce

Recep Duman

"...Gelin bu yalan rüzgârından yakanızı kurtarın. Bu iş esnafa verdiği zarar kadar siyasete, en fazla da AK Parti’ye zarar veriyor. “Kendim ettim, kendim buldum” diye feryat etmek istemiyorsanız, gelin bu DSÖ fitnesinin komplolarından yakanızı kurtarın. "diyorsun da "ÖNERİN yani ÇÖZÜM"ün ne? Onu da "DE.."
 • 5 Ay Önce

Ferhat

Gine bir bayram esaret ve zillet içinde geçti. Gine her ramazan olduğu gibi siyonizm filistinde ve yemende günahsiz ve savunmasız sivil halka ve körpe çocuklarin üzerine ölüm yağdirdi. Biz ise siyasi ve ticari ilişkilere zarar getirmeyecek şekilde itraile sadece bir nota göndrmek ile yetindik. Kisir tohumlarin itrailden ithal ediletek ata tohumlarinin piyasadan kaldirilmasi ve ekilmesinin sınırlandırılmasının dahi durumun nekadar vahim olduğunu aslında gözler önüne sermekte. Fakat iki yüzyillik islamsızlaştirma ve köleleştirme projesi hem siyasi, hem ahlaki ve hemde ekonomik olarak tam gaz devam etmekte. Kisacası esaret düzeyi sadece ideolojik alanda yayilmiyor, bilakis ekonomik açidan da elimizi ve kolumuzu bağlayarak siyonizmin kurduğu yeryüzündeki masonik sisteme kulluk etttitiyor. Hal böyle olunca şeytan ve orduları bizi her alanda köşeye sıkıştiriyor. Kisacasi biz siyonizmin pazarinda tezgah açmışız ve onların kuralları ile hayatimizin her alanina şekil veriyoruz. Fakat birileri bu sapkin gidişhata hala nutuk, marş, selalar ve dombralar ile milli ve manevi kilif geçirerek bizim gibileri narkozluyor. Umulurda bizim gibi topluluklar bu mübarek ramazan ayinda rablerinden af dileyerek tevbe ederler ve mağfiret dilerler. Mağfiret kapilarinin sonuna kadar açik olduğu mübarek ramazan bayraminda inşallah Rabbimiz tevbelerimizi kabul eyler. Itrailin azginlığı bizim sessizliğimizden ve korkaklığımızdan, DSÖ nün algıları ile hayatımıza şekil vermemiz ise bizim akl etmeyişimzden kaynaklanıyor malesef.
 • 5 Ay Önce

GERÇEK

Çok yüzlü ve küçük ve kalitesiz ve hoyrat ve saldırgan ve binbir surat ve "büyük sömürücülerin" ürettiğini halka iki katına çakan "büyük sömürücülerin küçük sömürücü satıcıları" ticaretçileri; bu işlerin büyüklerine artistlik yapıyor..BATI İKİ YÜZLÜ BİZ ÇOK YÜZLÜYÜZ...esas bozukluk içeride..büyük cihada geçin esas cesaret varsa(yenileceğini bile bile)....yiyorsa...!?
 • 5 Ay Önce

Ayse

Dün bir yerde şeker bayramı nasıl Ramazan Bayramı oldu diye soru okumuştum.Fazlasıyla cevabını aldık
 • 5 Ay Önce

Hikmet Yılmaz

AŞI OLMAMAYI, MASKE KULLANMAMAYI önerip durdunuz. Bayram'lara ve gelecek güzel günlere bir nebze olsun destek olmadın. Sakal bırakmakla ALLAH'a yakın olunmaz. TTB'nin kösteğine sende dolaylı destek vermiş oluyorsun...
 • 5 Ay Önce

