• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Türk, Kürt, Arap değil, “İslâm Milleti”

19 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Aziz bey

Abdullah abi çok güzel bir yazı olmuş, geç farkettim.salmane farisi ne demişti,ben islamın oğluyum demişti......vesselam.
 • 1 Ay Önce

Aziz Metin

Yaho arkadaş daha kendi içimizde her gün yeni yeni parçalara ayrılırken, sen neden bahsediyorsun?
 • 2 Ay Önce

Biz Türküz !

İslamiyet dindir , millet değildir öyle olsaydı sizin Araplar bizi tarih boyu sırtımızdan vurmazdi !!!
 • 2 Ay Önce

Gerçek Adalet dürüst siyaset

Hocam, İslam varsa kardeşlik var , kardeşlik varsa İslam var.bunlar birlikte bir bütündür bilene ,,, İslam kardeşliği bir azanin bedeni gibidir
 • 2 Ay Önce

Bir düşünen

Allah razı olsun hocam. MERHUM AKİF İ DAHA FAZLA OKUYUP DAHİ İYİ ANLAMAMIZ LAZIM.
 • 2 Ay Önce

gerçek

Osmanlı İmparatorluğunun yıkılmasına kim(!) sebep oldu ?, imparatorluk parçalandıktan sonra kaç devlet kuruldu ? 
 • 2 Ay Önce

Hakan

Bizler Türk ulusuyuz İslam milleti değiliz araba göz kulak el olacak halimizde yok Alp er tunga Mete han Atilla müslüman değil Türk tü
 • 2 Ay Önce

Mehmet narin

Insanın hem dinini sevmesi hemde soyunu sevmesi ne zamandan beri suç oldu ayette her cuma hatirlatilir akrabaya iyiliği sevmeyi tavsiyesi boşuna mi akif in söylediği o zamanki osmanlı toplumu Simdi gel de hangi arap la dost olabiliyosan onu bana soyle evet ıslam bir gerçek doğrudan araplarinan tayyip bile üç gün gecinebildi bayrakları yarıya indirdik. Yine yaramadik
 • 2 Ay Önce

Bu saçmalık.

Kürtler, Türkler ve de Araplar. Birbirlerini hiç sevmezler. Eskiden birbirlerinin arkalarından konuşurlardı. Şimdi birbirlerine düşmanlıklarına yüzlerine haykırıyorlar.
 • 2 Ay Önce

Mustafa Arpacı

Sayın yorumcular mevcut duruma dikkatli bakalım. Biz Türkiye dahil maalesef yönetimler İslam dışı kaynaklar tarafından yönlendirilmiş veya tayin edilmiştir. Düzelmesine de izin verilmiyor. Bizde yapılanlar ortada, Mısır'da sisi çıktı. Hicazda İngilizlerin tayin ettiği yönetim devam ediyor v.s. Yeni anayasa yapılacak İslami dünyadan uzaklaştırma tuzağı olan laiklik değiştirilemezmiş. Dikkat edin anayasamızda her konuda hürriyet ifadesi mevcutken yüksek mahkemelerimiz dahil müslümanlar hep ezilmiştir. Başörtüsü bahanesiyle eğitim, öğretim, çalışma hakları ihlal edildi. Anayasa laiklik adı altında ihlal edildi. Kısaca uyanık olup tuzaklardan kurtulmaya gemilerine düşmemeliyiz, selamlar.
 • 2 Ay Önce

567

çok güzel bir yazı
 • 2 Ay Önce

Hikmet Yılmaz

Irk vardır. Kangal ile Fino köpeği aynı familyadan ama farklı ırkdan. Çin ırkı,Türk ırkı,Arap ve İngiliz vs vs ..Azerbaycan'a neden yardımcı olduk, Kıbrıs'ı neden önemsiyoruz ? İşin içinde İslam varsa salla gitsin... Türk'ün,Türk'den başka dostu yoktur. AKILLI olun lütfen.
 • 2 Ay Önce

ayhan

pkk yı ve 30 yıldır yaptıklarını düşün. Suud prensi Salman'ı düşün. Emirlik Prensi A. Zayed'i düşün. Mısır'dan Sisi efendiyi düşün. Her fırsatta arkadan dolaşan İranlıları düşün. Bir daha değerlendir istersen. Ne kadar bugünün gerçeklerine uygun. Keşke dedikleriniz olabilseydi. Ümmetciliği yok ettiler hocam. Arap diyarından İslam demek; Arap milliyetciliği demek, İran da Fars millyetçiliği demek. Biraz gezin ve o insanlarla yaşayın anlarsınız. Ömrünün son deminde 60 yaş üstü harici Türke müslüman diyen arap bulamazsınız doğru dürüst.
 • 2 Ay Önce