4567

İsraile ve batıya şiir nutuk serzeniş yazı çizi ile atanların yüklenenlerin çoğunun ortak özelliği; batı ve yahudi mallarını (para eden satışı iyi olan piyasa tutan) onlardan 3 e alıp millete 6 ya "çakanlar"...ticaret ehli...yahu hoca hadi biz ne dediğimizi bilmiyoruz şaşırmışız..e peki bu millet ne yaptığını biliyormu..(aslında biliyor hemde öyle bir biliyorkiiii)...bu kadar uyanığı olan bi ülkede kalkınma olurmu...abd nin ıphone nundan abd ye mesaj atanlar,almanın mersedesinden almana küfür edenler,fransız malı rimelini çekip fransıza beddua yağdıran hanımlar..ingilizin bop kayığına binip ingilize hakaret yağdıranlar...yahu hoca be hadi batı siyonist kötü (tabiki böyle bunu biliyoruz) E PEKİ BİZ NEYİZ...VALLA BEYİNLERİMİZ YANDI...CEVABINI BULACAĞIZ DİYE UĞRAŞIRKEN....VE YENİ NESİL ÇOK AKILLI HİÇ BEYNİNİ YAKMADAN CEVABI BULMUŞ..BOŞVER KAFANI YORMA HAYATINI KURTARMAYA BAK....HERKES AYNI ZATEN...
 • 5 Ay Önce

Peynir

Şükür olsa ne olur şeker olsa ne olur...
 • 5 Ay Önce

Kuvvacı Binbaşı Cevdet

Bugün Yunanlılara ilk kurşunu İzmirde sıkan ve sonra Yunan askerleri tarafından şehit edilen gazeteci Hasan Tahsin’in ölüm yıldönümü. Nurlar içerisinde uyusun, Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
 • 5 Ay Önce

1234

İsrail bu sefer çok kararlı hırslı gözüküyor gibi..abd kudüsü israil başkenti olarak tanıdığında bu iş belliydi..saldıracak ve tamamını ele geçirmek için hamlesini yapacaktı.şimdi boş boş üfürükten teyyare konuşmalar nutuklar şiirler ağlaşmalar..zaten millette (rantını dünyalığını iyice yapmış kesimi,en az yarısı böyle) rant peşinde..salla bi bakara oldu bitti..yerse yer yemezse gargara yapar..!?kudüs içinde salla bir iki şiir oldu bitti..yerse,!? Yemezse gargara yapar...halkta öylede yaptı zaten..gargara yapıyor..çok üçkağıtçı numaracı uyanık işini bilen (az kısmı çok çok iyi ve düzgün tabiki)bir halkız vesselam..iyinin doğrunun çalışanın üretenin az,kötünün rantçı sömürücünün bol olduğu ülkeyiz...gençler neden ülkeyi terk etmek istiyor HALA ANLAMIYOR NUMARASI YAPMAYIN..!?! Bal gibi herkes biliyor...!?KÜÇÜK VE HOYRAT VE ÇOK YÜZLÜ SÖMÜRÜCÜLÜK ELİNDE MUNDAR OLUP GİTMEKTENSE BÜYÜK SÖMÜRÜCÜLÜĞÜN İÇİNDEKİ YÜKSEK İMKANLARINDA ÇIKIŞ ARIYOR..YANİ SÖZÜN ÖZÜ...ÇOK YÜZLÜ KÜÇÜK SÖMÜRÜCÜLÜKTEN İKİ YÜZLÜ SÖMÜRÜCÜLÜĞE KAÇIYOR...HİÇ OLMAZSA İKİ YÜZÜ VAR ODA BELLİ..BURADA BİNBİR SURAT ŞEKLİNDE VE ÇÖZMESİ BAŞETMESİ ÇOK ÇOK ZOR DİYOR....HAYIRLI İŞLER...HAYIRLI BOL KAZANÇLAR..HAYIRLI POLİTİKALAR..HAYIRLI GÜNLER..HAYIRLISI OLSUN....
 • 5 Ay Önce

yazarlığa ek meşkale

Abi umarım aşı olmayana seyahat ve gıpraşma yasağı getirirler yakında, sen de konferansara gidemen artık. İnternette patik örme vidyoları var, onnara bak abi..
 • 5 Ay Önce

Ağızda tesettür olmayıncık;

Bu aşı beşeriyete bir ceza ise eğer, alpaslan kuytul' a 10 doz vurulsun üstüste, belki yatışır..
 • 5 Ay Önce

Kobra

Eskiden firavunlar mısır dan çıkardı şimdi ülkemizden çıkıyor
 • 5 Ay Önce

Bilal

Laik münafık yöneticilerimiz şuan meşguller sizi duyamazlar, kendi koltuklarını korumak için mafyalarla iş tuttular şimdi mafyalar birbirlerine girdi. pastayı paylaşamıyorlar. Vay babam vay ben şimdi markete gideceğim 3 TL ye iki ekmek alsam 2.5 TL'ye yeşil soğan bir de acaba küçük bir çikolata alsam mı acaba hesabı yaparken en küçük mafya 1 milyar dolarlık limana çökmüş. En büyük mafyamiz oralı bile olmamış ufak işler o işler demiş. Orta derece mafyamiz ise koca koca tsk generalleri ile resim çekmiş. Ben markete gideyim bari ekmek alayım, A101 de 25 kuruş daha ucuz du oradan alayım.
 • 5 Ay Önce

Ömer

Helal be hocam kim tutar sizi daha başlığa bakıp dedimki mevzuu şeker şükür e hadi bakalım dedim hocam burada da konuyu Erdoğana nasıl getirecek ve ona düşmanlığını şöyle inceden de olsa nasıl belli edecek ve bir şekilde ne alaka ise konu yine Erdoğana gelmiş arkeşim abduraman içindeki sirkatini dışarı akıtmış takıntı böyle bişey demekki sövmek için her konu sizin düşmanınıza bir şekilde çıkıyor
 • 5 Ay Önce

M. Alkaç

Eyvallah kıymetli kardeşim. Particilik değil, Siyaset yapabilenler doğru yapar. Doğruya doğru, yanlışa yanlış demektir siyaset. Benim partim, benim hemşerim, benim adamım, demek IRKÇI bir yaklaşımdır. Önce kendimizi düzelteceğiz. Sonra tenkit. Allah'ın Selamı üzerinize olsun. Dua ile İnşallah...
 • 5 Ay Önce

Leventbay

Adaletimiz bir katar kadsr olamadı . 300 binlik katar çadır devleti dedigimiz yerde katar maliye bakanı yolsuzluktan görevinden alınırken soruşturma açılırken . Hukuk devletiyiz derken niye bir ticaret bakanına soruşturma açılamaz .
 • 5 Ay Önce

Mustafa

Kuranı yarışma kitabı yapanlar iyi okumuyor okusa herkez bayram eder ümmet bayram eder. Kuran okumanın yarışması olmaz Kurana aykırı Kuranı hayata uygulama kitabı dır. Bireyi Aileyi topluma entegre kitabı dır. Mahalleyi şehre entegre kitabı kısaca ahlaklı hayatın kitabı dır. Ahlaksızlık Adaletsizlik uyumsuzluk istemeyen kitaptır. 4/135 - Ey iman edenler! Adaleti ayakta tutan ve kendiniz, ana-babanız ve yakın akrabanız aleyhine de olsa, yalnız Allah için şahitlik eden kimseler olunuz.........suçlu babanız da olsa doğruyu hakkı söylemek işte iman iman bu Şu güzelliği Arapça okuyup geçmeyelim anlayalım hayata uygulayalım dirlik birlik adalet gelsin. Diyanet Yeni 4-Nisa Ayet:135 Ey iman edenler! Kendiniz, ana babanız ve en yakınlarınızın aleyhine de olsa, Allah için şahitlik yaparak adaleti titizlikle ayakta tutan kimseler olun. (Şahitlik ettikleriniz) zengin veya fakir de olsalar (adaletten ayrılmayın). Çünkü Allah ikisine de daha yakındır. (Onları sizden çok kayırır.) Öyle ise adaleti yerine getirmede nefsinize uymayın. Eğer (şahitlik ederken gerçeği) çarpıtırsanız veya (şahitlikten) çekinirseniz (bilin ki) şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır. Başka bir yerde bulamazsınız.
 • 5 Ay Önce

seda

zaten benim şaşkinligimda bu bildigimiz halde uçuruma kosarak gidiyoruz
 • 5 Ay Önce