Şahin 66

Eyvallah islam birliği inşallah
 • 2 Ay Önce

Mustafa

Akıbet gittiğin güzergaha göre kaderin yazılıyor,son cıkışa girmeden cık . "Ne kadar az şükrediyorsunuz "ayetini iyi anlayalım. Batılılaşma için can atanlar .Kurtula bilecekmiyiz! Kendimize hiç sorduk mu Neden kardeş olamıyoruz.? Kurtulalım kurtarıcılardan tek kurtarıcı Allah subhanehu ve teala ve onun Rasulüne ümet olmaya . vakit ümmet olma vakti, ümmet , birlik olalım KURAN CATISI altında. Meshep siz tarikat sız örf ve adetlersiz Medine dönemi gibi Ensar olalım Muhacir olalım Allah subhanehu ve teala için Rasulullah sav için iman için ebedi varış yeri olan cehennemden korunmak için. Abdestin farzlarında bile bir karara  varamayanlardan kopup KURTULABİLECEKMİYİZ TARİKATLARIMIZDAN MESHEPLERİMİZDEN ÖZE DÖNEBİLECEKMİYİZ MEDİNE DÖNEMİ ne, mezhep ler yok tarıkatlar yok dinin imanın önünde örf ve adetler yok türbeden, yatırdan şeyh ten istemek, himmet beklemek yüzü suyu hürmetine yok.... Fâtiha Sûresi. 5. Ayet Yalnız Sana ibadet ederiz ve yalnız Senden yardım dileriz.... Var, kuran var Kurani ahlak ve Rasulu ahlakta gercek kurtuluş var. Anlayalım artık bu din adamlarıyla olmuyor . Şu kuran okuyan kişi yarın bir gazetede zulüm gördüğünü görsek  kılımız kıpırdamaz  . her kafadan bir catlak ses çıkar , zulmü hak etmiştir , niye yardım edelim onlar bizim mezhepten değil , hele bizim tarikattan değil , halidi kolundan hiç değil. Nerede müslümanlar kardeşti ayeti nerede hadisi şerifi .
 • 2 Ay Önce

gercekler

Katardan baska hangi islam devletiyle aramiz problemsiz degil, Katarda parayi koyacakj yer olmadigi ve Turkiyemde ne olursan ol yine parani getir biz temizleriz dendigi icin su anda dost gibi gorunmekte. Suriyede Esadla kankaydiniz, dusman oldunuz. Arap emirlikleriyle zaten yanina bile yaklasamiyorsunuz, Iranda ne oldugu belli, iragi bese bolerken destek verdiniz. Eeee kim kaldi, kongo cumhuriyetimi?
 • 2 Ay Önce

Mardinli hoca

Sayın abdullah bey dilinize yüreğinize sağlık Allah cc razı olsun çok güzel bir konu değindiniz.Allah cc şöyle buyurur innemel muminine uhvetun.Yani müminler kardeştirler kardeş demek birleşmek düşmanlık yapmak değil.Ama maalesef bu kavmiyetçilik yüzünden on binlerce insan öldürüldü.Bu hastalık yüzünden küfür güçlerine oyuncak olduk aramızda kin nefret koydular.Biz müslümanlar olarak küfür güçlerin oyununa geliyoruz aklımız yokmu?Bütün insanların aslı birdir babamız ademdir âdem topraktandır.Ustunlugumuz takva iledir milliyetçilikle değil.Eskiye gidersek türkler samanistir kürtler zerdusturler araplar putperest idiler.Türkler kürtler araplar olsun şerefleri islamla oldu.Milletiyle değil Allah yolunda birleşelim bütün müminler kardeştir ilk görev türklere düşer.Çünkü devletin bütün kurumları turktur.Turkiyede mhp diye parti olmamalıdır hdp te olmamalı böyle olursa kaynaşma olcak birlik barebarlik kardeşlik olacak selam ve dua ile
 • 2 Ay Önce

Tufancan Göçe

Sayın beyfendi ... sene 2021 de dünyadaki tüm develtler kendi ırkının her platformda üstün olduğunu savunurken sen nasıl bu konuya değindin...
 • 2 Ay Önce

turk demek

Selcuklu 1040 Dandanakan zaferinden sonra sunu beyan eder: Men Turkmenem islamin ordusu Muslumanlarin kiliciyam" o gunden sonra turk demek musluman demektir. musluman da turk demektir. 1040'DAN SONRA BIN YIL BOYUNCA TURK-MEN ISLAMIN KILICI MUSLUMANLARIN ORDUSU OLMUSTUR. Batida bu anlayis ta 1980'li yillara kadar boyle idi. ozellikle yaslilarda, elitlerde ve akademiyada bugunde boyledir. "Turkmen" 1040'da Selcuklu safinda olanlar idi. O gun Dandanakan'da savasanlar bugun Turkmenistan Azerbeycan ve Turkiyede yasayanlardir. Ayrica Iran Irak Suriye Lubnan Filistin Urdun Misir Libya Tunus Cezayir Yunanistan Bulgaristan ve Balkanlardaki Turklerde dahildir. (irandaki 42 milyon Azerbeycan turku sonradan sia olmustur/edilmistir)
 • 2 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23