Vatandaş

Dilipak bu soruyu temele soracaksın senin bilmadiğin şey yok birtek hain temelin chp ile ortak hareket ettiğini bilemiyorsun biliyondaa işine öyle geliyor milletle alay etme
 • 5 Ay Önce

huseyin

sayin.dilipaki.gercekten.anlayan.varmi.yoksa.mualefetin.hosuna.giden.yazilarimi.destekleniyor..dilipak.ak.partiyle.biraz.ters.dustu..basladi.alttanaltan.elistirmeyeinsan.nefsi.boyle.birsey
 • 5 Ay Önce

Mehmet Doğan

Genel olarak yorumlarınızı beğeniyorum ancak kapanma döneminde iktidarın adaletsiz uygulamalarını tenkitinizi görmedim birde İslami anlayışı çağa göre neden ek değerlendiriyorsunuz müteşabih ayetler doğrultusunda mesela Ali Şeraiti v.b gibi
 • 5 Ay Önce

Burhan

Allah razı olsun hocam onlar ne zaman anlayacaklar bu işi bilmiyorum mezarda mı anlayacaklar körler sağırlar birbirini ağırlar misali oldu galiba
 • 5 Ay Önce

Okur

Sayın yazar hesapta dünyayı, dünya düzenini değiştirmeye çalışırken kendi bünyemizde meydana gelen kadim virüs hakkında bir şeyler yazmaya neden çekiyorsunuz. Devleti yönetenler hakkında bir suç örgütü elebaşısı neler iddia ediyor. Bu iddiaların birisi bile doğru ise vah ki vah. Dünyayı temizlemek için ince kendi evinden başlamak lazım. Hadi bakalım ne derece samimi olduğumuz meydana çıksın.
 • 5 Ay Önce

Yazınızda

"" siyasetin geldiği nokta ortada, sermayenin durumu da öyle , bunlarla nereye kadar gideceğiz. "" yazmışsınız.. Dün umutsuzluk haram yazmıştınız, çelişmiyormu sayın hocam..
 • 5 Ay Önce

Oğuz

Görevden alınan Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürü Murat Salim Tokaç’ın konserlerde kullanılan ses sistemlerini piyasanın BEŞ KATI BEDELLE KİRALADIĞI ileri sürüldü....... şimdi sorarım ehli cemaât dini mübîn mümin mütedeyyin ,yerli ve milli beyinli kardeşlerime .... hangisi daha zararlı...humanoidler , gulyabaniler beberuhiler ,5 G ,chip , starlink , great reset , Bill Gates , Paris Hilton , bay kemal , siyonizm , CAMALLA HARRİS , vs vs ..... bizim için hangisi daha zararlı, tehlikeli .... bunlar mı yoksa sayın MURAT SALİM TOKAÇLAR MI ?... .
 • 5 Ay Önce

Helallik

Kimileri çok zengin, çoğu ise çok fakir oldu. Adaletsiz gelir dağılımı ekonomiyi bitirdi. Bu kadar uzun süreli ekonomik buhran yaşanmadı. Şimdi ise helallik istemek vicdan işi değil. En ufak sıkıntıda deprem sel hastalık gibi durumda kıt kanaat geçinen insanlar ilk çaresiz kalanlar olur. Bunlar bilindiği halde trilyonlarca daire satmak arsa üzerinden rant gelirleri yaratmak bir tarafa sürekli ihaleler vermek bu işin baştan yanlışlarıydı. Şimdi helallik istemek ise vicdanlı adaletli hakkaniyetli bir iş değil. Mazlumların ahı arşı aşınca kim benim liderim kurtarıcı derse desin bu işin içinden belirli kesim kaymak yiyor hemen arkasındakiler yoğurt tan yiyor ve en son halka suyu kalıyor. İnsanın aşlahla imtihanı dini ile imtihanı vicdanı ile aynı şey bunları görerek yaşayarak bilerek hala babam bile olsa desteklemek ise Allaha şavaş açmaktır. Komşusu açken tok yatan bizden değildir demek komşusu işsiz parasız kirada otururken bunca zülne bunca haksızlığa susmak kendi işine bakmak kendi çıkarını düşünmek demektir. Yoksa komşuya 2 ekmek değildir. Sizin vazgeçemediklerinizle Allah sizi sınar ve siz kendi hakkınızdaki hükmü değiştirmedikçe Allah sizin hakkınızdaki hükmü değiştirmez. Gün gelir hesap sormayandan hesap sorarlar gördüğü halde susan bildiği halde inkar eden yaşadığı halde öyle olmadığını inkar eden insanlar kendilerini kandırıyorlar hesap zamanı vay benim halime demekle sizi liderleriniz şeyhleriniz kurtaramaz.
 • 5 Ay Önce

Alp

Sevgili Dilipak, Yazılarınızı takip ediyorum , pandemi ile ilgili yaklaşımlarınız da anlamak istediğim bazı noktalar var, tavsiye ettiklerinizi anladım ancak yazılarınızda çözüm önerileri eksik. Aşı global bir oyun olmayalım, tavsiye edilen boyutta hijyen zararlı, bu düzeyde kapanmaya gerek yok.... Yani herşey olduğu gibi bırakılmalı , toplumsal bağışıklık kazanılmalı tarafları mısınız? Veya pandemiye karşı sizin tedbiriniz nedir ? Bu hastalıktan korunmak sizce nasıl olmalı ? Korunmalı miyiz ? Kendinizi ve sevdikleriniz korumak için yapıyorsunuz ? Bu soruların cevaplarını da net olarak yazarsanız fikirlerinizi öğrenmiş oluruz . Hayrlı Bayramlar .
 • 5 Ay Önce

kuytulizm

Abi ben aşının ikinci dozunu da oldum; henüz aşı manyağı olmadım; ama alpo (vey kuytul) manyağı oldum, nerde la o herif?
 • 5 Ay Önce

şekerci duzsuzlar

"Şeker Bayram'ı" diyen hepsi şeker hastalığına yakalandı; gebersinler la, cenazelerine mi gideceedim bi de onların!
 • 5 Ay Önce

nasibsiz olmak,

fatihaltaylı' yı ekranda cübbeliyle gördüğünüzde dıruma bakıp onun imana geldiyini sandıydınız del mi? adam daha ümmet bile deyil la, galatasaray mensubu!
 • 5 Ay Önce

Serhan YILDIZ

Abim öncelikle ALLAH RAZI OLSUN verdiyiniz bilgilerden dolayı. Fatih denen o zat ismini hak etmiyor onun ismini deyiştirmesi düşüncesindeyim.
 • 5 Ay Önce

Vhb.

Erdoğanla F.Koca'nın demeçleri örtüşüyor da bir de vatandaşa neyi ima ettiklerini açık açık söyleseler di burnuma kötü kokular gelmezdi.En azından yanlış-doğru anlamalara sebep olmazlardı.Niye demeç metinlerini kim yazıyor diye soruyorsunuz?Bir metni okumadan aceleyle dillendirildiğinimi ima ediyorsunuz?
 • 5 Ay Önce

Feride Çubukçu

Ortaya karışık bir yazı olmuş da bayram bitmeden Bir bayram böyle geçti başlığını şaşırıp attınız galiba. Belki son gün daha müthiş gelişmeler olacak kim biliyor? Bayram öyle değil böyle geçti dedirtecek belki de.
 • 5 Ay Önce

Kürt şamil

CEHAPE baktı ki dini kullanan çok biz de kullanalım diyor. Asarız, keseriz diyenleri Filistine ne zaman göndereceksiniz? Yoksa bütün dünya İsrail devletine düşman olsun bizde ticaret yapalımma devamke mi?
 • 5 Ay Önce

Cara pazarda, 24 taksit

Yine isabetli ve uyarıcı bir yazı olmuş, ama anlayabilene. Birazdan; cara soyla, cara!" nidaları yükselir, çizik plak gibi. Cara; yağmur yağıyorsa, semsiyeni aç! Onu da mi, birisi söylesin?
 • 5 Ay Önce

Yenge...

galiba haberin yok, sn. Ali Beyin yengesi daha iki gün önce 51 YASINDA KORONADAN VEFAT ETTI... "KORONA YOK, YALAN" DIYORSUN YA ISTERSEN BIR ALI BEYLE GÖRÜS!
 • 5 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23